Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. nun YAKIN ilmine talip olmak...; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sakın iptila sözünü de yabana atmayınız efendim...
Bu öyle bir sınav olur ki belinizi doğrultamaz yıllarca çekersiniz...
Etkiye - tepkidir biliniz ağır şuç ağır iptila hake eder biliniz...

Allah C.C. nun temiz hak sınırlarını kesin zorlamayınız...
Bizden söylemesi...

Keşke bu iptilayı yaşayanlar yazsa da görseniz efendim...

Hatanızı veya hatalı davranışı dünya hayatında misli ile çeker...hatalı davranış devam ederse de...Allah C.C. korusun Cehennemle karşılık alırsınız...Efendim...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
En iyi evlilikler bile zaman zaman sorunlar ile karsilasmakdadir. Bazi asiri duurmlarda kadinin kocasi tarafindan dovulmesi sonucuna bile varabilmekdedir. Asil ilginc olani DOVME olayinin Kurandaki Nisa 34 ayetinin anlaminin carpitilmasi suretiyle Kurana dayandirilmasidir. Buyrun Hep birlikde Geleneksel meallerden birine bakalim. ve Neden anlaminin saptirildigini aciklayalim.

(NİSA suresi 34. ayet) Er ricalü kavvamune alen nisai bi ma faddalellahü ba'dahüm ala ba'div ve bi ma enfeku min emvalihim fes salihatü kanitatün hafizatül lil ğaybi bi ma hafizallah vellati tehafune nüşüzehünne fe izuhünne vehcüruhünne fil medacii vadribuhünn fe in eta'neküm fe la tebğu aleyhinne sebila innellahe kane aliyyen kebira

(NİSA suresi 34. ayet) Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür. (Diyanet Meali)

Bu ayetdeki asil sorun nüşüzehünne (nüşüz) (baskaldiri), öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve dövün (vadribuhünn) (adribu). Kelimelerinin yalis cevirindan kaynaklanmadadir. Bu iki kelimenin baska hangi anlamlara geldigine dikkat edelim.

Nüşüz: Dusmanlik, huysuzluk, İffetsizlik, baskaldiri, kotu davranmak, kadin veya erkegin Evlilik gorevlerini yerine getirilmemesi

Adribe: (Darebe Kokunden Gelir) Vurmak, dokundurmak, ayirmak, iki seyi ayri yere koymak

Yukardaki degisik amlamlar isiginda ayet baktigimizda Nüşüz anlami İffet ve Adribu anlamida ayirmak olmali. Yoksa bosanmaya cagri durumu birdaha bir araya gelememek kosuluyla ortaya cikmakdadir. Boyle bir anlayis hemen arkasinda gelen Nisa 35 ayete, hemde Kuran butunlugune ters dusmekdedir. Dolayisiyla yukaradaki ayetin meali soyle olmalidir.

Nisa 34 (EY) ........... İffetlerinden endişe duyduğunuz kadınlara öğüt verin, yataklarınızı ayırın ve nihayet onları ayirin .Size itaat ederlerse onlara karşı bir yol aramayın. ALLAH Yücedir, Büyüktür.

Ayri yasamak yeniden bir araya gelme sartlarina gore uzun sureli yada kisa sureli olabilir. Boyle bir anlayis hem Kuranin genel yapisina hemde Kuranda verilen bosanma methoduna uygun dusmekdedir.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Her şey gördüğünüz ,görmediğiniz her şeyin sahibi Allah C.C. dur...Bizler emanet alır geri temizce arz ederiz...

Temiz arz etmezsek ... Misli ile cezayı hak ederiz efendim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Aile çizgimizi ; Kur'an-ı Kerim çizgisine getirip Hamd ve Şükür ile yaşayalım İNŞALLAH...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
kız çocuğu olmak.. hala ayıplanır öleya..
biz iki kız kardeşiz.. babam ikimizede hakkıyla bakmak için istememiş başka. ama herkes ya işte oğlun olsaydı der durur..
küçümsenir kimin için para biriktiriyorsun erkek evladınmı var denir.. babamsa güler.. yan odadan kalkıp anne babasına bakamayan binlerce erkek evlada inat kız kardeşim annemin öksürdüğünü duyup istanbuldan aynı gün uçakla geldi halbuki.. erkek evlat bakar anneye babaya.. desenize benim anne babam ortada kalacak:)

bir kızım var şükürler olsun.. hep istediğim gibi ilk çocuğum hayırlı bir kız evlat olmalı demiştim RABBİM YÜREĞİME GÖRE VERDİ..
ACI ÇOK ACI... KIZ ÇOCUĞUNU AŞAĞILAMAK HALA ÇOK ACI......
İkisinide ister gönül ister ama ALLAHTAN geleni baş tacı yapmazmı..
PEYGAMBERİMİZ eve girdiğinizde getirdiklerinizden ilk kız çocuğunuza verin derken hata yapmış olmaz öle ya yada iki kızı olanlara cennet kapısı açan RABBİMin sevdiğini kul nasıl aşağılar.. almıyor aklım almıyor..
kusura bakmayın sayın büyüğüm.. içim çok dolu bu konuda..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ne güzel söylediniz...Allah C.C. indinde İNSAN var oda ...

Bismillahirrahmanirrahim...

Kadın -Erkek bir olacak yuva kuracak ...Secere oluşturacak...hayata bir bakacak, beraber bakacak...
Anlaşmazlığı Allah C.C. sevmez ama olursa...
Ayrılıp...
Sahibinin emrine amade yaşayacak efendim...

Emanete hiyanet olunmaz...
Temiz güzel olana layık İNSAN denen ulvi...Var görünen varlık...

Aksi ...tepeleniriz ...tabiri oluşur efendim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sizlere katılmamak mümkün değil ...Allah C.C. na Hamd ve Şükürler olsun ki...Allahım esirgesin...Herkesin çocuğunu ...Üç kızım var...Hamd ve Şükür olsun Rabbime...Biri geçen yıl evlendi...İnşallah diğeri de bu yaz... Diğeri Üniversitede okuyor efendim..o halen bizim Nazar değmesin.Bebeğimiz efendim...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin amin... hiç gocunmadı şükürler olsun ailem.. bende tabiki insan ister bende isterim tatlının yanında tuzluda olsun .. ama kimin haddine küçümsemek...
RABBİM EVLATLARINIZLA güldürsün sizi hepsinin yeri bahtı güzel olsun... onları sizlere bizide ailelerimize hayırlı eylesin inşALLAH.......

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
maşaallah subhanallah bende 2 erkek içinde tek kızım ve en küçüğüyüm.tek evli de benim ama hala babamın gözünde bebeğim... onu anımsattınız bana :)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Hala eşimden çok babama geçer nazım.. yumurtada istesem babamı ararım..
RABBİM.. ikimizide öle güzel uğurladıki evinden... hala her sıkıntımız öle sıkıntısı ki RABBİM CENNETİNDE KOMŞU EYLESİN EFENDİMİZE. Ailelerimizi inşALLAH

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Rabbimizin Mükafatı ...lütfu öyle büyükki yoktan var edendir... Biz kim...İLİM kim diyorduk...Çok şükür denizi bırakıp Ummandan içtik...Makamı Mahmuttan ilim aldık... Hamd dağını mekan ettik...Beytullahı ev edindik...

ÜMMİ liği kazandık...İnşallah bu kalın kafalı kişi de layık olur ...İnşallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Öncelikle bu konuyu açmam ile ilgili karar vermekte zorluk çektim.
Çünkü ;
Bu ilmi aktarmak ne derecede mümkün olur bilemiyorum...

Ancak ;
Bildiğim bir şey var Allah Celle Celalahu sadece bir kişinin tek elinde olmamalı...

Çünkü ;
Rabbul Alemin olan Allah C.C. yaratılanların tamamının Rabbi...

Tek elde bu bilginin tutulması ; insanın haset ,benlik veya kapris giysisi ile giyinmesi demektir diye düşünüyorum...

Dikkatinizi çekti sanırım... Bu olumsuz vasıf ve değerler kime aittir...

Şeytan Laine...

İhlas yoluna sahip olmak ve insanların ihlas yoluna sahip olması, bir yerde Şeytan Lainden uzak durması demektir diye düşünüyorum...

Birazda haykırma ihtiyacı duyuyorum...

Ey Muhammed Mustafa A.S. 'ın Ümmeti olmaya arzu duyan insan....;
Muhammed Mustafa A.S. gerçekten doğru buyurdu ve doğru aktardı... Benlik ve kıskançlık göstermedi...Kendisi için bilgiyi İNSAN dan gizlemedi...Ümmi olarak Allah C.C. dan aldığı KUR'AN-I KERİM 'i size yani bize tüm gerçekliği ile aktardı ve talim ettirdi...

Kendileri İSLAM adabına ,ahlakına uygun yaşadı...İSLAM boyası ile boyandı ve gerçeği aktardı...Ümmetine sahip çıktı...övdü...sarıldı...

Niçin;

Allah C.C. herkesin Rabbi onun için...

Ey Şanlı Resul...
Ey Rabbimizin habibi...
Ey Canımız ...
Ey Cananımız...
Ey sevgilimiz...
Seni çok seviyoruz..
Senin yolundan yürümek....
ÜMMETİN den olmak istiyoruz...

Gizli bilgi niçin...?

Açalım gönlümüzü...Haykıralım herkese...

Ey İnsan ; Ümmeti Muhammed adayı...

Öğren bu konuyu ...Bu konu Allah C.C. nun Yakın İlmi...

Allah C.C. na yakın olma ilmi...

Muhammed Mustafa A.S. ın Ümmeti olma ilmi...

Aktarılacak...inşallah...

Buyur bu güzel ziyafet sofrasına diyesim geliyor...

Rabbim C.C. ben den sana sığınıyor..Yardımını arz ediyorum...

Şimdilik selamlar...

İnşallah vakıf oluruz...

''Rabbim C.C. ben den sana sığınıyor..Yardımını arz ediyorum... ''

Efendim bu sözü kendimize kibirlenme sen İnsansın ...sakın böbürlenme sen kimsin... BENLİĞE girme benden Rabbim Allah C.C. na sığınıyorum diye yazmıştım ...yanlış anlaşılmadan dolayı özür dilerim...O söz kendimedir...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
bu eleştirinin palavra oldugunu adım gibi herkes biliyor
Çocuk dahi anlar bunların kim oldugunu
sayın yönetim, BEN inanmam sui zan dersin ya o neden melissa için gecerli değil?

_YUSUF_

Yönetici
bu eleştirinin palavra oldugunu adım gibi herkes biliyor
Çocuk dahi anlar bunların kim oldugunu
sayın yönetim, BEN inanmam sui zan dersin ya o neden melissa için gecerli değil?

O nedenle sizin yazılarınızada böyle bakıyorlar

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
nrsn15 arkadaşımı çok seviyorum inşallah hep hatalarımı yüzüme vururda ...hataları düzeltirim... Selamlar efendim...

_YUSUF_

Yönetici
edebe gel , bir yöneticiye yakışmıyor kabadayı gibi konuşmak
sahi mürşidiniz kim ? biraz ders alayım bari...

Siz yazıyı öyle anlamak istediiniz için öyle anlıyorsunuz kabadayı felan değiliz.
Mesela sizin bu mesajınızı ben alay edilmiş gbi anlamıyorum her ne akdar öyle olsada
Sizin mürşidiniz var benimkine ihtiyaç duymazsınız.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Lütfen efendim... La İlahe İllallah ile konuyu noktalayalım mı ?

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah Celle Celalehu ...Allah Celle Celalehu ...Allah Celle Celalehu ... illede Allah Celle Celalehu ...Selam ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt