Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. nun YAKIN ilmine talip olmak...; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nun Yakın İlmine talip olmak için en önemli şartlardan biri ...; KUL Hakkı idi...

Şimdi konuya devam etmek isterim...;

Allah C.C. nun Yakın ilmini gene Allah C.C. dan arz etmek için öncelikle PEHLİVAN olmak gerekir...Allah C.C. 'nun Pehlivanı olmak ise yüksek sabır sahibi olmakla mümkün olur...;

Allah C.C. nun Pehlivanı olmak demek açıkca söylüyorum...Muhammed Mustafa A.S. 'ın sevgisine layık olmakla olur...Yani ne demek istedim ?
İnsan sabreden olacak ...Sabrı ile Hamd ve Şükür ehli olacak...Allah C.C. nu çok sevecek ki onun PEHLİVANI olacak ve sonuçta...Önce Cenneti Ala ile Müjdelenecek sonra ise Muhammed Mustafa A.S. 'ın sevgisini kazanıp Muhammed Mustafa A.S. 'ın Ümmeti olma lütfuna kavuşacak ve ÜMMETİMDEN OLDUN Müjdesini alacaktır...

Şimdi öncelikle PEHLİVAN olama konusunu işleyelim istiyorum...;

Öncelikle aile düzeyinin Helal ortam olması..Helal lokma ile beslenmesi ve AİLE örf anane ve geleneklerine göre EDEP ve Adap ile tanışması lazım...

Anne ,Baba ve Kardeş sevgisi...Aileye sahip olmak ...Aile içindeki kapalı kapı kapı arkasında ki faaliyetlerin HELAL ortamda olması mutlaka gereklidir..En azından kendi aile bağlarımızın Allah C.C. nun rızası çizgisinde olması mutlaka gereklidir...

Hata mutlaka olacaktır ama o hatalar Allah C.C. nun Büyük günah sınırına girmemesi ve hatadan dönmek için gayretlerin olması gerekir...
Örneğin...Komşunun Meyve bahçesine girdiniz...Girdiğiniz ve meyvelerden izinsiz yediğiniz için üzülmeniz pişman olmanız ve komşudan özür dilemeyi bilmeniz ...Bir daha yapmamaya özen göstermeye gayret etmelisiniz...

Gürültü rahatsız edici durumda olmamalısınız...
Büyüğe saygı..Küçüğe sevgi...İyi niyetli,güler yüzlü....Hoş tabir edilen olmaya gayret etmeli siniz...
Bu sözleri niçin arz ediyorum efendim...Pehlivan olmak için

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Pehlivan olmanın diğer önemli alt konusu ... ;
Variyet dediğimiz yerine göre Hamd ve Şükrettiğimiz veya övünerek kibire boğulduğumuz ...bir konuya değinmek isterim...
Variyet dediğimiz Evlat ve Mal sevgisi konusu ondan bahsetmek istiyorum...
Evlat Allah C.C. nun ; Secere hürmetine yani Muhammed Mustafa A.S. hürmetine ,aşkına İNSANA lütfettiği armağandır..Bu Armağana Hamd ve Şükür etmek ve o armağanı vatana millete faydalı hale getirmek ona öğretmen olmak görevi...Allah C.C. nun emirlerine uygun yetiştirmek ve hayat dediğimiz bu dünya yaşamına ayak uydurmasını sağlamak ...Hak ve temiz yol üstü yetiştirmek görevi Ebeveyn dediğimiz Anne ve Babanın asli görevidir...
Evlat bana ait o benimdir ....onu ben yetiştirdim tasarrufu benimdir ...kimsenin olamaz demek işte Allah C.C. nun emrine karşı gelmek...ona ihanet etmek ve Muhammed Mustafa A.S. 'ın sevgisinden uzaklaşmak ...Şeytan Lainin düşüncesine dönmek ve Cehennemi hak etmek demektir...

Baba ve Annenin vazifesi Hediye olan emaneti almak...Hamd ve Şükür etmek...Allah C.C. layık ortamda yetiştirmek...ve Adap ..Edep sınırları içerisinde başı açık ...temiz bir vaziyette kendi yuvasına teslim etmektir...

Erkek veya Kız çocuğu farkı gözetmeden An ve Şanla bu teslimiyeti yapıp; Emanet olan hediyeyi kendi yuvasına Anne sütü gibi ak ve temiz teslim ederse ..işte Cennet ehli veya Muhammed Mustafa A.S. Ümmeti olmaya aday oldunuz demektir...
Şimdilik selamlar...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Aile birliği ,bütünlüğüne gayret edilmeli,güçlü aile kurulmalı...Erkek çocukları Muhammed Mustafa A.S. ı ...Kız çocukları ise eşlerinin ve evlatları Fatma validemizi örnek almalılar...
Aile geliri rızkın aileye lütfu olup ;Hamd ve Şükür ederek kabul edilmeli... Ben çalışıyorum benim hakkım yerine ;bizim rızkımız tabiri kullanılmalı...Mal ve Evlat hediyesine ..Kurban ,Zekat ,Fitre ve Sadaka ile karşılık verilmeli...Canlılara merhamet edilmeli onlara da kazançtan pay ayrılmalıdır...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ahlaki çöküntüden kaçınmalı..Kur'an ahlakı edinilmeli...İman ,İslam ve Farz ile sünnetlere sarılmalıdır..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar bu açıklamalar ;
Allah C.C. nun YAKIN ilmine talip olan insanın, Muhammed Mustafa A.S. 'ın Ümmeti olması ve Cennet ile ödüllendirilmesi için kişisel yetişim ve İnsanlarla ilişkilerin düzenlenmesi için sizlere arz ediliyor ...
İstiyoruz ki Allah C.C. size ...Ey KUL um sen benim sevgilimsin ve sen al ;YAKIN İLMİ 'me sahip ol ... lütfuna mazhar olun...

Allah C.C. nun YAKIN ilmini... ancak ;Allah C.C. nun lütufu olursa öğrenebileceğinizi unutmayınız...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
YAKIN ilminin Kur'an-ı Kerim 'den gayrı olduğunu sakın düşünmeyin...Bu Lütufa sahip olduğunuzu Kur'an 'a dayanarak ve Allah C.C. na güvenerek elde edebilirsiniz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Birde arkadaşlar tereddüdünüz olmasın size bu yazılanları size BİLEREK aktarıyoruz...
Hani Bilenle bilmeyen tabiri var ya veya daha değişik bir aktarımla ...Öğretmen aranır ya...İşte bu konuda kesinlikle endişeniz olmasın...
Bizden sizlere arz olduğunu....Karar mercinin ise Allah C.C. olduğunu hatırlatmak isterim...
Tekrar aktarmak isterim ki biz bu bilgileri aktararak hem mutlu oluyor hemde Allah C.C. na Hamd ve Şükrümüzü arz ediyoruz...
Tek gayemiz Allah C.C. nun ve Muhammed Mustafa A.S. 'ın Rızasına ve sevgilerine sahip olmak... olmanız...
Selamlar.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bu İLMİ aktarmak öncelikle Allah C.C. nun rızası gereklidir ...
İzin verdiği kadar la sınırlı bilgi aktardığımızı ,direk anlatmak yerine layık olana nasip olsun düşüncesinde olduğumuzu bilmenizi isterim...
Biraz da gevezeyim onunda farkındayım ... o da bizim kusurumuz...

Selamlar...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar efendim....inşaallah ALLAH C.C yolunda birer pehlivan olmak tek arzumuz ......sizlerin yardımlarıyla tabiiii.
okuduklarımızı hayata geçirmek için çaba sarfediyoruz.....aktarım yaparak aileyede anlatıyoruz...
ALLAH C.C sizden razı olsun....
lakin hepsi temiz bir sayfa açmak kadar kolay olmuyor....
geçmişin izlerinide silmeye bir daha tekrar etmemeye özen gösteriyoruz ki dilimizde ALLAH C.C zikri hiç eksik olmuyor....
takipteyiz efendim...
saygılar

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Aile birliği ,bütünlüğüne gayret edilmeli,güçlü aile kurulmalı...Erkek çocukları Muhammed Mustafa A.S. ı ...Kız çocukları ise eşlerinin ve evlatları Fatma validemizi örnek almalılar...
Aile geliri rızkın aileye lütfu olup ;Hamd ve Şükür ederek kabul edilmeli... Ben çalışıyorum benim hakkım yerine ;bizim rızkımız tabiri kullanılmalı...Mal ve Evlat hediyesine ..Kurban ,Zekat ,Fitre ve Sadaka ile karşılık verilmeli...Canlılara merhamet edilmeli onlara da kazançtan pay ayrılmalıdır...

keşke bu tavsiyeleri çook önce uygulamaya sokabilseydim,sizlerle daha fazla iletişim halinde olabilseydim.belkide bu sıkıntıları yaşamayacaktım.şimdi ise artık çok geç yuvama sahip çıkmaya çalışıyorum ama fayda vermiyor,bu da benim cezam sanırım...
selamlar,saygılar,bilgilendirmeye devam inşaallah....

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
keşke bu tavsiyeleri çook önce uygulamaya sokabilseydim,sizlerle daha fazla iletişim halinde olabilseydim.belkide bu sıkıntıları yaşamayacaktım.şimdi ise artık çok geç yuvama sahip çıkmaya çalışıyorum ama fayda vermiyor,bu da benim cezam sanırım...
selamlar,saygılar,bilgilendirmeye devam inşaallah....
hiç bir şey son değil ...keşke hatalarımın cezalarını bu dünyada ödemek nasip olsa...
öbür dünyaya hiç birşey taşımasak...asında bir ceza değil belkide hediye........
allaha emenat ol kardeşim

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Lütfen sabır... Endişe etmeyiniz ...Allah C.C. na güvenin ve dayanın o size yeter.
Selamlar...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
ben size serzenişte bulunmuyorum ki kendime kızıyorum efendim.göremedim diye.çok bilgisizmişim boşa yaşamışım şimdi siz büyüklerimden öğrendiklerim beni iyice yakıyor.ama bunları yaşamam lazımmış,bilemedim işte cahillik kusurabakmayın

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
La havle vela kuvvete illa billahil aliyyul aziym...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Olur mu öyle şey siz aileniz için çırpınıyorsunuz... Size darılmak değil saygı duymaktayız ...Sabır etmeniz Allah C.C. na güvenmeniz gerektiğini söylemek istemiştim...
Konu bildiğiniz gibi değil efendim ...Siz sınıfı inşallah geçtiniz ...İmtihan tek taraflı olmaz... Sizin kıymetinizi bilemeyene idi o sözler efendim...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim yar ve yardımcısı olsun ozaman.yüzü ak bi şekilde sınavını geçmeyi nasip etsin inşaallah

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
olur mu öyle şey siz aileniz için çırpınıyorsunuz... size darılmak değil saygı duymaktayız ...sabır etmeniz allah c.c. Na güvenmeniz gerektiğini söylemek istemiştim...
Konu bildiğiniz gibi değil efendim ...siz sınıfı inşallah geçtiniz ...imtihan tek taraflı olmaz... Sizin kıymetinizi bilemeyene idi o sözler efendim...

aslen takdire şayan yaptıklarınız ....asıl biz kırdık ise kusura bakmayın hicran kardeşim

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bu sözler ne güzel tarif etti duygularımızı ...Allah C.C. razı olsun...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Hepimizden efendim hepimizden razı olsun inşaallah....

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
aslen takdire şayan yaptıklarınız ....asıl biz kırdık ise kusura bakmayın hicran kardeşim

Bu sözler ne güzel tarif etti duygularımızı ...Allah C.C. razı olsun...

estafirullah emriyecim ve en-sonebi bu siteden kimseye kırılmam mümkün değil.rabbim hepinizden razı olsun.benim kadar sizde paylaştınız üzüntülerimi,kim yapar ki bunu bu zamanda.tanımadığım insanlar dua ediyor benim için var mı daha ötesi....
ben herşeyi allah rızasına kavuşmak için yapıyorum.allah aşkını buldum,dünyalık aşkıma daha bi sarılmam gerektiğini anladım.yuva kıymetini öğrendim ve daha bir sürü şey...
ben öğrenmek istiyorum hepinizden birşeyler öğrensem ne ala... kırılmak olmaz olmamalı kardeşler arasında.içiniz rahat olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt