Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zehir Alır mıydınız??? (1 Kullanıcı)

Zehir Alır mıydınız???

• Evet...Çok Az...Ama Bıraktım..

Oylama: 0 0.0%
  • Evet...İçiyorum Hâlâ...

• İçiyorum...Ama Bırakmak İstiyorum...

• Kullanılan toplam oy
    5

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
34988.jpg

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
mina_sigara.gif

Sigaranın Faydaları . . .

Sigara içeni köpek ısırmaz; çünkü yanında baston taşır.

● Evine hırsız girmez; çünkü sabahlara kadar öksürür.

Üzerine sinek konmaz; çünkü buram buram nikotin kokar.

Fazla yorulmaz; çünkü yorulunca tıkanacağını bilir.

Yürümek için zorlanmaz; çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir.

İhtiyarlamaz; çünkü genç yaşlarda sevdiklerine kavuşur.

Yüzlerine renk gelir; çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur.

Vücutları bir kuş gibi hafifler; çünkü ileri dönemdeki dolaşım bozukluğundan ötürü önce parmakları, sonra da el ve ayakları kesilir.

selam ve dua ile

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
sigara ya heral bi boşluk oluyor öyle başlanılıyor..
Namaz Kıl
Oruç Tut
Kuran-I kerim oku
v.s
v.s
hiç olmazsa çekirdek çitle:)

edit:
birde sanırım bu sigaraların çoğu ithal.
bidaha edit :D
tabi bu yukarıdakileri yapmamız lazım ama benim bildiğim sigara içenler yapmıyor :(

G

Goldenrose

Sigara...
Gençlerimizin hayatını karartan ve özellikle lise öğrencilerin elinden düşmeyen bir nesne. Toplumumuzun sigarayı bırakma bahanelerinden biri de sigaranın stres aldığı yönündedir. Bazı cahil zihniyetlerin ortaya attığı abuk subuk bir söylentidir bu. Ama bazı genç kardeşlerimiz ellerinde sigara orada burada dolanıyorlar. Onlara acıyarak bakan gözleri farketmek istemezmişcesine...
En acınacak nokta ise anne babaların çocukların sigara içmelerine göz yummalarıdır.
Benim sınıf arkadaşlarım şuanda sigara içiyorlar. Abim annem halam da dahil sigara içenlerin arasında ne yazık ki. Babam da içiyordu ama Allah'a şükür bıraktı.
Gerçek şu ankete baktığımda ne yazık ki içmiş olanlar çoğunlukta. Ve sigaranın haram olduğunu bile bile içmeye devam eden zihniyetler var. Hem kendi bedenini ve sağlığını mahfediyorsun hem de diğer insanlara zarar veriyorsun. Küçücük çocukların yanında sigara içenlerin biraz bile vicdanlarının sızlayıp sızlamadığını merak ediyorum.
Aklım hayalim almıyor! Bir insan sağlığını nasıl kendi elleriyle mahfedebilir? Nasıl ya nasıl?
Hastane köşelerinde sağlığı için ameliyata girip çıkan doktordan doktora gezen ya da ümitsizlikle bekleyen onca insanı düşünmeden sigara içebilmek ha.... vay canına....
En komiğide bırakamıyorum cümlesidir.
Denicek bir söz var mı?.........

_ilknur_

Kayıtlı Kullanıcı
allaha şükür ağzıma bile sürmedim ...gözümün önünde sürenlerinde yanında bulunmadım hiç bi zaman... alhıma şükürler olsn..nasıl zihniyettir bu yarabbim inasn bile bile kendini ona emanet olan bedni nasıl zehirler....

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Bu sigara meretini hala içiyorum..İradem zayıf olduğu için bırakamıyorum... :a43:

G

Goldenrose

Bu sigara meretini hala içiyorum..İradem zayıf olduğu için bırakamıyorum... :a43:

Sonuçta haram değil. Sonuçta kul hakkı değil. Sonuçta bedeninize zarar vermiyorsunuz. Sonuçta başkalarının bulamadığı sağlığınızı mahvetmiyorsunuz(!). Rahat olun. Bakın hiçbir zararı yok(!)
Allah yardımcınız olsun. Ama bence bunu bir düşünün. Ondan sonra sigarayı tekrar elinize almayı deneyin. Yapabilir misiniz?

eee87

Kayıtlı Kullanıcı
Akıl var mantık var.Ortalama bir sigara fiyatı paket başına 5 TL.Günde 1 paket tüketildiğini varsayarsak ayda 150 TL.Yılda 1800 TL.Bu sadece basit matematikle ortalama günde 1 paket ve ortalama bir sigara fiyatıyla hesaplanmıştır.Yılda 1800 TL boşa akıtılan para.Onun yerine o kadar ihtiyacı olan insanlara yardım yahut kendi ihtiyaçlarını karşılayabilirsin.Hem ALLAH sana beden vermiş zehirliyorsun günah hemde cebine yazık.Eğitim desen harcamaz,sağlık desen harcamaz,temizlik desen harcamaz.Ben aptal değilim.Cebimi de düşünürüm.İçenede çok karşıyım.

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
AZYEMEK YENİLDİĞİNDE BELKİ SİGARA İSTEĞİ AZALACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.AÇ KARINA İŞTAH KESİP BULANTIN DA YAPABİLİR.Tok karına sigarayı bırakamazsınız. Sigarayı celbeden yiyecek ve içeceklere dikkat ediniz.Çünkü bunlar sigara içmeyi körüklemektedir. Mesela; kahve, neskafe, ayran, çay, köfte, et yemekleri, salata...kısacası bu saydıklArımdan başka bir yiycek ve içeceği de sizler keşfedersiniz.Ona göre tedbirinizi alırsınız.Ben bunları anlatıyorum ama henüz sigarayı tam olarak bırakmış değilim.

GALİBA BEN APTALIM.ÇÜNKÜ KENDİM UYGULAMIYORUM DEDİKLERİMİ DE ONDAN...

mavci

Yönetici
allaha şükür ağzıma bile sürmedim ...gözümün önünde sürenlerinde yanında bulunmadım hiç bi zaman... alhıma şükürler olsn..nasıl zihniyettir bu yarabbim inasn bile bile kendini ona emanet olan bedni nasıl zehirler....

TEBRİKLER Kardeşim...
Selam ve dUA ile...

ayhanD

Kayıtlı Kullanıcı
Birinci sayfadan son sayfaya kadar okudum.Genelde yorum yapanlardan hiç içmeyenler,nasıl bir illet olduğunu
bilmediği için "öyleyse kendini mahvet" mealinde sözler yazmışlar.Gereksiz eleştiri yapmışlar. Bugün sigara içenlerin hepsi
sigaranın zararını bilir.Sigara içenlerin çoğu sigaradan nefret eder ama siz hiç içmediğiniz için sigara içenleri mutlu
olduğunu zannedersiniz... Sigara içenlerin hepsi içmeyenlerin nasıl olupda içmediklerine hayret eder ki zaten bunu konunun
başlarında bir arkadaşımızda üzerine basarak belirtmiş.Şunu iyi bilin! Sigara içenlerin büyük çoğunluğu sigaradan kurtulmak
için sizin tahminiziden çok fazla istek içindedirler. İçip de "oh ne güzel ben tiryakiyim" diye sevinen yoktur. Bu illetden
kurtulmadığı için sigaraya olan nefreti sizden daha fazladır. Siz pasif içicisiniz o kadar... Ama tiryaki denilen kişi bilfiil o dumanı
ciğerine çekmektedir. Acısını bire bir yaşamaktadır. Ne yaptığının..,sonucunun.., giden paranın ve sonucu büyük ihtimalle kanserle
hastanede acı içinde bir ölüm olacağının farkındadır.
Dikkat etsiyseniz konuya yazanların içinde "içiyorum" diyenlerin hepsi bırakma isteği içinde kıvranmaktadır.Çevresinde ki insanların bu
kişilere sigaranın zaralrarı ile ilgili bilgi vereceğine (ki içen bunun zararını herkesden fazla bilir) moral desteği verse, " iradenin azı çoğu
olmaz,herkesde bu irade var" dense! Daha faydalı olur. Gördüğünüz gibi "içiyorum ama bırakmak istiyorum" diyenlerin hepsi
duaya muhtaç.Din kardeşinin gıyabında yaptığı dua kendi duasından daha makbuldür" düsturu gereğince bence bırakmak
isteyipde bırakamayan arkadaşlara ciddi anlamda dua etseniz, dualarınız gereği belki çoğumuz kurtulacak bu girdapdan..
Sadece sigaradan kurtarmaya vesile olduğunuz için değil.Bir insanın hayatını da kurtardığınız için alacağınız sevabı Allahu Teala
bilir... Hepimiz dualarınıza muhtacız.

mavci

Yönetici
Birinci sayfadan son sayfaya kadar okudum.Genelde yorum yapanlardan hiç içmeyenler,nasıl bir illet olduğunu
bilmediği için "öyleyse kendini mahvet" mealinde sözler yazmışlar.Gereksiz eleştiri yapmışlar. Bugün sigara içenlerin hepsi
sigaranın zararını bilir.Sigara içenlerin çoğu sigaradan nefret eder ama siz hiç içmediğiniz için sigara içenleri mutlu
olduğunu zannedersiniz... Sigara içenlerin hepsi içmeyenlerin nasıl olupda içmediklerine hayret eder ki zaten bunu konunun
başlarında bir arkadaşımızda üzerine basarak belirtmiş.Şunu iyi bilin! Sigara içenlerin büyük çoğunluğu sigaradan kurtulmak
için sizin tahminiziden çok fazla istek içindedirler. İçip de "oh ne güzel ben tiryakiyim" diye sevinen yoktur. Bu illetden
kurtulmadığı için sigaraya olan nefreti sizden daha fazladır. Siz pasif içicisiniz o kadar... Ama tiryaki denilen kişi bilfiil o dumanı
ciğerine çekmektedir. Acısını bire bir yaşamaktadır. Ne yaptığının..,sonucunun.., giden paranın ve sonucu büyük ihtimalle kanserle
hastanede acı içinde bir ölüm olacağının farkındadır.
Dikkat etsiyseniz konuya yazanların içinde "içiyorum" diyenlerin hepsi bırakma isteği içinde kıvranmaktadır.Çevresinde ki insanların bu
kişilere sigaranın zaralrarı ile ilgili bilgi vereceğine (ki içen bunun zararını herkesden fazla bilir) moral desteği verse, " iradenin azı çoğu
olmaz,herkesde bu irade var" dense! Daha faydalı olur. Gördüğünüz gibi "içiyorum ama bırakmak istiyorum" diyenlerin hepsi
duaya muhtaç.Din kardeşinin gıyabında yaptığı dua kendi duasından daha makbuldür" düsturu gereğince bence bırakmak
isteyipde bırakamayan arkadaşlara ciddi anlamda dua etseniz, dualarınız gereği belki çoğumuz kurtulacak bu girdapdan..
Sadece sigaradan kurtarmaya vesile olduğunuz için değil.Bir insanın hayatını da kurtardığınız için alacağınız sevabı Allahu Teala
bilir... Hepimiz dualarınıza muhtacız.

Rabbim tüm israf ve haramlardan bizleri muhafaza buyursun inşallah...
Selam ve DUA ile...

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
çok şükür hiç içmedim :)
Allah razı olsun çok güzel bi anket:)

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Sigara ne ben nede ailem kullanıyor
Annem,babam ve ablamı elinde sigara düşünemiyorum bile:D
15 yaşında lise öğrencisi erkek kardeşim var ailecek hep uyarıyoruz inşaAllah kardeşimde hiç sigaraya başlamaz

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
15 yaşında lise öğrencisi erkek kardeşim var ailecek hep uyarıyoruz inşaAllah kardeşimde hiç sigaraya başlamaz

allah yardım etsn bnde içiyordum hmde çok fakat bıraktım

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
allah yardım etsn bnde içiyordum hmde çok fakat bıraktım
Yanlış anladınız galiba kardeşim hiç içmedi sadece okul ortamın da yanlış arkadaşlık sebebiyle başlamasın dan korkuyorum
malum okul ortamını bilirsiniz her çeşitten var

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
ALLAH yardımcınız olsun. Bırakmak isteyenler her yerde her zaman bir iş yapılacak veya karar alınacaksa bu beyinde çözülür. Benim babam sabah kalkar kahvaltıdan sonra sigarayı yakar, akşam yatacağı zaman söndürürdü. Karar verdi bıraktı. Bir daha elinde sigara görmedik. İnanmak işin yarısı. Bende içtim ama bir yararını görmedim ve hemen bıraktım. Onun kokusu ile bütün aile efradını cemiyette insanları kokusu ile rahatsız ediyor. Ne zaman sigara içen birinin yanında namaz kılarsam çok rahatsız oluyorum. Ya evdekiler ne yapıyor. Yani bazı şeylerle kendimizi aldatmayalım. ALLAH yardımcınız olsun.

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşlerim.Ben hala bu sigara meretini içmeye devam ediyorum.Bir türlü bırakamadın gitti.Her halde irademiz zayıf olmalı ki bırakamıyorum.

mavci

Yönetici

Ne güzel bir aile...Maşallah...
İnşallah kardeşim...
En güzel nasihat uygulayarak yapılan nasihattır...
Yani sigara içmeyen birisinin " SİGARA İÇME...!!! " demesi daha etkilidir...
Selam ve DUA ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt