Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zehir Alır mıydınız??? (1 Kullanıcı)

Zehir Alır mıydınız???

• Evet...Çok Az...Ama Bıraktım..

Oylama: 0 0.0%
  • Evet...İçiyorum Hâlâ...

• İçiyorum...Ama Bırakmak İstiyorum...

• Kullanılan toplam oy
    5

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Oldu bitti sigaraya karşıyım eşim 2-3 paket içiyor günde üzülüyorum ayrıca hiç ummadığım gencecik sevdiğim gençlerin içtiğini duyunca iyice kahroluyorum dua ediyorum hepsine tez zamanda bıraksınlar diye Rabbim her türlü zararlı kötü alışkınlıklardan hepsini kurtarsın.
Aminnn inşallah ?

HASAN HAN

KAYITLI KULLANICI
Selamunaleyküm.
Sigara içmiyorum ama içene de mâni olmuyorum. Mâni olması gereken sigara içenin ta kendisidir diye düşünüyorum. Selametle..

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Zafiyetin örneği.
İçen nefsi zayıf olanlar, malesef..
Daha doğrusu yaratılma meselesi..
Ben içmek, tiryaki olmak için ve içenlerin zevkini hissetmek için bir ay çaba sarf ettim..
Ancak bir ay sonra içmem mümkün değil diye değerlendirdim..
Çünkü, koca soba borusu dahi zift kaplanıyordu..
Benim buğazım bu zift e dayanırmıydı?
Tabi ki hayır...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Zafiyetin örneği.
İçen nefsi zayıf olanlar, malesef..
Daha doğrusu yaratılma meselesi..
Ben içmek, tiryaki olmak için ve içenlerin zevkini hissetmek için bir ay çaba sarf ettim..
Ancak bir ay sonra içmem mümkün değil diye değerlendirdim..
Çünkü, koca soba borusu dahi zift kaplanıyordu..
Benim buğazım bu zift e dayanırmıydı?
Tabi ki hayır...
Belki içen en az 100 kişiye sordum?
" Tavsiye ederseniz iyi bir şeyse biz de içelim? "
Hepsi de HAYIR Tavsiye etmeyiz..! dedi..
Başlamadık çok şükür ??

HASAN HAN

KAYITLI KULLANICI
Selamunaleyküm. Saygıdeğer kardeşlerim, abilerim ve ablalarım. Içmeyin ve içtirmeyin. Ben zamanında anne ve babamın sigara paketlerini az mı sakladım içmesinler diye. Şimdi babam kalp krizinden dolayı ameliyat geçirdi ve beyninden de tümör alındı. Çocukken ben ve abim sigara dumanına çok maruz kaldık. Sağ olsun abimde, yengemde içmeden duramıyorlar. O bir buçuk yaşında ki kızcağızı da onların o durumunu görmesin diye yanlarına gelmesini engelliyorlar. Ne zamana kadar. Eninde sonunda görecek o kızcağız onların sigara içtiğini. O da özenecek ve ergenlik zamanında o da sigara içmeye başlayacak aynı anne tarafından en büyük kuzeni gibi, teyzeleri ve enişteleri gibi. Sigara içtiklerini görecek ve o da içmeye başlayacak. Yalan mı? Yalansa yalan deyin. Ne olur çocuklarımızı bu illetten koruyun.

Bu arada geçen 12 yaşlarında bir çocuk gördüm geçen elinde o illet içiyor. Nereden buluyorlar bu sigara parasını bu yaşta. Anneleri ve babaları hiç mi dikkat etmiyor. Yazık yazık bu çocuklarımıza inanın ki yazık. Selametle..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt