Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zehir Alır mıydınız??? (2 Kullanıcı)

Zehir Alır mıydınız???

• Evet...Çok Az...Ama Bıraktım..

Oylama: 0 0.0%
  • Evet...İçiyorum Hâlâ...

• İçiyorum...Ama Bırakmak İstiyorum...

• Kullanılan toplam oy
    5

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
anketi nasi yaptini örensem ben bende yapayim bi yarişma düzenliyoruz da onda kullansak heee.. Nedersin öretirmisiniz aceba:)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

anketi nasi yaptini örensem ben bende yapayim bi yarişma düzenliyoruz da onda kullansak heee.. Nedersin öretirmisiniz aceba:)

Konu açılırken dikkat ederseniz aşağı kısımlarda Anket Ekler misiniz? diye bölüm var...
Oradan ekleyeceksiniz inşallah...

erzcn_24

Kayıtlı Kullanıcı
Sigarayı bırakalı 6 ay oldu....Hiç bir yardım almadan .Tiryaki arkadaşlara sesleniyorum sizde bırakın o sizi bırakmadan...

mavci

Yönetici
Esselamüaleykum...Hayırlı Cumalar...

Esselamüaleykum...Hayırlı Cumalar...

Sigarayı bırakalı 6 ay oldu....Hiç bir yardım almadan .Tiryaki arkadaşlara sesleniyorum sizde bırakın o sizi bırakmadan...

Maşallah Kardeşim maşallah...
Aynen devam inşallah...
İradenize maşallah...
Duyun TİRYAKİLER Duyun...
İradesizseniz...İRADE SİZSİNİZ...

mavci

Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

75159.jpg

Sidney Üniversitesi Kamu sağlığı bölümünde Profesör olan Simon Chapman sigara filtrelerinde domuz kanından alınan hemoglobin maddesinin kullanıldığını ortaya çıkardı.

Sidney Üniversitesi Kamu sağlığı bölümünde Profesör olan Simon Chapman tüm dünyada sigara filtrelerinde domuz kanından alınan hemoglobin maddesinin kullanıldığını ortaya çıkardı.
Hemoglobinin, filtrelerden geçen dumandaki zehirli maddelerin daha etkin bir şekilde süzülmesi için kullanıldığı açıklandı.

Sigara filtrelerinde domuz kanından alınan hemoglobin maddesinin kullanıldığını bildiren Prof. Chapman, domuz ürünleri konusunda hassas olan Müslüman ve Musevilerin bu konudan haberleri olmaları gerektiğini ifade etti.

Prof. Chapman'a göre, sigara firmaları "ticari sır" kapsamına girdiğini gerekçe göstererek, sigaralarda kullandıkları katkı maddelerini açıklamıyorlar.

Domuzu "haram" olarak gören inanç mensuplarının ve vejeteryanların bu haberden memnun olmayacaklarını belirten Avustralyalı profesör, sigara firmalarının "ticari sır" kapsamına girdiğini gerekçe göstererek, sigaralarda kullandıkları katkı maddelerini açıklamadıklarını ama kullandıkları maddeleri açıklama zorunluluğu getirilmesi gerektiğini belirtti.

Chapman bugüne kadar sadece Yunanistan'da bir sigara firmasının filtrelerde domuz kanından elde edilen hemoglobin kullanıldığını resmen açıkladığını belirterek,
"Domuzu haram sayan bir inanca mensupsanız ve sigara içiyorsanız, sigarada kullanılan maddeleri bilme hakkınız var" dedi.

Sabah

mavci

Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Sigara, mide kanserini de tetikliyor

57990.jpg

Mide kanserinin sindirim kanserleri arasında en sık rastlananı olduğunu belirten uzmanlar sigara ve içkinin hastalığı tetiklediği uyarısında bulunuyor.

Genellikle orta yaş sonrasında ortaya çıkan mide kanserinin erkeklerde kadınlara göre biraz daha sık görüldüğünü kaydeden Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Faruk Memik, hastalığın çevresel şartlar, yenilen besinlerin cinsi, içki, sigara, tuz gibi faktörlere bağlı olarak ortaya çıktığını kaydetti.

Hastalığın başlangıçtaki şikâyetleri basit bir gastrit veya mide ülserinden farklı olmadığını anlatan Prof. Dr. Memik, başlıca şikâyetlerin mide ağrısı, yanması, doygunluk hissi, sindirim zorluğu, gaz, geğirme, iştahsızlık ve bulantı olduğunu dile getirdi.

Hastalık ilerledikçe kilo kaybı başladığını vurgulayan Memik, şunları kaydetti:
“Ağrılar artar ve mide ilâçlarına cevap vermez olur. Yayılımı oldukça erken başlar ve öncelikle mide etrafındaki lenf düğümlerine ve karaciğere etkisi olur. Karaciğer tutulumu tedavi için oldukça güç durumlar ortaya çıkarır. Teşhisi genellikle geç olur, zira hastalar erken dönemlerde mide şikâyetlerini pek ciddiye almaz hekime başvurmaz ve ev ilâçları ile uzun süre vakit geçirirler. Bazı anti asit ilâçlar da hastayı geçici olarak rahatlattığından doktora gitmekte geç kalırlar. Tecrübeli bir hekim hastanın ifadesinden ve fizik muayeneden sonra gerekirse röntgen ve endoskopik tetkikler de yaparak teşhisi koyar ve sür'atle tedaviye girişir” dedi.

Alıntı

mavci

Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

AÇIK HAVADA İÇİLEN SİGARA DA BEBEGE ZARARLI...!!!

951999722.jpg

Almanya'da yapılan bir araştırma, anne ve babaların balkonda ya da açık havada içtiği sigaranın bile yanlarında bulunan bebeklere zarar verdiğini gösterdi.
Ludwigsburg kenti yakınlarındaki Bönningheim kasabasında bulunan Hohenstein Enstitüleri bilimadamları tarafından yapılan araştırmaya göre, balkonda ya da açık havada sigara içen anne ve babalar daha sonra kucaklarına aldıkları bebeklerine daha fazla zarar veriyor, çünkü sigara dumanındaki zararlı maddeler elbise üzerinde havada olduğundan daha fazla yoğunlaşıyor.

Bunun da bebeklerde deri ve sinir hücrelerine zarar verdiğini belirten araştırmacılardan Timo Hammer, "Söz konusu zararlı maddeler deri hücrelerinin ölmesine yol açıyor ve sinir hücrelerinin birbirleriyle bağlanmasını önlüyor.
Bundan dolayı sinir sisteminin gelişimi zarar görebilir" dedi.

Bilimadamlarının, sigara dumanından çıkan zararlı maddeleri zararsız hale getirebilecek bir tekstil maddesi üzerinde çalıştığı da bildirildi.

Kaynak: AA

narinim

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.
günaydın arkadaşlar bende malesef kullanıyorum. Bırakamıyorum bu zıkkımı kurtulamıyorum ondan. Herşeyi denedim. Eczaneden o ilaçlardan bile aldım ama banamısın demedi. Hergece yatmadan önce, her namazdan sonra dua ediyorum Allahım irade ver şu pislikten kurtulmak için diye ama sabah gözümü ilk açtığımda sigara düşünüyorum. Bu gidişle ben değil ama o beni bırakıcak galiba :(

mavci

Yönetici
S.A.
günaydın arkadaşlar bende malesef kullanıyorum. Bırakamıyorum bu zıkkımı kurtulamıyorum ondan. Herşeyi denedim. Eczaneden o ilaçlardan bile aldım ama banamısın demedi. Hergece yatmadan önce, her namazdan sonra dua ediyorum Allahım irade ver şu pislikten kurtulmak için diye ama sabah gözümü ilk açtığımda sigara düşünüyorum. Bu gidişle ben değil ama o beni bırakıcak galiba :(

Aman Kardeşim...
O sizi bırakmadan siz onu bırakın inşallah...
Nasıl mı derseniz...
SAĞLAM BİR İRADE İLE inşallah...
Allah Celle Celalühu yar ve yardımcınız olsun...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Annem Babam içmez çok şükür.
Ben küçükken içmeye hevesli idim dedem den alır çekerdim :) öksürük tutardı sonra ne oldu bilmem sigaraya alarjim oldum çok şükür ne güzel bir alerji :D:D:D

-seleme-

Kayıtlı Kullanıcı
bende kullanmıyorum ama pasif içiçiyim malesef babam abimler ve çevremiz hepsi kullanıyo ve normal olarak bizde onlar gibi içmiz oluyoruz :D

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
bende kullanmıyorum ama pasif içiçiyim malesef babam abimler ve çevremiz hepsi kullanıyo ve normal olarak bizde onlar gibi içmiz oluyoruz :D

bizdede öyle kardeş içme diyemezsin 2 odalı evde 6 kişi yaşıyoruz.
ALLAHTAN biz içmiyoruz hem cebe hem mala cana zarar.
babamda içiyor abimde. işte gerçek hayat.

mavci

Yönetici
Annem Babam içmez çok şükür.
Ben küçükken içmeye hevesli idim dedem den alır çekerdim :) öksürük tutardı sonra ne oldu bilmem sigaraya alarjim oldum çok şükür ne güzel bir alerji :D:D:D

bizdede öyle kardeş içme diyemezsin 2 odalı evde 6 kişi yaşıyoruz.
ALLAHTAN biz içmiyoruz hem cebe hem mala cana zarar.
babamda içiyor abimde. işte gerçek hayat.

Kamu dairelerinde ve binalarında SİGaRA İÇMEK YASAKKKK...
Siz de evde uygulayın bunları inşallah...
Selam ve DUA ile...

mavci

Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Tekrar tekrar düşünülmesi için resimler aşağıda...:(
yesilay2.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt