Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Toki konutları haç dolu (2 Kullanıcı)

artu

Yasaklı Kullanıcı
Casiye Suresi:

6- İşte bunlar, Allah'ın ayetleridir; sana bunları hak olmak üzere okuyoruz. Öyleyse onlar, Allah'tan ve O'nun ayetlerinden sonra hangi söze iman edecekler?

7- Gerçeği sürekli ters yüz eden, günaha düşkün olan herkesin vay haline.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Ben dediğin mealleri biliyorum, Kuran'ı okudum. Ben peygamberin sözüne inanmıyorum değil(ayrıca unutmaki bu mealler o zamanki müslümanlarıda kapsıyor!), yazılan bu kadar hadis kitabı var bunların doğruluğundan emin değilim. Bu hadis kitapları çok tehlikeli, senin gibi düşünen insanları çok kolay bir şekilde farklı bir noktaya getirebilir. Kendilerine "kutsal" nitelemesi vererek bunuda çok kolay yaparlar. Diyanet işleri başkanı diyor Sn. Ali Bardakoğlu: "Hazreti Muhammede atfedilen ancak doğruluğu olmayan özelliklede kadına şiddeti meşru gösteren hadislerin temizlenmesi için düğmeye basıldı" diye! Bu nasıl bir iştirki madem o kadar doğru Sn. Bardakoğlu "beğenmediği" bir konu ile ilgili hadis çıkaracağından bahsediyor? Hem hangi hadisin doğru hangisinin yanlış olduğu yenimi anlaşıldı? Ayrıca diyanet neden sadece 40 hadisi yayınlıyor, neden? dediğin hadisleri göremedim burada? Bunlar din ilim adamı değillermi? Senelerce okumuyorlarmı ilahiyatta? Yoksa diyanetdemi Yahudilere hizmet ediyor!:] Bunlar çok tartışmalı konular!
Nahl suresi 44. ayeti vermişsin "44- (Onları) Apaçık deliller ve kitaplarla (gönderdik). Sana da zikri (Kur'an'ı) indirdik ki, insanlara kendileri için indirileni açıklayasın ve onlar da iyice düşünsünler, diye."
iyide bunun ne alakası var hadislerle! Peygamberlerin amacı zaten tebliğ etmektir!

hadislerin kaynaklarıyla iligi bir konu var çok açıklayıcı
yoksa sence Allah Resulunden örnek al diyen Allahü Teala senin örnek alabileceğin Sünnetin zevaline izin verir mi?

aynı şeyleri tekrarlamaya mecbur etme şu linke tıkla ve oku :

http://forum.islamiyet.gen.tr/peyga...-islamin-ikinci-kaynagi-sunneti-nebeviye.html

ayrıca sana hatırlatırım şehadet cümlesi iki kısımdır : şehadet ederim ki Allahtan başka yoktur ve şehadet ederim ki Muhammed Onun kulu ve resuludur.
Hz. Muhammedin (sav) risaletine inanmayan, Kuranı kendi kafatası kapasitesi çapında yorumlayanlar küfre girer.

artu

Yasaklı Kullanıcı
Okudum, çok bilgilendim valla sorma! Biliyoruz bu yazılanları arkadaşım. Anlatmak istediklerimi sürekli çarpıtıyorsun. boşver!

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
6- İşte bunlar, Allah'ın ayetleridir; sana bunları hak olmak üzere okuyoruz. Öyleyse onlar, Allah'tan ve O'nun ayetlerinden sonra hangi söze iman edecekler? :

“De ki; Allah’a ve Peygamberlere itaat edin. Eğer yüz çevirirlerse muhakkak ki, Allah kafirleri sevmez.” (Ali İmran 32)

evet hangi söze daha iman edecekler?

Kuranı kendi kafatası kapasitesi çapında yorumlayanlar küfre girer.

artu

Yasaklı Kullanıcı
نعىمة;659417' Alıntı:
6- İşte bunlar, Allah'ın ayetleridir; sana bunları hak olmak üzere okuyoruz. Öyleyse onlar, Allah'tan ve O'nun ayetlerinden sonra hangi söze iman edecekler? :

“De ki; Allah’a ve Peygamberlere itaat edin. Eğer yüz çevirirlerse muhakkak ki, Allah kafirleri sevmez.” (Ali İmran 32)

evet hangi söze daha iman edecekler?

Kuranı kendi kafatası kapasitesi çapında yorumlayanlar küfre girer.

Ayetlerin arasına kafana göre istediğin ayetleri yerleştiremezsin. Yerleştirirsen farklı bir anlam çıkar! Senin bu halini görünce aklıma bektaşi fıkrası geldi :D Bektaşi’ye sormuşlar ‘niye namaz kılmıyorsun?’. Kuran’daki ‘içkili iken namaza yaklaşmayınız’ mealindeki ayeti göstererek ‘Kuran’da namaza yaklaşmayınız yazıyor’ demiş. Seninkide o hesap! Selametle.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Ayetlerin arasına kafana göre istediğin ayetleri yerleştiremezsin. Yerleştirirsen farklı bir anlam çıkar! Senin bu halini görünce aklıma bektaşi fıkrası geldi :D Bektaşi’ye sormuşlar ‘niye namaz kılmıyorsun?’. Kuran’daki ‘içkili iken namaza yaklaşmayınız’ mealindeki ayeti göstererek ‘Kuran’da namaza yaklaşmayınız yazıyor’ demiş. Seninkide o hesap! Selametle.

Kuran bir bütündür, beni istediğim gibi yerleştirmedim ayetleri haşa
sen bir kısımını okuyup işine gelmeyen kısımlarını gözardı ediyorsun

Kuranda Allah Peygamberine uymayı emretti...
hesabı hepimiz Kıyamette veririz meraklanma...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
İslamın delilleri 4 tanedir: Kuran ,Sünnet ,İcma ,Kıyas

gördüğün gibi kendi dar kafatası gibi bir kaynak yok.
sana duyurabilmenin %1 şansı varsa da duyurmaya değer
emri bil maruf nehiy anil münker

artu

Yasaklı Kullanıcı
Yani bak kardeşim hakikaten dediğin gibi ise emri başımın üstüne hemen kabul ederim. Yalnız korkum bu hadislerin değişip değişmediği gibi bir durum olup olmaması. Peygamber tebliğcidir sonuçta, onun sözüne tabiki inanacağız. Çekincem bu. Diyanette 40 hadise yer veriyor ve bu kafamda soru işaretleri yaratıyor. Ben her şeyi kendimce tartışırım, Allah'ıda böyle buldum zaten. Yoksa eskiden inanan biri değildim. Tabi bazı ilginç olaylarda başıma geldi, onları söyleyemem burda, ama kafamda soru işaretleri var sonuç olarak. neyse hayırlı akşamlar...

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
Kulaklarım çınladı gün içinde...

Birileri beni mi anmış ne? :)
Naime hanım çok merak etmiş sanırım koshi'yi.

:)

Açılan forumlari "Tartışma" denen mevhumla bir tutmamak lazim.Bir konu mu var?Hadi tartışalım...

Tartışmaktan kastım ; Kıralım.İncitelim.Bagiralim cagiralim.
Karsi tarafa sözel şiddet ve faşizmimizi gösterelim...
Kul hakkı gözetmeden hem nalına hem mıhına...

Herkes birbirinin üzerine atılmaya hazır gibi bekleşiyor mudur nedir?
Biraz sakin olunsa biraz "Hoşgörü" ile yaklaşılsa olmaz mı?

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Yani bak kardeşim hakikaten dediğin gibi ise emri başımın üstüne hemen kabul ederim. Yalnız korkum bu hadislerin değişip değişmediği gibi bir durum olup olmaması. Peygamber tebliğcidir sonuçta, onun sözüne tabiki inanacağız. Çekincem bu. Diyanette 40 hadise yer veriyor ve bu kafamda soru işaretleri yaratıyor. Ben her şeyi kendimce tartışırım, Allah'ıda böyle buldum zaten. Yoksa eskiden inanan biri değildim. Tabi bazı ilginç olaylarda başıma geldi, onları söyleyemem burda, ama kafamda soru işaretleri var sonuç olarak. neyse hayırlı akşamlar...

linkini verdiğim konuda çok güzel açıklıyor, bir sayfa değil hepsini oku
hadis Allah Resulunün sözüdür. her sözü bir hadistir. 124 000 sahabesi vardı.
sahabe "Ona bir anlık bakış demektir" hepsi de Ona biat etmişlerdi....hesab et
Sana Kuranda Allahü Teala "Peygambere itaat et, ondan örnek al" demiyormu.
hadisler olmazsa sen onun hayatını nasıl öğreneceksin? namazı nasıl kılacaksın?
ve Peygambere nasıl itaat edeceksin? İslam sahabe (ra) aracılığıyla yayılmışıtır.
Onlar birer yıldızdır. Kime uyarsan hidayet bulursun...

şimdi bunlara mukabil kime güvenirsin sen? ...
Müslümanlar bilir ki ahirette hesab var, yanlış yapma.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Kulaklarım çınladı gün içinde...

Birileri beni mi anmış ne? :)
Naime hanım çok merak etmiş sanırım koshi'yi.

:)

Açılan forumlari "Tartışma" denen mevhumla bir tutmamak lazim.Bir konu mu var?Hadi tartışalım...

Tartışmaktan kastım ; Kıralım.İncitelim.Bagiralim cagiralim.
Karsi tarafa sözel şiddet ve faşizmimizi gösterelim...
Kul hakkı gözetmeden hem nalına hem mıhına...

Herkes birbirinin üzerine atılmaya hazır gibi bekleşiyor mudur nedir?
Biraz sakin olunsa biraz "Hoşgörü" ile yaklaşılsa olmaz mı?

artu gittiğinizi söylemişti, yanılmış
koshi bize tesir etmez .:K

hoşgörü anlayışınızı koshi mi ifade ediyor : aikido öldürme sanatıdır

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
Hmm.
Allah allah benim mi haberim yokmuş gittiğimden? :)
Yanlis bir istihbarat ,bakin az daha sizi benden mahrum birakacakti yahu :)

Madem çok ilgilendiniz...
Koshi, umm caponca kelime olup BEL demektir.Efenim.
Beli kullanarak yapilan harekete verilen addır.
Bazen arkadaşlar arasında "Beline kuvvet" diye takıldığımız da olurdu.Neyse...:)

Naime hanım,
biraz sakin olun.Ben sizi böyle saldirgan sataskan görmeye aliskin degilim.Beni sasirtiyorsunuz.Biliyorsunuz ki eğer bana bir sey bilmemde vesile olunmuşsa "Allah razi olsun" deyip teşekkür etmişimdir.

Tatli dilli olmaniz da kendinizi ne denli dinletebildiginizin ölcüsü olduydu.
Üzülerek söylemeliyim ki beni bazen aksi davranislarinizla sasirtmaktasiniz...

"koshi"

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
Ya varya...Bunu da tartışma malzemesi yapmayacaksınız değil mi?
Şaka maksatlı, "sizi güldürebildiysem ne mutlu bana" 'dan öte gitmeyen iyi niyetli latifelerdi.

:evet

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Hmm.
Allah allah benim mi haberim yokmuş gittiğimden? :)
Yanlis bir istihbarat ,bakin az daha sizi benden mahrum birakacakti yahu :)

Madem çok ilgilendiniz...
Koshi, umm caponca kelime olup BEL demektir.Efenim.
Beli kullanarak yapilan harekete verilen addır.
Bazen arkadaşlar arasında "Beline kuvvet" diye takıldığımız da olurdu.Neyse...:)

Naime hanım,
biraz sakin olun.Ben sizi böyle saldirgan sataskan görmeye aliskin degilim.Beni sasirtiyorsunuz.Biliyorsunuz ki eğer bana bir sey bilmemde vesile olunmuşsa "Allah razi olsun" deyip teşekkür etmişimdir.

Tatli dilli olmaniz da kendinizi ne denli dinletebildiginizin ölcüsü olduydu.
Üzülerek söylemeliyim ki beni bazen aksi davranislarinizla sasirtmaktasiniz...

"koshi"

ben_saldırgan_değil_simili
koshi....:K

suskunum ve sakinim

artu

Yasaklı Kullanıcı
fidanras kardeşim, bugün çok çalıştım çookkk, hatta işimi bile ihmal ettim bunun için. bir taraftan nurcular diğer taraftan Naime hanım kolay değil :D neyse bu nurculara fazla sataştım sanırım bir nurcu arkadaşa en son "sen bana hafif siklet kaçarsın sen git senin abilerin gelsin" deyince ağır geldi, konuyu kapatıverdiler hemen :D kalplerinimi kırdımmı ne :D sağlık olsun. bazen doğruları sert ifade etmekte fayda var. Selametle.

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
fidanras kardeşim, bugün çok çalıştım çookkk, hatta işimi bile ihmal ettim bunun için. bir taraftan nurcular diğer taraftan Naime hanım kolay değil :D neyse bu nurculara fazla sataştım sanırım bir nurcu arkadaşa en son "sen bana hafif siklet kaçarsın sen git senin abilerin ablaların gelsin" deyince ağır geldi, konuyu kapatıverdiler hemen :D kalplerinimi kırdımmı ne :D sağlık olsun. bazen doğruları sert ifade etmekte fayda var. Selametle.

S.A...

HABER DOĞRUYSA...

BİZDE BU BOYKOTU DESTEKLİYORUZ..

ARTU KARDEŞ...

ABLALARIN DEMEDİN..

DÜZELT İSTERSEN..

SELAMETLE..

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
S.A...

HABER DOĞRUYSA...

ARTU KARDEŞ...

ABLALARIN DEMEDİN..

DÜZELT İSTERSEN..

SELAMETLE..

artu ,
bu arkadaşımız da sengul.

Bazen dumura ugratan sorulariyla insanin karsina dikilmesi vardir.Şekil a... :)

"En cok korktugum insandir şurada." diye hitab ederim.
Saniyorum ki buna da kizmayip ,hos karsilamakta.

Bakalim, bakalim... Kendisiyle karsilasmayi hic istemem ama...

Bir gün mutlaka hayatimizin "fobi" leriyle yüzleşmek zorunda kalabiliriz ya,
Allah ilerisini hayr etsin diyerek, hayırlısını dileyelim :)

artu

Yasaklı Kullanıcı
S.A...

HABER DOĞRUYSA...

ARTU KARDEŞ...

ABLALARIN DEMEDİN..

DÜZELT İSTERSEN..

SELAMETLE..

Aleyküm Selam sengul kardeşim, doğrudur mealen söyledim, isteğin üzerine daksilledim. Selametle.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt