Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Toki konutları haç dolu (1 Kullanıcı)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Arapçayla alıp veremedim ne olabilir. Yalnız şuna inanıyorum benim dilim Türkçe, çünkü ben Türküm. Bazı insanların müslüman olmak adına Arab şovenistliği yapmasını ne dine ne akla uygun bulmuyorum. Kuran anadoluya inse Türkçe olarak inecekti. Arapça kutsal bir dil değil, ki Kurandada neden arapça indiği yazar fakat BAZILARI bu dile olmadığı bir şekilde kutsallaştırıyor buna gıcık kapıyorum.

Arab şovenistliği yapan yok. Yine aynı iddialar..
Hesab günü ister istemez arabça olarak hesab vereceksin..
Kuran dili ,Peygamberimizin dili bu dikkatli ol!
şöyle olsa böyle olsa bu şekilde konuşmak hiç kimsenin haddi değildir!
Cennetin dili arabçadır. incilde tavrat da hangi dilde indi, unutma..bu şekilde belki daha iyi anlarsın gendolf avatarlı adam...
Türküz Müslümanız Kuran dilini severiz..
Ahmed- Mehmed geçek Türk isimleri ..artu

artu

Yasaklı Kullanıcı
Bu arada bu Delete fettullahçı, laflarıma dayanamadı, o kadar fettullaha eleştri yaptım ağzını açamadı. burada kalkmış efelik yapıyor. yedirmezler.

artu

Yasaklı Kullanıcı
نعىمة;661632' Alıntı:
Arab şovenistliği yapan yok. Yine aynı iddialar..
Hesab günü ister istemez arabça olarak hesab vereceksin..
Kuran dili ,Peygamberimizin dili bu dikkatli ol!
şöyle olsa böyle olsa bu şekilde konuşmak hiç kimsenin haddi değildir!
Cennetin dili arabçadır. incilde tavrat da hangi dilde indi, unutma..bu şekilde belki daha iyi anlarsın gendolf avatarlı adam...
Türküz Müslümanız Kuran dilini severiz..
Ahmed- Mehmed geçek Türk isimleri ..artu

Kuran dilini severiz tabi oda bizim kültürümüz yalnız arap dili kutsal bir dil değil. Kuranda neden arapça olarak indiği yazıyor diyorum, sen bana ne diyorsun. Ahirette arapça olacağını nereden biliyorsun, kaynak göster bana.

artu

Yasaklı Kullanıcı
"gendolf avatarlı adam" :D kendimi çok kötü hissetmeme neden oluyorsun sen, öyle lafmı denir hiç :D

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
İnsanlardan kimi, Allah hakkında bilgisi olmaksızın tartışır durur ve her azgın-kaypak şeytanının peşine düşer. Ona yazılmıştır: "Kim onu veli edinirse, şüphesiz o (şeytan) onu şaşırtıp-saptırır ve onu çılgın ateşin azabına yöneltir." (Hac Suresi, 3-4)

Benim tek yolum Kuran ve Hz.Muhammed

Sana başka cevap yok gondol büyücü avatarlı

artu

Yasaklı Kullanıcı
Ben temiz müslümanlar arıyorum sadece ama başı dik, yüreği güzel. Kimseye eyvallahı olmayan. Yanlışlıklada olsa fikirlerimi söylerken kalbinizi kırdıysam affola. Hepinize hayırlı geceler.

artu

Yasaklı Kullanıcı
İnsanlardan kimi, Allah hakkında bilgisi olmaksızın tartışır durur ve her azgın-kaypak şeytanının peşine düşer. Ona yazılmıştır: "Kim onu veli edinirse, şüphesiz o (şeytan) onu şaşırtıp-saptırır ve onu çılgın ateşin azabına yöneltir." (Hac Suresi, 3-4)

Benim tek yolum Kuran ve Hz.Muhammed

Sana başka cevap yok gondol büyücü avatarlı

Eyvallah :D Dinimi öğrenmek için en son tavsiye alacağım kişi sensin. Sen önce git Fettullahın pisliklerini temizle, Müslamana yakışmaz ama sana yakışır.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Şeytan iman eden kullar üzerinde hiçbir etki oluşturamaz. Şeytanın kimler üzerinde etkili olabileceği ise Zuhruf Suresi'nde şöyle bildirilir:

Kim Rahman (olan Allah)ın zikrini görmezlikten gelirse, Biz bir şeytana onun 'üzerini kabukla bağlattırırız'; artık bu, onun bir yakın dostudur. Gerçekten bunlar (bu şeytanlar), onları yoldan alıkoyarlar; onlar ise, kendilerinin gerçekten hidayette olduklarını sanırlar. (Zuhruf Suresi, 36-37)
.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Şeytanı dost edinen bu kişiler için ayetlerde şu şekilde bildirilmektedir:

Kimine hidayet verdi, kimi de sapıklığı hak etti. Çünkü bunlar, Allah'ı bırakıp şeytanları veli edinmişlerdi. Ve gerçekten onları doğru yolda saymaktadırlar. (Araf Suresi, 30)

Şeytan onları sarıp-kuşatmıştır; böylelikle onlara Allah'ın zikrini unutturmuştur. İşte onlar, şeytanın fırkasıdır. Dikkat edin; şüphesiz şeytanın fırkası, hüsrana uğrayanların ta kendileridir. (Mücadele Suresi, 19)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Sen bence biraz tarih oku! Dünyayı yönetenler geniş düşünmezlerse, Dünyayı yönetemezler. 500 yıl ortadoğu topraklarında hristiyan-yahudi-müslüman yanyana savaşsız yaşadıysa bundandır! Yarın sabah 8de kalkıp işe gidiyorum ama napiyim ABli dediniz, hristiyanlığı savunuyor dediniz, uykumu kaçırdınız!!!

doğru İslam dünyada hakim olunca saadet asrından rüzgar esmeye başlıyor ..dünyada huzur barış vardı..herkes rahat ediyordu gayrimüslimler dahil
o bahsettiklerin şöyle itiraf ediyordu : kardinallerin şapkasını görmektense Osmanlı sarığını görmeyi tercih ederiz.
Osmanlıyı 600 ,500 değil! ayakta tutan İslamdı...!
en sonunda da humper lawrence gibi ajanlar inglizlerin uydurdukları vahabbizmi ortaya koyarak, önce Ortadoğuyu Osmanlının elinden aldılar sonra da Osmanlıyı Humperin bahsettiği "böl yok et" planında yazdığı gibi içten çürütmüşler, din alimlerine iftira atarak, haçlı ajanları alim diye millete pazarlayarak..hadiste haber verildiği gibi..yalancı resiler milletin başına geçti ve bugünkülerin de yatıkları gibi koca İmparatorluğu battırıdılar.

TARİH TEKRRÜR ETTİ /EDİYOR.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Kuran dilini severiz tabi oda bizim kültürümüz yalnız arap dili kutsal bir dil değil. Kuranda neden arapça olarak indiği yazıyor diyorum, sen bana ne diyorsun. Ahirette arapça olacağını nereden biliyorsun, kaynak göster bana.

Peygamberimiz (sav) öyle haber verdi.

artu

Yasaklı Kullanıcı
نعىمة;661645' Alıntı:
doğru İslam dünyada hakim olunca saadet asrından rüzgar esmeye başlıyor ..dünyada huzur barış vardı..herkes rahat ediyordu gayrimüslimler dahil
o bahsettiklerin şöyle itiraf ediyordu : Osmanlı sarığını görmeyi kardinalin şapkasını görmeye tercih ederiz.
Osmanlıyı 600 ,500 değil! ayakta tutan İslamdı...!
en sonunda da humper lawrence gibi ajanlar inglizlerin uydurdukları vahabbizmi ortaya koyarak, önce Ortadoğuyu Osmanlının elinden aldılar sonra da Osmanlıyı Humperin bahsettiği "böl yok et" planında yazdığı gibi içten çürütmüşler, din alimlerine iftira atarak, haçlı ajanları alim diye millete pazarlayarak..hadiste haber verildiği gibi..yalancı resiler milletin başına geçti ve bugünkülerin de yatıkları gibi koca İmparatorluğu battırıdılar.

TARİH TEKRRÜR ETTİ /EDİYOR.

Ne kadar "aşırı" hassas olsanda sen temiz bir insansın kardeşim. keşke senin dediklerini fettullahçılarda söyleyebilse, ama ne oldu anlamıyorum. sanki birileri bu milleti büyüledi. aslında ben eminim onlarında kalbinde güzel bir İslam aşkı var ama gözleri kör olmuş. bir yalanın peşinde koşuyor bu güzel kalpli müslümanlar. nerede Selahattin Eyyubi, bu kadar rezil bir dünyada, tekrar müslümanları toparlayabilirmiydi eskisi gibi eğer gelse! ???

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
uzun yıllardan beri İslamı "ılımlaştırarak" , bu milletin çocuklarını okullarında okutarak, batılı telkin ettiler..
İslama Peygambere Müslümanlara yapmadığı hakareti bırakmayan ,yok etmek için uğraşan haçlı seferlerin ideolojik tarafını oluşturan Papanın ayaklarına kapandılar...

Peygamberimiz (sav) bunları haber verdi , ehli kitaba iltihak etmişleri haber verdi..
Kuranın hükmü kesin :"yahudi ve hristiyanları dost edinmeyin. kim onları dost edinirse onlardan olur".

şu bir gerçekki isevilere destek veren, iç işgaline zemin oluşturan müslüman görünümlü zamanın "mucizesi" geçinen, müslümanlar arasında misyonerlik yapmak için haçlarını çıkaran o misyonerler Kuranın değişmez hükmünde haber verildiği gibi : KİM ONLARI DOST EDİNİRSE ONLARDAN OLUR"..

"SİZE İKİ EMANET BIRAKIYORUM BUNLARA SIMSIKI SARILDIKÇA ASLA DALALETE DÜŞMEZSİNİZ BUNLAR KURAN VE BENİM SÜNNETİMDİR"

böyle bir garanti verdi Resulullah (sav) ..ama bazıların özgür düşünme yeteneği elinden alınmış ..generalin emrinde amade asker gibidirler..
Peygamberimizin (sav) tavsiyesine uyan elbette şaşırmaz..

artu

Yasaklı Kullanıcı
Ne olacak bu Filistinlilerin hali ya? Düşündükçe kafayı sıyırıyorum. Bütün müslümanlar tv önünde ah-vah çekmekten başka bir şey yapmıyorlar, arablar izliyor, türkler izliyor. Hükümetler utanmasalar alkışlıcaklar. Ne olacak bu iş Naime Hanım. Sizce haklarını helal ederlermi? Bu vebali kaldırabilirmiyiz ahirette? Ben dedelerimin yüzüne bakabilirmiyim, eskiden rüyalarıma girerlerdi bakardım suratlarına Nur görürdüm. Şimdi rüyamada girmiyorlar :( Utanıyorum resmen.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
böyle devam ederse sadece filistinlilerin değil 22 İslam ülkenin /Türkiye dahil hali böyle olacak...
böyle vahşete pay verip bu zalimleri destekleyenler elbette kıyamette bunlarla birlikte hesab verecekler...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Ne olacak bu Filistinlilerin hali ya? Düşündükçe kafayı sıyırıyorum. Bütün müslümanlar tv önünde ah-vah çekmekten başka bir şey yapmıyorlar, arablar izliyor, türkler izliyor. Hükümetler utanmasalar alkışlıcaklar. Ne olacak bu iş Naime Hanım. Sizce haklarını helal ederlermi? Bu vebali kaldırabilirmiyiz ahirette? Ben dedelerimin yüzüne bakabilirmiyim, eskiden rüyalarıma girerlerdi bakardım suratlarına Nur görürdüm. Şimdi rüyamada girmiyorlar :( Utanıyorum resmen.

şimdi çaktınmı o apartımanlardaki haçın anlamını?

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaş ben senden artık şüphe duymaya başladım siz herhalde hiristiyanlığı savunanlardansınız...

mustafa bey,
Herkes sizin gördüğünüz pencereden görecek değil...

Bana bir şekil gösterdiniz, bu işaret size göre haç ve maksatlı yapılmış...

Ben sizin görünüze inanmak zorundamıyım?Yani bunu reddetmem benim dinime,imanima bir halel getirir mi?Hayır.

Yani olayi öyle bir anlatıyorsun ki sanki biz bir kuran ayetine karşıyız -haşa-...

Kuran'a karşı olan kafir olur.Doğru mu? Doğru.

Ama sizin görünüze,algınıza katılmayan ,aynı fikirde olmayanın imanında bir değişme var mıdır?Hayır.Yoktur.
Ben bunu iddia edecek biri olursa "hadi ordan be" derim!

Ben sizin algınızla düşünmüyorum.Sizin bakış açınızdan bakmıyorum.Özeti bu.

Ve siz de bilirsiniz ki ,Bunu reddederek Kur'anı reddetmedim.Sünneti reddetmedim...Sadece sizin algısal hezeyanınızı reddettim.
Dinden imandan çıkmış olur muyum?Hayır.O halde??

Haaa O halde geri durun...

Laflarınız ileri gitmesin!O kadar uzun boylu olmasın.

Naime hanım bu sizin için de geçerli.Ben sizin gördüğünüze katılmak zorunda değilim ve bu insanlarin imaninda zerrece bir degisikliğe de neden olmaz...

O halde siz de bana olan laflarınıza dikkat edin...

keceemre

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar ben zannetmiyorum boyle bişeyi belki oradaki şekli düşünmeden yapmışlardır neden oyle yapcaklar ki ne çıkarları olacak yani ben inanmak istemiyorum

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Son olarak aralık 2007 de ayında Avusturya’nın başkenti Viyana’nın Karlsplatz semtinde bulunan Teknik Üniversite’nin bahçesine bir heykel diktiler. Bu heykel, hepinizin malumu, “başında türban, gerisi anadan üryan” olan bir kadını tasvir ediyordu. Ve bu heykelin ismine “Turkish Delight” yani “Türk Lokumu” ismi verilmişti.
Neticede, bu heykel önceki gün kimliği belirsiz kişiler tarafından yıkıldı.
Yıkıldı yıkılmasına ama siyasilerimizin dost ve müttefik kabul ettiği Batı’nın tam göbeğinde, hem de üniversite bahçesine dikilen bu heykel, Türkiye’ye çok önemli mesajlar gönderiyordu. Esasen Türkiye’den ziyade AB sevdasıyla gözü kör olmuş bizim şu meşhur AB’ci, IMF’ci, ABD’ci siyasilerimize, yazarlarımıza, iş adamlarımıza mesaj gönderiyordu.
Neydi bu mesaj?
“Ey Türkiye, sen ne kadar AB peşinde koşarsan koş, ben Avrupalıyım dersen de, hangi tavizi verirsen ver, hiç fark etmez, sen bizim gözümüzde busun.”
Yanlış anlamayın bu heykelli mesaj, kendi milli politikalarımıza döndüğümüz Atatürk döneminde verilmiyor; AB’nin bir dediğini iki etmediğimiz, AB’ye tam teslim olduğumuz, AB hayranlığını bütün kurumlarımızla haykırdığımız, hatta AB hukukunu kendi hukukumuza tercih ettiğimiz döneminde veriliyor. Bu mesaj özellikle de AKP’ye veriliyor.
Nereden mi çıkarıyorum?
Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda bir AKP’li heyet İsrail’e gitmişti. Bizimkiler İsraillilere Türk Lokumu hediye etmişlerdi. İsrailli yetkililer de AKP hükümetini kastederek “sizler Türk Lokumu gibisiniz” açıklamasını yapmışlardı.
Yani İsraillilere göre AKP lokum gibiydi.
Aylar sonra şimdi de karşımıza “başında türban, gerisi anadan üryan” bir heykel çıktı… Ve ismine de “Türk Lokumu” denildi.
Heykel yıkıldı, ama emin olun ki yenileri dikilecek. Başta Fransa olmak üzere, AB’nin birçok ülkesine dikilen sözde soykırım anıları sizce daha mı az hakaret içeriyordu.
AB’ci siyasilerimizin, AB’li yetkililerle işi nikah şahitliğine götürecek kadar kurduğu dostluk ilişkileri, bu ve benzeri heykellerin dikilmesine engel olabildi mi?
En fazla AB ağırlıklı dış seyahat yapma namına sahip Sayın Erdoğan ve ekibinin bu kadar zahmeti acaba bu heykellerin dikilmesine engel olabildi mi?
Eğer uygulanan AB’ci politikalar gerçekten doğru olsaydı, hiç bu heykel oraya dikilir miydi? Sizce bir yanlışlık yok mu?
AKP’li siyasilerimiz, Viyana’daki heykele bakarak, bu kara lekeyi kendilerine yedirebildiler mi?
Bugüne kadar ne tepki verdiler?
Eğer Atatürk’ün ortaya koyduğu gibi onurlu bir siyaset ortaya konsaydı, böyle küstahça bir heykeli dikmeye cesaret bulabilecekler miydi?
Önemli bir gerçeğin de altını çizmek lazım: Bu heykel benim AB’ye hayır diyen vatanperver Türk insanımı tasvir etmiyor. Bu heykel Müslüman Türk olduğunu iddia etmesine rağmen gemisini Hıristiyan rıhtımına demirleyenleri, Batı’nın kokuşmuş değerleri uğruna kendi milli değerlerini terk edenleri, üç kuruşluk dünya hayatı için her şeyini, feda etmeye hazır Batı hayranlarını tasvir ediyor.
Çünkü bu heykeli oraya dikenler onlardan ve onların ortaya koyduğu politikalardan cesaretle bunu yaptılar.
Çünkü bu heykeli oraya dikenler, Türk siyasilerin, ABD’nin Irak’ta onbinlerce kadına tecavüz etmesine, milyonlarca insanın ise katledildiğine seyirci kaldığını gördüler ve bundan da cesaret aldılar.
Sizce bu küstah heykeli diken Avusturya’yı, Batı’yı, AB’yi kınadığımız kadar bu tür küstah davranışlara cesaret veren bizim AB’ci, mandacı siyasileri de kınamamız gerekmez mi?

Murat Çabaş.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
şimdi o apartımanlardaki haç bizim bidon kafalılar kesimine şunu duyurmak için oraya koymuşlardır : "biz o haçı oraya dikebiliyoruz, siz bu toprakları bize sattınız, mülküyet edinme hakkını bize tanıdınız ,lozanı kendinizi deldiniz, burası bizimdir artık hazır olun, tebrikler şerefe.."

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt