Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SOKAKTAN MEKTUP VAR (1 Kullanıcı)

SOKAKTAN MEKTUP VAR

• EVET OLABİLİR.

Oylama: 0 0.0%
  • HAYIR OLAMAZ.

• HİÇ Bİ FİKRİM YOK

• ABD DEN HERŞEY BEKLENİR

• HİÇ BİRİ

• Kullanılan toplam oy
    0

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
s.a

talipamca hikaye çook güzeldi, teşekkürler....

ALLAHA EMANET OLUNUZ
VeAleynaAleykümSelam Yasemin Yeğenim,beğendinize sevindim,asıl ben sizlere gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim.Sizde Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
ES SELAMUN ALEYKUM KARDEŞİM.

ÇOK GÜZEL BİR YAZI..

HAYAT ONU KULLANMAYI BİLENE GÜZELLİKLER VERİR. ARAMA GEREKSİZ YERLERDE KULLANMA KILAVUZU. YARADAN SENİN FITRATINDA HERŞEYİ VERMİŞ, DÖN BİR BAK KENDİNE VE DÜŞÜN.. İLLA İSTİYORSAN KILAVUZ ONUDA VERMİŞ ALEMLERİN RABBİ OKU UMMUL KİTAB OLAN KUR'AN_I KERİMİ, UYGULA HADİSLERİ.

HAYATI CİDDİYE ALDIĞIN KADAR HAYAT SENİ CİDDİYE ALIR.

SEVDİĞİN KADAR SEVİLİRSİN.

ÖNCE İÇTEN BİR SELAM, HOŞ BİR KELAM, TATLI BİR TEBESSUM ELBET KAT KAT GETİRİR GÜZELLİKLERİ...

İNŞALLAH HAYATA SESLENİSİMİZ HEP GÜZEL OLURDA YANKILARINI GÜZEL ALIRIZ.

SELAM VE DUA İLE....
VeAleynaAleykümSelam Kardeşim,:evet----:B----:B

Her parağraf ve yazdıklarınızı similerlerde onay veriyor,çok güzel mesajlar verdiğiniz için size teşekkür ediyorum,gösterdiğiniz ilgiye de,sağolun.Sizde Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.:H

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykümm çok güzel anlamlı bi paylaşım olmuş Allah razı olsun talip amca Bende sayenizde böyle güzel konuları okudukça Sevgili saygılı bir evlat olmaya bir insan olmaya gayret ediyorum ne ekersen onu biçersin :) Allah(c.c.) emanet olun

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
EBRARNISA;484452 ' Alıntı:
SELAMÜN ALEYKÜM ÇOK GÜZEL VE ÇOK ANLAMLI BİR YAZI...VERMEDİĞİMİZİ İSTEMEK HAKKIMIZ OLAMAZ DEĞİLMİ.
HANİ BAZEN BİRİLERİNDEN , BİRŞEYLERDEN ŞİKAYETÇİ OLUR DURURUZYA, HERKESTE , HERŞEYDE KUSUR BULURUZ... HALBUKİ TÜM BUNLAR BİZDEDİR. BİZDEN KARŞIYA VE OLAYLARA YANSIYANLARDIR.
ALLA RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE YARADAN'A EMANET OLUN...
VeAleynaAleykümSelam Kardeşim;tespitleriniz ve yorumunuz çok doğru..öncelikle kendimize bakmalıyız..ne verdiğimize-buna mukabil beklentimizin ne olması gerektiğine..hep kendi davranış biçimlerimiz şekil verecektir..Amin..sizden de inşaAllah.
Sizde Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykümm çok güzel anlamlı bi paylaşım olmuş Allah razı olsun talip amca Bende sayenizde böyle güzel konuları okudukça Sevgili saygılı bir evlat olmaya bir insan olmaya gayret ediyorum ne ekersen onu biçersin :) Allah(c.c.) emanet olun
VeAleynaAleykümSelam Ankara'lı Genç Yeğenim,(çok özür dilerim,başka bir forumda isminizi okumuştum ama..sadece yanılmıyorsam Ankara'da oluşunuz kalmış aklımda..tekrar bakarım olmazsa..)
Rabbim Sizden de razı olsun inşaAllah.Estağfirullah..bütün kardeşler elbirliği ile birbirimize Allah rızası için yardımcı olmaya gayret ediyor- bizlerde sizlerden istifade etmeye çabalıyoruz inşaAllah..
Tabii ki önce insan Rabbimizin kendisini yaratırken vesile kıldığı anasını-atasını sayıp-sevecek/hürmet gösterecek..ki Rabbine bu vesileyle şunu mu demek istemektedir "Hayırlı bir Evlat";Rabbim sana şükrederim..bana böyle anne-baba nasib ettiğin için ! Değil mi? Gözlerinden öpüyorum,bak yeğenim ileride anne-baba duası almanın sana neler neler kazandıracağını göreceksin..inan bu çok önemli..Rabbim sizi-sizin gibi hayırlı evlat-insan olan kardeşlerimizin sayısını artırsın,sağlık sıhhat,hayılı ömür ihsan etsin inşaAllah.
Sizde Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

selenny

Kayıtlı Kullanıcı
çok anlamlı bi paylaşım omuş allah razı olsun

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm talip amca evet ankaralıyım 20 yaşındayım VaTaNımı Atalarımı Büyüklerimi sevip sayarım Allaha Şükür Küçüklükten yetişme farkı heralde :) konuda görüldüğü gibi bir baba evladına nasihatlerde bulunuyo sevgili saygılı bir evlat olması gerektiğini söylüyo saygı görmek istiyorsan önce saygılı olacaksın demiş Biliyorum amcam anne baba duası almanın neler kazandırabileceğini Annem beni çok zorluklarla büyüttü yetiştirdi anama layık bi evlat olmaya çalışıyorum ibadetlerini yerine getiren biri ama ne yazıkki babamla sorunlarımız var ibadetine Dinine düşkün değil çok canımı sıkıyo bu durum benide çok etkiliyo ama inş düzelir hep dua ediyorum .. :(

IHTIYAR VAR TUTMAZ KOLU
DEFTERI HEP GÜNAH DOLU
KIMI HAKKA GIDEN YOLU
KÜCÜK YASTA FARK EYLEDI...

dualarınıza amin diyorum bütün kalbimle bende ellerinizden öperim amcam saygılar :) Allah (c.c) emanet olun B)

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel emeginize saglık
EsSelamunAleyküm Kardeşim..Beğendiğinize sevindim..sizde çok sağolun Kardeşim..Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

Not:Şayet yanılıyorsam baştan özür dilerim..

Yanılmıyorsam başka bir forumdaki yazınızdan HAYIRLI BİR YOLCULUĞA çıkacağınızı okumuştum.Eğer bu durum varsa Rabbim şimdiden kabul buyursun..ibadetinizi mebrur eylesin..Bizden de selam götürün inşaAllah.

Hani Resulullah(SAV) O yola giden Hz.Ömer(r.a.)'e "Kardeş Benim içinde dua eder misin ?" dediği gibi..Kardeş bizler içinde dua eder misin ?..

Yok şayet yanıldıysam Allah(CC) nasip etsin diyeyim o zaman..

Selametle..

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
EsSelamunAleyküm Kaedeşim,Rabbim bizleri Sünnete sımsıkı yapışmış..Vahyin yolundan sapmadan yürüyebilen kullarından eylesin inşaAllah.Allah(CC) razı olsun.Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

cece

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün Mecnun hasta olup yatağa düşer. Tedavî için bir doktor çağırırlar. Doktor "Damardan kan almak gerek'" diyerek Mecnun' un kolunu bağlar. Tam iğneyi batıracağı sırada Mecnun bağırır;
"-Ey doktor, bırak! Ücretini al ve git. Bu hastalıktan öleyim, zararı yok. Vazgeç kan almaktan. "
Doktor Mecnun'a
"-Sen çöllerde kükremiş arslanlardan korkmuyorsun da koluna bir iğne batmasından mı korkuyorsun?"
diye sorar.
Mecnun'un cevabı şu olur;
"-Ben neşterden korkmuyorum. Benim vücudum,
varlığım Leyla ile doludur. Korkarım ki benim kolumu
yararken Leyla'yı incitirsin, işte ben bundan
korkuyorum."
MESNEVİ: "-Varlığımdan bir addan başka bir şey kalmadı. Ey güzelim, vücudumda senden başka bir varlık yok. Bu sebeple sirke, bal denizinde nasıl yok olursa, ben de sende öyle yok olurum."

merhaba.yoruma ne hacet aslında.tek kelimeyle harika bir yazıydı.

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM
<<:evet>>
Cok Güzel bir Paylasim olmus Emegine Saglik Kardesim

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün Mecnun hasta olup yatağa düşer. Tedavî için bir doktor çağırırlar. Doktor "Damardan kan almak gerek'" diyerek Mecnun' un kolunu bağlar. Tam iğneyi batıracağı sırada Mecnun bağırır;
"-Ey doktor, bırak! Ücretini al ve git. Bu hastalıktan öleyim, zararı yok. Vazgeç kan almaktan. "
Doktor Mecnun'a
"-Sen çöllerde kükremiş arslanlardan korkmuyorsun da koluna bir iğne batmasından mı korkuyorsun?"
diye sorar.
varlığım Mevla ile doludur. Korkarım ki benim kolumu
yararken Mevla'yı incitirsin, işte ben bundan
korkuyorum."
MESNEVİ: "-Varlığımdan bir addan başka bir şey kalmadı. Ey sevgilim, vücudumda senden başka bir varlık yok. Bu sebeple sirke, bal denizinde nasıl yok olursa, ben de sende öyle yok olurum."
Aşkına oldum Aşka Mecnun Ey sevgili.

-bende haytayım şuanki durumumu ifade etmişsiniz üzerime alınıyorum Çünkü derdim o'dur sevdiğimde o dur. Bir mahsuru yoksa derdime derman olsun diye kendime derledim paylaşım için teşekkür ederim, ALLAH c.c. razı olsun :gulegule ALLAH c.c. emanet olun selam ve dua ile kalınız

ellerine yüreğine saglık kardeşim çok güzel yapmışsın rabbim razı olsun inşallah
hastayım demek istediniz galiba rabbim acil şifalar versin inşallah iyileşirsiniz...
rabbim daima yar ve yardımcınız olsun...<amin>
güzel rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile inşallah

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Doktor Mecnun'a
diye sorar.
varlığım Leyla ile doludur. Korkarım ki benim kolumu
yararken Leyla'yı incitirsin, işte ben bundan
korkuyorum."
MESNEVİ: "-Varlığımdan bir addan başka bir şey kalmadı. Ey güzelim, vücudumda senden başka bir varlık yok. Bu sebeple sirke, bal denizinde nasıl yok olursa, ben de sende öyle yok olurum."
selamun aleyküm damlacıgım ellerine sağlık çok güzel bir yazı :HRabbimize emanetsin inşaallah

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Nur Damla'ma B):H

cicekler.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt