Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (2 Kullanıcı)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

SELAMUN ALEYKÜM ABİ,
DEDİĞİNİZ GİBİ BÖYLE BİR EYLEMİNİZ OLMADI, ASLA, BEN DE SÜNNETLERİ TAKİP EDİYORUM VE İNŞALLAH UYGULAMAYA ÇALIŞIYORUM HER HAFTA AMA FORUMDA YAZMIYORDUM..RABBİM SİZDEN RAZI OLUR İNŞAALLAH BÖYLE GÜZELLİKLERE VESİLE OLDUĞUNUZ İÇİN ...

UYGULAMADA DA BİR SORUN YOK ÇOK ŞÜKÜR ABİ...KOLAYLIKLA UYGULANABİLECEK SÜNNETLER ÇÜNKÜ..YENİ SÜNNETLERİMİZ NE OLACAK ACABA, MERAKLA BEKLİYORUZ..
TEKRAR ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN..SELAMETLE KALIN İNŞ..

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

nigdeli yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM ABİ,
DEDİĞİNİZ GİBİ BÖYLE BİR EYLEMİNİZ OLMADI, ASLA, BEN DE SÜNNETLERİ TAKİP EDİYORUM VE İNŞALLAH UYGULAMAYA ÇALIŞIYORUM HER HAFTA AMA FORUMDA YAZMIYORDUM..RABBİM SİZDEN RAZI OLUR İNŞAALLAH BÖYLE GÜZELLİKLERE VESİLE OLDUĞUNUZ İÇİN ...

UYGULAMADA DA BİR SORUN YOK ÇOK ŞÜKÜR ABİ...KOLAYLIKLA UYGULANABİLECEK SÜNNETLER ÇÜNKÜ..YENİ SÜNNETLERİMİZ NE OLACAK ACABA, MERAKLA BEKLİYORUZ..
TEKRAR ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN..SELAMETLE KALIN İNŞ..

A.S

ESTAĞFURULLAH ...

ALLAH CC RAZI OLSUN...BENDE ZORLUKMU OLDU DİYE TEREDDÜT ETTİM...
YENİ SÜNNETLERİ YARINA VERELİM İNŞAALLAH...

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

-Esmani- yazdı:
S.A

KATILIM GÜNDEN GÜNE DÜŞÜYOR GİBİ GELMEYE BAŞLADI...

İNŞAALLAH YANILIYORDURUM..

UYGULAMA AŞAMASINDA ÜYELERİMİZİN SIKINTIYA GİRMESİNE YOL AÇACAK YADA SİZLERİ BU FORUMDAN SOĞUTACAK BİR EYLEMİM OLMADI SANIRIM...AMA OLDU İSE BUNU LÜTFEN PAYLAŞIN..
FİKİRLERİNİZİ VE TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM...

DAHA CANLI OLABİLMEK ADINA YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY VARSA LÜTFEN FİKİR SUNUN ...

S.A.OLUR MU HİÇ?TÜM KATILIMCILAR EMİR VE GÖRÜŞLERİNİZE HAZIRDIR KOMUTANIM.:D:D:D

SAKA BİR YANA BEN KENDİ ADIMA SOĞUYACAK BİR DURUM GÖREMEDİM.AMA SANIRIM BİR MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE İŞ YOĞUNLUĞU VAR HERKESTE.YOKSA BEN AZAMİ GAYRET İÇİNDEYİM UYGULAMALARDA.EPEY DE YOLALDIM.MİSVAK KULLANMAYA BAŞLADIM.TUZLA HALA MÜCADELE İÇİNDEYİM.SELAM VE BESMELE KONUSU TAMAM İNŞAALLAH.SUYA ZATEN DİKKAT ETMEYE ÇALIŞIYORUZ,BİR DEOĞLUMU İKNA EDEBİLSEM.:D

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. ABİM
BENDE MEMNUNUM HATTA DİYEBİLİRİM Kİ ÇOK ÇOK MEMNUNUM,
ÇÜNKÜ DAHA ÖNCE SÜNNETLERİ BİLSEKTE UYGULAMIYORDUK VESİLE OLDUNUZ İNŞLH.
BİZDE ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ...
KATILIM KONUSUNA GELİNCE SALI VE ÇARŞAMBA GÜNLERİ BANA ÇOK ZIT SOHPETLERİM VAR O YÜZDEN KATILAMIYORUM.
SONRADAN YORUM YAPINCADA ALAKASIZ DURUYOR
(SİZ DİĞER KONUYA GEÇMİŞSİNİZ BEN GEÇMİŞ SÜNNETTEN BAHSEDİYORUM KOMİK GELİYOR.)
SLM VE DUA İLE...B)B)B)

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
S.A

UYGULAMA AŞAMASINDA ÜYELERİMİZİN SIKINTIYA GİRMESİNE YOL AÇACAK YADA SİZLERİ BU FORUMDAN SOĞUTACAK BİR EYLEMİM OLMADI SANIRIM...AMA OLDU İSE BUNU LÜTFEN PAYLAŞIN..

a.s. kesinlikle doğru bir tesbit.aslında katılım isim anlamında çoktu .ama katılan kardeşlerimizin hepsi kazançlarını yazmak konusunda bir sıkıntısı var.aslında paylaşırsak gerçekten güzel şeyler ortaya çıkacaktır eminim .çünkü kendimize dahi itiraf edemediğimiz veya hissedipte ifade edemediğimiz bir çok şeyi karşımızdaki kişinin yorumunda bulabiliyoruz.
hem yorum yazdığımızda duygularımızı tartma imkanıda buluyoruz .bence mustafa kardeşim siz katılan kardeşlerimize yorum yapma şartını koşun. :) çünkü herşey paylaştıkça çoğalır.
zaten bu forumun maksadı bu değilmiydi hislerimizi ve uyguladığımız sünnetlerin bize katkılarını paylaşmak .
.belki diyorum acaba katılımlarını yazıpta cevap alamamış ve bu sebeple kırılmış olabilirler .çünkü insan bir yazı yazdıysa kıymet görüp cevap yazılmasını hiç değilse selamının alınmasını umuyor.aksi takdirde nasılsa görünmeyecek negerek var yazmama diye geriye çekilebilir.çünkü bi ara ben öyle olmuştum.
bu bağlamda sizin bir kabahatiniz olduğunu düşünmüyorum .bilakis bize böyle bir hayırda vesile olduğunuz ve efendimizin şefaatine vesile olup yüz şehit sevabı almamız için uğraşıyorsunuz.
Allah razı osun.Allah'a (cc) emanet olun

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

metfamu yazdı:
-Esmani- yazdı:
S.A

a.s. kesinlikle doğru bir tesbit.aslında katılım isim anlamında çoktu .ama katılan kardeşlerimizin hepsi kazançlarını yazmak konusunda bir sıkıntısı var.aslında paylaşırsak gerçekten güzel şeyler ortaya çıkacaktır eminim .çünkü kendimize dahi itiraf edemediğimiz veya hissedipte ifade edemediğimiz bir çok şeyi karşımızdaki kişinin yorumunda bulabiliyoruz.
hem yorum yazdığımızda duygularımızı tartma imkanıda buluyoruz .bence mustafa kardeşim siz katılan kardeşlerimize yorum yapma şartını koşun. :) çünkü herşey paylaştıkça çoğalır.
zaten bu forumun maksadı bu değilmiydi hislerimizi ve uyguladığımız sünnetlerin bize katkılarını paylaşmak .
.belki diyorum acaba katılımlarını yazıpta cevap alamamış ve bu sebeple kırılmış olabilirler .çünkü insan bir yazı yazdıysa kıymet görüp cevap yazılmasını hiç değilse selamının alınmasını umuyor.aksi takdirde nasılsa görünmeyecek negerek var yazmama diye geriye çekilebilir.çünkü bi ara ben öyle olmuştum.
bu bağlamda sizin bir kabahatiniz olduğunu düşünmüyorum .bilakis bize böyle bir hayırda vesile olduğunuz ve efendimizin şefaatine vesile olup yüz şehit sevabı almamız için uğraşıyorsunuz.
Allah razı osun.Allah'a (cc) emanet olun

s.a

allah cc razı olsun...kardeşlerimizin edinimlerini paylaşması çok önemli..tabiki vakti olmayanları mazur göreceğiz ama bunu alışkanlık haline getirirsek kazanımlarımız katlanacaktır..şöyleki insan ne kadar mesafe aldığını gördükçe daha şevkle uygulayacak ve çavrasine sünnetleri uygulatacaktır..
bir diğer edinim ise yazılanlara cevap yazılmasada mutlaka okunuyor...emin olun her sabah heyecanla gelip önce bu foruma sonra fetih gecesi forumuna göz atıyorum..bir sonraki gün cevap yazılmamış olacağını tahmein ede ede genede her sabah yapıyorum...ama şuda bir gerçekki okunmasa dahi sizlerin kazanımlarınızı yazarak nefsinizi ezmeye çalışmanız ben şu konuda başarılı değilim itirafınız sizi belkide kamçılayacak ve eksik uyguladığımız sünneti daha faal uygulatacak..örneğin ben koku sürünme sünnetini uyguladım ama aksaklıklar oldu...bunu sizle paylaştım şimdi buna daha ehemmiyet vereceğim...
allah cc razı olsun..

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

S.A
ABİM BEN BÜTÜN SÜNNETLERİ ELİMDEN GELDİĞİNCE YAPMAYA ÇALIŞIYORUM VE BELLİ BİR SÜRE SONRA BENDE ALIŞKANLIK HALİNE GELİYOR ÇOK GÜZEL VE EVDEKİ KÜÇÜK KARDEŞİM BENİM YAPTIKLARIMI YAPIYOR HERKES ÖZENİYOR BU HALLERİME VALLA TAM ÖRNEK TEŞKİL EDİYORUM EVDE RABBİM DAİMİ ETSİN İNŞ. AEOB)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ESSELAMUN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH VE BEREKETULLAH

İLK BAŞTADA BELİRTTİĞİM GİBİ BELİRLEYECEĞİMİZ SÜNNETLER GÜNÜN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECK NİTELİKTE OLACAKTI...BU SEBEPLE BEYNİMDE NETLEŞTİRDİĞİM SÜNNETLERİ BU HAFTA BİR KENARA BIRAKIP ÇOK ACİLEN ÜZERİNDE DURULMASI GEREKEN BİR DİĞER SÜNNETİ ELE ALMAYI UYGUN GÖRDÜM..

MÜSADE EDERSENİZ BU HAFTA İSRAF KONUSUNU VE BU KONUDA SÜNNET VE HADİSLERİ ELE ALALIM...

DÜN AKŞAM HAERLERİNDE RESMİ MAKAMLARDAN GELEN AÇIKLAMA İNSANI DÜŞÜNMEYE SEVKEDECEK EHEMMİYETTE İDİ..EĞER ÖNLEM ALINMAZSA VE YAĞIŞ OLMAZSA BÜYÜK ŞEHİRLER BAŞTA OLMAK ÜZERE BU YAZ ORTASINDA TÜRKİYE SU BULAMAYACAK...

BU ÖNLEM MALUMUNUZ TASARRUFTAN GEÇİYOR..
YANİ İSRAFIN ÖNÜNE GEÇEBİLMEKTEN...

KURAN VE SÜNNETLER EBEDİYETİ OLDUĞU KADAR DÜNYA NİZAMINIDA GÖREN VE GÖZETEN VE BİZLERE HER İKİ CİHANDA ÖRNEK YAŞANTININ İPUÇLARINI VEREN REHBERLERİMİZDİR..

BİZLERE İSRAFI MEN EDEN BİR ÇOK AYET VE HADİSE RAĞMEN BİZLER SÜNNET ÇİZGİSİNDEN UZAKLAŞMAMIZ NETİCESİNDE BİZLERE YİNE KURAN VE SÜNNETTE VAADEDİLEN SIKINTILAR MUSALLAT OLMAKTADIR..
BU SIKINTILARDAN BAZILARINA İSRAFIN MEN EDİLMESİNE RAĞMEN MÜMİNLERİN BUNA UYMAMASI NETİCESİNDE KAPIMIZA DAYANAN KURAKLIK VE BERABERİNDE ZİNCİRLEME REAKSİYONLAR HALİNDE VUKU BULACAK DİĞER HADİSELERİ ÖRNEK VEREBİLİRİZ..
EVET SÜNNET ÇİZGİSİNDEN UZAKLAŞTIK ..

MAATEESSÜF KURAKLIK ,KITLIK VE BİLUMUM KÖTÜ NETİCELEREDE DAVETİYE ÇIKARDIK...

GÜN BU GÜN SAAT BU SAAT..İSRAFI ÖZELLİKLEDE SU İSRAFINI HAYATIMIZIN BİR PARÇASI OLMAKTAN ÇIKARALIM İNŞAALLAH...

BUNU HAYATIMIZIN HER EVRESİNE UYGULAMAK ZORUNDAYIZ..

EVDEKİ EKMEĞİ DEĞERLENDİRMEKTEN TUTUNDA GEREK YOKKEN İKİNCİ ÜÇÜNCÜ BİR AYAKKABI ALMAMAYA VE DAMLA DAMLA AKAN MUSLUĞU ONARMAYA KADAR GENİŞ BİR YELPAZE VAR ÖNÜMÜZDE...

BİLİNKİ SU VE DİĞER DOĞAL KAYNAKLAR PARASINI VERDİĞİMİZ SÜRECE SINIRSIZ HARCAYABİLECEĞİMİZ KAYNAKLAR DEĞİL..
GÜN OLURKİ SİZİN AYLIK KAZANCINIZ BİR ZAMANLAR DÖKE SAÇA KULLANDIĞINIZ TERTEMİZ İÇME SUYUNUN BİR GALONUNU ALMAYA YETMEYEBİLİR...

ŞİMDİ TÜM KARDEŞLERİMİZİN BU KONUYA TİTİZLİKLE EĞİLMESİNİ VE EVİNDE OFİSİNDE NE ŞEKİLDE TASARRUF YAPILABİLECEĞİNİ BELİRLEMESİNİ VE BUNU ALLAH CC RIZASI İÇİN HAYATA GEÇİRMESİNİ VE YAPTIKLARINI BİR DİĞER KARDEŞİMİZE ÖRNEK OLMASI AÇISINDAN BURADA PAYLAŞMASINI İSTİYORUM...

İNŞAALLAH HADDİ AŞANLARDAN OLMAMIŞIZDIR.. HAKKINIZI HELAL EDİN NE OLUR....

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
S.A

S.A
ABİM BU ARALAR MİTİNGLER GÜNDEMDE İLGİ ÇEKİYO BENCE TOPLANIP MİTİNG DÜZENLEYELİM ŞEFAAT FORUMU İÇİN PANKARTLARI BEN HAZIRLARIM VALLA. :D:D:D

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

(Yiyin, için, fakat israf etmeyin! Allahü teâlâ israf edenleri elbette sevmez.) [Araf 31]

(İsraf etme! İsraf edenler, şeytanların kardeşleridir.) [İsra 26,27]

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.EN ÖNEMLİ VE EN CAN ALICI KONUYU BULMUŞSUN.HEM RABBİMİZİN AÇIK EMRİ HEM SÜNNET.YANİ HEM FARZI EDA EDECEĞİZ İNŞAALLAH HEM DE SÜNNETİ DEĞİL Mİ?İNŞAALLAH ZATEN UYMAYA ÇALIŞTIĞIM BİR EMİR İSRAF ETMEMEK.AMA BUNDAN SONRA DAHA DİKKATLİ OLACAĞIM İNŞAALLAH.BU ÇOK KAPSAMLI BİR KONU.ZAMAN İSRAFI,YİYECEK İSRAFI,İÇECEK İSRAFI,PARA İSRAFI SAYMAKLA BİTMEZ.GAYRET BİZDEN BAŞARI ALLAHTAN .A.E.O.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

tsunami yazdı:
-Esmani- yazdı:
S.A

S.A
ABİM BU ARALAR MİTİNGLER GÜNDEMDE İLGİ ÇEKİYO BENCE TOPLANIP MİTİNG DÜZENLEYELİM ŞEFAAT FORUMU İÇİN PANKARTLARI BEN HAZIRLARIM VALLA. :D:D:D

A.S

TAMAM ABLAM UYGUNDUR..YALNIZ PANKART HAZIRLARKEN İSRAFA MAHAL VERMEYİN :D...
DAHA SONRA KULLANILABİLECEK GERİ DÖNÜŞÜMLÜ MALZEME KULLANIRSANIZ BU HAFTAKİ SÜNNETİMİZEDE RİAYET ETMİŞ OLURUZ.:)

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
tsunami yazdı:
-Esmani- yazdı:
S.A

S.A

A.S

DAHA SONRA KULLANILABİLECEK GERİ DÖNÜŞÜMLÜ MALZEME KULLANIRSANIZ BU HAFTAKİ SÜNNETİMİZEDE RİAYET ETMİŞ OLURUZ.:)

S.A
ABİM UNUTMADAN MİTİNGİ İZMİRDE YAPAK FERİTE SÖYLE MEKANI AYARLASIN MÜMKÜNSE MANZARASI HOŞ VE KALABALIK BİR YER OLSUN :D:D:D

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

İLK PANKART BENDEN OLSUN.

HAFTALIK AZIĞINIZI HAZIRLAYIN.ESMANİNİN FORMUNA DESTEK OLUN 100 ŞEHİD SEVABI ALIN.KAMPANYAMIZ KESİNTİSİZ DEVAM EDECEKTİR.AMA ÖMRÜNÜZ NE KADAR BİLİYORMUSUNUZ.BU YÜZDEN ACELE EDİN.:D: OLMUŞMU ABİM

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A SEN SOĞUTACAK HİÇBİR ŞEY YAPMADIN.HEM HAVALAR SICACIK BU HAVADA SOĞUMAK VE SOĞUTMAK ZOR BİRAZ.:D:D

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

tsunami yazdı:
-Esmani- yazdı:
tsunami yazdı:
-Esmani- yazdı:
S.A

S.A

A.S

S.A
ABİM UNUTMADAN MİTİNGİ İZMİRDE YAPAK FERİTE SÖYLE MEKANI AYARLASIN MÜMKÜNSE MANZARASI HOŞ VE KALABALIK BİR YER OLSUN :D:D:D

S.A.BENİ DE UNUTMAYIN MİTİNGDE.:D

AMA ÇEVRE İL VE İLÇELERDEN BİR YIĞIN İNSAN TOPLAMAK LAZIM.ÇÜNKÜ ONLAR ÖYLE YAPIP GÖRÜNTÜ OLUŞTURUYOR.ANKET YAPILMIŞ.ANKARA İSTANBUL VE ÇANAKKALE MİTİNGİNE GİDENLERİN % 80 E YAKINI AYNI İNSANLAR YANİ SEYYER MİTİNGCİLER.:D

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
tsunami yazdı:
-Esmani- yazdı:
tsunami yazdı:
-Esmani- yazdı:
S.A

S.A

A.S

S.A

S.A.BENİ DE UNUTMAYIN MİTİNGDE.:D

AMA ÇEVRE İL VE İLÇELERDEN BİR YIĞIN İNSAN TOPLAMAK LAZIM.ÇÜNKÜ ONLAR ÖYLE YAPIP GÖRÜNTÜ OLUŞTURUYOR.ANKET YAPILMIŞ.ANKARA İSTANBUL VE ÇANAKKALE MİTİNGİNE GİDENLERİN % 80 E YAKINI AYNI İNSANLAR YANİ SEYYER MİTİNGCİLER.:D

ABLAM O MİTİNGLERE KATILANLAR HALK DEĞİL ZORUNLULUKTAN KATILMIŞ KURUMLARA AİT ÇALIŞANLAR BİZİM MİTİNGDE HERKES KENDİ RIZASIYLA GELECEK İSLAM TOPLULUĞU OLACAK YANİ EMİNİM ONLARI ON KATLAR :D:D:D:D

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.NEYSE YAZI VE ZAMAN İSRAFI YAPMAYAYIM DA BİR UFAK KATKI KOYAYIM İSRAF KONUSUNDA:

ABDESTTE IKTISAD

6087 - Ibnu Omer radiyallahu anhuma anlatiyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam abdest alan bir adam gormstu: "Israf etme! Israf etme!" buyurdular."

6088 - Abdullah Ibnu Amr radiyallahu anhuma anlatiyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam, abdest almakta olan Sa'd'a ugramisti:
"Bu israf da ne?" buyurdular. Sa'd: "Abdestte dahi israf olur mu?" dedi. Aleyhissalatu vesselam:
"Evet! cevabini verdi, akan bir nehir uzerinde olsan bile

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ZÜMER SURESİ 53.AYETMeâl-i Şerifi

53- De ki: "Ey haddi aşarak nefislerine karşı israf etmiş olan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümid kesmeyin. Çünkü Allah, bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir."

53- De ki; yani Allah tarafından şu hitabı tebliğ et. Ey kendi nefislerine karşı israf etmiş olan kullarım!

İSRAF, mal sarfında meşhur ise de insanın yaptığı herhangi bir fiilde haddini aşmaktır. Burada cinayet mânâsı da ilave edilerek ile sılalanmıştır. Yani günahta aşırı giderek kendi nefislerine karşı cinayet yapmış olan kullarım! "Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin." Bu âyetin, Kur'ân'da en ümitli âyet olduğu söylenir. Bununla beraber dikkat edilmesi gerekir ki, bu ümit, günaha teşvik için değil, en günahkar kimseleri bile bir an önce tevbe edip Allah'a yönelmeye teşvik için olduğu, hemen peşinden gelen iki âyetten açıkça anlaşılmaktadır. Bunun iniş sebebi hakkında birkaç rivayet vardır. Atâ b. Yesar'dan olan rivayete göre Hz. Hamza'nın katili Vahşi hakkında Medine'de inmiştir. İbnü Ömer'den rivayet olunduğuna göre de, demiştir ki, Ayyaş b. Ebi Rebia, Velid b. Velid ve daha birkaç kişi müslüman olmuşlardı. Sonra da kendilerine işkence edilmiş, fitneye düşmüşlerdi. Biz bunlar hakkında, Allah artık bunlardan ebedî olarak hiçbir şey kabul etmez; müslüman oldular, sonra da bir azab ile cezalandırıldıkları için dinlerini terkettiler diyorduk ki, bu âyetler indi. Ömer b. Hattab katib idi, bunları kendi eliyle yazdı, Ayyaş b. Ebi Rebia'ya ve Velid b. Velid'e ve diğer birkaç kimseye gönderdi, onlar da müslüman olup hicret ettiler.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt