Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (1 Kullanıcı)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

-Esmani- yazdı:
tsunami yazdı:
-Esmani- yazdı:
ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.ÜSTAD BEDİÜZZAMAN DA ELBİSELERİNİN İÇİNE,GÜL VB.ÇİÇEK KOYARMIŞ GÜZEL KOKMAK İÇİN.DOĞAL KOKULAR HER ZAMAN TERCİH EDİLMELİ DEĞİL Mİ?A.E.O.

a.s

evet ablam esanslarda doğal özlerden ve yağlardan imal edilir...en güzeli tabi en doğalı çiçek takmak ..:D ama düşünsene ablam ayaklı buket edasıyla yaka bağırda çiçek takıp kordonda dolaştığınızı...kuşlar arılar tepenizde:DB)
:D:D:D:D:D:D:D:D
abim çiçek takmak başka anlamlarada gelebilir ben karışmam sonra benden söylemesi yengem duymasın aeo:D:D:D:D

S.A

BENDE NURAY ABLAM BUGÜN BANA NEDEN SATAŞMADI DİYORDUM..MAAŞALLAH TEKİK ABİNİN YOKLUĞUNU HİÇ ARATMIYORSUN:D
s.a
tekik abim ban vekalet verdi ben yokken yokluğumu aratma dedi elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz onun öğrencisiyim şimdilik. aeo:D

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

-Esmani- yazdı:
esselamun aleyküm ve rahmetullah ve berekatuhu

bir çarşamba sabahına daha erdik hamdolsun..içinizden bazılarının merakla beklediğini biliyorum...
rabbim cc. bu heyecanınızın ecrini verecektir inşaallah..

evet bu hafta uygulamaya çalışacağımız şefaat vesilesi olmasını umut ettiğimiz sünnetlerimizi veriyorum...

1 - GÜZEL KOKU SÜRÜNMEK (BAYANLAR İÇİN KENDİ İKAMETLERİNDE)
2 - BİR ŞEY İÇERKEN ÇÖKEREK İÇMEK,
3 - SUYU BİR SOLUKTA İÇMEMEK,
4 - BARDAĞA NEFES VERMEMEK
5 - SUYU İÇMEDEN EVVEL BAĞDAĞA BAKMAK

HAYIRLI OLSUN..İNŞAALLAH ŞEFAATA VESİLE OLSUN...

EVET BU HAFTA SU İÇME ADABINI İŞLEMEK İSTEMİŞTİM.AMA SABAH BURAYA GELİRKEN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA AĞIRLIKLI KOKUNUN PARFÜM VE TER OLMASI DİKKATİMİ ÇEKTİ.BU SEBEPLE GÜZEL KOKU SÜRÜNMEYİDE İŞLEMEK İSTEDİM.

SÜNNETLERİ HAYATIMIZDAN KOPARDIKÇA DAHA FAZLA SUNİLEŞTİĞİMİZİ MÜŞAHADE ETMEKTEYİZ...KENDİMİZ OLMAK İÇİN ,ÖRNEK BİR MÜSLÜMAN OLMAK İÇİN SÜNNETLERE SARILDIĞIMIZ KADAR BUNLARI TEŞHİR ETMEKLEDE MÜKELLEFİZ..

NEDEN BİR MÜSLÜMAN HOŞ BİR ESANS İLE ÇEVRESİNDE HAYRANLIK UYANDIRMASIN..

BU BİZİM İSLAMİ KİMLİĞİMİZ VE BUNU SERGİLEMELİYİZKİ TOPLUMDA ÖZELLİKLEDE GENÇLER ARASINDA TEKRAR BİZLERİNDE VAR OLDUĞU GERÇEĞİNİ ANLATABİLELİM...TEBLİĞ İÇİN ÇALIŞAN AMA BURAM BURAM PARFÜM KOKAN BİR GENÇ İNANDIRICILIĞINI YARI YARIYA KAYBETMİŞTİR...

BİZLER AİT OLDUĞUM GRUBU TEMSİL ETMEKLE YANİ İSLAMIN VİTRİNİ OLMAKLA MÜKELLEFİZ...BUNA UYGUN EYLEMLERİ ÇOĞALTMAK VE TOPLUMUN GEREKİYORSA GÖZÜNÜN İÇİNE SOKMAK ZORUNDAYIZ BU SÜNNETLERİ

ÖRNEĞİN TOPLU TAŞIMA ARACINA BİNERKEN BESMELE ÇEKİP SAĞ AYAKLA BİNİP ,İNSANLARIN DUYACAĞI BİR SELAMLA ONLARA HİTAB ETMEKTEN YADA ALDIĞIMIZ BİR PET ŞİŞE SUYU YERE ÇÖMELEREK ÜÇ NEFESTE SÜNNETE UYGUN İÇMEKTEN YADA HOŞ BİR ESANS İLE İNSANLARA AİT OLDUĞUMUZ YERİ HATIRLATMAKTAN BİZİ ALIKOYAN NEDİRKİ...
İNSANLAR TARAFINDAN YADIRGANMAKMI ACABA???
YOK HAYIR BU OLAMAZ NÜMİN BİR GENÇ ASLA BU KADAR APTAL BİR SEBEPTEN DOLAYI , DIŞARIDA SÜNNETLERİ İŞLEMEKTEN ÇEKİNMEZ...DEĞİLMİ ???

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ESSELAMUN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH VE BEREKATUHU...

ATTIĞINIZ ADIM SİZLERİ RAHMETE ,ŞEFAATA GÖTÜRMELİ...BU NASILMI OLACAK HALİS KALPLE ALLAHIN ADI İLE BAŞLADIĞINIZ İŞTE,HELAL YOLU GÖZETEREK VE KİMSENİN HAKKINI HUKUKUNU ZEDELEMEDEN DEVAM EDERSENİZ UMULURKİ ALLAHIN CC RAHMETİ ÜZERİNİZDEN EKSİLMEZ VE HER ADIMINIZA SEVAP YAZILIR...

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. değerli kardeşlerim..eevvett Mustafa kardeş yine her zaman ki gibi güzel sünnetleri bizmile paylaştı Allah c.c. razı olsun.Koku bizden geçti abicim;) ama su meselesini uygulamaya çalışırız Allahın izniyle...Yani koku geçti derken müslüman ister kadın ister erkek olsun her zaman bakımlı olmalı bence,o yüzden kadına parfüm hiç gerekmeyede bilir..İnşallah haftaya deyerlendirmede buluşalım...
selam ve dua ile...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Shehla yazdı:
s.a. değerli kardeşlerim..eevvett Mustafa kardeş yine her zaman ki gibi güzel sünnetleri bizmile paylaştı Allah c.c. razı olsun.Koku bizden geçti abicim;) ama su meselesini uygulamaya çalışırız Allahın izniyle...Yani koku geçti derken müslüman ister kadın ister erkek olsun her zaman bakımlı olmalı bence,o yüzden kadına parfüm hiç gerekmeyede bilir..İnşallah haftaya deyerlendirmede buluşalım...
selam ve dua ile...

A.S

O GÜZELLİK SİZLERE AİT...MUHAMMEDİ RUHA VE SÜNNETLERİN İDRAKİNE ERDİKÇE DAHADA GÜZEL OLACAĞIZ İNŞAALLAH...
KADIN MAHREMİNİN YANINDA YANİ İKAMETİNDE GÜZEL KOKU SÜRÜNEBİLİR VE BU YUKARIDA ZİKREDİLEN HADİS GEREĞİNCE ÇOK MAKBULDÜR...
DİĞER SÜNNETLERİDE UYGULAMAYA BAŞLAYIN İNŞAALLAH HAFTAYA PAYLAŞIMLARINIZI BEKLİYORUZ...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ADALETIMAHZA yazdı:
B)B)B)

B)B)B)
:D:D:D

S.A

ABLAM SİZE ŞEFAATA VESİLE OLACAK EYLEMLERE GÖSTERDİĞİNİZ HASSASİYETTEN DOLAYI ÜSTÜN HİZMET BERATI VERİYORUM...BERAT NEREDE DEMEYİN BUDA TABİİKİ SANAL BİR BERAT:D:D:D

TAKDİR ALLAHIN CC. BİLİYORUMKİ DÜNYALIK OLAN VE ANCAK NEFSİ YÜCELTEN BU BERATA SİZ RAĞBET ETMEZSİNİZ..O HALDE YÜCE MEVLADAN CC. SİZİN VE SİZİN NEZDİNİZDE KARDEŞLERİMİZİN ŞEFAATA MAZHAR OLMASINI DİLİYORUM...

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ESSELAMUN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH VE BEREKATUHU...

ATTIĞINIZ ADIM SİZLERİ RAHMETE ,ŞEFAATA GÖTÜRMELİ...BU NASILMI OLACAK HALİS KALPLE ALLAHIN ADI İLE BAŞLADIĞINIZ İŞTE,HELAL YOLU GÖZETEREK VE KİMSENİN HAKKINI HUKUKUNU ZEDELEMEDEN DEVAM EDERSENİZ UMULURKİ ALLAHIN CC RAHMETİ ÜZERİNİZDEN EKSİLMEZ VE HER ADIMINIZA SEVAP YAZILIR...

aleyna ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berakatüh
Allah razı olsun .çok güzel derlemişsiniz.Rabbim hepimize şefaate vesile olacak hallerden ayırmasın.Allaha emanet olun

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

-Esmani- yazdı:
ADALETIMAHZA yazdı:
B)B)B)

B)B)B)

S.A

ABLAM SİZE ŞEFAATA VESİLE OLACAK EYLEMLERE GÖSTERDİĞİNİZ HASSASİYETTEN DOLAYI ÜSTÜN HİZMET BERATI VERİYORUM...BERAT NEREDE DEMEYİN BUDA TABİİKİ SANAL BİR BERAT:D:D:D

TAKDİR ALLAHIN CC. BİLİYORUMKİ DÜNYALIK OLAN VE ANCAK NEFSİ YÜCELTEN BU BERATA SİZ RAĞBET ETMEZSİNİZ..O HALDE YÜCE MEVLADAN CC. SİZİN VE SİZİN NEZDİNİZDE KARDEŞLERİMİZİN ŞEFAATA MAZHAR OLMASINI DİLİYORUM...

S.A.KARDEŞİM.YENİ GÖRDÜM YAZINI.HAKKINI HELAL ET.BEN CÜMLEMİZİN DÜNYALIK MEVKİ VEYA İTİBARLARA DEĞİL,AHİRET SAADETİNE VE DERECELERİNE TALİP OLDUĞUNA İNANIYORUM.RABBİM CÜMLE İNANANLARI VE HİDAYETE ERDİRECEKLERİNİ BAB-I EYMEN DEN ALSIN CENNETİNE.AMİN.A.E.O.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

Kıyamet gününde, insanlar birbirlerine girecekler. Hz. Âdem aleyhisselama gelip: "Evlatlarına şefaat et! diye talepte bulunacaklar. O ise:

Benim şefaat yetkim yok. Siz İbrahim aleyhisselama gidin! Çünkü o Halilullahtır diyecek. İnsanlar Hz. İbrahime gidecekler. Ancak o da:

Ben yetkili değilim! Ancak Hz. İsaya gidin. Çünkü o Ruhullahtır ve O'nun kelamıdır! diyecek. Bunun üzerine Ona gidecekler. O da:

Ben buna yetkili değilim. Lâkin Muhammed aleyhissalatu vesselama gidin! diyecek. Böylece bana gelecekler. Ben onlara:

Ben şefaate yetkiliyim! diyeceğim. Gidip Rabbimin huzuruna çıkmak için izin talep edeceğim. Bana izin verilecek. Önünde durup, Allahın ilham edeceği ve şu anda muktedir olamayacağım hamdlerle Allaha medh u senâda bulunacak, sonra da Rabbime secdeye kapanacağım. Rabb Teâla:

Ey Muhammed! Başını kaldır! Dilediğini söyle, söylediğine kulak verilecek. Ne arzu ediyorsan iste, talebin yerine getirilecektir! Şefaatte bulun, şefaatin kabul edilecektir! buyuracak. Ben de:

Ey Rabbim! Ümmetimi, ümmetimi istiyorum! diyeceğim. Rabb Teâla: (Çabuk onların yanına) git! Kimlerin kalbinde buğday veya arpa danesi kadar iman varsa onları ateşten çıkar! diyecek. Ben de gidip bunu yapacağım! Sonra Rabbime dönüp, önceki hamd u senâlarla hamd ve senâlarda bulunacağım, secdeye kapanacağım. Bana, öncekinin aynısı söylenecek. Ben de: Ey Rabbim! Ümmetim! Ümmetim! diyeceğim. Bana yine:

Var, kimlerin kalbinde hardal danesi kadar iman varsa onları da ateşten çıkar! denilecek. Ben derhal gidip bunu da yapacak ve Rabbimin yanına döneceğim. Önceki yaptığım gibi yapacağım. Bana, evvelki gibi:

Başını kaldır! denilecek. Ben de kaldırıp:

Ey Rabbim! Ümmetim! Ümmetim! diyeceğim. Bana yine:

Var, kalbinde hardal danesinden daha az miktarda imannı olanları da ateşten çıkar! denilecek. Ben gidip bunu da yapacağım. Sonra dördüncü sefer Rabbime dönecek, o hamdlerle hamd u senâda bulunacağım, sonra secdeye kapanacağım. Bana: Ey Muhammed! Başını kaldır ve (dilediğini) söyle, sana kulak verilecektir! Dile, talebin verilecektir! Şefaat et, şefaatin kabul edilecektir! denilecek. Ben de: Ey Rabbim! bana Lailâhe illallah diyenlere şefaat etmem için izin ver! diyeceğim. Rabb Teâla:

Bu hususta yetkin yok! -veya: Bu hususta sana izin yok!- Lâkin izzetim, celâlim, kibriyâm ve azametim hakkı için lailâhe illallah diyenleri de ateşten çıkaracağım! buyuracak.

Buhari, Tevhid 36, 19, 37, Tefsir, Bakara 1, Rikak 51; Müslim, İman 322, (193).

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM DEĞERLİ ABİM.BİZLERLE BU GÜZEL ŞEYLERİ HEM ÖĞRETİP HEM PAYLAŞTIĞIN İÇİN RABBİM SENDEN VE BU FORMA YARDIMI DOKUNANLARDAN BİNLERCE KEZ RAZI OLSUN.NE KADAR FORMA CEVAP YAZAMASAMDA UYGULAMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUM.TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLDİM.TEKRAR ALLAH RAZI OLSUN.SELAMETLE....B)B)B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Sefine-i Hayat yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM DEĞERLİ ABİM.BİZLERLE BU GÜZEL ŞEYLERİ HEM ÖĞRETİP HEM PAYLAŞTIĞIN İÇİN RABBİM SENDEN VE BU FORMA YARDIMI DOKUNANLARDAN BİNLERCE KEZ RAZI OLSUN.NE KADAR FORMA CEVAP YAZAMASAMDA UYGULAMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUM.TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLDİM.TEKRAR ALLAH RAZI OLSUN.SELAMETLE....B)B)B)

ALEYKÜMSELAM ..

estağfurullah..ben hepimizin vazifesi olanı sizinle paylaşıyorum...ve sizlerinde hoşgörüsü ve desteği ile..sizlerdende allah cc razı olsun

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ADALETIMAHZA yazdı:
-Esmani- yazdı:
ADALETIMAHZA yazdı:
B)B)B)

B)B)B)

S.A

S.A.KARDEŞİM.YENİ GÖRDÜM YAZINI.HAKKINI HELAL ET.BEN CÜMLEMİZİN DÜNYALIK MEVKİ VEYA İTİBARLARA DEĞİL,AHİRET SAADETİNE VE DERECELERİNE TALİP OLDUĞUNA İNANIYORUM.RABBİM CÜMLE İNANANLARI VE HİDAYETE ERDİRECEKLERİNİ BAB-I EYMEN DEN ALSIN CENNETİNE.AMİN.A.E.O.

A.S

TABİKİ ABLAM..EZCÜMLE HERBİRİMİZ DÜNYANIN GELİP GEÇİCİ ŞAŞAASINA DEĞİL TEK VE MUTLAK GERÇEK OLANIN CC BİZE SUNDUĞU EBEDİYET HAYATININ İKRAM VE ÖDÜLLERİNE TALİP OLMALIYIZ...AKSİ KABUL EDİLEMEZ...ZATEN SİZİN NEZDİNİZDE DİĞER KARDEŞLERİMİZİNDE BU BERATA RAĞBET ETEMEYECEĞİNİ YAZMIŞTIM...B)B)B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

SELAMUN ALEYKÜM

BİSMİLLAHİRRAHMAN İRRAHİYM

BİR HAFTANIN MUHASEBESİNİ YAPMA ZAMANI GELDİ...

SU İÇME İLE İLGİLİ OLAN SÜNNETLERİ İTİNA İLE UYGULAMAYA ÇALIŞTIM...İNŞAALLAH BUNLARI HAYATA GEÇİRMEKTE MUVAFFAK OLDUM...
SUYU OTURARAK İÇMEK SÜNNET YÖNÜ İLEDE SIHHAT YÖNÜ İLEDE HAYATIMIZA POZİTİF KATKI SAĞLAYACAK BİR EYLEM OLMASI UYGULAMA AŞAMASINDA DAHA DİKKATLİ OLMAMA YARDIMCI OLDU...SIHHAT YÖNÜ OLARAK BİR HUSUS ÖNE ÇIKIYOR, MİDEYİ TAM OLARAK DOLDURMAK ÇEŞİTLİ RAHATSIZLIKLARA YOL AÇIYOR...OTURARAK SIVI ALDIĞIMIZ DURUMDA ŞEKLEN FASULYEYİ ANDIRAN MİDE ALT TARAFINDAN KATLANMAK SURETİYLE 3/2 LİK KISMI MAXİMUM YEMEK VE SIVI İLE DOLABİLİYOR...BU SAYEDE AYAĞA KALKILDIĞINDA MİDENİN 3/1 LİK KISMI BOŞ KALIYOR...

GÜZEL KOKU SÜRÜNMEYİ İSE ZAMANA YAYARAK DAHA TİTİZ UYGULAMAYA ÇALIŞMALIYIM...ARADA İHMALLER OLDU...AMA ZAMANLA BU SÜNNETİDE HAYATIMA UYARLAMAYA GAYRET SARFEDECEĞİM İNŞAALLAH...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

İbn Mesuddan rivayet edilen bir hadiste Hz. Pey­gamber (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:

Bizden bir şey işitip onu, işittiği gibi başkasına ulaştıran kimsenin Allah yüzünü ak etsin. Sözün ulaştığı nice kimse vardır ki, o sözü, bizzat işi­tenden daha iyi anlar.

RABBİM HEPİNİZİ O ZÜNREYE İLHAK EYLESİN İNŞAALLAH

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. hayırlı sabahlar.
oturarak su içmeye dikkat ederdim ama bu hafta daha dikkatli oldum hiç ayakta içmemeye çalıştım.
suyuüç yudumda içmek en zor olanı oldu .çünkü su içmeyi çok severim .ve bir bardağı bir yudumda içerdim.o yetmez bir daha .en azından iki su bardağı su içerdim bazen o bile az gelirdi. tabi sonra karnım şişer epey bi rahatsız olurdum .bu hafta üç yudumda içmeye dikkat ettiğimde şunu gördümki bir bardak su ile susuzluğum gitti.kendime şaşırdım .sünnetleri uygulamakta ne büyük hikmetler var.
suyu oturarak içtiğimi gören çocuklarımda oturarak içmeye başladılar .hatta beni uyarmaya başladılar.dışarda oynarken bile oturamasada eğilerek içmeye çalışıyorlar.onların bu halini görünce içim titriyor sen ne büyüksün Ya Rabbim diyorum.
Rabbim bizleri Rasulünün şefaatine layık hakiki ümmet olmayı nasip etsin.ömrümüzün sonuna kadar sünnet çerçevesinden bizleri ayırmasın.Allah'a emanet olun

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

metfamu yazdı:
s.a. hayırlı sabahlar.
oturarak su içmeye dikkat ederdim ama bu hafta daha dikkatli oldum hiç ayakta içmemeye çalıştım.
suyuüç yudumda içmek en zor olanı oldu .çünkü su içmeyi çok severim .ve bir bardağı bir yudumda içerdim.o yetmez bir daha .en azından iki su bardağı su içerdim bazen o bile az gelirdi. tabi sonra karnım şişer epey bi rahatsız olurdum .bu hafta üç yudumda içmeye dikkat ettiğimde şunu gördümki bir bardak su ile susuzluğum gitti.kendime şaşırdım .sünnetleri uygulamakta ne büyük hikmetler var.
suyu oturarak içtiğimi gören çocuklarımda oturarak içmeye başladılar .hatta beni uyarmaya başladılar.dışarda oynarken bile oturamasada eğilerek içmeye çalışıyorlar.onların bu halini görünce içim titriyor sen ne büyüksün Ya Rabbim diyorum.
Rabbim bizleri Rasulünün şefaatine layık hakiki ümmet olmayı nasip etsin.ömrümüzün sonuna kadar sünnet çerçevesinden bizleri ayırmasın.Allah'a emanet olun

A.S

MAAŞALLAH SÜPHANALLAH...NE GÜZEL AMAÇ YENİ NESİLLERE EN GÜZELİ VE EN GÜZELİN ÖĞRETİLERİNİ VEREBİLMEK VE YAŞATMAKSA DOĞRU OLANI YAPIYORUZ DEMEKTİR...İNŞAALLAH BU ÖRNEKLER ÇOĞALACAK VE BİZLERDE BU SÜNNETLERİ KAİDE OLARAK GÖREBİLECEĞİZ..

ALLAH CC RAZI OLSUN

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM

SU İÇME İLE İLGİLİ OLAN SÜNNETLERİ İTİNA İLE UYGULAMAYA ÇALIŞTIM...İNŞAALLAH BUNLARI HAYATA GEÇİRMEKTE MUVAFFAK OLDUM...
SUYU OTURARAK İÇMEK SÜNNET YÖNÜ İLEDE SIHHAT YÖNÜ İLEDE HAYATIMIZA POZİTİF KATKI SAĞLAYACAK BİR EYLEM OLMASI UYGULAMA AŞAMASINDA DAHA DİKKATLİ OLMAMA YARDIMCI OLDU...SIHHAT YÖNÜ OLARAK BİR HUSUS ÖNE ÇIKIYOR, MİDEYİ TAM OLARAK DOLDURMAK ÇEŞİTLİ RAHATSIZLIKLARA YOL AÇIYOR...OTURARAK SIVI ALDIĞIMIZ DURUMDA ŞEKLEN FASULYEYİ ANDIRAN MİDE ALT TARAFINDAN KATLANMAK SURETİYLE 3/2 LİK KISMI MAXİMUM YEMEK VE SIVI İLE DOLABİLİYOR...BU SAYEDE AYAĞA KALKILDIĞINDA MİDENİN 3/1 LİK KISMI BOŞ KALIYOR...

GÜZEL KOKU SÜRÜNMEYİ İSE ZAMANA YAYARAK DAHA TİTİZ UYGULAMAYA ÇALIŞMALIYIM...ARADA İHMALLER OLDU...AMA ZAMANLA BU SÜNNETİDE HAYATIMA UYARLAMAYA GAYRET SARFEDECEĞİM İNŞAALLAH...

ABİ S.A BEN BUNLARA ÜNİVERSİTEDEN BERİ ÇOK DİKKAT EDİYORUM.ÖZELLİKLE AYAKTA SU İÇMEMEYE VE BİŞEY YEMEMEĞE DİKKAT EDİYORUM.AYAKTA SU İÇTİĞİM ZAMAN HEMEN AKLIMA EFENDİMİZ GELİR VE SANKİ BANA BEN SÖYLEDİĞİM HALDE AYAKTAMI İÇECEKSİN DERMİŞ GİBİ HEMEN OTURURUM.:(

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

meftun61 yazdı:
-Esmani- yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM

ABİ S.A BEN BUNLARA ÜNİVERSİTEDEN BERİ ÇOK DİKKAT EDİYORUM.ÖZELLİKLE AYAKTA SU İÇMEMEYE VE BİŞEY YEMEMEĞE DİKKAT EDİYORUM.AYAKTA SU İÇTİĞİM ZAMAN HEMEN AKLIMA EFENDİMİZ GELİR VE SANKİ BANA BEN SÖYLEDİĞİM HALDE AYAKTAMI İÇECEKSİN DERMİŞ GİBİ HEMEN OTURURUM.:(

A.S

MAAŞALLAH ABLAM REFERANSINIZ NE KADAR GÜZEL...O İSMİ HER NEREDE ANILIRSA VE SÜNNETİİŞLENİRSE ORADA HAZIR BULUNACAĞINI ASIRLAR ÖNCE MÜJDELEMİŞTİR...BUNUN BİLİNCİNDE OLMAK NE GÜZEL

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
meftun61 yazdı:
-Esmani- yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM

A.S

MAAŞALLAH ABLAM REFERANSINIZ NE KADAR GÜZEL...O İSMİ HER NEREDE ANILIRSA VE SÜNNETİİŞLENİRSE ORADA HAZIR BULUNACAĞINI ASIRLAR ÖNCE MÜJDELEMİŞTİR...BUNUN BİLİNCİNDE OLMAK NE GÜZEL

ABİ İNSAN SEVDİĞİNİN HAYALİYLE YAŞAMAZMI.BİZDE ONUN HAYALİYLE ONU GÖRMEK RABBİMİN RIZASINI KAZANMANIN HAYALİYLE YAŞIYORUZ ELHAMDULİLLAH.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

S.A

KATILIM GÜNDEN GÜNE DÜŞÜYOR GİBİ GELMEYE BAŞLADI...

İNŞAALLAH YANILIYORDURUM..

UYGULAMA AŞAMASINDA ÜYELERİMİZİN SIKINTIYA GİRMESİNE YOL AÇACAK YADA SİZLERİ BU FORUMDAN SOĞUTACAK BİR EYLEMİM OLMADI SANIRIM...AMA OLDU İSE BUNU LÜTFEN PAYLAŞIN..
FİKİRLERİNİZİ VE TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM...

DAHA CANLI OLABİLMEK ADINA YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY VARSA LÜTFEN FİKİR SUNUN ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt