Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (2 Kullanıcı)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

s.a. kardeşlerim...evettt bi haftayi da böylece geride bıraktık..geçen demiştim zaten elleri agzı yıkamak,besmeleyle başlamak çok rahat oldu çünkü hep yaptığım şeylerdi bu.Tuzu uygulamaya başladım,her defasındada bunun sünnet olduğu geliyordu aklıma.Ama misfak ne yazık daha alamadım.İnşallah iki gün sonra başkente gidcem ordan Allahın c.c. izniyle alırım inş.ve uygulamasına bakarım...Ha bu arada selamlaşma gerçekten çok hoş ve moral verici...Genelde ettiğimiz her bir hareketin sünnet olmasını bilip yapmak çok güzel..Allah razı olsun bilgilendiriyorsunuz unutulan sünnetleri bile...
haftaya görüşmek dileğiyle...selam ve dua ile....
s.a. kardeşlerim...evettt bi haftayi da böylece geride bıraktık..geçen demiştim zaten elleri agzı yıkamak,besmeleyle başlamak çok rahat oldu çünkü hep yaptığım şeylerdi bu.Tuzu uygulamaya başladım,her defasındada bunun sünnet olduğu geliyordu aklıma.Ama misfak ne yazık daha alamadım.İnşallah iki gün sonra başkente gidcem ordan Allahın c.c. izniyle alırım inş.ve uygulamasına bakarım...Ha bu arada selamlaşma gerçekten çok hoş ve moral verici...Genelde ettiğimiz her bir hareketin sünnet olmasını bilip yapmak çok güzel..Allah razı olsun bilgilendiriyorsunuz unutulan sünnetleri bile...

fatma_tuba

Kayıtlı Kullanıcı

.S.A. EVET BİR HAFTANINDA SONUNA GELDİK AMA BEN HALA MİSVAK ALAMADIM EN KISA ZAMANDA ALIRIM İNŞALLAH DİĞER SÜNNETLERİ YAPIYORUZ ALLAHIN İZNİ İLE TUZU UNUTUYORDUM BİRKAÇ GÜNDÜR UNUTMUYORUM .BESMELEYİ UNUTTUĞUM AZ OLUYOR.BİRDE GEÇEN HAFTA SEÇMELİ DERS OLARAK ARAPÇA İDİ BENDE NE ZAMANDIR İSTİYORDUM ASLINDA YAN KOMŞUM ARAPÇA BİLİYORMUŞ BUNU ÖĞRENDİĞİM ZAMAN AĞLADIM BİZ İSTEDİĞİMİZ DE RABBİM NELER GÖSTERİYOR SİZLERDEN DE ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE:)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

tuba8 yazdı:
.S.A. EVET BİR HAFTANINDA SONUNA GELDİK AMA BEN HALA MİSVAK ALAMADIM EN KISA ZAMANDA ALIRIM İNŞALLAH DİĞER SÜNNETLERİ YAPIYORUZ ALLAHIN İZNİ İLE TUZU UNUTUYORDUM BİRKAÇ GÜNDÜR UNUTMUYORUM .BESMELEYİ UNUTTUĞUM AZ OLUYOR.BİRDE GEÇEN HAFTA SEÇMELİ DERS OLARAK ARAPÇA İDİ BENDE NE ZAMANDIR İSTİYORDUM ASLINDA YAN KOMŞUM ARAPÇA BİLİYORMUŞ BUNU ÖĞRENDİĞİM ZAMAN AĞLADIM BİZ İSTEDİĞİMİZ DE RABBİM NELER GÖSTERİYOR SİZLERDEN DE ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE:)

A.S

ABLAM SİZ YETERKİ HALİS NİYETLE İSTEYİN SEBEPLER HASIL OLURDA NEREDEN GELDİĞİNİ BİLMEZSİNİZ...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Shehla yazdı:

a.s

maaşallah misvak sünnetinide icra ederseniz gayet bereketli geçmiş haftanız diyebiliriz...

allah cc. daim eylesin sizleri..

dery@

Kayıtlı Kullanıcı

bismillahirrahmanirrahim ..s.a esmani abi günlerdir giremiyordum siteye sünnet uygulamalarına devam ediyormuşsunuz tebrik ederim istikrarlı olmak çok güzel bir şey. biliyorsunuz ben sizden bir hafta öndeyim (ailem der. kampanyasından dolayı;)) ama tuzu unutmuşum bunuda uygularım inş. Ancak bir şey dikkatimi çekti bu hareketin ilk haftasında "bismillahirrahmanirrahim" le başlayacaktık ama kimse de göremedim . inş yenilerini uygulayalım derken geçen haftakilerini aksatmayız selem ve dua ile saygılar....

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

dery@ yazdı:
bismillahirrahmanirrahim ..s.a esmani abi günlerdir giremiyordum siteye sünnet uygulamalarına devam ediyormuşsunuz tebrik ederim istikrarlı olmak çok güzel bir şey. biliyorsunuz ben sizden bir hafta öndeyim (ailem der. kampanyasından dolayı;)) ama tuzu unutmuşum bunuda uygularım inş. Ancak bir şey dikkatimi çekti bu hareketin ilk haftasında "bismillahirrahmanirrahim" le başlayacaktık ama kimse de göremedim . inş yenilerini uygulayalım derken geçen haftakilerini aksatmayız selem ve dua ile saygılar....

ve aleykümselam ablam :D

inşaallah elimizden geldiğince sünnetleri işlemeye gayret edeceğiz...ben fikri ailem dergisinden aldım ..ama orayabağlı gitmiyorum sünnetleri belirlerken ablam...
evet ilk hafta besmele ile başladık ...ve inşaallah sürekli devam edeceğiz..örneğin sabah ofisimin kapısını besmele ile açtım,bilgisayarımın başına besmele ile oturdum...yanlış anlamadıysam yazılarımızın her birine besmele ile başlamayı bahsetmişsiniz...besmele ile başlangıcı yaptığımıza göre her yazışmaya selamla devam etmekte uygundur...yani her yazışmada besmele yazmak yada selam vermek ,neticede allahın cc adı anılarak o işe başlamak aynı güzelliğe tabiidir..
ablam daha sık katılımlarınızı bekliyoruz.:)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ABİM BEN AKŞAM YEMEĞİNDE TUZU GENE UNUTTUM ÇÜNKÜ AKŞAM HİÇ YEMEK YEMEDİM.İŞTEN SONRA HEMEN GİTTİM YATTIM ÇÜNKÜ ÇOK HASTAYDIM.ABİM SANIRIM SİZDEN AYRILMAK BENİ KÖTÜ YAPTI.:(:( ABİ DUALARINIZI BEKLİYORUM.HALA KÖTÜYÜM.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

esselamun aleyküm ve rahmetullah ve berekatuhu

bir çarşamba sabahına daha erdik hamdolsun..içinizden bazılarının merakla beklediğini biliyorum...
rabbim cc. bu heyecanınızın ecrini verecektir inşaallah..

evet bu hafta uygulamaya çalışacağımız şefaat vesilesi olmasını umut ettiğimiz sünnetlerimizi veriyorum...

1 - GÜZEL KOKU SÜRÜNMEK (BAYANLAR İÇİN KENDİ İKAMETLERİNDE)
2 - BİR ŞEY İÇERKEN ÇÖKEREK İÇMEK,
3 - SUYU BİR SOLUKTA İÇMEMEK,
4 - BARDAĞA NEFES VERMEMEK
5 - SUYU İÇMEDEN EVVEL BAĞDAĞA BAKMAK

HAYIRLI OLSUN..İNŞAALLAH ŞEFAATA VESİLE OLSUN...

EVET BU HAFTA SU İÇME ADABINI İŞLEMEK İSTEMİŞTİM.AMA SABAH BURAYA GELİRKEN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA AĞIRLIKLI KOKUNUN PARFÜM VE TER OLMASI DİKKATİMİ ÇEKTİ.BU SEBEPLE GÜZEL KOKU SÜRÜNMEYİDE İŞLEMEK İSTEDİM.

SÜNNETLERİ HAYATIMIZDAN KOPARDIKÇA DAHA FAZLA SUNİLEŞTİĞİMİZİ MÜŞAHADE ETMEKTEYİZ...KENDİMİZ OLMAK İÇİN ,ÖRNEK BİR MÜSLÜMAN OLMAK İÇİN SÜNNETLERE SARILDIĞIMIZ KADAR BUNLARI TEŞHİR ETMEKLEDE MÜKELLEFİZ..

NEDEN BİR MÜSLÜMAN HOŞ BİR ESANS İLE ÇEVRESİNDE HAYRANLIK UYANDIRMASIN..

BU BİZİM İSLAMİ KİMLİĞİMİZ VE BUNU SERGİLEMELİYİZKİ TOPLUMDA ÖZELLİKLEDE GENÇLER ARASINDA TEKRAR BİZLERİNDE VAR OLDUĞU GERÇEĞİNİ ANLATABİLELİM...TEBLİĞ İÇİN ÇALIŞAN AMA BURAM BURAM PARFÜM KOKAN BİR GENÇ İNANDIRICILIĞINI YARI YARIYA KAYBETMİŞTİR...

BİZLER AİT OLDUĞUM GRUBU TEMSİL ETMEKLE YANİ İSLAMIN VİTRİNİ OLMAKLA MÜKELLEFİZ...BUNA UYGUN EYLEMLERİ ÇOĞALTMAK VE TOPLUMUN GEREKİYORSA GÖZÜNÜN İÇİNE SOKMAK ZORUNDAYIZ BU SÜNNETLERİ

ÖRNEĞİN TOPLU TAŞIMA ARACINA BİNERKEN BESMELE ÇEKİP SAĞ AYAKLA BİNİP ,İNSANLARIN DUYACAĞI BİR SELAMLA ONLARA HİTAB ETMEKTEN YADA ALDIĞIMIZ BİR PET ŞİŞE SUYU YERE ÇÖMELEREK ÜÇ NEFESTE SÜNNETE UYGUN İÇMEKTEN YADA HOŞ BİR ESANS İLE İNSANLARA AİT OLDUĞUMUZ YERİ HATIRLATMAKTAN BİZİ ALIKOYAN NEDİRKİ...
İNSANLAR TARAFINDAN YADIRGANMAKMI ACABA???
YOK HAYIR BU OLAMAZ NÜMİN BİR GENÇ ASLA BU KADAR APTAL BİR SEBEPTEN DOLAYI , DIŞARIDA SÜNNETLERİ İŞLEMEKTEN ÇEKİNMEZ...DEĞİLMİ ???

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

meftun61 yazdı:
S.A ABİM BEN AKŞAM YEMEĞİNDE TUZU GENE UNUTTUM ÇÜNKÜ AKŞAM HİÇ YEMEK YEMEDİM.İŞTEN SONRA HEMEN GİTTİM YATTIM ÇÜNKÜ ÇOK HASTAYDIM.ABİM SANIRIM SİZDEN AYRILMAK BENİ KÖTÜ YAPTI.:(:( ABİ DUALARINIZI BEKLİYORUM.HALA KÖTÜYÜM.

S.A.ŞİMDİLİK BEN DUA ETSEM OLUR MU?RABBİM ACİL ŞİFALAR VERSİN HAYIRLISI İLE.KÖTÜYÜM DİYORSUN DA NEYİN VAR,DOKTORA GİTMEDİN Mİ?:(

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ADALETIMAHZA yazdı:
meftun61 yazdı:

S.A.ŞİMDİLİK BEN DUA ETSEM OLUR MU?RABBİM ACİL ŞİFALAR VERSİN HAYIRLISI İLE.KÖTÜYÜM DİYORSUN DA NEYİN VAR,DOKTORA GİTMEDİN Mİ?:(

A.S

YOK ABLAM ONUN HASTALIĞI BELLİ..ÜZERİNE GİTMEYİN ŞAFAK SAYIYOYA ABLAMIZ..:D:D:D
ABLAM DAHA ÖNCE DEDİĞİM GİBİ BİR AN ÖNCE ENDOSKOPİ ÇEKTİRMENİZ GEREK...ARTIK BU KEZDE DİNLEMEZSENİZ ÖMER BEYE DURUMU BİLDİRİRİM HABERİN OLSUN...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
hayırlı günler aeo;)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.YENİ SÜNNETLERİMİZ HAYIRLI OLSUN.AMA BEN YİNE BİRŞEY SÖYLEYEYİM.BİLDİĞİM KADARIYLA BAYANLARIN KOKU SÜRMESİ CAİZ DEĞİL.BEN DE BUNU ÖĞRENDİĞİMDEN BERİ KULLANMIYORUM.BU KONUYU YANLIŞ MI BİLİYORUM YOKSA?EĞER DOĞRUYSA BU SÜNNETİN ERKEKLER İÇİN OLDUĞUNU ÖZELLİKLE BELİRTELİM DE GÜNAHA GİRMESİN BAYANLAR.A.E.O.

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

ve aleykümselam ve rahmetullahi ve berakatuhu abim hakkını helal et bu ara fazla giremiyorum gündüzleri daha doğrusu...

1 - GÜZEL KOKU SÜRÜNMEK
2 - BİR ŞEY İÇERKEN ÇÖMELMEK,

HAYIRLI OLSUN..İNŞAALLAH ŞEFAATA VESİLE OLSUN...

AMİN MÜBAREK ABİM HAYIRLISI OLUR İNŞAALLAH... ELLERİN DERT GÖRMESİN ALLAH C.C. RAZI OLSUN...S.A...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.YENİ SÜNNETLERİMİZ HAYIRLI OLSUN.AMA BEN YİNE BİRŞEY SÖYLEYEYİM.BİLDİĞİM KADARIYLA BAYANLARIN KOKU SÜRMESİ CAİZ DEĞİL.BEN DE BUNU ÖĞRENDİĞİMDEN BERİ KULLANMIYORUM.BU KONUYU YANLIŞ MI BİLİYORUM YOKSA?EĞER DOĞRUYSA BU SÜNNETİN ERKEKLER İÇİN OLDUĞUNU ÖZELLİKLE BELİRTELİM DE GÜNAHA GİRMESİN BAYANLAR.A.E.O.
s.a
ablam iyiki bu konuya değindin ben yolda yürüyemez oldum artık ben migren hastasıyım ve kokulara karşı hassasiyetim var yolda yürürken kriz geçirmemek için kendimi zor tutuyorum helede bu sıcak günlerde lütfen mümin kardeşlerim parfüm kullanmayın aeo;)

hayrunisa

Kayıtlı Kullanıcı
RE: s.a

RE: s.a

BEN DE BU SÜNNETLERİ UYGULAMAYA VARIM

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

1 - GÜZEL KOKU SÜRÜNMEK

s.a
sünnetler hayırlı olsun. ama ben anlamadım neden suyu içmeden evvel bardağa bakacağız?a.e.o

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
ADALETIMAHZA yazdı:
meftun61 yazdı:

A.S

YOK ABLAM ONUN HASTALIĞI BELLİ..ÜZERİNE GİTMEYİN ŞAFAK SAYIYOYA ABLAMIZ..:D:D:D
ABLAM DAHA ÖNCE DEDİĞİM GİBİ BİR AN ÖNCE ENDOSKOPİ ÇEKTİRMENİZ GEREK...ARTIK BU KEZDE DİNLEMEZSENİZ ÖMER BEYE DURUMU BİLDİRİRİM HABERİN OLSUN...

S.A ABLAM YA ÇOK KÖTÜ GRİP OLMUŞUM ABİM TAKILMADAN DURAMIYO ŞAFAĞIMA:).DÜN GECE AĞLAMAKTAN CANIM ÇIKTI.YÜZÜM VE BAŞIM ÇOK KÖTÜ AĞIRIYO.SİNİZÜT VAR BENDE BEYNİM DÜŞECEK SANKİ.BAŞIMI TUTAMIYORUM.:(:(:(

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ADALETIMAHZA yazdı:

A.S

ABLAM BAYANIN EVİ HARİCİNDE ZİYNETİNİ SERGİLEMESİNİN HARAM OLDUĞUNU BİLDİĞİNİZİ DÜŞÜNEREK EKLEMEMİŞTİM...BAYANLAR OLARAK SİZLERDE EVLERİNİZDE ESANS KULLANABİLİRSİNİZ...

HATIRLATMANIZ BİLMEYEN KARDEŞLERİMİZ İÇİN FAYDALI OLDU SAOLUN ABLAM..

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

tsunami yazdı:
ADALETIMAHZA yazdı:
s.a
ablam iyiki bu konuya değindin ben yolda yürüyemez oldum artık ben migren hastasıyım ve kokulara karşı hassasiyetim var yolda yürürken kriz geçirmemek için kendimi zor tutuyorum helede bu sıcak günlerde lütfen mümin kardeşlerim parfüm kullanmayın aeo;)

S.A.KARDEŞİM.BEN BAYANLAR KOKU KULLANAMAZ DİYE BİLİYORUM ONU SORDUM.DEDİĞİN KONU APAYRI.BENİM DE POLEN ALERJİM VAR,HER TÜR PARFÜM BENİ MAHVEDİYOR ONA BAKARSAN.TABİ MİGREN DE KOKUYA GELMEZ.A.E.O.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

mavi22 yazdı:
1 - GÜZEL KOKU SÜRÜNMEK

s.a
sünnetler hayırlı olsun. ama ben anlamadım neden suyu içmeden evvel bardağa bakacağız?a.e.o

A.S

ABLAM BUNUN AÇIKLAMASI YİNE BAŞKA BİR SÜNNETTEN ÖRNEKLEYEREK YAPALIM...NEDEN AYAKKABIYI GİYMEDEN ÖNCE TERS ÇEVİRMEK VE SİLKELEMEK SÜNNETSE O SEBEPLE..

YANİ TEDBİR MAKSADIYLA..SULARIN NECİSLİĞİ HÜKMÜ VAR İLMİHALLERDE BUNA GENİŞ YER VERİLİR...SUYU İÇMEDEN ÖNCE ONUN TEMİZ OLDUĞU HÜKMÜNE VARMAK GEREKİR...İÇİLMESİ CAİZ OLMAYAN SU ZARURİ OLMADIKÇA TÜKETİLMEMELİDİR..
BENİM KENDİ YORUMUM İSE EFENDİMİZİN SAV. ZEHİRLENİLMESİNE YÖNELİK GİRİŞİMLER OLDUĞUNU BİLİYORUZ MEDİNE DÖNEMİNDE...BUNA TEDBİR OLMAK ÜZERE YAPIYOR OLABİLİR...
AMA KESİN OLARAK SÖYLEYECEĞİM BİR ŞEY VARKİ,BİZLER AÇIKLAYAMASAKTA HİÇ BİR SÜNNET SEBEPSİZ DEĞİL...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt