Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (1 Kullanıcı)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

ZEHRA MELEK yazdı:
Sünneti senniye edeptir,hiçbir meselesi yoktur ki,altından bir nur,bir edep bulunmasın...
edebin envaınıcenebı hak habibinde cem etmiştir,onun sünneti senniyesini terk eden,edebi terk eder....
Bediüzzaman Said Nursi....
B)B)B)

s.a

allah cc razı olsun...konumuza ışık tuttu bu alıntı...

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ÂLİ SEYYİDİNA MUHAMMED

SELAMÜNALEYKÜM MÜBAREK DOSTLAR;

ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ESMANİ
ZERRİN
YAKALZEY
TUGBA_M
FERİT
HAYRUNİSSA86
MAVİ22
SERKAN25
M_MUAZ
TUBA8
GOKSEM
RUVEYDA28
İREME
METFAMU
ZEHRA MELEK
METFUN61
SENA_NUR
BİRNUR
EVİNDAR
SEVVALMİNA
MTEKİK
ADALETİMAHZA
DEREN75
PARADİSE_ANGEL
SHEHLA
RAVZA_NUR
I_PAPATYA
ARARAT
ALİYE_ALİYE
UMEYYE
tsunami
MUSTAFA_XTAR
DESERTROSE
SEMRA-NİDA
FANATİKFERDİCİ
SEKERDJELİF
FİLİZ
MAKİNACI06
UMITSUKUR
TEVBEKAR
KAAN ERDEM
CEBS
EMİNE DURU
SEMOS
MUS_THE46
AŞKA MECNUN
DERY@
MMHN
GUZİN
PEYGAMBER SEVDALISI
ADVİYE_34
SEFİNE-İ HAYAT
SEVGİ_123
ZEHRA MELEK
NOHCO
YUSUF-85-
AZRAALİ
HARPUTLU
AHMET_KAAN
OGUL
AMİNE NUR
DUN_SURGUNU_YA
KUBRA_NUR
HAFİZE
NİĞDELİ
NİHALİM
DERYA_GÜLÜ
SEDA_ABDLLH
NUR ELİFNUR ( ADINIZ DAHA ÖNCE EKLENMİŞTİ ABLACIM )
ARİKURİNSHİKA (KARDEŞ ANLAMI NE YAZILIŞI BİLE ZOR)
SİNDY
M_ZOR
AKİDE-İ TEVHİD

B)B)B)MAŞAALLAH... ALLAH C.C. ÜMMETİ MUHAMMEDİ (S.A.V.)'İN ŞEFAATİNE NAİL EYLESİN İNŞAALLAH S.A...EMANET EDİLENLERİN EN GÜZELİNE EMANET OLUN A.E.O...B)B)B)

BİSMİLLAH DİYELİM KATILALIM KERVANA, HAMD EDELİM İNŞAALLAH...

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

FERİT KARDEŞ LİSTEDE Bİ SORUN VAR,
BU SİTEDE ZEHRA MELEK İKİ TANE Mİ YOKSA YANLIŞLIK MI VAR İKİ KERE YAZILMIŞTA O AÇIDAN...;)
:D:D:DB)

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

:):) S.A. LİSTEDE YANLIŞLIK YOK O ZEHRA MELEK SENSİN FAKAT SİTEDE 2 TANE Mİ VAR ONU BİLMİYORUM :D:D

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu Aleikum vr,vb
Kardeslerim gec sayilmazsa benide araniza alirmisiniz?B)
Allah hepinizden razi olsun!Bizleri umduklarimiza nail,korktuklarimizdanda emin eylesin insaAllah!B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Muslima yazdı:
Esselamu Aleikum vr,vb
Kardeslerim gec sayilmazsa benide araniza alirmisiniz?B)
Allah hepinizden razi olsun!Bizleri umduklarimiza nail,korktuklarimizdanda emin eylesin insaAllah!B)

S.A

TEVBE KAPILARI KAPANANA KADAR ASLA GEÇ SAYILMAZ ...UMULURKİ SON NEFESTE DAHİ İHLASLA SÖYLENECEK BİR SÖZ İMANI KURTARABİLİR YADA İMANI KAYBETTİREBİLİR...NASIL YAŞARSANIZ ÖYLE ÖLÜRSÜNÜZ,NASIL ÖLÜRSENİZ ÖYLE HAŞR OLUNURSUNUZ HADİSİ GEREĞİNCE YAŞANTIMIZI SÜNNET ÇİZGİSİNDE DEVAM ETTİREMEDİKÇE ZEKERAT ANINDA BİZİ İMANIMIZDAN ÇEVİRECEK OLAN MUSİBET VE LAİNEDE O DERECE SAVUNMASIZ OLURUZ...
ALLAH CC SİZLERDENDE RAZI OLSUN...HOŞGELDİNİZ...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
allah razı olsun aeo;)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ESSELAMUN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH VE BEREKATUHU

GELDİK BİR HAFTANIN MUHASEBESİNE...RABBİM CC BİZLERE HER ATTIĞIMIZ ADIMIN MUHASEBESİNİ YAPABİLME KUDRETİNİ NASİP EYLESİN...

YEMEĞE BESMELE İLE BAŞLAYIP HAMD İLE BİTİRMEK ,İLK HAFTAKİ SÜNNETİMİZLE PARALEL OLDUĞU İÇİN ZATEN UYGULAMAKTAYDIM...
ELLERİ YIKAMAK KONUSUDA ALIŞKANLIK OLARAK YEDEĞİMDE DURUYORDU...

BU HAFTANIN KAZANANI MİSVAK VE TUZ OLDU İNŞAALLAH...

MİSVAĞI GECİKMELİDE OLSA TEDARİK ETTİM VE KULLANMAYA BAŞLADIM...DAHA ÖNCE MADDELER HALİNDE VERMİŞ OLDUĞUM FAYDALARINDAN BİRÇOĞU HEMEN KENDİNİ HİSSETTİRİYOR...İNŞAALLAH BUNDAN SONRA DAHA ÖZENLİ KULLANACAĞIM...

TUZ KONUSU BU HAFTA UYGULAMA OLARAK EN BAŞARILI OLDUĞUM SÜNNET OLDU...:D 16 AYLIK KIZIM AYSİMA (RESİMDE GÖRDÜĞÜNÜZ) HER SOFRAYA OTURUŞUMUZDA TUZLUĞA SALDIRIYOR,ELİMİZDEN ALIYOR VE GETİRİP ELİME TUTUŞTURARAK KÜÇÜCÜK AVUCUNU AÇIYOR...ORAYA BIRAKTIĞIM BİR KAÇ TUZ TANESİNİ AĞZINA ALDIKTAN SONRA ZORLA SOFRADAKİ HERKESİN AVUCUNU AÇTIRMAK SURETİYLE BİZE BU GÖREVİ UYGULATIYOR VE HATIRLATIYOR....:DB)B)B)

EVET BU HAFTA GECİKMELİ OLARAK UYGULADIĞIM MİSVAK HARİÇ GENEL OLARAK SÜNNETLERİMİZE RİAYET ETTİM VE UYGULATMAYA GAYRET ETTİM...AİLE İÇİNDE DİĞER FERTLERDE BAŞTA TUZ OLMAK ÜZERE BU SÜNNETE RİAYET ETMEYE BAŞLADILAR...GÜZEL BİR HAFTA OLDU BENİM İÇİN...

ŞEFAAT YA RASULALLAH...

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)
selametle kardeşimm

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.KARDEŞİM.ALLAH RAZI OLSUN DİYORUM DEVAMLI.BESMELE İLE BAŞLAMAK YEMEĞE AYRI BİR HAZ.BAZEN UNUTUP BİSMİLLAHİ EVVELU VE AHİRU DEDİĞİM DE OLDU.SABAH KAHVALTILARI HARİÇ TUZU DA UYGULMAYA ÇALIŞIYORUM İNŞAALLAH.BEN EN ÇOK SELAMLAŞMANIN FARKINI YAŞAMAYA BAŞLADIM İNSANLARA GÜLÜMSEYEREK SELAM VERMEK ÇOK OLUMLU ETKİLER YAPIYOR.İŞLERİNİZ BİLE KOLAYLIKLA HALLEDİLİYOR.KENDİNİZİ DE DAHA İYİ HİSSEDİYORSUNUZ.POZİTİF MESAJ VERİNCE SİZE ARTARAK GERİ DÖNÜYOR.İTİRAF EDEYİM MİSVAKI GİDİP ALAMADIM İNŞAALLLAH EN KISA ZAMANDA ALACAĞIM.BİRAZ TERS BİR YERDE VE NASİP OLMADI.AMA NEFSİMLE VE ŞEYTANLA SAVAŞTAYIM İNŞAALLAH.A.E.O.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.KARDEŞİM.ALLAH RAZI OLSUN DİYORUM DEVAMLI.BESMELE İLE BAŞLAMAK YEMEĞE AYRI BİR HAZ.BAZEN UNUTUP BİSMİLLAHİ EVVELU VE AHİRU DEDİĞİM DE OLDU.SABAH KAHVALTILARI HARİÇ TUZU DA UYGULMAYA ÇALIŞIYORUM İNŞAALLAH.BEN EN ÇOK SELAMLAŞMANIN FARKINI YAŞAMAYA BAŞLADIM İNSANLARA GÜLÜMSEYEREK SELAM VERMEK ÇOK OLUMLU ETKİLER YAPIYOR.İŞLERİNİZ BİLE KOLAYLIKLA HALLEDİLİYOR.KENDİNİZİ DE DAHA İYİ HİSSEDİYORSUNUZ.POZİTİF MESAJ VERİNCE SİZE ARTARAK GERİ DÖNÜYOR.İTİRAF EDEYİM MİSVAKI GİDİP ALAMADIM İNŞAALLLAH EN KISA ZAMANDA ALACAĞIM.BİRAZ TERS BİR YERDE VE NASİP OLMADI.AMA NEFSİMLE VE ŞEYTANLA SAVAŞTAYIM İNŞAALLAH.A.E.O.

a.s

allah cc muzaffer etsin ablam...:D
bakalım savaşın neticesi ne olacak..
merakla bekliyoruz..

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ABİM BENDE SELAMLAŞMAYA ÇOK DİKKAT ETTİM.GERÇKETEN ÇOK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU.YEMEK KONUSUNA GELİNCE YA BEN TUZU HEP UNUTTUM:(:( AMA BESMELE TAMAM DIR ONU ZATEN YAPIYORDUM ÇOK ŞÜKÜR.TUZU UNUTMAMAYA ÇALIŞACAM.ABİ BİLİYOMUSUN ASLINDA YAPTIĞIMIZ BİR ÇOK ŞEY SÜNNET AMA BİZ SÜNNET OLDUĞUNU BİLMEDEN YAPIYORUZ ONLARI.MESELA YEMEK YAPMAYA BAŞLARKEN TENCEREYİ SU İLE BİR KERE ÇALKALAMAK SÜNNET.AYAKKABIYI GİYMEDEN TERS ÇEVİRİP İÇİNDEKİ TOZLARI DÜŞÜRMEK SÜNNET.GECE YATMADAN SAÇLARIMIZI TARAMAK SÜNNET.

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
mavi22 yazdı:
s.a bu hafta ilk defa uygulacağım sünnet misvak olacak. bakalım nasıl değişmeler olacak.a.e.o
A.S
YUKARDA VERİLEN BİLGİLERE GÖRE MUTLAKA OLUMLU OLACAKTIR...HİÇBİR SÜNNET GEREKSİZ DEĞİLDİR ABLAM...MUTLAKA SIHHI YADA TOPLUMSAL AÇIDAN FAYDALIDIR...
s.a önceki haftalardan bu sünnetleri yerine getiriyordum o yüzden zorlanmadım.tuzu kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu ama bilmiyorum neden bazen unutuyorum.misvak ilk duyduğumda sırf sünnet olduğu için uygulamak istemiştim. bana nasıl faydası dokunacağını bilmiyordum.nerde satıldığınıda .tv gördüğüm kadarıyla tanıyordum.allah razı olsun abimden nerde satıldığını geçen hafta salı günü öğrendim. çaıştığım için bulunduğum mevkiinin dışına çıkamadım. sevdiğim bir dostumdan salı günü vakit geçirmeden yardım istedim. ama malesef satılan yerlerde kalmamış.:(inşallah bir gün kullanmaya başlarım.a.e.o

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

mavi22 yazdı:
-Esmani- yazdı:
mavi22 yazdı:
s.a bu hafta ilk defa uygulacağım sünnet misvak olacak. bakalım nasıl değişmeler olacak.a.e.o
A.S
YUKARDA VERİLEN BİLGİLERE GÖRE MUTLAKA OLUMLU OLACAKTIR...HİÇBİR SÜNNET GEREKSİZ DEĞİLDİR ABLAM...MUTLAKA SIHHI YADA TOPLUMSAL AÇIDAN FAYDALIDIR...
s.a önceki haftalardan bu sünnetleri yerine getiriyordum o yüzden zorlanmadım.tuzu kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu ama bilmiyorum neden bazen unutuyorum.misvak ilk duyduğumda sırf sünnet olduğu için uygulamak istemiştim. bana nasıl faydası dokunacağını bilmiyordum.nerde satıldığınıda .tv gördüğüm kadarıyla tanıyordum.allah razı olsun abimden nerde satıldığını geçen hafta salı günü öğrendim. çaıştığım için bulunduğum mevkiinin dışına çıkamadım. sevdiğim bir dostumdan salı günü vakit geçirmeden yardım istedim. ama malesef satılan yerlerde kalmamış.:(inşallah bir gün kullanmaya başlarım.a.e.o

A.S

ABLAM MİSVAKIN FAYDALARINI KAÇIRANLAR İÇİN BİR KEZ DAHA VERELİM İSTEDİM...
YALNIZ BİR TAVSİYEM VAR İLK DEFA KULLANACAKLAR İÇİN , MİSVAK ARTIK VAKUMLU AMBALAJDA VE YAŞ OLARAK SATILMAK ZORUNDA İMİŞ...BU YÜZDEN İLK DEFA ALANLAR AMBALAJDAN ÇIKARDIKLARI MİSVAKTA BİRAZ AĞIR VE RAHATSIZ EDİCİ BİR KOKU İLE KARŞILAŞABİLİRLER BU YÜZDEN MİSVAKI KULLANILACAK TARAFTAN 1 CM. KADAR AÇIP FIRÇA KIVAMINA GELİNCEYE KADAR AÇILAN TARAFI EZDİKTEN SONRA SU İÇİNE BIRAKIMALARI BİR SAAT KADAR BEKLEDİKTEN SONRA KURUMAYA BIRAKMALARINI YAVSİYE EDİYORUM...KURUDUKTAN SONRA MİSVAĞIN O HOŞ AROMASI VE KOKUSUNA KAVUŞTUĞUNU GÖRECEKSİNİZ..BENDE İLK AÇTIĞIMDA O KOKUYA ANLAM VEREMEDİM VE NEREDEYSE KULLANMAKTAN VAZGEÇECEKTİM:) AMA ŞİMDİ GAYET AROMATİK VE HOŞ BİR TADI VAR...

MİSVAK VE FAYDALARI

1- Ağzı temizler.
2- Hazret-i Allahın rızâsını celbeder.
3- Melekleri memnun eder.
4- Şeytanı daraltır.
5- Ağzı tatlandırır.
6- Dişleri cilalandırır, güzelleştirir.
7- Göze kuvvet verir.
8- Sünneti edâ eder.
9- Sesi ve yüzü güzelleştirir.
10- Zekâyı artırır.
11- Diş etlerini kuvvetlendirir, ağızda kireçlenmeyi ve dişeti çekilmelerini önler.
12- Konuşmayı kolaylaştırır.
13- Son nefeste Kelime-i şehâdeti hatırlatır.
14- Kocalığı geciktirir.
15- Amellerde sevabı çoğaltır.
16- Sekarat-ı mevti kolaylaştırır.
17- Hazmı kolaylaştırır.
18- Mideyi takviye eder.
19- Aklı artırır.
20- Bedenin rutubetini keser.
21- Bu nebati fırçanın aktif kısmı haftada bir değiştirilerek yeni bir fırça kullanma avantajını sağlar.
22- Diş macunları ileri derecede bazik olduğundan ağız içi dengeyi bozar. Misvakta ise yüksek konsantrasyonlarda asit veya bazik tabiatta maddeler yoktur.
23- Toz haline getirilmiş köklerinden macun yapılır. Kökleri kaynatılıp içilirse gonoreyi (bel soğukluğunu) önler. Dalak bölgesi ağrıları için çorba kıvamında içmek gerekir.
24- Kokusu tükrük salgısını artırdığından dişetlerinin kurumasını önler.
25- Anti Septik (Mikrop kırıcı) özelliği vardır.
26 Eğe Üniversitesinde yapılan bir araştırmada liflerinde baklava dilimi şeklinde anizotrop basit prizmatik bitki kristallerinin olduğu anlaşılmıştır. Bunun ise mekanik temizliğe tesiri büyüktür.
27- Bütün fırçalama metodlarına uygulanabilmesi, ağaçtan elde edildiğinden, istenilen boy, kalınlık ve şekilde temini, fırçalama anında liflerinin elektrikli diş fırçalarında olduğu gibi rotasyon yapması, kuvvet fırçaya dik uygulandığından mumlu diş iplikleriyle yapılan temizliğin eldesi, onu kıyas yapılamaz bir üstünlüğe eriştirir.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

meftun61 yazdı:
S.A ABİM BENDE SELAMLAŞMAYA ÇOK DİKKAT ETTİM.GERÇKETEN ÇOK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU.YEMEK KONUSUNA GELİNCE YA BEN TUZU HEP UNUTTUM:(:( AMA BESMELE TAMAM DIR ONU ZATEN YAPIYORDUM ÇOK ŞÜKÜR.TUZU UNUTMAMAYA ÇALIŞACAM.ABİ BİLİYOMUSUN ASLINDA YAPTIĞIMIZ BİR ÇOK ŞEY SÜNNET AMA BİZ SÜNNET OLDUĞUNU BİLMEDEN YAPIYORUZ ONLARI.MESELA YEMEK YAPMAYA BAŞLARKEN TENCEREYİ SU İLE BİR KERE ÇALKALAMAK SÜNNET.AYAKKABIYI GİYMEDEN TERS ÇEVİRİP İÇİNDEKİ TOZLARI DÜŞÜRMEK SÜNNET.GECE YATMADAN SAÇLARIMIZI TARAMAK SÜNNET.

A.S

EVET ABLAM YAPTIĞIMIZ BİR ÇOK GÜZEL DAVRANIŞ SÜNNET AMA BİZ BUNLARI BİLMİYORUZ...VE SÜNNET OLMAYAN BİRÇOK DAVRANIŞIDA SÜNNET OLARAK BİLİYORUZ..İNŞAALLAH BURADA KAYNAKLARI İLE BUNLARI PEKİŞTİRECEĞİZ...

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
meftun61 yazdı:

A.S

EVET ABLAM YAPTIĞIMIZ BİR ÇOK GÜZEL DAVRANIŞ SÜNNET AMA BİZ BUNLARI BİLMİYORUZ...VE SÜNNET OLMAYAN BİRÇOK DAVRANIŞIDA SÜNNET OLARAK BİLİYORUZ..İNŞAALLAH BURADA KAYNAKLARI İLE BUNLARI PEKİŞTİRECEĞİZ...

S.A İNŞALLAH ABİM.RABBİM BİZ MUVAFFAK ETSİN.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

S.A

EVET BU HAFTANIN MUHASEBESİNİ YAPACAK BAŞKA ÜYEMİZ YOKMU???

BİLİYORSUNUZ HER SALI MUHASEBE GÜNÜMÜZ

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt