Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (2 Kullanıcı)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

S.A.BEN DE EN ÇOK TUZDA ZORLANACAĞIM.AMA İNŞAALLAH UYGULAMAYA ÇALIŞACAĞIM.A.E.O.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.BEN DE EN ÇOK TUZDA ZORLANACAĞIM.AMA İNŞAALLAH UYGULAMAYA ÇALIŞACAĞIM.A.E.O.

a.s

aslında uygulama olarak zor olanları sonlara saklamayı düşünmüştüm...bu sünnetleride kolay olduğu için seçmiştim...ama arada böyle istisnalar oluyor ablam...eh artık kusura bakmayın,bir yerlerden başlamak lazım ...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Cibril (a.s.) bana her gelişinde misvak kullanmamı emrederdi. Öyle ki dişlerimin zedeleneceğinden endişe ederdim. (İbn-i Mâce)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

ESSELAMUN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH VE BEREKAT
allah razı olsun.aeo;)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

-Esmani- yazdı:
ADALETIMAHZA yazdı:

a.s

aslında uygulama olarak zor olanları sonlara saklamayı düşünmüştüm...bu sünnetleride kolay olduğu için seçmiştim...ama arada böyle istisnalar oluyor ablam...eh artık kusura bakmayın,bir yerlerden başlamak lazım ...

S.A.KARDEŞİM.ZOR OLAN SÜNNET DEĞİL,HAŞA,BEN TUZ TADINA ALIŞIK DEĞİLİM.YUMURTAYA BİLE TUZ DÖKMEM YERKEN.AMA SÜNNET HATIRINA TADACAĞIZ ARTIK.A.E.O.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

tsunami yazdı:
ESSELAMUN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH VE BEREKAT
allah razı olsun.aeo;)

VE ALEYNA ALEYKÜMSELAM VE RAHMETULLAH VE BEREKAT

CÜMLEMİZDEN İNŞAALLAH ABLAM:)

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDESIM EMEGINIZE SAGLIK

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

Es SelamuN AleykuM ve RahmetullaH

Esmani, Allah (c.c.) Razı oLsun İnşAllahu Rahman. Ne kadar güzel bir forum olmuş. Ben uzun zamandır beri görüyorum ama bir türlü katılamıyordum. Bilmiyorum neden? Ama Bundan böyle bu vakit ben de katılmak isitiyorum Allah'ın izniyle.. Tabi sizde kabul buyurursanız.. Rabbim bizleri Rasullah'ın şefaatine nail edenlerden eylesin İnşaAllah. Sünnetleride elimden geldiğince uygulamaya çalışıcam. Peygamberimiz (sas)'in Sünnetlerini yaşamaya, yaşatmaya çalışmak dileği ile.. Allahaısmarladık... B)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. her kese.Arkadaşlar çok özür diliyorum son günler siteyi hiç ziyaret edemiyorum,kusura bakmazsınız inşallah.Geçen hafta kuran öğrenip öğretmek konusunda ne yazıkki birini bulamıyorum beni öğretecek olan,sadece meali okumakla geçirdim inş Allah c.c. banada güzel okumayı nasib eder.
Bu haftanın sünnetine gelince zaten elleri ağzı yemek öncesi-sonrası yıkamadan masaya oturmam,besmele demeden başlamam,elhamdüllillah demeden kalkmam.Ama tuz konusu bide misvak benim için yeni oldu,hiç yapmazdım ama bunuda uygulamaya çalışacağım inş.
Selam ve dua ile....

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Akide-i Tevhid yazdı:
Es SelamuN AleykuM ve RahmetullaH

Esmani, Allah (c.c.) Razı oLsun İnşAllahu Rahman. Ne kadar güzel bir forum olmuş. Ben uzun zamandır beri görüyorum ama bir türlü katılamıyordum. Bilmiyorum neden? Ama Bundan böyle bu vakit ben de katılmak isitiyorum Allah'ın izniyle.. Tabi sizde kabul buyurursanız.. Rabbim bizleri Rasullah'ın şefaatine nail edenlerden eylesin İnşaAllah. Sünnetleride elimden geldiğince uygulamaya çalışıcam. Peygamberimiz (sas)'in Sünnetlerini yaşamaya, yaşatmaya çalışmak dileği ile.. Allahaısmarladık... B)

VE ALEYKÜMSELAM VE RAHMETULLAH VE BEREKAT

RABBİM CC CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN...KATILIMINIZ BİZLERİ ZİYADESİYLE MEMNUN EDER...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Shehla yazdı:
s.a. her kese.Arkadaşlar çok özür diliyorum son günler siteyi hiç ziyaret edemiyorum,kusura bakmazsınız inşallah.Geçen hafta kuran öğrenip öğretmek konusunda ne yazıkki birini bulamıyorum beni öğretecek olan,sadece meali okumakla geçirdim inş Allah c.c. banada güzel okumayı nasib eder.
Bu haftanın sünnetine gelince zaten elleri ağzı yemek öncesi-sonrası yıkamadan masaya oturmam,besmele demeden başlamam,elhamdüllillah demeden kalkmam.Ama tuz konusu bide misvak benim için yeni oldu,hiç yapmazdım ama bunuda uygulamaya çalışacağım inş.
Selam ve dua ile....

ALEYKÜMSELAM

EVET YOKLUĞUNUZ BELLİ OLUYORDU:)

KURAN KONUSU ÇOK UZUN SOLUKLU BİR GAYRET VE ÇALIŞMA GEREKTİRİYOR..RABBİM CC İNŞAALLAH BU KUDRETİ SİZLERE BAHŞEDER VE ÖĞRENMENİZ İÇİN SİZE VESİLELER İLETİR...

MİSVAK VE TUZ UNUTULAN SÜNNETLERDEN DİR..EFENDİMİZ SAV BUYURUYORKİ

(Unutulmuş bir sünnetimi meydana çıkarana yüz şehid sevabı vardır.) [Hakim]

İNŞAALLAH BU KUTLU MÜJDEYE HERBİRİMİZ NAİL OLURUZ..YALNIZ UYGULAMAK DEĞİL ÇEVREMİZEDE BUNLARU HATIRLATMAK VE YAŞAYARAK ÖRNEK OLMAMIZ GEREKLİ..
ÖZELLİKLE SİZİN BULUNDUĞUNUZ MUHİTTE BUNA ÇOK DAHA FAZLA İHTİYAÇ VAR SANIYORUM..
ALLAH CC YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. esmani kardeşim saol Allah razı olsun tabi çevremede söylerim ama biliyorum ki bunu bana soracaklar,yani tuz neye lazım diycekler.Buna açıklama verirseniz sevinirim.
Selam ve dua ile....

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Shehla yazdı:
s.a. esmani kardeşim saol Allah razı olsun tabi çevremede söylerim ama biliyorum ki bunu bana soracaklar,yani tuz neye lazım diycekler.Buna açıklama verirseniz sevinirim.
Selam ve dua ile....

YEMEKTEN ÖNCE YIKANILACAK OLAN ELLERİN HİKMETİ : BU SAYEDE YEMEK ESNASINDA AĞIZ YOLU İLE SİNDİRİM SİSTEMİMİZE ALACAĞIMIZ ZARARLI MİKROORGANİZMALAR DEF EDİLİR...VE ELLERDE BULUNAN ZAHİRİ KİRLER ARINDIRILARAK YEMEK ESNASINDA HOŞ OLMAYAN DURUMLARDAN KURTULURUZ.

YEMEKTEN SONRA ELLERİN YIKANMASININ HİKMETİ.: YEMEK ESNASINDA EDİNDİĞİMİZ YEMEK ARTIKLARININ BAKTERİ VE ZARARLI MİKROORGANİZMALARA AÇIK OLMASI İLE OLUŞABİLECEK HASTALIKLARIN DEF EDİLMESİ.

YEMEKTEN ÖNCE AĞIZA TUZ ALMANIN HİKMETİ: TUZ MİKROORGANİZMALARIN ÜREMESİ İÇİN GEREKLİ OLAN ENZİMLERİ İNAKTİF HALE GETİRİR...BU SAYEDE AĞIZ YOLU İLE ALINACAK ZARARLI ORGANİZMALAR DEF EDİLİR

YEMEKTEN SONRA AĞIZA TUZ ALMANIN HİKMETİ:YEMEK SONRASINDA AĞIZDA KALAN ARTIKLAR KISA SÜREDE ORGANİZMALARIN ÜREMESİNE MÜSAİT BİR FLORA İÇERİR...TUZ BU ENZİMLERİ PARÇALAR VE MUHTEMEL HASTALIKLARI DEF EDER.

YEMEĞE BESMELE İLE BAŞLAMANIN HİKMETİ: RIZKI VEREN ALLAHI C.C ANARAK ONA ORTAK OLMAK İSTEYEN LAİNİ DEF ETMEK VE ALLAHIN VERDİĞİ RIZKI ALLAHIN RIZASINA UYGUN OLARAK ALMAKTIR

YEMEĞİ HAMD EDEREK BİTİRMENİZ HİKMETİ RIZKI VERENE ŞÜKRETMEK VE ACZİYETİMİZİ ONUN REZZAK İSMİ ŞERİFİNİN GÖLGESİNDE YAŞAMAKTIR...

MİSVAK VE FAYDALARI

1- Ağzı temizler.
2- Hazret-i Allahın rızâsını celbeder.
3- Melekleri memnun eder.
4- Şeytanı daraltır.
5- Ağzı tatlandırır.
6- Dişleri cilalandırır, güzelleştirir.
7- Göze kuvvet verir.
8- Sünneti edâ eder.
9- Sesi ve yüzü güzelleştirir.
10- Zekâyı artırır.
11- Diş etlerini kuvvetlendirir, ağızda kireçlenmeyi ve dişeti çekilmelerini önler.
12- Konuşmayı kolaylaştırır.
13- Son nefeste Kelime-i şehâdeti hatırlatır.
14- Kocalığı geciktirir.
15- Amellerde sevabı çoğaltır.
16- Sekarat-ı mevti kolaylaştırır.
17- Hazmı kolaylaştırır.
18- Mideyi takviye eder.
19- Aklı artırır.
20- Bedenin rutubetini keser.
21- Bu nebati fırçanın aktif kısmı haftada bir değiştirilerek yeni bir fırça kullanma avantajını sağlar.
22- Diş macunları ileri derecede bazik olduğundan ağız içi dengeyi bozar. Misvakta ise yüksek konsantrasyonlarda asit veya bazik tabiatta maddeler yoktur.
23- Toz haline getirilmiş köklerinden macun yapılır. Kökleri kaynatılıp içilirse gonoreyi (bel soğukluğunu) önler. Dalak bölgesi ağrıları için çorba kıvamında içmek gerekir.
24- Kokusu tükrük salgısını artırdığından dişetlerinin kurumasını önler.
25- Anti Septik (Mikrop kırıcı) özelliği vardır.
26 Eğe Üniversitesinde yapılan bir araştırmada liflerinde baklava dilimi şeklinde anizotrop basit prizmatik bitki kristallerinin olduğu anlaşılmıştır. Bunun ise mekanik temizliğe tesiri büyüktür.
27- Bütün fırçalama metodlarına uygulanabilmesi, ağaçtan elde edildiğinden, istenilen boy, kalınlık ve şekilde temini, fırçalama anında liflerinin elektrikli diş fırçalarında olduğu gibi rotasyon yapması, kuvvet fırçaya dik uygulandığından mumlu diş iplikleriyle yapılan temizliğin eldesi, onu kıyas yapılamaz bir üstünlüğe eriştirir
.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

B)B)B)

alemlere rahmetsin ...

bizlere rehbersin...

kainata sebepsin...

ve inşaallahu teala bizlere sefaatcısın...

nefsim kudret elinde olan yüce mevlaya yemin olsunki bu devirde değilde asrı saadette olsa idi bu ümmetinin seni rehber edinen gençleri gözünü kırpmadan senin peşinden giderdi...uhudda sana atılan oklara siper olur allahın cc izni ile senin yanından cesedi parçalanmadan ayrılmazdı...

ŞEFAAT YA RASULALLAH S.A.V

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

-Esmani- yazdı:
B)B)B)

alemlere rahmetsin ...

bizlere rehbersin...

kainata sebepsin...

nefsim kudret elinde olan yüce mevlaya yemin olsunki bu devirde değilde asrı saadette olsa idi bu ümmetinin seni rehber edinen gençleri gözünü kırpmadan senin peşinden giderdi...uhudda sana atılan oklara siper olur allahın cc izni ile senin yanından cesedi parçalanmadan ayrılmazdı...

AMİN.

nurelifnur

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)selamun aleykum kardesşerım(aleyküm selam )sefaat listesinde rabbımın ıznıyle bende olmak ıstıyorum.hamd olsun kı haftaları buyuk bır heyecanla beklıyorum.sımdıden haıyrlı haftalar.B)B)B)B)B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

nurelifnur yazdı:
B)B)B)selamun aleykum kardesşerım(aleyküm selam )sefaat listesinde rabbımın ıznıyle bende olmak ıstıyorum.hamd olsun kı haftaları buyuk bır heyecanla beklıyorum.sımdıden haıyrlı haftalar.B)B)B)B)B)

ve aleyküm selam ve rahmetullah ve berakatuhu

ablam hayırlı olsun...rabbim cc sizleri efendimiz sav in sefaatına mazhar olanların zümresine ilhak eylesin inşaallah...

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
B)B)B)

alemlere rahmetsin ...

bizlere rehbersin...

kainata sebepsin...

S.A ABİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.GÜZEL YÜREĞİNE SAĞLIK.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Peygamberlerin gönderiliş gayelerinden biri de Onların ümmetlerine güzel birer örnek olmalarıdır.
Hz. Peygamber (s.a.v)i örnek edinmek, her şeyden önce Allahın emridir.
Zira, Kuran-ı Kerimde pek çok ayette Hz. Peygambere itaat etmek, Allaha itaat etmekle denk tutulmuştur.
Yüce Allah, Nisa suresinde şöyle buyuruyor: Rasule itaat eden Allah a itaat etmiş olur Nisa 4/80.

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

Sünneti senniye edeptir,hiçbir meselesi yoktur ki,altından bir nur,bir edep bulunmasın...
edebin envaınıcenebı hak habibinde cem etmiştir,onun sünneti senniyesini terk eden,edebi terk eder....
Bediüzzaman Said Nursi....
B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt