Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (2 Kullanıcı)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

metfamu yazdı:
s.a. adaleti mahza alakanızdan dolayı sağolun .ben zaten bir kasıt olduğunu düşünmemiştim.zaten öyle bir şey olduğunu hissetsem bir daha yazı yazmazdım bu foruma.biz alınmayız kırılmayız.kırılsakta kol kırılır yen içinde kalır.hüsnü niyetle bakmaya çalışırız.
tuz sünneti için de mükafatınız daha fazla olur inşaallah çünkü aranızın iyi olmadığı halde sünnet niyetiyle yapılması eminim ayrı bir haz verecektir.Allaha emanet olun

A.S

BU HAFTA BELİRLENEN SÜNNETE RİAYET EDELİM AMA GENEDE UYGULAMAK İSTEEN KARDEŞLERİMİZ TUZ SÜNNETİNEE BAŞLASIN ,BU SÜNNETİNDE İÇİNDE BUŞLUNDUĞU SÜNNETLERİ SIRADAKİ HAFTAYA ALALIM DİYORUM...ZATEN BU HAFTA GEÇTİ SAYILIR...

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

güzel paylaşımınızdan dolayı allah razı olsun..selametle

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)SELAMÜN ALEYKÜMB)B)B)
HAYIRLI CUMALAR...

Kur’ân’ın düsturları, kanunları, ezelden geldiğin­den, ebede gidecektir. Medeniyetin kanunları gibi ihtiyar olup ölüme mahkûm değildir. Daima gençtir, kuvvetlidir. (Sözler sh: 408)

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKUM CUMANIZ MÜBAREK OLSUN

emine364

Kayıtlı Kullanıcı

S.A BU FİKİR GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR FİKİR BU HAFTA HANGİ SÜNNETİ UYGULUYORUZ VE HANGİ GÜN SÜNNETLERİ DEĞİŞTİRECEĞİM BİLĞİ VERİRSENİZ BENDE BU SEVAPLARDAN NASİPLENMEK İSTİYORUM.
HAYIRLI AKŞAMLAR

nurelifnur

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim.bu hafatalı sunnetın adaletımahza kardeşimin de dediği gibi uzun zaman gerektiren bi sünnet.haşa hepsi bizlerin hayrı için ama bir haftalık bı süre içinde bunu yapmak bıraz zor gibi.lütfen benı yanlış anlamıayın kardeşlerim.:(ben kuran-ı kerim'i bır haftada öğrenemem ki:(öğrenmem içinde dualarınızı eksik etmeyın...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

nurelifnur yazdı:
selamun aleyküm kardeşim.bu hafatalı sunnetın adaletımahza kardeşimin de dediği gibi uzun zaman gerektiren bi sünnet.haşa hepsi bizlerin hayrı için ama bir haftalık bı süre içinde bunu yapmak bıraz zor gibi.lütfen benı yanlış anlamıayın kardeşlerim.:(ben kuran-ı kerim'i bır haftada öğrenemem ki:(öğrenmem içinde dualarınızı eksik etmeyın...

S.A

:) DUALARIMIZ SİZİNLE...AMA BUNLAR ZATEN SADECE UYGULANDIKLARI HAFTAYA HAS DEĞİL..O HAFTA BAŞLANGIÇ OLUYOR VE İNŞAALLAH ÖMRÜMÜZ BOYUNCA BUNLARI UYGULAMAYA ÇALIŞIYORUZ...SİZ ÖNCE ELİNİZE CÜZÜ ALIN İLK HAFTANIN SÜNNETİ OLAN BESMELEYİ ÇEKİN BAŞLAYIN ABLAM...İNANIN GÜNDE BİR HARF BİLE BÜYÜK BİR KAZANIM OLACAK...YAKINDA HAYIRLI HABERLERİNİZİ BEKLİYORUZ...B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

emine364 yazdı:
S.A BU FİKİR GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR FİKİR BU HAFTA HANGİ SÜNNETİ UYGULUYORUZ VE HANGİ GÜN SÜNNETLERİ DEĞİŞTİRECEĞİM BİLĞİ VERİRSENİZ BENDE BU SEVAPLARDAN NASİPLENMEK İSTİYORUM.
HAYIRLI AKŞAMLAR

A.S

ABLAM HER SALI UYGULAMIŞ OLDUĞUMUZ SÜNNETLERİN DEĞERLENDİRMESİNİ VE KAZANIMLARIMIZI PAYLAŞIYORUZ...VE HER ÇARŞAMBA SABAHI BEN BURADA YENİ SÜNNETLERİMİZİ İLAN EDİP İMZAMDA BUNLARI SİZLERE DUYURUYORUM....

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

SELAMÜNALEYKÜM KARDEŞLER,BESMELE ÇEKEREK HAFTAYA BAŞLADIK DEĞİL Mİ?BU ARADA SELAMLAŞMAYI,TEBESSÜMÜ UNUTMUYOR,MUTLAKA KURAN-I KERİM ÖĞRENME GİRİŞİMLERİNE BAŞLIYORUZ DEĞİL Mİ?A.E.O.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ESSELAMUN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH VE BEREKAT...

GÜZEL BİR SALI SABAHINA ERDİK ALLAHIN CC İZNİ İLE...BU HAFTA NELER KAZANDIĞIMIZI PAYLAŞMA VAKTİ GELDİ...

BU HAFTA SEÇİLEN KONUMUZ ESASEN BİR ÖMRE SIĞACAK BİR KONU İDİ...
AMA İLK BAŞTA DEDİĞİMİZ GİBİ BİZLER BU SEÇİMLERİ O HAFTAYI MİLAT EDEREK YAŞAMIMIZIN HER EVRESİNE UYGULAMAK ÜZERE SÖZ VERDİK...
İLK HAFTA BESMELE VE HAMD,İKİNCİ HAFTA SELAMLAŞMA TEBESSÜM VE MUSAFAHA SÜNNETLERİNİ İŞLEDİK..
BUNLAR O HAFTA BİLİNÇLİ OLARAK UYGULAMAYA BAŞLANILARAK YAŞAM BOYU HATIRLAYACAĞIMIZ VE UYGULARKEN ÇEVREMİZE ÖRNEK OLARAK UYGULATACAĞIMIZ SÜNNETLERDİ...
BU HAFTA İSE KURANI ÖĞRENME ,EKSİKLERİ GİDERME HUSUSUNU ELE ALDIK...
HAYIRLISI İLE AMELLERİN EN GÜZELİ OLAN BU KONUDADA GEREKLİ HASSASİYETİ GÖSTERECEĞİZ...
KURAN YAŞAMDIR,EZELDEN EBEDE REHBERDİR,KILAVUZDUR...
KARANLIK YOLDA İLERLERKEN ELİMİZDE TUTTUĞUMUZ MEŞALE OLMALIDIR..AMA O MEŞALE ELİMİZDE VE ÖNÜMÜZDE İSE BİZİM YOLUMUZ AYDINLANIR VE FERAHA ULAŞIRIZ...YOK ELİMİZDE DEĞİL VE ARKADA KALMIŞ İSE BİZE KARANLIK YOLDA BİN TÜRLÜ MUSİBETLE VE YOLUNU ŞAŞIRARAK KALAKALMAK DÜŞER..
O ,ONA SARILINCA KURTULACAĞIMIZI MÜJDELEYEN RAHMANU RAHİM CC İN EMRİDİR..
.VE İLK EMRİ OKUDUR...YARATAN RABBİNİN ADI İLE OKU... OKUYACAĞIZ,ARAŞTIRACAĞIZ, EKSİK YÖNLERİMİZİ GİDERECEĞİZ...
SORARIM İÇİNİZDE BİR KONUDA FİKİR EDİNMEK İSTEYİPTE İLK ELDEN KURANI AÇIP ORADA ARAYANIMIZ KAÇ KİŞİ..
.OYSA O BÜTÜN SORULARA CEVAPTIR...
O DERİNLİK BİZDE YOKSA BUNU BİZLER İÇİN YAPAN DEĞERLİ ALİMLERİMİZ,TEFSİRCİLERİMİZ VAR...
VE MUTLAKA ARANAN HER SORUNUN CEVABI ONDA VAR...
O HALDE NEDEN BAŞKA ARAYIŞLAR,NEDEN FUZULİ YOLLARA MEYLEDİŞLER...
RABBİMDEN CC BİZLERİ VE TAKİBEN GELECEK NESİLLERİMİZİ KURAN AHLAKIYLA AHLAKLANDIRMASINI VE ONU ANLAYAN YAŞAYAN VE YAŞATAN KULLARI OLARAK BİZLERİ KATINA ALMASINI DİLERİM...

m_zor

Kayıtlı Kullanıcı
RE: s.a

RE: s.a

s.a bende aranıza yenı katıldım secmıs oldugun konuyu dun gece okudum masaalah cok guzel bı gırısımde bulunmussun esmanı kardes bende aranıza katılmak ıstıyorum oncekı sunnetlerı uygulamadım ama allahın ıznızle bundan sonra uygulayacagım benıde lıstenıze katarmısınız dularımla...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

m_zor yazdı:
s.a bende aranıza yenı katıldım secmıs oldugun konuyu dun gece okudum masaalah cok guzel bı gırısımde bulunmussun esmanı kardes bende aranıza katılmak ıstıyorum oncekı sunnetlerı uygulamadım ama allahın ıznızle bundan sonra uygulayacagım benıde lıstenıze katarmısınız dularımla...

VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM...İHYA EDERSİNİZ BİZLERİ...ALLAH CC DUYARLILIĞINIZDAN DOLAYI YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...HOŞGELDİNİZ

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ÂLİ SEYYİDİNA MUHAMMED

SELAMÜNALEYKÜM MÜBAREK DOSTLAR;

ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ESMANİ
ZERRİN
YAKALZEY
TUGBA_M
FERİT
HAYRUNİSSA86
MAVİ22
SERKAN25
M_MUAZ
TUBA8
GOKSEM
RUVEYDA28
İREME
METFAMU
ZEHRA MELEK
METFUN61
SENA_NUR
BİRNUR
EVİNDAR
SEVVALMİNA
MTEKİK
ADALETİMAHZA
DEREN75
PARADİSE_ANGEL
SHEHLA
RAVZA_NUR
I_PAPATYA
ARARAT
ALİYE_ALİYE
UMEYYE
tsunami
MUSTAFA_XTAR
DESERTROSE
SEMRA-NİDA
FANATİKFERDİCİ
SEKERDJELİF
FİLİZ
MAKİNACI06
UMITSUKUR
TEVBEKAR
KAAN ERDEM
CEBS
EMİNE DURU
SEMOS
MUS_THE46
AŞKA MECNUN
DERY@
MMHN
GUZİN
PEYGAMBER SEVDALISI
ADVİYE_34
SEFİNE-İ HAYAT
SEVGİ_123
ZEHRA MELEK
NOHCO
YUSUF-85-
AZRAALİ
HARPUTLU
AHMET_KAAN
OGUL
AMİNE NUR
DUN_SURGUNU_YA
KUBRA_NUR
HAFİZE
NİĞDELİ
NİHALİM
DERYA_GÜLÜ
SEDA_ABDLLH
NUR ELİFNUR
ARİKURİNSHİKA (KARDEŞ ANLAMI NE YAZILIŞI BİLE ZOR) :)
SİNDY
M_ZOR

MAŞAALLAH... ALLAH C.C. ÜMMETİ MUHAMMEDİ (S.A.V.)'İN ŞEFAATİNE NAİL EYLESİN İNŞAALLAH S.A...EMANET EDİLENLERİN EN GÜZELİNE EMANET OLUN A.E.O...

BİSMİLLAH DİYELİM KATILALIM KERVANA, HAMD EDELİM İNŞAALLAH...

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm ben her salıyı merakla bekliyorum bi hafta nasıl geçti yeni sünnetimiz ne olucak die.

Yaratan Rabbinin adıyla oku. O insanı bir kan pıhtısından yarattı. Oku! Rabbin, kalemle öğreten, insana bilmediğini bildiren en büyük kerem sahibidir" (el-Alâk, 96/1-5).

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

sevvalmina yazdı:
selamünaleyküm ben her salıyı merakla bekliyorum bi hafta nasıl geçti yeni sünnetimiz ne olucak die.

Yaratan Rabbinin adıyla oku. O insanı bir kan pıhtısından yarattı. Oku! Rabbin, kalemle öğreten, insana bilmediğini bildiren en büyük kerem sahibidir" (el-Alâk, 96/1-5).

ALEYKÜMSELAM ABLAM...YARIN SABAH AÇIKLAYACAĞIM...NE GÜZEL HAYIRLI BİRŞEYLERİ BEKLEMEK....:)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

SELAMÜNALEYKÜM VE RAHMETULLAH VE BEREKATÜHÜ EY SİTE CEMAATİ,BEKLİYORUZ YENİ SÜNNETİ DEĞİL Mİ?A.E.O.

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. hayırlı sabahlar evet heyacan içinde bekliyoruz hem öğrenelim hem hayatımıza katalım diye selam ve dua ile.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

S.A

BU HAFTA YEMEK ADABINA DEĞİNELİM İNŞAALLAH...

1 YEMEKTEN ÖNCE ELLERİ VE SONRA ELLERLE BERABER AĞZI YIKAMAK
2 YEMEKTEN ÖNCE VE SONRA AĞIZA BİR PARÇA TUZ ALMAK
3 YEMEĞE BESMELE İLE BAŞLAYIP HAMD İLE NETİCELENDİRİLECEK
4 YEMEKTEN SONRA MİSVAK KULLANMAK

HAYIRLI OLSUN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt