Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (1 Kullanıcı)

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

deren75 yazdı:
metfamu yazdı:
s.a. ferit kardeşim isabetli br başlangıç olmuş ."sizin en hayırlınız kuranı öğrenen ve öğretendir "hadisinin mucibince amel edip rabbim hayırlıların arasına girmek nasip etsin.
yalnız adaleti mahza ablamıznda söylediği gibi bu zamana yayılması gereken bir sünnet.ama en azından başlangıç yapılmış olur bu haftada
benim nacizhane tavsiyem kuranı öğrenmenin yanına bu hafta uygulamamız açısından YEMEĞE TUZ İLE BAŞLAYIP TUZ İLE BİTİRMEK VE SONUNDA DUA İLE SOFRALARIMIZDAN KALKMAK olabilir mi?Allaha emanet olun
a.s. sanırım mesajınızı kardeşimiz görmemiş .Allaha emanet olun
s.a. Allah razı olsun kardeşim yazılarımın görünmemesi bana hep oluyor işin açıkçası bende içerlediğim için tekrar sormadım.bu benim naçizhane fikrimdi .Rabbim sizden razı olsun dikkat eden birinin olması beni sevindirdi.Allaha emanet olun

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
deren75 yazdı:
metfamu yazdı:
s.a. ferit kardeşim isabetli br başlangıç olmuş ."sizin en hayırlınız kuranı öğrenen ve öğretendir "hadisinin mucibince amel edip rabbim hayırlıların arasına girmek nasip etsin.
yalnız adaleti mahza ablamıznda söylediği gibi bu zamana yayılması gereken bir sünnet.ama en azından başlangıç yapılmış olur bu haftada
benim nacizhane tavsiyem kuranı öğrenmenin yanına bu hafta uygulamamız açısından YEMEĞE TUZ İLE BAŞLAYIP TUZ İLE BİTİRMEK VE SONUNDA DUA İLE SOFRALARIMIZDAN KALKMAK olabilir mi?Allaha emanet olun

S.A.ALLAH RAZI OLSUN METFAMU KARDEŞİM.BEN DE BUNU DEMEK İSTEDİM AMA HERHALDE BENİM DEDİĞİM YANLIŞ ANLAŞILDI.BEN GÜNLÜK DAVRANIŞLARIMIZI ŞEKİLLENDİREN VE HERKESİN RAHATLIKLA UYGULAYACAĞI BİR SÜNNET DE OLSUN DEMİŞTİM.SEN ÇOK GÜZEL BİR SÜNNETİ BULMUŞSUN.BENCE ÇOK GÜZEL.KURAN ÖĞRENMEK HERKESİN BOYNUNUN BORCUDUR.AMA BU BORCU DA EN KISA ZAMANDA YERİNE GETİRMEK İÇİN TARİH KOYALIM DEMİŞTİM.RAMAZAN AYINA KADAR BİLMEYEN HERKES ÖĞRENSİN DEMİŞTİM.A.E.O.
a.s.cümlemizden ablacığım.sizin nedemek istediğinizi çok iyi anladım.o andada bu aklıma geldi.küçük birşey ama devam etmekle Rabbim sevabını büyütür inşaallah.
valla ben başladım inşaallah.duayıda çocuklar yapıyor.tuzu niye aldığımızı sorduklarında peygamberimizde böyle yaparmış dediğimde nasıl heyacanla yapmaya başladılar.Rabbim daim etsin şefaatine nail eylesin.Allaha emanet olun.s.a.

sahranurumm

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum ben yenı üye oldum konuyu tam olarak bılmıyorum ve banada olursanız sevınırım :)

sindy

Kayıtlı Kullanıcı

benide buraya üye yaparsanız sevinirim çok güzel düşünmüşünüz allah razı olsun

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

metfamu yazdı:
deren75 yazdı:
metfamu yazdı:
s.a. Allah razı olsun kardeşim yazılarımın görünmemesi bana hep oluyor işin açıkçası bende içerlediğim için tekrar sormadım.bu benim naçizhane fikrimdi .Rabbim sizden razı olsun dikkat eden birinin olması beni sevindirdi.Allaha emanet olun
as.kardesim bazen aynı anda msj atılıyo veya çok msj olup dikkatten kaçabiliyor banada oluyo bazen bilinçli değil mutlaka.fikriizde çok güzel ben uygulamaya basladım bile Allah razı olsun selam ve dua ile.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

sindy yazdı:
benide buraya üye yaparsanız sevinirim çok güzel düşünmüşünüz allah razı olsun

SELAMUN ALEYKÜM ABLAM...
HAYIRLI OLSUN İNŞAALLAH ŞEFAATA MAZHAR OLURSUNUZ

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

sahranurumm yazdı:
selamun aleykum ben yenı üye oldum konuyu tam olarak bılmıyorum ve banada olursanız sevınırım :)

SELAMUN ALEYKÜM

İLK SAYFADA KONUMUZU AZ ÇOK AÇIKLAMIŞTIK,AMA UFAK BİR TAKRAR HEPİMİZE FAYDALI OLACAKTIR...

BU FORUMDA HAFTALIK OLARAK BELİRLEDİĞİMİZ SÜNNETLERİ SİZLERE BİLDİRİYORUZ VE KATILIMCILARIMIZ BU SÜNNETLERİ O HAFTA BİLİNÇLİ OLARAK VE EFENDİMİZİN ŞEFAATINI UMARAK UYGULUYORLAR...HER SALI GÜNÜ O HAFTANIN EDİNİMLERİNİ VE BU SÜNNETLERİ UYGULAMANIN HAYATIMIZDA YAPTIĞI DEĞİŞİKLİKLERİ PAYLAŞARAK KATETTİĞİMİZ MESAFEYİ ÖLÇÜYORUZ...TABİKİ BU SÜNNETLER SADECE O HAFTAYA MAHSUS DEĞİL...O HAFTA MİLAT KABUL EDİLEREK BÜTÜN YAŞAMIMIZI EFENDİMİZİN ŞEFAATINA MAZHAR OLMAK ADINA SÜNNETLERLE TAÇLANDIRMAK İSTİYORUZ...
İLK HAFTALAR UYGULAMA AŞAMASINDA KOLAY OLANLARI VE UNUTULAN SÜNNETLERİ İŞLEMEYİ UYGUN GÖRDÜK...
YENİ SÜNNETLERİMİZ ÇARŞAMBA GÜNLERİ SİZLERE BU FORUMDAN DUYURULACAKTIR...

-filiz-

Kayıtlı Kullanıcı

68qx2dt.gif
ESSLAMI ALKEYKÜM.....MUSTAFA ABİ FARKINDAMISIN KATILIM İLGİ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR ALLAHA HAMD OLSUN SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ S.A.V EFENDİMİZİN SÜNNETLERİ SAYENİZDE CAN BULACAKİNŞALLAH....
cennet2.jpg
HAYIRLI CUMALAR..

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

-filiz- yazdı:
68qx2dt.gif
ESSLAMI ALKEYKÜM.....MUSTAFA ABİ FARKINDAMISIN KATILIM İLGİ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR ALLAHA HAMD OLSUN SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ S.A.V EFENDİMİZİN SÜNNETLERİ SAYENİZDE CAN BULACAKİNŞALLAH....
cennet2.jpg
HAYIRLI CUMALAR..

ALEYKÜMSELAM ABLAM...

EVET ABLAM ALLAH CC IN İZNİ İLE OLMAYACAK ŞEY YOK...İNŞAALLAH DAHADA ARTACAKTIR...CAN BULMA MESELESİNİ KABUL ETMİYORUM AMA, BU HERBİRİMİZİN SÜNNETLERİ YAŞAMASI İLE KENDİ ÖZÜMÜZDE CAN BULACAKTIR...
SİZİNDE CUMANIZ HAYIRLI OLSUN

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

deren75 yazdı:
metfamu yazdı:
deren75 yazdı:
metfamu yazdı:
as.kardesim bazen aynı anda msj atılıyo veya çok msj olup dikkatten kaçabiliyor banada oluyo bazen bilinçli değil mutlaka.fikriizde çok güzel ben uygulamaya basladım bile Allah razı olsun selam ve dua ile.

S.A.KARDEŞLER,BENCE METFAMU YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUNUZ,ALINIP ÜZÜLMEYİN BOŞUNA,BİRKAÇGÜNDÜR FORUM SAHİBİ KARDEŞİMİZ YOKTU,İLGİLENEN KARDEŞİMİZ DE ÇOK YOĞUN,ALLAH RAZI OLSUN İLGİLENMEYE ÇALIŞTI.BURADA KASTEN KİMSE KİMSEYİ DIŞLAMAZ.BAZEN BEN DE FORUM AÇIYORUM.ÇOĞUNA BİR YADA İKİ KİŞİ CEVAP YAZIYOR AMA BUGÜNE KADAR ASLA BENİM FORUMLARLA BİZZAT İLGİLENMİYORLAR DİYE DÜŞÜNMEDİM.ALINGANLIK İNSANI ÜZER VE GERER.HEPİMİZ HER FORUMA BAKAMIYORUZ.O YÜZDEN KARDEŞİM ALINMAYI BIRAKIYORSUN DEĞİL Mİ?

BU ARADA TUZLA ARAM HİÇ İYİ DEĞİLDİR AMA NAPALIM SÜNNET HATIRINA UYGULADIM.İNŞAALLAH ALIŞIRIM.A.E.O.

-filiz-

Kayıtlı Kullanıcı

B)MUSTAFA ABİCAN BULACAK DERKEN ONDAN KASTIM HANİ SENİN UNUTULMUŞ DEDİĞİN VE GERÇEKTENDE ÇOĞU İNSANIN HALEN BELKİ HABERİ BİLE OLMADIĞI SÜNNETLERDİ SANIRIM BEN YANLIŞ İFADE ETTİM ....KEZA ALEMLERİN UĞRUNA YARATILDIĞI B)EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEMB) VE SÜNNETLERİ YAŞAM BİÇİMİ DÜŞÜNCELERİ HEP CAN BULMUŞTUR BULACAKTIRDA RAHMANIN İZNİYLE TERSİ SÖZ KONUSU BİLE OLMAZ......B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Kalamışlıların hacıannesi 'Halide Zerin' 80 yaşında KUR’AN öğretiyor

ŞEMSİNUR ÖZDEMİR
Müstesna bir insan Halide Zerin annemiz. Yaşlılığın verdiği bahanelere sığınmamış ve hayatını çevresine faydalı olmak adına hayırlı faaliyetlerle süslemiş.
Komşuları ve öğrencileri ona hacıanne diyor. Kadıköy Kalamış’ta özellikle kadınlar arasında tanımayan yok gibi. Evinin kapısı herkese açık. Yeter ki ondan bir şey öğrenmek isteyin, sorular sorun veya sadece sohbet istesin canınız. Halide Zerin eviyle birlikte gönlünün kapılarını da açıyor sonuna dek. Çünkü o, eski topraklardan. Osmanlı kadını denir ya, ilim ile tevazuyu bir arada barındırabilenlere. Veya eski İstanbul hanımefendisi. İşte onlardan biri ile tanışacaksınız şimdi. Her ne kadar bu şehirde doğmamış olsa da son 80 yılın görmüş geçirmişliği var üzerinde. Yaşıtları yaşlılığın bahanesi, nazı veya zorunluluğu ile bir kenara çekmişken kendini, o, evine gelen herkese bir şeyler öğretme telaşıyla dönüp duruyor. Bir harf bile olsa öğretmenin kıymetini biliyor; çünkü kırk yıl köle olunacak harfleri öğretiyor Halide Hanım.

Kur’an-ı Kerim’i okumayı, anlamayı, hayatına O’nun rengini vermeyi, O’nun huzuruyla nefes alıp vermeyi öğretiyor; en az söz ile en fazla yaşayarak. Halide Zerin, öğrencileri, kitapları ve menekşeleri ile 80 yaşını sürerken dilinden “Son nefesime kadar Kur’an öğretmeyi nasip etsin Rabb’im” duasını da eksik etmiyor.

45 yaşında ehliyet aldı, 60 yaşında Arapça öğrendi

Halide Hanım, 45 yaşında ehliyet alıp araba kullanmaya başlamış bir insan. İstanbul trafiğinden çekindiği ve park sorunu olduğu için şehir içinde artık kullanmıyor; ama uzun yola alışık tecrübeli bir sürücü. Ayrıca 60 yaşında Arapça öğrenmiş biri o. İki yıl boyunca Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde ders alıp bu dili öğrenmiş. Tam olmasa da meramını anlatacak kadar biliyor.
Sayı: 229
Bölüm: Hayatın İçinden

AİLEM-ZAMAN

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

-filiz- yazdı:
B)MUSTAFA ABİCAN BULACAK DERKEN ONDAN KASTIM HANİ SENİN UNUTULMUŞ DEDİĞİN VE GERÇEKTENDE ÇOĞU İNSANIN HALEN BELKİ HABERİ BİLE OLMADIĞI SÜNNETLERDİ SANIRIM BEN YANLIŞ İFADE ETTİM ....KEZA ALEMLERİN UĞRUNA YARATILDIĞI B)EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEMB) VE SÜNNETLERİ YAŞAM BİÇİMİ DÜŞÜNCELERİ HEP CAN BULMUŞTUR BULACAKTIRDA RAHMANIN İZNİYLE TERSİ SÖZ KONUSU BİLE OLMAZ......B)

SELAMUN ALEYKÜM...

ABLA BU KEZ CEZADAN KURTULAMAZSINIZ...HANİ SELAM??? HANİ SÜNNETLERİMİZ SADECE O HAFTYA MAHSUS DEĞİLDİ...BİZ GEÇEN HAFTA SELAM ALIP VERME SÜNNETİNİ UYGULADIK HANİ???

ŞİMDİ CEZA KESELİM SANA ...EH BU FORUMDADA CEZALAR SÜNNETE UYGUN OLSUN...ABLA BU AKŞAM SANA 100 SALAVAT KESTİM...OYLAMAYA SUNUYORUM KABUL EDEN ETMEYEN ,KABUL EDİLMİŞTİR....

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

-Esmani- yazdı:
-filiz- yazdı:

SELAMUN ALEYKÜM...

ABLA BU KEZ CEZADAN KURTULAMAZSINIZ...HANİ SELAM??? HANİ SÜNNETLERİMİZ SADECE O HAFTYA MAHSUS DEĞİLDİ...BİZ GEÇEN HAFTA SELAM ALIP VERME SÜNNETİNİ UYGULADIK HANİ???

ŞİMDİ CEZA KESELİM SANA ...EH BU FORUMDADA CEZALAR SÜNNETE UYGUN OLSUN...ABLA BU AKŞAM SANA 100 SALAVAT KESTİM...OYLAMAYA SUNUYORUM KABUL EDEN ETMEYEN ,KABUL EDİLMİŞTİR....

S.A.ÇOK DEMOKRATİKSİN ESMANİ KARDEŞİM GÖZLERİM YAŞARDI.KABUL EDİLMEDİ ÇÜNKÜ 100 SALAVAT AZ,BENCE 1000 ADET OKUSUN VE AŞKLARIN EN GÜZELİNE SALAVAT FORUMUMUZA YAZDIRSIN.:D

-filiz-

Kayıtlı Kullanıcı

:|ALEYKÜM SELAM :|AMA SİZDE DÜN BENİM SELAMIMI ALMAYI GÖREMEDİ
ĞİNİZDEN ALMAMIŞTINIZ ŞİMDİ BENDE GÖREMEDİM KUSURA BAKMAYIN :(AYRICA EĞER CEZA İSE SİSEDE UYGULAMAMIZ LAZIM OZAMAN. BEN YANLIŞ ANLAŞILDIĞIMI GÖRÜNCE O PANİKLE HIZLI YAZIP GÖNDERDİM AYRICA HAMD OLSUN TÜM SÜNNETLERİ YERNE GETİRMEYE GAYRET GÖSTERİYORUM....RABBIMA EMANET OLUNUZ......HE AYRICA BÖYLE CEZAYA CAN KURBAN MUSTAFA ABİCİM;);:):)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ADALETIMAHZA yazdı:
-Esmani- yazdı:
-filiz- yazdı:

SELAMUN ALEYKÜM...

S.A.ÇOK DEMOKRATİKSİN ESMANİ KARDEŞİM GÖZLERİM YAŞARDI.KABUL EDİLMEDİ ÇÜNKÜ 100 SALAVAT AZ,BENCE 1000 ADET OKUSUN VE AŞKLARIN EN GÜZELİNE SALAVAT FORUMUMUZA YAZDIRSIN.:D

A.S

ABLAM DERLERKİ ÖN TEKER NEREYE ÇEKERSE ARKA TEKER O YÖNE SYREDERMİŞ...EH BU ÜLKEDE YAŞAYIPTA DEMOKRASİYİ BENİM GİBİ YORUMLAMAYANMI VAR ALLAH AŞKINA...BURADAN SÖZDE ÇOOOK DEMOKRAT ,AMA ÖZDE DESPOT SAYIN ESKİ SİYASİ ARTIKLARIMIZA SELAM EDERİM...İŞTE NETİCENİZ BAKIN DEMOKRASİNİN SAYENİZDE SADECE ADI KALMIŞ....
ABLA BAŞLANGIÇ OLARAK YÜZ DEDİM BEN AMA HERALDE FİLİZ KARDEŞİMİZ DURUMDAN VAZİFE ÇIKARIP BU SAYIYI 1000 E GÖNÜLLÜ ÇIKARIR...:)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

-filiz- yazdı:
:|ALEYKÜM SELAM :|AMA SİZDE DÜN BENİM SELAMIMI ALMAYI GÖREMEDİ
ĞİNİZDEN ALMAMIŞTINIZ ŞİMDİ BENDE GÖREMEDİM KUSURA BAKMAYIN :(AYRICA EĞER CEZA İSE SİSEDE UYGULAMAMIZ LAZIM OZAMAN. BEN YANLIŞ ANLAŞILDIĞIMI GÖRÜNCE O PANİKLE HIZLI YAZIP GÖNDERDİM AYRICA HAMD OLSUN TÜM SÜNNETLERİ YERNE GETİRMEYE GAYRET GÖSTERİYORUM....RABBIMA EMANET OLUNUZ......HE AYRICA BÖYLE CEZAYA CAN KURBAN MUSTAFA ABİCİM;);:):)

ESSELAMUN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH VE BEREKAT ABLAM

BEN GÖRMEMİŞTİM BUNU AMA GENEDE CEZAYA ! SEVE SEVE RAZIYIM...O HALDE BUĞÜN BU FORUMDA OLAN HERKES CEZALIDIR.VE HERKES ÇEKEBİLECEĞİ KADAR SALAVAT ÇEKİP SALAVAT FORUMUNA BİLDİRSİN...OYLAMAYA BU KEZ GERENK YOK DEĞİLMİ???

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

metfamu yazdı:
A.S BEN BİLMİYORDUM İLK DEFA UYGULAYACAĞIM BAKALIM NASIL SONUÇLAR ÇIKACAK.A.E.O

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. adaleti mahza alakanızdan dolayı sağolun .ben zaten bir kasıt olduğunu düşünmemiştim.zaten öyle bir şey olduğunu hissetsem bir daha yazı yazmazdım bu foruma.biz alınmayız kırılmayız.kırılsakta kol kırılır yen içinde kalır.hüsnü niyetle bakmaya çalışırız.
tuz sünneti için de mükafatınız daha fazla olur inşaallah çünkü aranızın iyi olmadığı halde sünnet niyetiyle yapılması eminim ayrı bir haz verecektir.Allaha emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt