Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (2 Kullanıcı)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

FERİT kardeşim SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM HAYIRDIR GÖRÜŞEMEDİK ALLAHA EMANET OL B)B)B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

esselamun aleyküm ve rahmetullah ve berekat

evet kardeşlerim işleri az çok hale yola koyduk ve geldik inşaallah aranıza...
önce geçen haftanın muhasebesini yapmak gerek...

selam almak ve vermek zaten hali hazırda yaptığımız bir şeydi...ama bu eylemi yaparken her selamın bir sadaka olduğunu düşündüm ve insanlar arasındaki en büyük sorun olan iletişimsizlik ve hoşgörüden yoksun halimizi düşününce ,her gün gördüğüm fakat tanımadığım insanlara verdiğim selamla onların önce şaşırdığını sonra tebessümle bana mukabele ettiklerine şahit oldum...(hatta bilen bilir , ev sahibiyle kapışmam neticesinde evi tahliye ettim bu günlerde,ama taşınma evresinde yinede selam vermeye ve kendisiyle iletişim kurmaya gayret ettim.ve kazanan inanıyorumki ben oldum...)

iletişim kurduğum insanlarla musafaha etmeye çalışarak yakınlığımı pekiştirdim...

benim için en zor olanlardan biri tebessüm etmekti...:) ama olaya sadaka ve islamın emri olarak bakınca bu sorunun aşılabileceğini anladım...sanırım bu hafta şahsıma en büyük kazanımım bu oldu...

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

aleylüm selam kardeşim B)

-filiz-

Kayıtlı Kullanıcı

selam alma sünneti unutuldu mu ne:mad::mad:neyse ben kendi selamımı kendim alayım ve aleykümselam....Allaha emanet olunuz :(:(:(

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

-filiz- yazdı:
68qx2dt.gif
small_115795967219.jpg
esselamu aleyküm dostlar......
VEALEYKÜMSELAM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATUHU MÜBAREK KARDEŞİM HAKKINI HELAL ET GÖRDÜM FAKAT İŞLERDEN YAZAMADIM KUSURA BAKMA A.E.O. S.A....B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

CEVDET-71 yazdı:
aliyküm selam kardeşim allah sen den VE SENİN GİBİ KARDEŞLERDEN RAZI OLSUN BEN DE BİR BİT İÇİN YORGAN YAKAN İNSAN LARDANIM AMA SENİ VE BURADAKİ KARDEŞLERİMİ COK COK SEVDİM BEN SİTEYE GİRMESEM DE SEZLERİ TAKİP EDECEGİM ALLAHA EMANET OLKARDEŞİM ALLAH NEMURADIN VARSA VERSİN B)B)B)B)

ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM...

ÖFKE ŞEYTANIN EN BÜYÜK SİLAHI BUYURMUŞ EFENDİMİZ...BURADA AMACIMIZ EKSİK YÖNLERİMİZİ TAMAMLAMAYA GAYRET EDEBİLMEK...O YÜZDEN SANIRIM PARALEL GİDİYORUZ...
RABBİM C.C SİZİN GİBİ GÖNÜL DOSTLARINDAN RAZI OLSUN.

TEBLİĞ TEBLİĞ TEBLİĞ....SON NEFESTE BİLE TEBLİĞ... KURTULUŞ REÇETEMİZ BU

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

-filiz- yazdı:
selam alma sünneti unutuldu mu ne:mad::mad:neyse ben kendi selamımı kendim alayım ve aleykümselam....Allaha emanet olunuz :(:(:(

VE ALEYNA ALEYKÜMSELAM VE RAHMETULLAH VE BEREKAT

ABLAM BEN SİZİ GÖRMEMİŞTİM KUSURUMUZA BAKMAYIN...:)

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

selamü aleyküm,
son zamanlarda farkettimki kuranı kerimi genel olarak ihtiyaç duyulan zamanlarda okuyorum. zaten yeni sayılırım.bu şekilde alışkanlık yapmak istemiyorum.nasıl her açıkdığımızda yemek vakti olmasada mutfağa gidip bir şeyler atışdırmayı biliyorsak, kuranı kerimi de hayatımın her anına katmak istiyorum.bunun da cevabını arıyorum. inşallah tez zamanda bulurum.a.e.oB)

arikurinshika

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleyküm kardeslerim ben uzun zamandır sınavlarım dolayısıyla siteye grirş yapamıyordum.uzak kalmışım bazı seylerden:(acaba beni de aranıza kabul edebilir misiniz?ederseniz çok sevinirim,sünnetleri gereckleştirme acısından bizlerte bu yolu gösterenlereden Allah(c.c.)razı olsun...selam ve dua ile...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

mavi22 yazdı:
selamü aleyküm,
son zamanlarda farkettimki kuranı kerimi genel olarak ihtiyaç duyulan zamanlarda okuyorum. zaten yeni sayılırım.bu şekilde alışkanlık yapmak istemiyorum.nasıl her açıkdığımızda yemek vakti olmasada mutfağa gidip bir şeyler atışdırmayı biliyorsak, kuranı kerimi de hayatımın her anına katmak istiyorum.bunun da cevabını arıyorum. inşallah tez zamanda bulurum.a.e.oB)

aleykümselam ablam...

HZ.KURAN HAYATTIR..HAYATIN KENDİSİDİR...HAYATTA VAR OLANI BİLDİRENDİR...
HZ.KURAN AHİRETTİR...AHİRETİN KENDİSİDİR...AHİRETTE OLACAKLARI BİLDİRENDİR...
O EZEL VE EBEDDİR...
KALU BELADAN BAŞLAR ,AMA SONU YOKTUR...ÇÜNKİ SON YOKTUR...SON ALLAHIN C.C. TAKDİRİ , EFENDİMİZİN VE HZ.KURANIN ŞEFAATİDİR...
SEN ONU NE KADAR TUTARSAN ODA SENİ O KADAR SAĞLAM TUTAR ,DUMANI TÜTEN ALEVİ YAKAN CEHENNEM ATEŞİNDEN VE KILDAN İNCE KILIÇTAN KESKİN SIRATTAN GEÇERKEN...
O ALLAHIN İPİME SARILAN KURTULUR DEDİĞİDİR...O KURTARICI,MÜJDEJİDİR...MÜJDELEYEN VE GENİŞLETENDİR KENDİSİNE SARILANLARIN YANIK GÖNLÜNÜ...
UYARICIDIR KENDİSİNE YÜZ ÇEVİRENLERE...

O SARANDIR VE SARMALAYAN BEŞERİ...
O NURDUR,NUR DAMLASIDIR,DÜŞTÜĞÜ YERİ BEREKETLENDİREN
O RAHMETTİR ,KENDİSİNE TUTUNANLARI ISLATAN,İNDİRİCİSİNE YAKLAŞTIRAN,TEBLİĞCİSİNE ŞEFAAT ETTİREN...
O SANA SENDEN YAKIN OLMASI GEREKENDİR...SENİN ÖZÜNDE VE SENDEN ÖTE...

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

metfamu yazdı:
s.a. ferit kardeşim isabetli br başlangıç olmuş ."sizin en hayırlınız kuranı öğrenen ve öğretendir "hadisinin mucibince amel edip rabbim hayırlıların arasına girmek nasip etsin.
yalnız adaleti mahza ablamıznda söylediği gibi bu zamana yayılması gereken bir sünnet.ama en azından başlangıç yapılmış olur bu haftada
benim nacizhane tavsiyem kuranı öğrenmenin yanına bu hafta uygulamamız açısından YEMEĞE TUZ İLE BAŞLAYIP TUZ İLE BİTİRMEK VE SONUNDA DUA İLE SOFRALARIMIZDAN KALKMAK olabilir mi?Allaha emanet olun
a.s. sanırım mesajınızı kardeşimiz görmemiş .Allaha emanet olun

-filiz-

Kayıtlı Kullanıcı

aleykümselam Allah cümlenizden razı olsunB)B)B);):p

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

deren75 yazdı:
metfamu yazdı:
s.a. ferit kardeşim isabetli br başlangıç olmuş ."sizin en hayırlınız kuranı öğrenen ve öğretendir "hadisinin mucibince amel edip rabbim hayırlıların arasına girmek nasip etsin.
yalnız adaleti mahza ablamıznda söylediği gibi bu zamana yayılması gereken bir sünnet.ama en azından başlangıç yapılmış olur bu haftada
benim nacizhane tavsiyem kuranı öğrenmenin yanına bu hafta uygulamamız açısından YEMEĞE TUZ İLE BAŞLAYIP TUZ İLE BİTİRMEK VE SONUNDA DUA İLE SOFRALARIMIZDAN KALKMAK olabilir mi?Allaha emanet olun

V.A.S. EVET GÖRMEMİŞTİM HAKKINIZI HELAL EDİN...BENİM İÇİN UYGUNDUR ALLAH C.C. RAZI OLSUN... MUSTAFA ABİDE GELDİ İNŞAALLAH O DA UYGUN GÖRÜRSE BU HAFTAKİ SÜNNETİMİZE BU SÜNNETİDE EKLEYELİM İNŞAALLAH SELAMETLE S.A...A.E.O...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ferit yazdı:
deren75 yazdı:
metfamu yazdı:

V.A.S. EVET GÖRMEMİŞTİM HAKKINIZI HELAL EDİN...BENİM İÇİN UYGUNDUR ALLAH C.C. RAZI OLSUN... MUSTAFA ABİDE GELDİ İNŞAALLAH O DA UYGUN GÖRÜRSE BU HAFTAKİ SÜNNETİMİZE BU SÜNNETİDE EKLEYELİM İNŞAALLAH SELAMETLE S.A...A.E.O...

S.A

TEVAFUK İŞTE...İNANIN BU HAFTA MÜSAİT OLSAYDIM AKLIMDA BU SÜNNETİNDE OLDUĞU BİR PAKET VARDI...FERİT KARDEŞİM BU ŞEKİLDE UYGUN GÖRDÜ BİZDE BU ŞEKİLDE DEVAM EDELİM DERİM...BU HAFTA GÖREV FERİT KARDEŞİMİZİN OLDUĞUNA GÖRE KARARIDAO VERSİN...
BU ARADA YEMEKTEN ÖMNCE ALINAN TUZ AĞIZI DEZENFEKTE EDER,YEMEKTEN SONRA ALININCADA AĞIZDA YEMEKTEN DOLAYI KALAN ARTIKLARDAKİ BAKTERİLERİN ENZİMLERİNİ PARÇALAYARAK AĞIZ SAĞLIĞINI GARANTİ ALTINA ALIR...MALUM BAKTERİLERDE PROTEİN YAPIDADIR VE ENZİMLER AŞIRI TUZLU ORTAMDA FAALİYET GÖSTEREMEZLER.
İSLAMDA SEBEPSİZ HİÇ BİR ŞEY YOKTUR...MUTLAKA BİR SONUCA BAĞLANIR BUNU UNUTMAYALIM

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

deren75 yazdı:
metfamu yazdı:

S.A.ALLAH RAZI OLSUN METFAMU KARDEŞİM.BEN DE BUNU DEMEK İSTEDİM AMA HERHALDE BENİM DEDİĞİM YANLIŞ ANLAŞILDI.BEN GÜNLÜK DAVRANIŞLARIMIZI ŞEKİLLENDİREN VE HERKESİN RAHATLIKLA UYGULAYACAĞI BİR SÜNNET DE OLSUN DEMİŞTİM.SEN ÇOK GÜZEL BİR SÜNNETİ BULMUŞSUN.BENCE ÇOK GÜZEL.KURAN ÖĞRENMEK HERKESİN BOYNUNUN BORCUDUR.AMA BU BORCU DA EN KISA ZAMANDA YERİNE GETİRMEK İÇİN TARİH KOYALIM DEMİŞTİM.RAMAZAN AYINA KADAR BİLMEYEN HERKES ÖĞRENSİN DEMİŞTİM.A.E.O.

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
deren75 yazdı:
metfamu yazdı:

S.A.ALLAH RAZI OLSUN METFAMU KARDEŞİM.BEN DE BUNU DEMEK İSTEDİM AMA HERHALDE BENİM DEDİĞİM YANLIŞ ANLAŞILDI.BEN GÜNLÜK DAVRANIŞLARIMIZI ŞEKİLLENDİREN VE HERKESİN RAHATLIKLA UYGULAYACAĞI BİR SÜNNET DE OLSUN DEMİŞTİM.SEN ÇOK GÜZEL BİR SÜNNETİ BULMUŞSUN.BENCE ÇOK GÜZEL.KURAN ÖĞRENMEK HERKESİN BOYNUNUN BORCUDUR.AMA BU BORCU DA EN KISA ZAMANDA YERİNE GETİRMEK İÇİN TARİH KOYALIM DEMİŞTİM.RAMAZAN AYINA KADAR BİLMEYEN HERKES ÖĞRENSİN DEMİŞTİM.A.E.O.
V.A.S. YA MÜBAREK ABLACIM SİZİ ÇOK İYİ ANLIYORUM ÇOKTA İYİ DÜŞÜNMÜŞSÜNÜZ BİŞEY DEDİĞİM YOK FAKAT MUSTAFA ABİ OLMAYINCA NE YAPILMASINA TAM KARAR VEREMEDİM...ŞİMDİ O GELDİ ONA SÖYLİYİN O DA UYGUN GÖRÜRSE OLUR TABİİ...BEN HER SÜNNETE VARIM ALLAH C.C.'IN İZNİYLE...S.A..A.E.O...;)B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

ferit yazdı:
ADALETIMAHZA yazdı:
deren75 yazdı:
metfamu yazdı:

V.A.S. YA MÜBAREK ABLACIM SİZİ ÇOK İYİ ANLIYORUM ÇOKTA İYİ DÜŞÜNMÜŞSÜNÜZ BİŞEY DEDİĞİM YOK FAKAT MUSTAFA ABİ OLMAYINCA NE YAPILMASINA TAM KARAR VEREMEDİM...ŞİMDİ O GELDİ ONA SÖYLİYİN O DA UYGUN GÖRÜRSE OLUR TABİİ...BEN HER SÜNNETE VARIM ALLAH C.C.'IN İZNİYLE...S.A..A.E.O...;)B)

S.A.KARDEŞİM O DA SANA YOLLUYOR BİZİ.HAYRANIM BU SAYGINIZA,MAAŞALLAH DİYORUM.HADİ O ZAMAN KARAR VERİN BAK ZAMAN GEÇİYOR.AKŞAMA TUZLA MI BAŞLIYCAM YEMEYE BİLEYİM DE Mİ AMA:D

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
ferit yazdı:
deren75 yazdı:
metfamu yazdı:

S.A

TEVAFUK İŞTE...İNANIN BU HAFTA MÜSAİT OLSAYDIM AKLIMDA BU SÜNNETİNDE OLDUĞU BİR PAKET VARDI...FERİT KARDEŞİM BU ŞEKİLDE UYGUN GÖRDÜ BİZDE BU ŞEKİLDE DEVAM EDELİM DERİM...BU HAFTA GÖREV FERİT KARDEŞİMİZİN OLDUĞUNA GÖRE KARARIDAO VERSİN...
BU ARADA YEMEKTEN ÖMNCE ALINAN TUZ AĞIZI DEZENFEKTE EDER,YEMEKTEN SONRA ALININCADA AĞIZDA YEMEKTEN DOLAYI KALAN ARTIKLARDAKİ BAKTERİLERİN ENZİMLERİNİ PARÇALAYARAK AĞIZ SAĞLIĞINI GARANTİ ALTINA ALIR...MALUM BAKTERİLERDE PROTEİN YAPIDADIR VE ENZİMLER AŞIRI TUZLU ORTAMDA FAALİYET GÖSTEREMEZLER.
İSLAMDA SEBEPSİZ HİÇ BİR ŞEY YOKTUR...MUTLAKA BİR SONUCA BAĞLANIR BUNU UNUTMAYALIM
a.s.bu sünneti bilmiyordum öğrendim tabii faydalarınıda öğrendim Allah razı olsun ben hayatıma uygulamaya koyacağım inşallah.selam ve dua ile.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

S.A

FERİT KARDEŞİM BU HAFTA BU SÜNNETİ UYGUN GÖRDÜĞÜNE GÖRE BİZE BİSMİLLAH DEYİP BUNA SARILMAK DÜŞER...AMA BU KONU ÇOK MÜHİM VE HERBİRİMİZİN MUTLAKA ÜZERİNDE DURMASI GEREKEN BİR KONU...VE HERBİRİMİZİN MUTLAKA EKSİK YÖNLERİ VARDIR...BU YÜZDEN ÖNÜMÜZE BİR TARİH KOYARAK DAHA VERİMLİ OLABİLMEKLE BERABER BU TARİHE KADAR EKSİKLERİMİZİ GİDERMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR...KURANI KERİM HER OKUNMASINDA İNSANA YENİ ŞEYLER KATAN VE YENİ UFUKLAR AÇAN YÖNÜYLE ASLA TARİHLERE SIĞMAZ...O HALDE BU GÜNÜ MİLAT EDELİM VE BUNU İLK GÖREV EDİNEREK KURANI KERİMİ HER YÖNÜYLE ANLAMAYA ÇALIŞMAYA GAYRET EDELİM...BEN ŞAHSIMA TECVİD KONUSUNA YOĞUNLAŞMAK İSTİYORUM...

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

-Esmani- yazdı:
S.A

FERİT KARDEŞİM BU HAFTA BU SÜNNETİ UYGUN GÖRDÜĞÜNE GÖRE BİZE BİSMİLLAH DEYİP BUNA SARILMAK DÜŞER...AMA BU KONU ÇOK MÜHİM VE HERBİRİMİZİN MUTLAKA ÜZERİNDE DURMASI GEREKEN BİR KONU...VE HERBİRİMİZİN MUTLAKA EKSİK YÖNLERİ VARDIR...BU YÜZDEN ÖNÜMÜZE BİR TARİH KOYARAK DAHA VERİMLİ OLABİLMEKLE BERABER BU TARİHE KADAR EKSİKLERİMİZİ GİDERMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR...KURANI KERİM HER OKUNMASINDA İNSANA YENİ ŞEYLER KATAN VE YENİ UFUKLAR AÇAN YÖNÜYLE ASLA TARİHLERE SIĞMAZ...O HALDE BU GÜNÜ MİLAT EDELİM VE BUNU İLK GÖREV EDİNEREK KURANI KERİMİ HER YÖNÜYLE ANLAMAYA ÇALIŞMAYA GAYRET EDELİM...BEN ŞAHSIMA TECVİD KONUSUNA YOĞUNLAŞMAK İSTİYORUM...

S.A.BEN DE AYNI ŞEKİLDE TECVİD KONUSUNU GELİŞTİRMEK İSTİYORUM.HAKKINI VERREK TECVİDE UYUYORUM DİYEMEM.AMA BEN ANCAK YAZIN AÇILACAK KURSLARA GİDEBİLİRİM.ŞU AN BİR TANE AÇILMIŞ AMA AKŞAM 18.00İLE 20.00 ARASI.BENİM OĞLAN DERSHANEDE OLUYOR GELİP BENİ ALAMAZ.O SAATLERDE DE HİÇ ADETİM DEĞLDİR DIŞARDA OLMAK.AMA YAZIN DAHA AYDINLIK VE RAHAT OLUYOR.GÜNLÜK SÜNNETİ UYGULIUYOR MUYUZ PEKİ?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt