Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (1 Kullanıcı)

ferit

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

3367 - Ata el-Horasani anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Musafaha edin ki, kalblerdeki kin gitsin, hediyeleşin ki birbirinize sevgi doğsun ve aradaki düşmanlık bitsin."

Muvatta, Hüsnü'l-Hulk 16, (2, 908).

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

826 - Hz. Aişe (radıyallahu anhâ) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) kadınlarla biatı (elle musafaha etmeden) sözle yapıyor ve şu âyette belirtilen şartları koşuyordu: "Allah'a hiçbir şeyi eş tutmamaları, hırsızlık yapmamaları, zinâ etmemeleri, evlâtlarını öldürmemeleri, elleriyle ayakları arasında bir iftira düzüp getirmeleri, (emredilecek) herhangi bir iyilik hususunda sana âsi olmamaları.." (Mümtahine,12). Hz.Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in eli, mâlik olmadığın hiçbir kadının eline asla değmedi. Kadınlar, bu şartları kendi sözleri ile ikrar edince, Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm): "Artık gidin, sizinle biat ettik" derdi (ve musafahada bulunmadan onlarla biatını tamamlardı). Hayır, Allah'a yemin olsun, asla onun eli hiçbir kadının eline değmedi. Fakat kadınlarla sözle biat akdi yaptı."

Buhari, Tefsir, Mümtahine 2, Talâk 20, Ahkâm 49; Müslim, İmârât 88 (1866); Tirmizî, Tefsir, Mümtahine, (3303).

EZKA99

Kayıtlı Kullanıcı

s.a değerli kardeşim çok güzel olmuş Allah razı emeğine sağlık.bu siteyi çok beyendim Alla'ha emanet olun

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

EZKA99 yazdı:
s.a değerli kardeşim çok güzel olmuş Allah razı emeğine sağlık.bu siteyi çok beyendim Alla'ha emanet olun
VE ALEYKÜMSELAM KARDEŞİM RABBİM C.C. CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN İNŞAALLAH...SİZLERİDE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ...BU ARADA ÜYELİĞİNİZDE HAYIRLI OLSUN GÜZEL PAYLAŞIMLARINIZI BEKLİYORUZ İNŞAALLAH S.A...A.E.O...

nurelifnur

Kayıtlı Kullanıcı

bismillahırrahmanırrahim....
selamun aleyküm kardeşlerim.rabbim bu haftamızı diğer haftalardan daha hayırlı ve bol imanlı geçirsin herkese selam olsun...

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

ZEHRA MELEK yazdı:

ZEHRA MELEK yazdı:
Arkadaşlar ben yeni açtım o yüzden hafanın nasıl geçtiğini anlatma faslına yetişemedim
neyse uygulamaya çalıştık,düşünerek ve hissederek besmele çektik,her işe
ALLAH diyerek başladık ama amaç sadece bi hafta değil sürekli bunu yaşayabilmektir,haftamız geçebilkir ama yaptığımız sünnetleri bırakmak yok inşlh.
Allah razı alsun abilerim sizlerde vesile oldunuz...Rabbim bu yolda yar ve yardımcınız olsun...
BU HAFTAKİ ŞEFAAT VESİLESİ SÜNNETLERİMİZ
1 SELAM VERMEK VE ALMAK
2 MUSAFAHA ETMEK
3 DİYALOGLARIMIZDA TEBESSÜM ETMEK

YENİ KAYDOLAN VE BİLMEYEN KARDEŞLERİMİZ İÇİN
KARDEŞLERİM BU HAFTAKİ SÜNNETİMİZ BUNLAR .
bi hafta sonra salı günü haftanın nasıl geçtiği konusunda kendimizi hesaba çekecez ve inşlh. hayırlı sonuçlar alacaz...
çarşamba günü esmani ve ferit kardeşimiz bi sünnet belirleyecek
ve inşlh. hepimiz şefaat umut ederek o hafta onu yapmaya çalışacaz yanlız bu bi haftalık değil inşlh. bi ömürlük olur...

bilmeyenler için bi açıklama yapmak istedim çünkü bilmeyen ve bilgi edinmek isteyen olabilir....

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
SELAMÜNALEYKÜM HAYIRLI BİR HAFTA OLUR İNŞAALLAH;
ALLAH C.C. RAZI OLSUN SİZDEN SAĞOLUN..S.A..A.E.O...

BU FORUM HERKESİN...
KIZMADINIZ DEĞİLMİ???
ARKADAŞ SORUNCA CEVAPSIZ KALMASIN KARDEŞİMİZDE BEKLEMESİN İSTEDİM...
CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN...;););)B);););)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

ZEHRA MELEK yazdı:
ZEHRA MELEK yazdı:

ZEHRA MELEK yazdı:
Arkadaşlar ben yeni açtım o yüzden hafanın nasıl geçtiğini anlatma faslına yetişemedim
ALLAH diyerek başladık ama amaç sadece bi hafta değil sürekli bunu yaşayabilmektir,haftamız geçebilkir ama yaptığımız sünnetleri bırakmak yok inşlh.
Allah razı alsun abilerim sizlerde vesile oldunuz...Rabbim bu yolda yar ve yardımcınız olsun...
1 SELAM VERMEK VE ALMAK
2 MUSAFAHA ETMEK

bi hafta sonra salı günü haftanın nasıl geçtiği konusunda kendimizi hesaba çekecez ve inşlh. hayırlı sonuçlar alacaz...
ve inşlh. hepimiz şefaat umut ederek o hafta onu yapmaya çalışacaz yanlız bu bi haftalık değil inşlh. bi ömürlük olur...

bilmeyenler için bi açıklama yapmak istedim çünkü bilmeyen ve bilgi edinmek isteyen olabilir....

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

BU FORUM HERKESİN...
KIZMADINIZ DEĞİLMİ???

SELAMÜNALEYKÜM KARDEŞİM.NİYE KIZSINLAR.ALLAH RAZI OLSUN DERLER.ÇOK DA GÜZEL ÖZETLEMİŞSİN.A.E.O.

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

ZEHRA MELEK yazdı:
ZEHRA MELEK yazdı:

ZEHRA MELEK yazdı:
1 SELAM VERMEK VE ALMAK
2 MUSAFAHA ETMEK

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

BU FORUM HERKESİN...
KIZMADINIZ DEĞİLMİ???

S.A. ESTAĞFİRULLAH MÜBAREK OLUR MU ÖYLE ŞEY BURDA OLUŞ SEBEBİMİZ ZATEN BUNU GEREKTİRMİYOR MU TEKRAR ALLAH C.C. RAZI OLSUN SELAMETLE...

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ESSELAMÜ ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATUHU

EVET MÜBAREK KARDEŞLER YİNE BİR SALI GÜNÜNE KAVUŞTUK HAMDOLSUN VE KENDİMİZİ MUHASEBE EDELİM İNŞAALLAH...

ÖNCELİKLE SÜNNETLERİ YAŞAMAK AÇISINDAN ÇOK GÜZEL BİR HAFTA GEÇİRDİĞİMİ BELİRTMEK İSTERİM...Bİ MÜSLÜMAN SELAM VERDİMİ HER ZAMAN ALDIĞIM GİBİ ALACAKKEN HEMEN AKLIMA SÜNNET GELİYORDU VE DAHA GÜZELİ İLE KARŞILIK VERMEYE ÇALIŞTIM VE ALLAH C.C. 'IN İZNİYLE ÖYLE ALDIM VE HEMEN BUNUN HAZINI HİSSETTİM...MUSAFAHA KONUSUNDA ZATEN YAPTIĞIM BİŞEYDİ ALLAH C.C.'IN İZNİYLE ONU EN GÜZEL BİR BİÇİMDE GEÇİRMEYE ÇALIŞTIM.TEBESSÜM ETMEK BENİM İÇİN EN ZORU BUYDU BİLMİYORUM NEDENDİR SERT Bİ TAVRIM VARDIR VE KOLAY KOLAY TEBESSÜM EDEMİYORUM KENDİMİ ZORLADIM İNŞAALLAH OLMUŞTUR DİYORUM...AMA ALLAH C.C. O KARDEŞLERİMDEN RAZI OLSUN KARŞILAŞTIĞIMIZDA YÜZLERİNDEKİ TEBESSÜM HİÇ EKSİLMİYORDU :) ONLARIN SAYESİNDE İNŞAALLAH BEN DE Bİ NEBZE DE OLSA SÜNNETİ YAŞAMAYA ÇALIŞTIM...BUNDAN SONRAKİ SÜNNETLERİ DE İNŞAALLAH EN GÜZEL BİR BİÇİMDE ÖMRÜMÜZÜN HER ALANINDA UYGULAMAK DUASI İLE EMANET EDİLENLERİN EN GÜZELİNE EMANET OLUN A.E.O...

NOT: TEKRAR ESMANİ (MUSTAFA) ABİMDEN ALLAH C.C. RAZI OLSUN BİZLERE BÖYLE BİR KONU DA VESİLE OLDUĞU İÇİN...

ESMANİ ABİMİZ Bİ KAÇ GÜN OLAMICAK VE FORUMU BİZLERE EMANET ETTİ İNŞAALLAH EMANETE SAHİP ÇIKALIM... S.A.V.R.V.B....:):):)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A. ARKADAŞLAR,
EFENDİMİZİN HAYATINDA HAYATIMIZA ÖRNEKLER ALMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ BİR HAFTAYI DAHA GERİDE BIRAKTIK .
EVET GEÇEN HAFTA HER HAYIRLI İŞİMİZDE CANI GÖNÜLDEN BESMELE DİYEREK BAŞLADIK VE BUNU ZATEN DEVAM ETTİRİYORUZ.
BU HAFTADA
ÖNCE SELAMLAŞMA DEDİK, SELÂMI HAYATMIZDA BİR VAZGEÇİLMEZ SAYDIK, SAHABELERİN BİRLİKTE YÜRÜRKEN ARALARINA BİR AĞAÇ ÇIKIPTA AYRILIP TEKRAR BİRLEŞTİKLERİNDE BİRBİRLERİNE SELAM VERMESİ GİBİ HER AN ONU KOVALADIK, TABİTİ CAİZSSE SELAM VERMEK İÇİN FIRSALAR ARADIK, VE ÇEVREMİZ BİZİ BU HALİMİZLE TANIMAYA BAŞLADI. ÇOKTA GÜZEL OLDU ELHAMDULİLLAH

MUSAFAHA DEDİK,
DEDİM YA BELKİDE SÜREKLİ UYGULADIĞIMIZ, AMA BUNU SADECE GELENEK GÖRENEK GİBİ DEĞİLDE BUNUN EFENDİMİZİN S.A.V. BİR UYGULAMASI VE TAVSİYESİ OLDUĞUNU DŞÜNEREK YAPMAK DAHA BİR BAŞKA GÜZEL OLUYOR, BİLİYORSUN Kİ, BUNUN ONUN İÇİN YAPTIĞINA MELEKLER ŞAHİT, EFENDİMİZ KEDNİSİ ŞAHİT.

TEBESSÜM DEDİK ;
EVET GÜLERYÜZ , TEBESSÜM BU BELKİDE EN ÖNEMLİ HASLETLERDEN, ÇÜNKÜ KARŞINDAKİ KİŞİYE BR ÖZGÜVEN VERİYOR, ÇEKİNİKLİĞİ ORTRADAN KALDIRIYOR. DAHA Bİ SAMİMİ ORTAM OLUŞUYOR VE BUDA TOPLUMUMUZN ŞU GÜNLERDE ÜZERİNDE DOLAŞAN TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜ, ÇEKEMEMEZLİLİĞİ ORTADAN KALDIRIYOR.

ŞİMDİLİK BENDEN BU KADAR.
KONU İLE İLGİLİ FİKİR VE DÜŞÜNCELERİ OLAN KARDEŞLERİMİZİN YAZILARINI BEKLİYORUZ.
K.S.E.O

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ESSELAMÜ ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATUHU
bir haftayı daha geride bıraktık. geçtiğimiz hafta dersime çalıştım. çok iyi olmasada:p işimden dolayı selam veren değil alan durumundaydım. daha öncede yaptığım bir sünnetti ama bu hafta her selam verdiğimde peygamber efendimizin(s.a.v) sünneti diye aklımdan geçirmeyi çalıştım.(mustafa abi tavsiyeni uygulamaya çalıştım)musafaha bu hafta hiç yapmadım.ilk fırsatta yapacağım.tebessüm bunda hiç zorlanmadım. beni tanımlayan bir kelime ama bunu uygulayarak peygamber efendimizin(s.a.v) sünnetini yerine getirdiğimin, bilinçinde olarak yapmaya çalışdım. notlarımın kaç olduğunu vw bir sonraki sünneti merak ediyorum.:p allaha emanet olun.

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA

ZEHRA MELEK yazdı:

ZEHRA MELEK yazdı:

ZEHRA MELEK yazdı:
1 SELAM VERMEK VE ALMAK
2 MUSAFAHA ETMEK

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

BU FORUM HERKESİN...

KIZMADINIZ DEĞİLMİ???
CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN...

SELAMÜNALEYKÜM KARDEŞİM.NİYE KIZSINLAR.ALLAH RAZI OLSUN DERLER.ÇOK DA GÜZEL ÖZETLEMİŞSİN.A.E.O.
TEŞEKKÜR EDERİM ABLACIM, ZATEN BU SİTENİN EN ÇOK SEVDİĞİM YANI BU!!!
HERKES BİRBİRİNE KARŞI ÇOK ANLAYIŞLI...BURDA KARDEŞ KARDEŞ YAŞIYORUZ...:D

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

ARKADAŞLAR BU GÜN SALI,HAFTAMIZI DEĞERLENDİRİYORUZ....
ELHAMDÜLİLLAH zaten selamlaşma vardı hayatımızda açıkçası o konuda pek bi şey farketmedi,
musafaha konusuna gelince kız arkadaşlarımla zaten aramızda uyguladığımız bi sünnetti yanlız yabancılarla hiç musafahalaşmadım,
sizler sayesinde gelen her misafirin eline yapıştım:D
özellikle yaşlı teyzeler çok memnun oldu...aramızdaki sevgiyi arttırdık bu sayede...
tebessüm konusuna gelince şükürler olsun idare eder...
yabancı misafirlere falan tebessüm etmek çok zordu...
ama başardım ALLAHIN izniyle üç sünnetide yaşamaya çalıştım...;)
vesile olan kardeşlerimden ALLAH razı olsun...B)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. can ve din kardeşlerim.yazmayacagım demiştim ama sizlerden ayrı kalınmıyor ki;) ve bende düşüncelerimi yazayım dedim.İlk önce tabii ki mk abiye teşekkür ediyorum ki,bu forumu açtı.Doğrusu sizlerden öğrenecek çok şeylerim var,benim ortamda yaşamış olsanız anlardız yani.Neyse bu haftaki sünnetlere gelince.Biliyor musunuz her tarafında hep cahiller,kafirler yaşayınca inanın ki,ne selamlaşmak nede tebessüm geçiyor adamın aklından.Ama bunu etmem lazım ki, belki insanlar islamın güzelliğini,islamda hoşgörünün olmasını anlarlar diye.Bide din kardeşleri görünce var ya öyle mutlu oluyorum ki,koşup hemen bağrıma basmak istiyorum( tabii kadınları:))
birde burda kötü olan bir şey daha var ki, erkekler kadınlarla elle tokalaşıyor,hatta biraz yakın biri olunca yüzünden opüyorlar bile selamlaşınca!!!! Çok kötü bir şey o yüzden hep uzak durmaya çalışıyorum akrabalardan falan....ama yinede kadınlarla güzelce selamlaşıb,onlara tebessüm ediyorum ya ara-sıra da olsa işte buda bana yeter.İnşallah Allah c.c. her kesi hidayete erdirsin...selametle....

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Shehla yazdı:
s.a. can ve din kardeşlerim.yazmayacagım demiştim ama sizlerden ayrı kalınmıyor ki;) ve bende düşüncelerimi yazayım dedim.İlk önce tabii ki mk abiye teşekkür ediyorum ki,bu forumu açtı.Doğrusu sizlerden öğrenecek çok şeylerim var,benim ortamda yaşamış olsanız anlardız yani.Neyse bu haftaki sünnetlere gelince.Biliyor musunuz her tarafında hep cahiller,kafirler yaşayınca inanın ki,ne selamlaşmak nede tebessüm geçiyor adamın aklından.Ama bunu etmem lazım ki, belki insanlar islamın güzelliğini,islamda hoşgörünün olmasını anlarlar diye.Bide din kardeşleri görünce var ya öyle mutlu oluyorum ki,koşup hemen bağrıma basmak istiyorum( tabii kadınları:))
birde burda kötü olan bir şey daha var ki, erkekler kadınlarla elle tokalaşıyor,hatta biraz yakın biri olunca yüzünden opüyorlar bile selamlaşınca!!!! Çok kötü bir şey o yüzden hep uzak durmaya çalışıyorum akrabalardan falan....ama yinede kadınlarla güzelce selamlaşıb,onlara tebessüm ediyorum ya ara-sıra da olsa işte buda bana yeter.İnşallah Allah c.c. her kesi hidayete erdirsin...selametle....

ALEYKÜMSELAM KARDEŞİM.NİYE YAZMIYORMUŞSUN BAKALIM?GÖRELİM SENİ,BAK NE GÜZEL FORUMLAR VAR.ŞİKAYETLERİNDE HAKLISIN AMA YAVAŞ YAVAŞ OLACAK HERŞEY.BİZİM BURALARDA DA ÖYLE,BAYAN ERKEK KARŞILAŞINCA SANKİ KARIKOCA DERSİN.AMA BAŞKASININ NE YAPTIĞI DEĞİL,SENİN DURŞUNDUR ÖNEMLİ OLAN.ALLAHA EMANET OL.GEL BURALARA,BAK YALNIZ KALINCA UMUTSUZLUKLARA KAPILMIŞSIN.A.E.O.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

mtekik yazdı:
S.A. ARKADAŞLAR,
EFENDİMİZİN HAYATINDA HAYATIMIZA ÖRNEKLER ALMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ BİR HAFTAYI DAHA GERİDE BIRAKTIK .
EVET GEÇEN HAFTA HER HAYIRLI İŞİMİZDE CANI GÖNÜLDEN BESMELE DİYEREK BAŞLADIK VE BUNU ZATEN DEVAM ETTİRİYORUZ.
BU HAFTADA
ÖNCE SELAMLAŞMA DEDİK, SELÂMI HAYATMIZDA BİR VAZGEÇİLMEZ SAYDIK, SAHABELERİN BİRLİKTE YÜRÜRKEN ARALARINA BİR AĞAÇ ÇIKIPTA AYRILIP TEKRAR BİRLEŞTİKLERİNDE BİRBİRLERİNE SELAM VERMESİ GİBİ HER AN ONU KOVALADIK, TABİTİ CAİZSSE SELAM VERMEK İÇİN FIRSALAR ARADIK, VE ÇEVREMİZ BİZİ BU HALİMİZLE TANIMAYA BAŞLADI. ÇOKTA GÜZEL OLDU ELHAMDULİLLAH

MUSAFAHA DEDİK,
DEDİM YA BELKİDE SÜREKLİ UYGULADIĞIMIZ, AMA BUNU SADECE GELENEK GÖRENEK GİBİ DEĞİLDE BUNUN EFENDİMİZİN S.A.V. BİR UYGULAMASI VE TAVSİYESİ OLDUĞUNU DŞÜNEREK YAPMAK DAHA BİR BAŞKA GÜZEL OLUYOR, BİLİYORSUN Kİ, BUNUN ONUN İÇİN YAPTIĞINA MELEKLER ŞAHİT, EFENDİMİZ KEDNİSİ ŞAHİT.

TEBESSÜM DEDİK ;
EVET GÜLERYÜZ , TEBESSÜM BU BELKİDE EN ÖNEMLİ HASLETLERDEN, ÇÜNKÜ KARŞINDAKİ KİŞİYE BR ÖZGÜVEN VERİYOR, ÇEKİNİKLİĞİ ORTRADAN KALDIRIYOR. DAHA Bİ SAMİMİ ORTAM OLUŞUYOR VE BUDA TOPLUMUMUZN ŞU GÜNLERDE ÜZERİNDE DOLAŞAN TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜ, ÇEKEMEMEZLİLİĞİ ORTADAN KALDIRIYOR.

ŞİMDİLİK BENDEN BU KADAR.
KONU İLE İLGİLİ FİKİR VE DÜŞÜNCELERİ OLAN KARDEŞLERİMİZİN YAZILARINI BEKLİYORUZ.
K.S.E.O

ALEYKÜMSELAM KARDEŞİM.FİKİR VE DÜŞÜNCE KALMAMIŞ Kİ BİZE.HEPSİNİ DEMİŞSİN MAAŞALLAH.:D

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. İNŞAALLAH MUHASEBE YAPAN KARDEŞLERİMDE NE DÜŞÜNDÜKLERİNİ YAZARLARSA ÇOK GÜZEL OLUR...BİZDE FAYDALANIRIZ İNŞAALLAH...S.A.. A.E.O...B)B)B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.KARDEŞLER BU HAFTA Kİ SÜNNETİMİZ NEDİR?ESMANİ KARDEŞTEN HABERİ OLAN VAR MI?A.E.O.

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

SELAMÜN ALEYKÜM

KARDEŞLER ESMANİ ABİMİZ OLMADIĞI İÇİN SÜNNETİ BELİRLEME GÖREVİNİ BANA BIRAKTI. BEN DE
BÜYÜKLERİMDEN ONAY ALARAK SÜNNETİ BELİRLEDİM İNŞAALLAH...TABİİ SİZLERDE ONAYLARSANIZ...

EVET MÜBAREKLER SÜNNETİMİZ ALLAH C.C. KELAMI OLAN KİTABIMIZ OLAN KURAN-I KERİM...AMACIMIZ
KURAN ÖĞRENMEK VE ÖĞRETMEK İNŞAALLAH...

KURAN-I KERİM OKUMAYI BİLENLER TECVİD'Lİ OKUMAYI, TECVİD'Lİ BİLENLER İSE ARAPÇA'YI ÖĞRENMEK
İÇİN Bİ ADIM ATMIŞ OLACAKLAR İNŞAALLAH...

Yüce Allah (c.c.) ''Ey Muhammed! Rabbinin kitabından sana vahyedileni oku.''[1] Buyurmuş;
Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.)'de: ''Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve onu
başkalarına öğretenlerinizdir.''[2] buyurarak Kur'an-ı Kerimi öğrenmeyi ve öğretmeyi bizlere
tavsiye etmiştir.

Kehf, 27.

R. Salihin, h.no:9

KISACA TOPARLARSAK BU HAFTAKİ SÜNNETİMİZ;
KUR'AN-I KERİM'İ ÖĞRENMEK
ÖĞRETMEK

Sevgili Peygamberimizin bir hadisi ile bitiriyorum: ''Kim Kur'an okur, O'nunla amel ederse;
kıyamet günü onun ana babasına, ziyası güneşin ziyasından daha parlak bir taç giydirilir.''

Ebu Davut, Salat, 349 H.No:1453

ALLAH C.C. BU SÜNNETİ DE İNŞAALLAH LAYIĞIYLA İCRA EDENLERDEN EYLESİN BİZLERİ İNŞAALLAH...

NOT : KARDEŞLERİM UYGULACAĞIMIZ SÜNNET ŞİMDİ AĞIR GELİR DERSENİZ LÜTFEN BELİRTİN VE BAŞKA BİR SÜNNETİ İHYA EDELİM İNŞAALLAH...S.A.V.R.V.B....

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.FERİT KARDEŞİM.SÜNNET AĞIR GELİR DİYEMEYİZ HAŞA.AMA BEN KENDİ ADIMA BU UZUN ZAMAN ALAN BİR SÜREÇTİR DİYORUM.BEN TAM TECVİD OKUYAMIYORUM.AMA BİZİM BURADA YAZIN KURSLAR AÇILIYOR GİDİCEM İNŞAALLAH.SANIRIM HERKES BİR HAFTADA BUNU YERİNE GETİREMEZ.AMA SÖZLEŞELİM.RAMAZAN AYINA,KURAN-I KERİM İN İNDİRİLDİĞİ MÜBAREK AYA KADAR BİLMEYENLER ÖĞRENSİN NE DERSİNİZ?A.E.O.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt