Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun... (1 Kullanıcı)

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ,

tüm islam aleminin ve site sakinlerinin bayramlarını şimdiden kutlarım ... allaha emanet olunuz ...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Allah'ın selamı üzerine olsun.. Rabbim razı olabileceği kullarından eylesin seni inşa-Allah.. Dolu dolu bir ramazan bayramı geçirmen dileği ile.. Esselamu aleyküm ve rahmetullah..

Bende bütün forum arkadaşlarımın bayramını Kutlar, huzur ve mutluluk dolu nice bayramları rabbimden niyaz ederim...

Gerçi biraz erken başladık bayramlaşmaya ama her bayram bu çikolata gibi tatlı olsun:a15::a15:

Aminnn...
Allah CC. razı olsun...
Çikolata için teşekkürler...
Tüm forum üyelerimiz için inşallah...​
:a07:

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
%C3%A7ikolata+%2813%29.jpg

YİNE BİR RAMAZANI GECİRMENİN HUZURU YÜREKLERİMİZDE.ÜZERİMİZDEKİ GÜNAHLARDAN BELKİDE KURTULMANIN RAHATLIĞI.
CÜMLETTEN TÜM SİTE KARDEŞLERİMİN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR.NİCE MUTLU RAMAZANLARA ERMEYİ YÜCE RABBİMDEN NİYAZ EDERİM.
BU ÇİKOLATALARDAN BENDEN SİZE KAAN KARDEŞİM.ALMAK İÇİN ELİNİ ÇABUK TUTSAN İYİ OLUR SİTEDE ÇOK ÇİKOLATA CANAVARI VAR KALMAYA BİLİR
SELAM VE DUA iLE

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
bunlar da benden olsun bakalım..

271652181_5f7520745d_o.jpg

Baharcicegi_DSCI0987.JPG

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği... Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı... Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek bayramınızı tebrik ederim..
selam ve dua ile

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
bunu da paylaşmak istedim :a08:

271652181_5f7520745d_o.jpg

ben bu tatlıyı çok severim de..

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Es-Selamü Aleyküm mavci abi Allah razı olsun bayramınız mübarek olsun şimdiden....:H hıı unutmadan şeker isteriz :D

kezzy

Kayıtlı Kullanıcı
Ben iki cikolata alsam olurmu
BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN
Allah gecmmis hata ve günahlarimizi affetsin insaAllah

s.y.h

Kayıtlı Kullanıcı
Bende tatlı yapabilirim sizler için :D Teşekkürler :)

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
♥ Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun! Ramazan bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.
333953366a8fb4ab4b8ql8.jpg
[/URL][/IMG]

baklavaqo6.jpg
[/URL][/IMG]

bunlar da benden buyrun afiyetle yiyin:):)selametle...

_İnşiraH_

Kayıtlı Kullanıcı

(:)site ahalisi için hazırlanmıştır.alıntı değildir.:a37:)

Ramazan gittiği için değil, günahlarımızın affolduğu için, büyük sevap ve nimete kavuştuğumuz için
bayram yapıyoruz. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

Bayram sabahı Müslümanlar, namaz için camilerde toplanınca, Allahü teâlâ, meleklere, “İşini yapıp ikmal edenin karşılığı nedir?” diye sorar. Melekler de, “Ücretini almaktır” derler. Allahü teâlâ da, “Siz şahit olun ki, Ramazandaki oruçların ve namazların karşılığı olarak kullarıma kendi rızamı ve mağfiretimi verdim. Ey kullarım, bugün benden isteyin, izzet ve celâlim hakkı için istediklerinizi veririm” buyurur.

[Beyheki]

Dargın olanların, bayramı beklemeyip, hemen barışması gerekir. Allahü teâlâyı ve Peygamber efendimizi seven kimse, insanların kusurlarına bakmaz, hoşgörülü olur. İyi insan yani mümin, herkesle iyi geçinir. Başkalarına sıkıntı vermediği gibi, onlardan gelecek eziyetlere de katlanır.

Kimseye darılmamalı, dargınlık olduysa, 3 günden fazla sürmemeli, bayrama kadar süren bir dargınlık olduysa, daha fazla gecikmeden barışmalıdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

Din kardeşiyle üç günden çok küs durmak caiz değildir. Üç gün sonra, onunla karşılaşırsa, ona selam verip hatırını sormalıdır. O kimse selamını alırsa, birlikte sevaba ortak olurlar. Eğer selamını almazsa günaha girer. Selam veren kimse de küs durma mesuliyetinden kurtulmuş olur.
[Ebu Davud]

Allahü teâlâ buyurur ki: Benim için birbirini ziyaret eden, benim için birbirini seven, benim için veren, benim için birbirine yardım eden, sevgime mazhar olur.
[Hakim]

bayramınız mübarek ve hayırlı ola inşaALLAH.

güncelleme.......

Kaan Erdem

Yönetici
inşaALLAH kardeşim.selametle kalınız.

Ramazan gittiği için değil, günahlarımızın affolduğu için, büyük sevap ve nimete kavuştuğumuz için
bayram yapıyoruz.

işte bayram bilinci..:G
Saolasınız bugün bir arkadaşım aynı konuyu anlattı ikinci kezde sizden öğreniyoruz.21 yaşındayım ilk defa bu açıdan bayrama bakacağım:a11:

günahları affolunanlardan,büyük sevap ve nimete kavuşanlardan oluruz inşAllah...

Kaan Erdem

Yönetici
:a01:inşaALLAH kardeşim.selametle kalınız.

kaan kardeşim naptın ya oruçkende bakmak çok zor ben hepsini alıyımmmmmmmmm

bu bayrama inşallah amelimize çok şey katarak girmiş oluruz size ve sitedeki tüm kardeşlerime hayırlı bayramlar diliyorum
BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN
selametle.......

Kaan Erdem

Yönetici
inşaALLAH kardeşim.selametle kalınız.hayırlı ve bereketli bayramlar olsun.
Allah razı olsun, aslında okadar güzelki herşey, bütün gün derin bir huzurla beklemek, hevesle iftar sofrasına oturmak, televizyon kanallarında allahın adını duymak, sadece ben böyle hissediyorum belki ama bu sene daha bi güzel dopdolu oldu ramazan o yüzden bitmesin istiyorum :) ne diyim allah her sene sağlıkla sıhhatle ramazan orucu tutmayı nasip etsin. Hepimizin bayramı mübarek olsun.

Kaan Erdem

Yönetici

quote=_İnşiraH_;786676]

ALLAH razı olsun kıymetli abim...sizinde bayramınız mübarek olsun şimdiden...resim küçük oldu ama biraz:)
yerinde bir paylaşım olmuş desem,
diyelim bakalım...

hayırlısı olsun inşaALLAH...
[/quote]

Kaan Erdem

Yönetici

Allah razı olsun gerçrkten bayramlara bu açıdan bakabilmek çok güzel
işin aslına bakılacak olursa bayramlara bu açıdan bakmak aklıma gelmiyordu
Allah bir kere daha razı olsun bizim bunun bilincine varmamıza vesile olduğunuz için
gelecek ramazan bayramınız mübarek olsun inşallah tertemiz günahsız bir bayram geçirmeniz dileğiyle...

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam değerli ablamız inşaALLAH.selametle kalınız.hayırlı ve bereketli bayramlar olsun.

selamün aleyküm kaan kardeşim RABBİM CC hayırlısıyla bayramada eriştirsin inşallah günahlarımızı bağışlasın ibadetlerimizi kabul etsin inşallah ümmeti MUHAMMED MUSTAFA SAV bayramı kutlu olsun sende sağol kardeşim RABBİM CC razı olsun selametle kal

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt