Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun... (1 Kullanıcı)

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
tüm islam aleminin bayramını kutlarım.daha nice bayramlar birlikte olmayı yüce allah tan dilerim.böyle güzel günler bize unuttuğumuz değerleri hatırlatıyor.sadece bayramlarda değil her gün hatırlamalıyız sevdiklerimizi.ve bayramı yaşayamayan insanlarımızı da düşünelim ve dualarımızı eksik etmeyelim.allah cennetine koymakla bizim bayramımızı yaşatır asıl.o günü düşünelim hep.selamet ile kalın.yaradandan ötürü sevdiklerim

yalnzhakan

Kayıtlı Kullanıcı
Asil Bayramimizin Tebriği

Asil Bayramimizin Tebriği

asil Bayramimiz Cehennemden Kurtulup Cennete Girdiğimiz Gün Olur Inşaallah.

elmedja

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardesim ne guzel soylemıısn agzına ve yazan ellerıne saglık.amin inşallah.Allah (c.c) bizi haşir meydanında islam bayragının altında toplanmamızı nasıp etsın.bizimle şimdi dalgasını gecenler şimdi bu dunyada hergun bayram yapsınlar da bız gercek bayramı doyasıya sonsuza yasarız inşallah.amin.amin.amin. inşallah

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

BAYRAMSA...

Hiçe sayılıyor bak dini İslam
Kan gölüne döndü bak Çeçenistan
Bayram mı olurmuş göz yaşlarından
Bayramsa bayramınız mübarek olsun

Olunmaz yaralar melhem beklerken
Ayasofya mahkum feryat ederken
Kudüs boynu bükük mahsun beklerken

Derdim anlatmaya yetmiyor lisan
Esaret altında köle müslüman
Bak bülbüller susmuş bahçe perişan

Gurbete gelmişiz vatandan ırak
Unutulmuş İslam yuvalar harap
Bize de gerçek bayram nasip et ya Rab

(Dirilis Mustulari)

HER ŞEYE RAĞMEN

RAMAZAN BAYRAMIMIZ MUBAREK OLSUN...
gulbc5.gif

inanki içime oturdrdu

Bize de gerçek bayram nasip et ya Rab
Bayramsa bayramınız mübarek olsun :A

leyla_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
bayram günu gelemedim
ellerimi semaya kaldirinca bayram sabahi dualarimda sizleri mirildandim Rabbimize

Rabbim Islam kardeslerimizi saglik huzurile birdaki mubarek aya ulasmayi nasib et.
Allah yar va yardimcimiz olsun...AEO

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
bayram günu gelemedim
ellerimi semaya kaldirinca bayram sabahi dualarimda sizleri mirildandim Rabbimize

Rabbim Islam kardeslerimizi saglik huzurile birdaki mubarek aya ulasmayi nasib et.
Allah yar va yardimcimiz olsun...AEO

ALLAH DUALARINI KABUL ETSİN AMİN :evet

SaBoTaJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bayramınız Mübarek Olsun

Bayramınız Mübarek Olsun

Selamün Aleyküm Herkese Hayırlı Bayramlar Bayramınız Mübarek Olsun
Vesselam...

SaBoTaJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bayramınız Mübarek Olsun

Bayramınız Mübarek Olsun

Selamün Aleyküm Herkese Hayırlı Bayramlar Bayramınız Mübarek Olsun
Vesselam...

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
sağol kardeş seninde bayramın mübarek olsun .Allah c.c nin nuru üzerimizden eksilmesin şu mübarek ramazan ın her gününü hakkıyla eda edebilelim .

Kaan Erdem

Yönetici
Sitemizde Bayramlaşma Başlıyor..!Bu halkaya sende katılmak istermesin?

Sitemizde Bayramlaşma Başlıyor..!Bu halkaya sende katılmak istermesin?

(:)site ahalisi için hazırlanmıştır.alıntı değildir.:a37:)

Ramazan gittiği için değil, günahlarımızın affolduğu için, büyük sevap ve nimete kavuştuğumuz için
bayram yapıyoruz. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

Bayram sabahı Müslümanlar, namaz için camilerde toplanınca, Allahü teâlâ, meleklere, “İşini yapıp ikmal edenin karşılığı nedir?” diye sorar. Melekler de, “Ücretini almaktır” derler. Allahü teâlâ da, “Siz şahit olun ki, Ramazandaki oruçların ve namazların karşılığı olarak kullarıma kendi rızamı ve mağfiretimi verdim. Ey kullarım, bugün benden isteyin, izzet ve celâlim hakkı için istediklerinizi veririm” buyurur.

[Beyheki]

Dargın olanların, bayramı beklemeyip, hemen barışması gerekir. Allahü teâlâyı ve Peygamber efendimizi seven kimse, insanların kusurlarına bakmaz, hoşgörülü olur. İyi insan yani mümin, herkesle iyi geçinir. Başkalarına sıkıntı vermediği gibi, onlardan gelecek eziyetlere de katlanır.

Kimseye darılmamalı, dargınlık olduysa, 3 günden fazla sürmemeli, bayrama kadar süren bir dargınlık olduysa, daha fazla gecikmeden barışmalıdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

Din kardeşiyle üç günden çok küs durmak caiz değildir. Üç gün sonra, onunla karşılaşırsa, ona selam verip hatırını sormalıdır. O kimse selamını alırsa, birlikte sevaba ortak olurlar. Eğer selamını almazsa günaha girer. Selam veren kimse de küs durma mesuliyetinden kurtulmuş olur.
[Ebu Davud]

Allahü teâlâ buyurur ki: Benim için birbirini ziyaret eden, benim için birbirini seven, benim için veren, benim için birbirine yardım eden, sevgime mazhar olur.
[Hakim]

bayramınız mübarek ve hayırlı ola inşaALLAH.

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
erken başladık bayramlaşmaya ne diyelim şimdiden bayramımız mubarek olsun inşaALLAH ramazanı serif sonunda gunahlardan arınmış kullar olarak cıkarız rabbimizin huzuruna veee daha bi cok bayramda bu sitede bu foruma yazarız inşaALLAHHHHH :) SAOLUN VAROLUN SEVGİLİ SİTE SAKINI VE KIDEMLİ MODU KAAN KARDEŞ:) SELAMETLE KALINIZI DUANIZI EKSİK ETMEYINIZ.

Kaan Erdem

Yönetici
çikolata sunumu erken lakin verilecek mesaj yerinde ve zamanında oldu kardeşim.Başlık bahane kalplerimize tesir edecek hakikatler mühim olanıdır.Umar ve ümid ederim ki konu içeriği idrak edilir.

not:hanım kardeşlerimizden de yapılan hazırlıklara ait tatlı ikramlarını bekliyoruz.

erken başladık bayramlaşmaya ne diyelim şimdiden bayramımız mubarek olsun inşaALLAH ramazanı serif sonunda gunahlardan arınmış kullar olarak cıkarız rabbimizin huzuruna veee daha bi cok bayramda bu sitede bu foruma yazarız inşaALLAHHHHH :) SAOLUN VAROLUN SEVGİLİ SİZE SAKINI VE KIDEMLİ MODU KAAN KARDEŞ:) SELAMETLE KALINIZI DUANIZI EKSİK ETMEYINIZ.

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
çikolata sunumu erken lakin verilecek mesaj yerinde ve zamanında oldu kardeşim.başlık bahane kalplerimize tesir edecek hakikatler mühim olanıdır.umar ve ümid ederim ki konu içeriği idrak edilir.

not:hanım kardeşlerimizden de yapılan hazırlıklara ait tatlı ikramlarını bekliyoruz.

hmm durum bu diyorsunuz yani eee ben bi muftaga gidivereyimde tatli yapim malumunuz bayrama kadar ancak yaparim :) saolun varolun emi.ha bu arada konu idrak edilecektir edilmezse sayet edilene kadar konu guncelenecektir sahsim adina :)

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
Seninde Bayramın Mübarek Olsun KAAN Abi... Allah Nice Bayramları Görmeyi Nasip Etsin...

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Ramazan gittiği için değil, günahlarımızın affolduğu için, büyük sevap ve nimete kavuştuğumuz için
bayram yapıyoruz.

işte bayram bilinci..:G
Saolasınız bugün bir arkadaşım aynı konuyu anlattı ikinci kezde sizden öğreniyoruz.21 yaşındayım ilk defa bu açıdan bayrama bakacağım:a11:

günahları affolunanlardan,büyük sevap ve nimete kavuşanlardan oluruz inşAllah...

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
kaan kardeşim naptın ya oruçkende bakmak çok zor ben hepsini alıyımmmmmmmmm

bu bayrama inşallah amelimize çok şey katarak girmiş oluruz size ve sitedeki tüm kardeşlerime hayırlı bayramlar diliyorum
BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN
selametle.......

kardelenims

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, aslında okadar güzelki herşey, bütün gün derin bir huzurla beklemek, hevesle iftar sofrasına oturmak, televizyon kanallarında allahın adını duymak, sadece ben böyle hissediyorum belki ama bu sene daha bi güzel dopdolu oldu ramazan o yüzden bitmesin istiyorum :) ne diyim allah her sene sağlıkla sıhhatle ramazan orucu tutmayı nasip etsin. Hepimizin bayramı mübarek olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt