Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
s a ben yeni üyeyim gerçekten daha şimdiden çok şey öğrendim öğrendiklerimin arasında bu güzel duada var allah razı olsun böyle güzel bir duayı bir kere degil ömrümüz boyunca RABBİMİZ etmeyi nasip etsin allaha emanet olun

Aleykümselam Hatice inş hep okuyalım selametle

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Rahmetinin Dilencisi Geldi

Rahmetinin Dilencisi Geldi

tezhip-line-1.gif

Seni düşünüyorum şimdi…
Günahımdan çok rahmetini..
Ve geldim işte..
Neyim var , neyim yok ise aldım,geldim..
Olanca günahımla,isyanımla…Olmayan şükrüm ve duamla geldim..
Geldim işte..
Geldim Rabbim..
Öyle yorgun düşmüş hâlde geliş ki bu geliş..Öyle yorgunum ki ALLAHım..
Alıversen.. Kurtuluversem bu yükten..
Dinleniversem…
Dileniyorum işte kapında..Rahmetininin dilencilerini eli boş çevirmeyeceğinin bilinciyle dileniyorum..
Geldim işte sonunda..

Alırsın değil mi huzur kapısından..
Kapılar önünde koymasın değil mi ; öyle perişan..?
Çaresizim şimdi… Öylesine çaresiz..Öylesine lâl..
Dışarısı soğuk şimdi…Dışarısı ayaz..…
Huzurunun o sıcak iklimine muhtacım ..
Şimdi yok yeri yurdu bu bedevinin,sokak çocukları kadar..
çöllerde kabul etmez artık ,günahlarımdan..!
Lâ mekânlarda kaldım ALLAH’ım! ..
Zaman tükendi artık...
Tükendim ALLAh’ım..
Tek bir nefes aldırmaz oldu artık gafil yanım..
Muhtacım ALLAH’ım… Öylesine muhtaç..
Ah…
Öyle açım ki hem de,rahmetinin tek bir damlasına..
Ey kalbimin sahibi..
Ey rahmeti ab-ı hayat iksiri..
Rahmetsizlikten kavrulan gönlüme nurlarını yağdırmaz mısın… ?
Ey dertlerin biricik dermanı olan..
Ey ezeli ve ebedi dostu,kullarının…
Geldim işte..Buradayım…
Kabul etmez misin ? ‘’Kulum’’ demez misin?...
Almaz mısın yoksa huzuruna
‘kul’’ olduğunu unutup kulluktan bihaber bu acizi..
Affetmez misin ALLAHım …
Bunca günahıma bakıp da ret mi edersin..?!
Şimdi ne olur Ey Rabbim,izin ver..
İzin ver huzuruna günahsız durayım..
Yetmez değil midir, bunca zamandır omuzlandığım günah yükümü..?!
Günahımı alıp,bu yükten kurtarmaz mısın?
Bunca zamandır işlediğim günahlardandır, sana varamayışım..
Sana gelişimi engelleyen tüm prangaları söküver ALLAh’ım..

‘kULum’’ dediklerin arasına katıver bizleri de..

Sana layık kul olmakla şereflendir ALLAH’ım..
Abd olmakla huzuru bulalım..
Sıkıntılarımızdan kurtulalım abdiyetle..
Bağışla ALLAh’ım..
Cürmümüz çok…
Ama..Ama,rahmetin daha çok..
Rahmetinden ümitvarım…
Sen ki rahmetinin %99’unu kıyamette mü’min kullarına saklayansın…
Geri kalan bir rahmetinle ,dünyada kaldır bu yükümüzü de
huzurunda boynumuzu bükme ALLAH’ım..
Bilirim …
Bilirim affedersin ALLAhım..
‘Senin rahmetin okyanus,
günahım ise okyanustaki adada bulunan ağaçtaki garip kuşun ağzında ;bir nohut tanesi ..’’

Kuraklaşmış tüm yanlarım o ab-ı hayatla yeşersin..
Eksik etme kalbimden rahmetinin damlalarını..
İzin ver nasuh tevbe kapılarından geçeyim de,
dilime değen her bir harf gönlümde yeni dua çiçekleri filizlendirsin..
Baharın ölmüş toprağa hayat verdiği gibi ,
ben de yeni bir hayat bulayım ..
Ölüleşmiş kalbimdan gelen kötü kokular ruhuma değmeden ,
rahmetinin hoş kokuları ile dolayım..

tezhip-line-1.gif

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm kardeşim...çok güzel ve manalı hatta etkileyici bir konu...paylaşımından dolayı ALLAH cc razı olsun...selam ve dua ile kalın selametle kardeşim.

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Affetmez misin ALLAHım …

selamun aleyküm aliye kardeşim hoşgeldiniz..sağolasınız güzel bir gelişle geldiniz elinize,emeğinize sağlık gerçekten çok güzel bir paylaşımdı..halimiz güzelce arz edilmiş yüce Rabbimize..evet günahımız çoktur amma Rabbimizin rahmeti daha çoktur..ye'se düşmüyoruz,ümitvarız inşaAllah..şu müberek günlerde o sonsuz rahmetten medet diliyor,af istiyoruz Rabbimizden..Allaha(c.c.)layık bir kul,habibine(s.a.v.)layık bir ümmet olabilmek tek temenni ve duamızdır Rabbimiz kabul buyursun,bizleri kendine kul kabul etsin inşaAllah..bu vesileyle kadir gecenizi tebrik eder hayırlara vesile olmasını temenni ederim..Rabbim en efdal ve feyizli şekilde değerlendirmek nasib etsin bizlere inşaAllah..Allaha(c.c.)emanet olunuz kardeşim,selamun aleyküm..

dolunayhilal

Kayıtlı Kullanıcı
Senin rahmetin okyanus,
günahım ise okyanustaki adada bulunan ağaçtaki garip kuşun ağzında ;bir nohut tanesi ..’’

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Affetmez misin ALLAHım …

selamun aleyküm aliye kardeşim hoşgeldiniz..sağolasınız güzel bir gelişle geldiniz elinize,emeğinize sağlık gerçekten çok güzel bir paylaşımdı..halimiz güzelce arz edilmiş yüce Rabbimize..evet günahımız çoktur amma Rabbimizin rahmeti daha çoktur..ye'se düşmüyoruz,ümitvarız inşaAllah..şu müberek günlerde o sonsuz rahmetten medet diliyor,af istiyoruz Rabbimizden..Allaha(c.c.)layık bir kul,habibine(s.a.v.)layık bir ümmet olabilmek tek temenni ve duamızdır Rabbimiz kabul buyursun,bizleri kendine kul kabul etsin inşaAllah..bu vesileyle kadir gecenizi tebrik eder hayırlara vesile olmasını temenni ederim..Rabbim en efdal ve feyizli şekilde değerlendirmek nasib etsin bizlere inşaAllah..Allaha(c.c.)emanet olunuz kardeşim,selamun aleyküm..

ve aleyküm selam Recep kardeşim..hoşbulduk.teşekkür ederim. Rahman razı olsun, bu güzel karşılamanız ve de güzel dualarınız için. sonsuz kez Amin inşallah kardeşim. ecmain olsun inşallah.. eksiğiz, aciziz ve yarım'ız.. dualarımız olmasa koca bir hiçiz gerçekten ayette de geçtiği gibi.. Rahmanın, sonsuz rahmetinden dünya ve ahiretinde nasiplenenlerden oluruz inşallah..bize O'ndan daha merhametlisi yok, istediklerimizi O'ndan başka verecek yok..her hata ve günahımızda yine bize kapılarını ardına dek açan O iken nasıl asıl sahibimizi unutarak yaşayabiliriz? günahlarımızı aşan rahmetinden nasıl bihaber yaşayabiliriz? Rahmanın rahmetini ummak varken, isyanlarda koca bir ömrü tüketmek, yaratılış gayemizi unutup bize vaad edilen güzelliklerden habersiz olmak ne kadar korkunç bir kayıp..

dualar, işte dualar... Rahmanla aramızdaki perdeyi kaldırırlar.. hiç olmayacak sanılan sınırsız istekler, aslında soluğumuz kadar yakınımızdalar.. yeter ki istemesini bilenlerden olabilelim inşallah..sizin de mübarek kadir gecenizi kutlar, rabbimden hayırlara vesile kılmasını, dualarınızın kabul olmasını dilerim kardeşim..Allah'a emanet olun. selam ve dua ile.

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
selamunaleyküm...ALLAH c.c. razı olsun...emeğinize sağlık bir süredir yoktunuz hayırdır İNŞALLAH ...ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...

FEYZAADALI

Kayıtlı Kullanıcı
Eseelamun Aleyküm Kardeşim Sizi Tekrar Burada Görebilmek Bizi Mutlu Etti Duaniz Hepimizin Duasi Olsun Izninizle. Rabbim Inşallah Kabul Edilenlerden Eylesin.a.e.o.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
selamunaleyküm...ALLAH c.c. razı olsun...emeğinize sağlık bir süredir yoktunuz hayırdır İNŞALLAH ...ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...

ve aleyküm selam ablam.Allah c.c sizden de razı olsun inşallah.. istemeden de olsa bir ayrılık oldu ama şimdi burdayım. :) sağolasınız. ilginiz için teşekkür ederim.. Rabbime emanet olunuz. selam ve dualarımla B)B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Eseelamun Aleyküm Kardeşim Sizi Tekrar Burada Görebilmek Bizi Mutlu Etti Duaniz Hepimizin Duasi Olsun Izninizle. Rabbim Inşallah Kabul Edilenlerden Eylesin.a.e.o.

ve aleyküm selam ablacım..çok teşekkür ederim..sizleri özledim gerçekten..Amin inşallah, Allah razı olsun ablam..eksik olmayın inşallah. siz de Allah'a emanet olun. selam ve dua ile. hayırlı bayramlar..B)B)

huseyin74

Kayıtlı Kullanıcı
allah islam aleminin yardımcısı olsun bu uğurda çalışanlardan razı olsunbayramımız bübarek olsun

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Affetmez misin ALLAHım …

ve aleyküm selam Recep kardeşim. hoşbulduk..sağolun.Allah razı olsun... güzel yorumunuz için teşekkürler..Ramazan bayramınız mübarek olsun, Allah hayırlara vesile kılsın inşallah..selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt