Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

kasirga

Kayıtlı Kullanıcı
- Ya Rabbi! Ne olur benim bedenimi öyle büyüt ki; “La Ilahe Illallah Muhammedun Resülullah” diyen hiçbir mü'min cehenneme girmesin” diye dua etti.

.O gülü anmak sürekli yanında hissetmek.....ne yüce bir duygu... Ya Muhammed (s.a.v.) seni bekleyen, seni özleyen ümmetine ne güzel bir haber bu. seni tanıdıktan sonra gayrisini görmeyene ne güzel bir lutuf. sürekli seni anmak...ne güzel ahlak ne güzel edep....

Hz. Ebubekir (r.a.) daki büyüklüğe, inceliğe bir bakın. Mü'minleri cehennemden ateşinden korumak için bedenini siper etmek isteyen bu zata nasıl minnet duymayız.

biliyorum ne onun makamına ulaşabilirim, ne de Efendimizi görebilmeyi hak edebilirim, buna yüzümde yok ... benim için Efendimiz (s.a.v.) sadece onun gönlümü, ruhumu kaplayan eşşiz bir gül olduğunu bilmesi bile yeter. inşallah bilir, inşallah bilir.

Rabbim öncelikle kendisine layık kul, sonra Efendimize layık ümmet olabilmeyi cemi cümlemize nasip etsin inşallah.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM.
ALLAH(C.C) RAZI OLSUN DUA NIN GÜZELLİKLERİNİ BİZE TEKRAR HATIRLATTIN.
DUA İNSANIN YAŞAMINDAKİ EN İNCE AYRINTI. TABİKİ BUNA İNANMAKTA GEREKİYO HER ŞEYİN DUA İLE YANİ RABBİMİZDEN İSTEMEK ONA ACİZLİĞİMİ İHTİYACIMIZI BİLDİRMEK ONUN VARLIĞINA İNANMAK KARŞISINA ÇIKMAK İÇİN EN KOLAY YOL. ALLAH(C.C) HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN İNŞALLAH. SELAMUN ALEYKÜM.
:B

A.S ABİM Rabbim ettiğimiz dualrı kabul eder inş Allahıma emanetsiN... selam ve dua ile...:A:A

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Muhammed Aleyhisselam'ın Tesbihi

Muhammed Aleyhisselam'ın Tesbihi

Mecmûat'ül Ahzab' dan Seçme Dualar

kıvırcık fenerli

Kayıtlı Kullanıcı
Gök Kapilarini Titreten Dua;

Gök Kapilarini Titreten Dua;

Asrı Saadette ticaretle uğraşan bir tacir mümin vardı. Bu tacir ticaretinde helal haramı gözetir. Allah ve Resulü için bu ticareti yapar, herkesin hakkına riayet ederdi. Ticaretini Şam ile Medine arasında gerçekleştirir çoğunlukla da ticaret kervanları ile hareket etmez, tek başına yolculuk yapmayı severdi.

Bir alacağını almış, satacağını da satmış ve Şam’dan Medine ye doğru hareket etmişti. Epeyce yol almıştı ki, baştan aşağı silahlı bir eşkıya ile karşılaştı. Eşkıya bu mümin taciri tehdit etti;

"Mallarını şuraya indir, develerini de şu ağaca bağla.”
Mümin tacir:

“Mallarım senin olsun, beni bırak gideyim.

Eşkıya;

"Bugüne kadar soyup da öldürmediğim kimse yok Senin hem mallarını alacağım, hem de canını.”

“Madem beni öldürmeye kararlısın, senden son bir talebim var"

“Söyle talebini”
“Ben Müslüman'ım abdest alıp, iki rekât namaz kılayım ondan sonra beni öldür."

Eşkıya izin verir. Tacir önce abdestini alır, sonra da İki rekât namaz kılar ve ellerini Rabbine açar:

‘Ya Vedud! Ya Vedud! Ya Ze’l-arşi’l-mecîd! Ya Mübdi, Ya Mu’id! Ya Fe’aalün lima yürid! Eselüke bi-nuri vechike’l-lezi mele’e erkane arşike ve es’elüke bi-kudretike’l-leti kadderte biha halkake ve bi rahmetike-lleti vesiat külle şeyin. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni!

Mümin tacirin duası bitmişti ki, çok garip bir hadise meydana gelir. Birden beyaz bir at üstünde yeşil elbiseli, elinde de harbe olan bir süvari peyda oldu. Eşkıya şaşırmış, ne yapacağını bilemez bir durumda idi. Eşkıya, taciri ve malları unuttu, ortaya çıkan bu süvariye saldırdı. Süvari bir darbe ile eşkıyayı yere düşürdü.

Süvari tacire dönerek: “Öldür bu eşkıyayı" dedi.

"Ben hayatımda kimseyi öldürmedim, insan öldürmeyi hoş görmem. Beni bağışla.”dedi.

Sonra süvari eşkıyayı bir darbe ile öldürdü.

Tacir sordu: “Sen kimsin?"

“Ben üçüncü kat gökte duran bir meleğim. Bu adamı öldürmeyi Allah Teala bana nasip etti. Sen namazından sonra ellerini kaldırıp duaya başladığında, gök kapılarının çalındığını duyduk, öyle şiddetle çalınıyordu ki. Mühim bir hadisenin olduğunu anladık. İkinci defa dua ettiğinde gök kapıları açıldı. Üçüncü defa dua ettiğinde, Allah Teala, Cebrail Aleyhisselam’ı görevlendirdi.

Cebrail Aleyhisselam şöyle dedi:

‘Dua eden falan mümini kim kurtaracak” Ben talep ettim de görevlendirdiler. Ey Allah Teala’nın mümin kulu! İyi bil ki! Senin yaptığın bu duayı kim yaparsa Allah Teala onun sıkıntısını giderir, ona yardım eder.”

Bu hadiseden sonra mümin tacir yola koyulur ve Medine’ye varır. Soluğu Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem’in huzurunda alır ve başından geçen hadiseyi anlatır. Taciri dinleyen Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurur:

"Muhakkak ki, Allah Teala sana esma-i hüsnayı telkin etmiş. 0 isimlerle Allah Teala’ya dua edilirse, istenen verilir.”

berre kisra

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim allah razı olsun bu hadise bizlere örnek teşkil etsin inşaallah rabbim bizlerin ettiği duaları da huzurunda kabul ve makbul eylesin

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Allahın Selamı üzerinize olsun bu güzel kıssayı bizimle paylaştığınız içinde Allah razı olsun Kul Allahın güzel isimleriyle yine Allaha sığınırda Allah kulunu çaresiz bırakırmı Kâinat ve insanda dahi Esma'ül Hüsna'nın tecellisiyle vardır Dua ve Selametle kalın

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu..
değerli kıvırcıkfenerli; bu konuyu bu sitede başka bi üye daha önce paylaşmıştı..tekrar hatırlatmış oldunuz..bilmeyenler de bilgilenmiş oldu..
selam ve dualarımla..

sila86

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm....

ALLAH c.c. razı olsun Rabbim bu güzel paylaşımlarınızı daim eylesin inşALLAH selam ve dua ile fe emanillah

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm

Allah razı olsun .çok güzel bir paylaşımdı..selam ve dua ile kalın..

kıvırcık fenerli

Kayıtlı Kullanıcı
Seytani Korkutan Dua

Seytani Korkutan Dua

Muhammed b. Vasi her sabah namazına müteakip şöyle dua ederdi.

" Allah'ım Sen bize bir düşman musallat ettin ki o ve maiyyeti bizi ve kusurlarımızı görür, fakat biz onu göremeyiz. Allah'ım, onu rahmetinden ümidini kestirdiğin gibi bizdende onu mahrum et. Afvından ümidini kestirdiğin gibi bizdende ümidini kestir. Rahmetinle onun arasını uzaklaştırdığın gibi bizimlede onun arasını uzaklaştır. Zira muhakkak ki senin gücün her şeye yeter sen her şeye kadirsin."

Bu zat bir gün mescide giderken şeytan karşısına çıktı ve;
- Beni tanıdınız mı ? diye sordu Muhammed ;
- Hayır bilemedim kimsiniz dedi İblis ;
- Ben İblisim deyince Muhammed ;
- Ne istiyorsun diye sordu İblis ;
- Senden ricam şu istiazeni başkalarına öğretme, bende bunun karşılığı olarak sana dokunmam dedi. Muhammed b. Vasi ;
- Andolsun ben bunu herkese öğretirim. Sende elinden geleni yap dedi.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ömrünüzde Bir Defa Okuyun..

ömrünüzde Bir Defa Okuyun..

"Allahümme salli ala seyyidina Muhammedinil Fatihi lima uglika vel hatimi lima sebeka nasiril Hakkı bil Hakkı vel Hadi ila sıratıkel müstakıym ve Ala Alihi Hakka Kadrihi ve mikdarihil Aziym."

(ALLAH 'ım efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) üzerine rahmetini eriştirki, o kapalı olan şeyleri açıcıdır, kendisinden önce gelip geçen nebilerin sonuncusudur.Hakka hakkıyle yardım edicidir.daima doğrulukta doğru yolu göstericidir.Rahmetini O' na , O'nun evlatlarına ve O 'na tabi olanlara eriştir.Sevgili Resülunun yüksek kadri, büyük kıymeti ve hürmeti hakkı için.)

---Ehli Beytten Mısırlı Kutup Seyyid Muhammed Bekri R.a diyor ki;
ömründe bir defa bu salavati Fatihi okuyup ölen bir kişiyi eğer Cennet 'e koymazlar ise ALLAH 'ın huzurunda gelip benim yakamdan tutsun davacı olsun.(efdalüssalavat kitabı sayfa 11)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
S.A ALLAH RAZI OLSUN ABLA EMEĞİNE SAĞLIK ÇOK DEĞERLİ BİR PAYLAŞIM
ELİMİZDEN GELDİĞİNCE HERGÜN OKUMAYA CALIŞIYORUM MEVLA TÜM KARDEŞLERİMİZEDE BUNUN MANEVİ SEVABINDAN FAYDALANMAYI NASİP EYLESİN SELEM VE DUA İLE A.E.O.

derya86

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Allah Senden Razi Olsun Hafize Annem Inşallah Okumaya çalişacağim Bundan Sonra Rabbim Yolundan Ayirmasin Hiçbirimizi Selam Ve Dua Ile Rabbimize Emanet Olun.

monece

Kayıtlı Kullanıcı
Bu Ne Güzel Bir Paylaşim Allah Razi Olsun

hatice kübra

Kayıtlı Kullanıcı
s a ben yeni üyeyim gerçekten daha şimdiden çok şey öğrendim öğrendiklerimin arasında bu güzel duada var allah razı olsun böyle güzel bir duayı bir kere degil ömrümüz boyunca RABBİMİZ etmeyi nasip etsin allaha emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt