Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
RE: MÜBAREK ÜÇ AYLAR DUALARI

Allah razı olsun Rabbim cümlemizin dualarını kabul etsin bizlerinde inşallah günahlarımızı affdeip huzuruna layık etsin. Amin.:(:(:(B)B)B)

elifkbra

Kayıtlı Kullanıcı

amiin;)

dolunayhilal

Kayıtlı Kullanıcı

İNŞ HEPSİNİ OKURUZ

zeynep_nur_gul

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Peygamber Efendimizin yatağa girdiği zaman ettiği dua

ALLAH RAZI OLSUN CÜMLEMIZIN DUALARI KABUL OLSUN :(

zeynep_nur_gul

Kayıtlı Kullanıcı
MEVLANADAN !

MEVLANADAN !

HUZURUN DİLENDİĞİ,UMUDUN TÜKENMEDİĞİ

ACININ PAYLAŞILDIĞI,HASTALIĞIN ANLATILDIĞI

ÇARELER ARANDIĞI YERDİR BURASI.

TEK YÜREK OLMANIN ADRESİ

ONLAR YÜZLER BİNLERCE DUALARIN OKUNDUĞU

MELEKLERİMİZİN BİTANE OLDUĞU

ABLASI KARDEŞİ ABİSİ İLE HERKESİN DOST OLDUĞU

YERDİR BURASI.

SEVENLERİN YANIK SESLERİ, ANNELERİN AĞLAYIŞLARI

BABALARIN DUALARI, KARDEŞLERİN AMİNLERİ

YAPTIĞI YERDİR BURASI .

DUA DOSTLUĞU NEDİR BİLİRMİSİN ?

DUA DOSTLUĞU YÜREKTİR .

YÜREĞİN GÜZELLİĞİDİR.

YÜREĞİN BERRAKLIĞIDIR.

ÇIKARSIZDIR .

MENFAAT ARAMAZ DUA DOSTLUĞU .

SENDE UMUDUNUN TÜKENDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORSAN KOŞ DOSTUM KOŞ

SANA BİR DUA EDEN OLSUN

SEN BİRİNE DUA ET!

BİLMEZSİN HANGİ KIRIK GÖNLÜN DUASIDIR KARANLIKLARI AYDINLATAN,

SANA UMMADIK KAPILAR AÇAN

BİLMEZSİN KİMİN İÇİN ETTİĞİN DUADIR ,SENİ BÖYLE AYAKTA TUTAN

DUALARDA BULUŞALIM...

DAİM DUALAŞALIM ...

DUALARDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE ...

DÜNYA BİR DENİZ OLSA İDİ İSLAM KAYIK, DUALARIMIZ İSE KÜREKLERİMİZ OLURDU

KUTLU LİMANA ULAŞMAK İÇİN...

BİR BİRİNDEN GÜZEL DUALARDA BULUŞMA DİLEĞİYLE

YÜCE YARADANA EMANETSİNİZ SELAM VE DUA İLE

sehadet27

Kayıtlı Kullanıcı
GÖK KAPILARINI TİTRETEN DUA

GÖK KAPILARINI TİTRETEN DUA

Asrı Saadette ticaretle uğraşan bir tacir mümin vardı.

Bu tacir ticaretinde helal haramı gözetir.

Allah ve Resulü için bu ticareti yapar, herkesin hakkına riayet ederdi.

Ticaretini Şam ile Medine arasında gerçekleştirir çoğunlukla da ticaret kervanları ile hareket etmez, tek başına yolculuk yapmayı severdi.
Bir alacağını almış, satacağını da satmış ve Şam’dan Medine ye doğru hareket etmişti.

Epeyce yol almıştı ki, baştan aşağı silahlı bir eşkıya ile karşılaştı.

Eşkıya bu mümin taciri tehdit etti;
"Mallarını şuraya indir, develerini de şu ağaca bağla.”
Mümin tacir: “Mallarım senin olsun, beni bırak gideyim.
Eşkıya; "Bugüne kadar soyup da öldürmediğim kimse yok

Senin hem mallarını alacağım, hem de canını.”
“Madem beni öldürmeye kararlısın, senden son bir talebim var"
“Söyle talebini”
“Ben Müslüman'ım abdest alıp, iki rekât namaz kılayım ondan sonra beni öldür."
Eşkıya izin verir. Tacir önce abdestini alır, sonra da İki rekât namaz kılar ve ellerini Rabbine açar:
‘Ya Vedud! Ya Vedud! Ya Ze’l-arşi’l-mecîd! Ya Mübdi, Ya Mu’id! Ya Fe’aalün lima yürid! Eselüke bi-nuri vechike’l-lezi mele’e erkane arşike ve es’elüke bi-kudretike’l-leti kadderte biha halkake ve bi rahmetike-lleti vesiat külle şeyin. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni!

Mümin tacirin duası bitmişti ki, çok garip bir hadise meydana gelir.

Birden beyaz bir at üstünde yeşil elbiseli, elinde de harbe olan bir süvari peyda oldu.

Eşkıya şaşırmış, ne yapacağını bilemez bir durumda idi. Eşkıya, taciri ve malları unuttu, ortaya çıkan bu süvariye saldırdı.

Süvari bir darbe ile eşkıyayı yere düşürdü. Süvari tacire dönerek: “Öldür bu eşkıyayı" dedi.
"Ben hayatımda kimseyi öldürmedim, insan öldürmeyi hoş görmem. Beni bağışla.”dedi.
Sonra süvari eşkıyayı bir darbe ile öldürdü.
Tacir sordu: “Sen kimsin?"
“Ben üçüncü kat gökte duran bir meleğim.

Bu adamı öldürmeyi Allah Teala bana nasip etti.

Sen namazından sonra ellerini kaldırıp duaya başladığında, gök kapılarının çalındığını duyduk, öyle şiddetle çalınıyordu ki. Mühim bir hadisenin olduğunu anladık.

İkinci defa dua ettiğinde gök kapıları açıldı.

Üçüncü defa dua ettiğinde, Allah Teala, Cebrail Aleyhisselam’ı görevlendirdi.

Cebrail Aleyhisselam şöyle dedi:
‘Dua eden falan mümini kim kurtaracak” Ben talep ettim de görevlendirdiler.

Ey Allah Teala’nın mümin kulu! İyi bil ki! Senin yaptığın bu duayı kim yaparsa Allah Teala onun sıkıntısını giderir, ona yardım eder.”
Bu hadiseden sonra mümin tacir yola koyulur ve Medine’ye varır.

Soluğu Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem’in huzurunda alır ve başından geçen hadiseyi anlatır.

Taciri dinleyen Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurur:
"Muhakkak ki, Allah Teala sana esma-i hüsnayı telkin etmiş. 0 isimlerle Allah Teala’ya dua edilirse, istenen verilir.”

ALLAH TÜM DARDA ZORDA OLAN KARDEŞLERİMİZE VE BANA YARDIM ETSİN İNŞALLAH:(

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÖK KAPILARINI TİTRETEN DUA

amin inşaALLAH kardeşim.

selamünaleyküm

MAVI HUZUN

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN KARDEŞİM İNŞALLAH RABBİM HERKESİN TÜM KARDEŞLERİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN...

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN İNŞ.RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

emine364

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN RABBİM HERKEZİN GÖNLÜNDE NE HAYIRLI İSTEĞİ VAR İSE ONU GERÇEKLEŞTİRSİN İNŞALLAH.
HAYIRLI GÜNLER

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SIKINTI SIRASINDA OKUNACAK DUA

__B)B)B)__
ALLAH Razi Olsun​

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

S.A..

ALLAH c.c. RAZI OLSUN...

DUA İLE..

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Allah ım! Ben senin kulunum.Erkek ve kadın kullarının çocuğuyum.Kontrolüm senin Hısnuelindedir.Hakkımda senin hükmün geçerlidir.Hakkımda ki takdirin adaletlidir..Kendini isimlendirdiğin,Kitabın da indirdiğin,kullarından birine öğrettiğin veya katındaki gayb ilminde kendine has kıldığın sana ait her isimle;Kur anı kalbimin baharı göğsümün nuru hüznümün ortadan kalkması ve kederimin gitmesi için vesile kılmanı isterim. Hısnu l müslim

SELAM VE DUA İLE...B)B)B)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

sa aeolun emeğine sağlık

cemile rumeysa

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim kendi yolundan ayırmasın inşALLAH....ALLAH RAZI OLSUN B)

abdul38

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN

arifkutukde

Kayıtlı Kullanıcı
RE: çok güzel bi dua okumadan geçmeyinn!

RE: çok güzel bi dua okumadan geçmeyinn!

cümlemizi..
amin

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net
Hz.Ali (r.a) nin Duası

Hz.Ali (r.a) nin Duası

Hazret-i Ali´nin Duâsı

Hazret-i Hüseyin anlatır:

Recep ayıydı. Babamla beraber Kâ´be-i şerîfteydik. Kâ´bede ağlayıp, sızlayarak Allahü teâlâya duâ eden bir kimsenin sesini işittik. Babam, bu kimseyi çağırmamı söyledi. Hemen gidip o kimseyi buldum. Güzel yüzlü, temiz bir kimseydi. Fakat, sağ yanı felç olmuş, hareketsizdi. Kendimi tanıtıp, babamın kendisini beklediğini söyleyince hemen kalktı. Kendisine yardım ettim. Beraberce babamın yanına geldik. Babam:” Sen kimsin ve bu halin nedir?” diye sorunca adam şunları anlattı:

Ey mü´minlerin emiri, Allahü teâlâ tarafından cezaya çarptırılan kimsenin hali nasıl olur? İsmim Menazil bin Lahık´tır. Ben vaktimi oyun ve eğlence ile geçirdim. Hep nefsimin arzuları peşinde koşardım. Mübârek aylara hürmet etmez, mübârek aylarda ve gecelerde günah işlemeye devam ederdim. Salih bir babam vardı. Beni günahlardan vazgeçirmek için uğraşırdı. Yine bu kıymetli ayların birinde bana dedi ki:

- Allahü teâlânın azabı şiddetlidir. Bir anda kahredebilir. Kötü arkadaşlardan vazgeç! Bu kötü işleri bırak! Zîrâ melekler ve bu aylar senden şikâyet ederler.

Nasîhata hiç tahammülüm olmadığı için, babamın üzerine yürüyüp onu dövdüm ve susturdum. Babam benim bu yaptığıma çok üzülmüştü. Bunun üzerine, yedi gün oruç tutup, Kâ´be-i muazzamaya gitti. Yanında ben de vardım. Burada şöyle duâ etti:” Ey Rabbim! Mazlumların âhını yerde bırakmazsın. Bu mübârek ayda, bu mübârek yerde yapılan duâları reddetmezsin. Benim hakkımı oğlumdan al, oğlumun bir tarafını kurut!”

Daha babam duâsını bitirmemişti ki, sağ tarafım felç olup, kurumuştu.

Baban bu halimi ,çok üzüldü, duâsının bu kadar çabuk kabûl edileceğini düşünememişti. Perişan halde beraber geri döndük. Ben yaptıklarımdan çok pişman olmuştum, fakat olan olmuştu. Babam da benim bu halimi gördükçe o da çok üzülüyordu.

Nihayet dayanamayıp, yine Kâ´be-i şerîfin huzurunda benim, iyileşmem, eski halime dönmem için duâ etmek niyyetiyle hayvana binip yola çıktı. Fakat, yolda hayvandan düşüp öldü. böylece artık iyileşme ümidim kalmadı. İşte bu halimle her gün gelip burada cenâb-ı Hakka yalvarıyorum. İnşaallah Rabbim, yine içinde bulunduğumuz şu mübârek aylar hürmetine duâmı kabûl eder de perişan halden kurtulurum.

Hazret-i Hüseyin sonrasını şöyle anlatır:

Babam, adamın bu halini görünce dayanamadı, bu kimseye bir duâyı öğretti. Ertesi gün bizim yanımıza hiçbir şeyi kalmamış olarak geldiğinde, sordum:

- Bu hale nasıl geldin?

- Akşam eve gittiğimde, babanızın öğrettiği duâyı okuyacaktım. O ara uykuya daldım. Rü´yâmda, bana bir ses "Allahü teâlâ sana yetişir. Sen öyle bir duâ öğrendin ki, bu ism-i a´zamdır. Onunla duâ olunduğunda kabûl olunur, onunla istediğin verilir." dedi.

Sevinç içinde uyandım. O arada tekrar bir ağırlık bastı, yine uyudum. Bu defa rü´yâda Resûlullahı gördüm. Halimi kendilerine arzettim. İnci saçılan mübârek dilinden:

- Amcamın oğlu Ali´nin öğrettiği duâyı oku! Sana ism-i a´zamı öğretti. Onunla duâ kabûl olur, istenen şey verilir, buyurdu. Ben de:

- Yâ Resûlallah! Mübârek ağzınızdan da o duâyı dinlemeği arzu ederim, diye yalvardığımda bana o duâyı söyledi. Duâ şöyleydi:

"Allahümme innî es´elüke yâ âlimel hafiyye, ve yâ men-is-semâu bikudretihi mebniyye, ve yâ men-il-erdu biizzetihi mudhıyye, ve yâ men-iş-şemsü vel-kameru binûri celâlihi müşrika ve mudıyye ve yâ mukbilen alâ külli nefsin mü´minetin zekiyye ve yâ müsekkine ra´b-el-hâifîne ve ehl-et-takıyye, yâ men havaicul-halki indehü makdıyye, yâ men necâ Yûsüfe min rıkk-il-ubûdiyye, yâ men leyse lehü bevvâbün yûnâdî velâ sâhibun yağşa ve lâ vezîrun yu´tî ve lâ gayruhu rabbün yud´a ve lâ yezdadu alâ kesretil-havaici illâ keremen ve cûden ve sallallahu alâ Muhammedin ve âlihi ve a´tini süâli inneke alâ külli şey´in kadîr." (67/1)

Ben de onu okuyup hemen uyandım. Kendimi, yakalanmış bulunduğum hastalık ve sakatlıktan, felçli halden kurtulmuş halde buldum.

Hazret-i Ali buyurdu ki: “Bu duâya sımsıkı sarılın. Çünkü o Arş-ı a´zamın hazinelerinden bir hazinedir.” (Gunyetüt-Tâlibîn)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Şeytanı Delırten Dua

Şeytanı Delırten Dua

şeytanı delırten dua delırtmek isteyen buyursun

Selamun Aleykum arkadaşlar şeytanı delirtmeye varmısınız buyrun o zaman delirtmek isteyenler duaya buyursun.
Muhammed b. Vasi her sabah namazına müteakip şöyle dua ederdi.

B) " Allah'ım Sen bize bir düşman musallat ettin ki o ve maiyyeti bizi ve kusurlarımızı görür, fakat biz onu göremeyiz. Allah'ım, onu rahmetinden ümidini kestirdiğin gibi bizdende onu mahrum et. Afvından ümidini kestirdiğin gibi bizdende ümidini kestir. Rahmetinle onun arasını uzaklaştırdığın gibi bizimlede onun arasını uzaklaştır. Zira muhakkak ki senin gücün her şeye yeter sen her şeye kadirsin." B)

Bu zat bir gün mescide giderken şeytan karşısına çıktı ve;
- Beni tanıdınız mı ? diye sordu Muhammed ;
- Hayır bilemedim kimsiniz dedi İblis ;
- Ben İblisim deyince Muhammed ;
- Ne istiyorsun diye sordu İblis ;
- Senden ricam şu istiazeni başkalarına öğretme, bende bunun karşılığı olarak sana dokunmam dedi. Muhammed b. Vasi ;
- Andolsun ben bunu herkese öğretirim. Sende elinden geleni yap dedi.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt