Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (1 Kullanıcı)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net
RE: HADİS-İ ŞERİFLERDEN DUALAR

RECEB BOZKUS yazdı:
"Allahim, biz itaati ancak Sen'den aldığımız güçle yapabiliriz. Allâhım, bize seni razı edecek gücü ver."
"Allâhım! Bizi günahtan alıkoyacak kadar haşyetinden hisse ver!"
"Bize Cennetine ulaştıracak kadar tâat nasîb et."
"Dünyâ musibetlerini kolay gösterecek kadar kuvvetli îmân ver."
"Bizi yaşattığın sürece göz ve kulak nimetlerinden mahrum etme ve onları ölümümüze kadar sürekli kıl."
"Bize zulmedenlerden intikamımızı Sen al yâ Rabbi!"
"Bize düşmanlık edenlere karşı sen bize yardım eyle!.."
"Bizi dinde musibete uğratma, dünyâyı, en büyük düşüncemiz ve en son amacımız yapma,
«Senden korkmayan ve bize de merhamet etmeyenleri» bize musallat etme yâ Rabbi!"

[big]AMİN AMİN AMİN..[/big]
S.ALEYKÜM ABLACIM ELİNİZE SAĞLIK..ÇOK GÜZEL DUALAR GERÇEKTEN..İNŞAALLAH DUA EDERKEN BU GÜZEL DULAR DA HATRIMA GELİR..ALLAH(c.c.) RAZI OLSUN..ALLAHA(c.c.) EMANET OLUN..

A.S.KARDEŞİM.ALLAH SENDEN VE CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN.A.E.O.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

sevdegonca yazdı:
cezallahu hayran Rabbim bu dualara canı gönülden amin diyorum kabul buyur yalvarıyorum istediklerimizi ancak sen verirsin...

A.S.KARDEŞİM.DUAMIZ OLMASA NE KIYMETİMİZ VAR.A.E.O.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum

Rahman razı olsun selametle..

handan06

Kayıtlı Kullanıcı
HZ.EBUBEKİR'İN ALLAHA YAKARIŞI

HZ.EBUBEKİR'İN ALLAHA YAKARIŞI

Yarabbi şu ahiret azığı az olan adama

Lütfunla cömert davran.

Hakikaten o,

Günahlarından dolayı iflas etmiştir,çaresizdir.

Senin kapına gelmiş,sana sığınmıştır.

Ey kudreti sonsuz Allah'ım!

Onu boş çevirme.

Şu kulunun günahları çoktur.

Kapına sığınmış bir fakirdir.

Hata üzerine hata yaptı

Sense sonsuzca verdin.

İsyankarlara bile verdin.

Ey cömert Allah'ım benim günahım çok büyüktür.

Sen büyük günahları bağışlayansın.

Bilerek yada bilmeyerek günah işlemekten beni koru!

Rabbim sende fazıl, bereket vardır.

Ey Rabbim benim günahlarım,

Kum taneleri kadar çoktur,sayılmaz!

Yarabbi günahlarımı affet!

Beni arınmış kıl!

Bilmiyorum ne olacak şu perişan halim.

Hiç hayırlı amelim yok.

Halbuki kötü işim ne çok.

Sana, beni getirecek ibadetim yok.

Sıkıntılarımdan beni kurtar.

Yarabbi benim hasta bir kalbim var.

Hastalara sen şifa verirsin.

Şu çaresiz hastaya şifa ver.

Hani, Hz.İbrahim'i yakacak olan ateşe dur dedin,

İbrahim'e zarar vermeyen bir soğukluğa dönüş buyurdun;

Benim içinde öyle buyur.

Allah'ım cehennemde beni yakacak olan ateşe dur de!

Sen yetersin her işlere.

Sen dostsun.

Sen çok verensin.

Sen şifa verensin.

Kuluna yetensin.

Bütün problemleri çözensin.

Sen benim Rabbimsin!

Sahibimsin.

Sen bana yetensin.

En güzel vekilsin.

Kalbimde olan şeyleri sen ver Allah'ım!

Çözemediğim hazinelerin kapılarını açıver!

İçimdekini düzelt Yarabbi.

Mahşer gününde Senin hakim,

Cebrail'in ise mübaşir olduğu o günde

Bizi korktuklarımızdan güvende kıl!

Korktuğum şeyden bana haber ver.

Beni en güzel yöne çeviriver.

AMİN..!

handan06

Kayıtlı Kullanıcı
PEYGAMBERİMİZ'İN ŞİFA DUASI

PEYGAMBERİMİZ'İN ŞİFA DUASI

. Âise (r.a.)”den rivâyete göre Rasûllah (s.a.v. kendilerine bir hasta getirildiginde söyle duâ ederlerdi;

“Ezhib”l be’’se Rabbin”nasi esfi ve entes’’safi la sifae illa sifauke , sifaen la yügadiru sekama”
(Bu hastaligi gider ey insanlarin Rabbi! Sifâ ver, çünkü sifâ verici sensin. Senin verecegin sifâdan baska sifâ yoktur. Öyle sifâ ver ki hiç bir hastalik birakmasin)

Allahim bana vermis oldugun bu hastalik sana sukur vesilemdir ..Hicbir kuluna dayanamayacagi yuku yuklemezsin, Bana ve ummeti muhammede de sifalar nasip eyle yarabbim

Amin..

AHSEN-I FIGAN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HZ.EBUBEKİR'İN ALLAHA YAKARIŞI

AMİN...AMİN..AMİN... NE GÜSEL BİR DUAB)B)B)

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

AHSEN-I FIGAN yazdı:
AMİN...AMİN..AMİN... NE GÜSEL BİR DUAB)B)B)

EVET HATTA NİHAT HATİP OĞLU BAZEN BU DUAYI OKUR BENDE BULDUM SİZE AKTARDIM GÜZEL Bİ DUA

handan06

Kayıtlı Kullanıcı
HZ.EYYUB//SABIR VE DUA

HZ.EYYUB//SABIR VE DUA

O Rabbine çağrıda bulundu;
“Bana zarar dokundu, Ey Rabbim sen en merhametli ve en şefkatlisin”
O Hz. Eyyub ki;

Çok şiddetli bir hastalığa yakalanmış ,hastalığı uzun sürmüş ve dahî çeşitli imtihanlara, musîbetlere maruz kalmıştı.. Fakat tüm musîbetler, O’nu hep sabredici bulmuş ve SABIR KAHRAMANI ünvanını almıştı.. Sonra imtihan daha da şiddetlenmiş, hastalık o kadar ilerlemişti ki; Allah’ı anan diline ve kalbine zarar vermeye başlamıştı. İşte o zaman Kendi bedenî sağlığı için değil, Allah’ı anmasına zarar gelmemesi için, O’na(CC) şu şekilde dua etmişti; “Rabbi İnnî messeniyedurru ve EnteErhamurrâhimîn” “Bana zarar dokundu, Ey Rabbim sen en merhametli ve en şefkatlisin” Bunun üzerine Allah, O’nun sabrına ve halis niyetine hürmetle şifa vermişti.. Evet Hz. Eyyub böyleydi ya biz?.. Onun maddî hastalığına ve yaralarına karşılık; Bizim manevî yaralarımızvar.. Rûhî ve kalbî hastalıklarımız var.. İçimiz dışımıza, dışımız içimize bir çevrilse; Hz. Eyyub’tan daha hastalıklı görüneceğiz.. Çünkü; İşlediğimiz her bir günah, kafamıza giren her bir şüphe Kalp ve ruhumuzda yaralar açıyor.. Hz. Eyyub’un yaraları, O’nun kısacık dünyevî hayatını tehdit ediyordu, Bizim manevî yaralarımız ise; Sonsuz olan ebedî hayatımızı tehdit ediyor.. İşte bu yüzden Eyyub aleyhisselam’ın duasına biz daha çok muhtacız.. O’nun yaralarından çıkan kurtlar, kalp ve diline zarar vermişler, Bizim işlediğimiz günahlarsa, iman mahali olan kalbimize düşen kara lekelerdir.. Evet; günah kalbe işleyip, siyahlandıra siyahlandıra tâ iman nurunu çıkarıncaya kadar katılaştırıyor.. Kalp karardığı, katılaştığı zaman, dil de artık Allah’ı zikretmez oluyor.. Kalp, dil, akıl hep birlikte bizi O’ndan uzaklaştırmaya, O’nu unutturmaya çalışıyorlar.. İşte bu tehlikeye karşı en güzel ilaç;

TEVBEDİR Bil ki; HER BİR GÜNAH İÇİNDE KÜFRE GİDECEK BİR YOL VAR..
O günah, istiğfar ile çabucak yok edilmezse, Kurt değil, belki küçük bir manevî yılan olur, kalbi ısırır.. Mesela; Utandıracak bir günahı,gizlice işleyen bir insan, başkasının bunu bilmesinden çok utandığı zaman; melâikelerin ve ruhânilerin varlığı ona çok ağır gelir.. Küçük bir delil görse sarılıp onları inkâra etmeyi arzu eder.. Mesela; Kendisini cehenneme götürecek büyük bir günahı işleyen bir adam, Hemen tevbe edip, ona karşı siper almazsa, cehennemin tehditlerini işittikçe, bütün ruhuyla cehennemin olmamasını arzu eder.. Ve bu konudaki küçücük bir şüphe, cehennemi inkar etmek için onu cesaretlendirir.. Hem mesela; Namaz kılmayan bir adam, işindeki ufak bir ihmalinde, âmirinden aldığı ikazdan dolayı çok üzülür ve düşünür ki; bu Kâinâtın Sultanı ona o kadar nimetler vermiştir, fakat o, O’nun hiçbir emrini yerine getirmemektedir.. Yaptığı tenbellikten ötürü büyük bir sıkıntı duyar ve kararmış kalbiyle düşünür; “Keşke bu namaz ve diğer emirler olmasaydı.” Ve bu arzudan,- Allah korusun- O’nu inkar cür’eti ve O’na karşı düşmanlık duygusu uyanır.. En ufak bir delil bulduğunda ona yapışır ve büyük bir HELÂKET kapısı ona açılır.. işte o bedbaht bilmiyor ki; sineğin ısırmasından kaçıp, yılanın ısırmasını kabul etmiştir.. EVET HER BİR GÜNAH İÇİNDE KÜFRE GİDECEK BİR YOL VAR.. İnsanız.. Ateşler içinde yaşıyoruz.. Günahlar dört yanımızı çevirmiş, Biz O’nun duasına, O Hazretten daha çok muhtacız.. Günde en azından yüz kez söylesek yeridir;

Rabbi İnnî messeniyedurru ve EnteErhamurrâhimîn” “Bana zarar dokundu, Ey Rabbim sen en merhametli ve en şefkatlisin”

handan06

Kayıtlı Kullanıcı
RUHSAL YÖNDEN DUA

RUHSAL YÖNDEN DUA

Tatmin edilmemiş sonsuz istek ve arzularımız şuur altına atılarak bizde umulmayan zamanlarda çeşitli buhranlara, çeşitli iç sıkıntılara yol açar.Dua ile en gizli, en mahrem duygularımızı dile getirir, içimizi boşaltır, ümidimizi kuvvetlendirir, korkularımızı hafifletiriz.İçimize eşsiz bir rahatlık verir, gerginlikleri gideririz.Duasız bir insan, ışıksız bir mahsene benzer.Dua ile kendimizi Allah’a daha yakın hissederiz.Duasız insan, yalnızlığın karanlık hapsi içinde çırpınan zavallıdır.Dua ile benlik davranışlarını aşabiliriz.Çünkü, dua, engel ve uzaklıklar tanımaz, zaman ve mekanlar ona engel olamaz.Dua ile sonsuz aczimizi yüce Allah’ın sonsuz kudretine bağlama saadetine ereriz.Dua ile ruh gücünü kanatlandırız.duada iç varlığımız aydınlanır.Duada kendi gücümüzle değil, Allah’ın sonsuz gücüyle meydan okuruz.Namazda “bana doğru yolu göster, beni eğri ve kötü yollardan koru, bana kuvvet ver” demek suretiyle bir taraftan kendinizi, insanlık haysiyetimizi koruyup yükseltmeye yöneltirken öbür taraftan sınırsız güçsüzlüğümüzü Cenabı Hakkın sonsuz kudretine bağlar, ruhumuza eşsiz bir enerji depo ederiz.
İbadet yapmamak ve dua etmemekten dolayı ruhları aç kalan nice insanlar vardır ki, medeniyetin bütün lüks ve konforu ellerindeki servet ve imkanlar onları mutlu edememiştir.İç huzurdan yoksun olan bu biçareler, vicdanları ile baş başa kalmaktan korkarlar.Onların çılgınca eğlence ve kahkahaları, iç varlıklarında tutuşan yangını maskelese bile kendilerini için için kemirmekten asla kurtaramaz.Hatırdan hiç çıkarmamak gerekir ki, ruhunda beden gibi bir çok ihtiyaçları vardır.Bu hususları gözden uzak tutan yanlış düşünce ve hükümler, bugün insanlığı buhranlara sürüklemekte, kıvrandırmakta, onu gönül huzurundan yoksun bırakmakta ve felaketine yol açmaktadır.
Bu gün bir çok hastalıkları meydana getiren çeşitli mikroplar keşfedilmiştir.Bazen yıllarca bu mikroplardan beraber yaşarız; hastalanmayız da acaba neden günün birinde onların pençesi altında kıvranırız?. Çünkü, o ana kadar vücudumuzun savunma sistemi, mikropları alt edecek durumda idi. Peki, niçin bedenimizin direnci birden kırıldı?. Ruh ve beden tabeveti bunu da ruhi sebeplere bağlamak meylindedir.Şöyle ki: çeşitli ruhi gerginlikler, üzüntüler, korkular, ümitsizlik vücut müdafaasını üzerine alan hücrelere tesir ederek adeta onların direncini felce uğratıyor, böylece meydan mikroplara kalıyor, mücadeleyi kaybediyoruz.

handan06

Kayıtlı Kullanıcı
SAĞLIK YÖNÜNDEN DUA

SAĞLIK YÖNÜNDEN DUA

Tarih boyunca duanın bedensel ve ruhsal hastalıklar üzerine çok büyük tesiri olduğu bilinmektedir.Bir çok din psikologu,duanın büyük tesiri olduğu bilinmektedir.Bir çok din psikologu, duanın mükemmel bir tedavi vasıtası olduğunu belirlemiş bulunmaktadır.Esasen “inanç tedavisi” günümüzde bazı doktorların başvurmadan edemedikleri bir yöntem haline gelmiş görünmektedir.Psikoanalitik tedavinin temel kaidesinin “hareket etmemek, fakat her şeyi söylemek” olduğu bilinmektedir.Temel olarak başkasıyla konuşma kapasitesini engelleyen düşünceleri unutma durumundan kurtaran söz tedavi edicidir.Dua eden insan kendisine hile ve kurnazlık yapmak mümkün olmayan Allah’a her şeyi söyleyerek, kendi kendisiyle ilgili ve kendisinin Allah2la ilişkisi konusundaki hakikati, gizleyip saklamadan, olduğu gibi üzerine alır, tecrübeler göstermektedir ki, Allah’la serbestçe konuşmak müsaadesi, serbestçe bir dua etme kapasitesi meydana getirmektedir.
Bedensel rahatsızlıkların tedavisinde de duanın, şifa ile sonuçlanan olumlu etkileri meydana getirdiği, bilimsel gözlemlere dayalı olarak ileri sürülmektedir.Esasen, her türlü hastalığın tedavisinde, gerek hasta, gerekse hekim açısından önem taşıyan hususların başında, şüphesiz ki: “hastanın maneviyatını güçlendirme ve moralini yükseltme” gelmektedir.Birçok ağır vakalarda, inançlı ya da tecrübeli hekimler, hastalarına öncelikle dua etmelerini tavsiye etmektedirler.Şüphesiz, kendi kendine veya alışılmış tedavi usulleri ile iyi olabilen hastalıklar söz konusu olunca, şifanın gerçek âmilinin ne olduğunu anlamak güçleşmektedir.Ancak, her türlü tedavinin imkansız veya başarısız olduğu hallerde, duanın sonuçları kesin olarak belirlenebilmektedir.

emine364

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SAĞLIK YÖNÜNDEN DUA

RE: SAĞLIK YÖNÜNDEN DUA

EMEĞİNE SAĞLIK
HAYIRLI GÜNLER

emine364

Kayıtlı Kullanıcı
RE: RUHSAL YÖNDEN DUA

RE: RUHSAL YÖNDEN DUA

EMEĞİNE SAĞLIK
NASIL Kİ BEDENİMİZİN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYORSAK RUHUMUZUN İHTİYAÇLARINIDA İBADETLERİMİZ VE DUALARIMIZ İLE KARŞILARIZ.BAZEN DUALAR İÇİN ŞÖYLE DÜŞÜNÜRÜM NASIL HASTA OLDUĞUMUZDA BEDENSEL OLARAK ALDIĞIMIZ HAPLAR BİZİ İYLEŞTİRİYORSA ÜZGÜN OLDUPUMUZDA YADA YARDIMA İHTİYAÇ DUYDUGUMUZDA DUALAR İLE SIKINTILARDAN KURTULURUZ.
HAYIRLI AKŞAMLARB)

emine364

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HZ.EYYUB//SABIR VE DUA

RE: HZ.EYYUB//SABIR VE DUA

BİR SOHBET ORTAMINDA DİNLEDİĞİM KADARIYA HZ EBU BEKİR.(r.a) YARALARI DİLİNE KADAR SARANA KADAR RABBİNİN VERDİĞİ BU HASTALIGA SABIR ETMİŞTİR.FAKAT YARALARI DİLİNİDE SRMAYA BAŞLAYINCA RABBİNİ ZİKRETMESİ ZORLAŞMIŞTI BUNDAN SONRA BU ŞEKİLDE DUA ETTİ DİYE BİLİYORUM. "Bana zarar dokundu, Ey Rabbim sen en merhametli ve en şefkatlisin"

EMEGİNE SAĞLIK
HAYIRLI AKŞAMLAR

emine364

Kayıtlı Kullanıcı

EMEĞİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL BİR DUA
AMİN RABBİM BİZİ KORKTUKLARIMIZDAN UZAK EYLESİN İNŞALLAH
HAYIRLI AKŞAMLAR

emine364

Kayıtlı Kullanıcı
RE: PEYGAMBERİMİZ'İN ŞİFA DUASI

AMİN.B)
HAYIRLI AKŞAMLAR

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

Allahim bana vermis oldugun bu hastalik sana sukur vesilemdir ..Hicbir kuluna dayanamayacagi yuku yuklemezsin, Bana ve ummeti muhammede de sifalar nasip eyle yarabbim

AMİN AMİN ECMAİN KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN A.E.O

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Amin....Allah(c.c) razı olsun inşallah..B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Amin inşallah..Allah(c.c) razı olsun selam ve dua ile.........B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt