Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

ireme

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÜNÜN DUASI

aliye_aliye yazdı:
selamün aleyküm kardeşim, çok güzel bir paylaşımdı. Allah razı olsun inş. emeğine sağlık. her an rabbimize dua, hamd ve zikir üzere bulunan kullardan olmak duasıyla. selametle inş.B)B)

aleyküm selam güzel kardeşim...beğendeğine sevindim...ALLAH (cc) cümlemizden razı olsun inşaallah...duana amin diyorum...Rabbim duası makbul kullarından eylesin..baki selam ve dua ile...B)B)

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

YENIDEN DOGUS yazdı:
Baktığımız her şeyde, Seni ruhumuzla, kalbimizle ve aklımızla idrak edelim.
AMİN... PAYLAŞIMIN ÇOK GÜZEL TŞKR EDERİM

RİCA EDERİM NE DEMEK...SİZİNLE PAYLAŞMAK ÇOK DAHA GÜZEL...SELAMETLE...

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
SELAMUN ALEYKUM...

RAHMAN RAZI OLSUN..COK GÜZELDİ EMEGİNİZE SAGLIK İZNİNİZLE BENDE EKLİYİM SELAMETLE..

"Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahina serenlere" Karanliklardan güneslere dogru açilan yüreklerimizin
perde araliklarindan süzülen nur katreleriyle geldik kapina! Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, Sana kalbimizi getirdik.Ey kalpleri nuruyla sarip oksayan!Rahmetini serp taslasan gönüllere Ey Rabbim!Sirat-i müstakim üzerinde günahlardan nurunla yikanmis olarak yürümeyi nasib eyle.
Dualari semadan çevrilmeyenler adina, geceleri nurlariyla sabahlara çevirenler adina tevbe ediyor, af diliyoruz dualarimizla.Ya Rabbim!.. Affet Allah'im!..

VE ALEYNA ALEYKÜM SELAM...ECMAİN OLSUN İNŞAALLAH...İZİN SİZİN..BU FORM HEPİMİZİN...AYRICA ALLAH RAZI OLSUN...BU GÜZEL KATKILIRANIZDAN DOLAYI...DUANIZA AMİN DİYORUM....BAKİ SELAM VE DUA İLE..B)

ULUTAS

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
SELAMUN ALEYKUM...

RAHMAN RAZI OLSUN..COK GÜZELDİ EMEGİNİZE SAGLIK İZNİNİZLE BENDE EKLİYİM SELAMETLE..

"Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahina serenlere" Karanliklardan güneslere dogru açilan yüreklerimizin
perde araliklarindan süzülen nur katreleriyle geldik kapina! Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, Sana kalbimizi getirdik.Ey kalpleri nuruyla sarip oksayan!Rahmetini serp taslasan gönüllere Ey Rabbim!Sirat-i müstakim üzerinde günahlardan nurunla yikanmis olarak yürümeyi nasib eyle.
Dualari semadan çevrilmeyenler adina, geceleri nurlariyla sabahlara çevirenler adina tevbe ediyor, af diliyoruz dualarimizla.Ya Rabbim!.. Affet Allah'im!..

AMİN

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.ALLAH RAZI OLSUN.CÜMLE DUALARA AMİN DİYORUM.EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM.A.E.O.B)B)B)

ALEYKÜM SELAM ABLAM...CÜMLEMİZDEN RAHMAN RAZI OLSUN..BAKİ SELAM DUA VE MUHABBETLE GÜZEL ABLAM...B)B)B)

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:
Zaman ahirzaman oldu. Lutfeyle bilelim Seni. Hala Seni ve Habibini bilmeyen milyarlar var. Her biri sınırsız bir hazine olan Esmalarınla şereflenmeyi bizlere lutfeyle. Her bir Esman Güneş gibi zahir olsun gözlere, gönüllere... İnsanlık bilsin Seni. Meftun olsun Sana ve Esmaül Hüsnana... Ülkeler, kıtalar aşık olsun Sana. Mevcudatın meftun olsun Sana.

amin inşaALLAH. bu güzel duaya bizleride dahil ettiğin için ALLAH (C.C) senden razı olsun kardeşim.

selamünaleyküm

aleyküm selam... amin ecmain olsun....herşey paylaştıkça güzeldir kardeşim...baki selam ve dua ile...B)

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

leyla_serdar yazdı:

AMIN AMIN AMIN, RABBIM (c.c) DUALARIMIZI KABUL EYLESIN,

emeginize saglik çok güzel bir paylasim, allah sizden razi olsun güzel kardes,

Selametle ... B)B)B)

AMİN AMİN İNŞAALLAH...CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN EBEDEN DAİMA...BAKİ SELAM VE DUA İLE...A.E.O

leyla_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÖK KAPILARINI TİTRETEN DUA

Selamun aleykum, allah sizden razi olsun, cok güzel bir paylasim oldu, dualarimiz samimi duygularla içtenlikte okumak bizlere huzura kavusturma yolunu verir insallah.
Allah yar ve yardimcimiz olsun ... B)B)B)

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU.PAYLAŞIMIN İÇİN RABBİM RAZI OLSUN.RABBİM GÜNAHLARIMIZI AFFEYLESİN,DUALARIMIZI SAHABELERİN DUALARININ ARASINDA KABUL ETSİN İNŞALLAH..
SELAM VE DUALARIMLA
..B)B)B)B)B)B)B)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN. RABBİM İSİMLERİNE ŞAHİT KILSIN BİZLERİ.S.A.

huseyny

Kayıtlı Kullanıcı
RE: çok güzel bi dua okumadan geçmeyinn!

amin
B)

Sabrinnisa

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN.ALLAH(C.C.)RAZI OLSUNB)

derya86

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYLUM ELİNE SAĞLIK KARDEŞİM AMİN İNŞALLAH RABBİM DUALARIMIZI KABUL ETSİN.

yusra09

Kayıtlı Kullanıcı

esselmü aleyküm kardeşim emeğine salık.Ecmain inş.Selam ve dua ile..

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

firdes yazdı:
ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU.PAYLAŞIMIN İÇİN RABBİM RAZI OLSUN.RABBİM GÜNAHLARIMIZI AFFEYLESİN,DUALARIMIZI SAHABELERİN DUALARININ ARASINDA KABUL ETSİN İNŞALLAH..
SELAM VE DUALARIMLA
..B)B)B)B)B)B)B)

konak

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN kardeşim Rabbim sevabınızı yazsın. Selam ve dua ile...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bir bebegin duasi ..

Bir bebegin duasi ..

Ey gökleri ve Yeri ve içindekileri yoktan yaratan Rabbim!

Ben bir hiçtim,beni Sen Kudretinle yarattın.
Bana Sen vucüt verdin,hayat verdin,ruh verdin.
Bunları Sen bağışlamasaydın eğer,hiç kimse beni hiçlikten ve yokluktan çıkarıp bu dünyaya göndermezdi.

Ben bir anne ve babadan doğdum.ama ben dünyaya gözümü açmadan önce,onlar da nasıl bir bebek beklediklerini bilmiyorlardı.
Bana Sen kendi dilediğin gibi bir süret verdin.
Bana dünyada hiç kimseye vermediğin bir sima verdin.
Alemlerin Rabbi benim yüzümde,sadece bana ait bir eserini nasıl işlemiş,göreyim ve göstereyim diye.

Bana göz verdin,Senin eserlerini göreyim diye.
Bana kulak verdin,Senin yarattıklarının Seni nasıl zikrediyor işiteyim diye.
Bana akıl verdin,Seni bulayım diye.
Bana dil verdin,Seni zikredeyim diye.
Bana kalp verdin,Seni seveyim diye.
Dünya ve ahiretin bütün nimetlerini önüme serdin ve bana bir arzu verdin Senden isteyeyim diye

Vermek istedin.çünki vermek Senin şanındandır.
Onun için bana istemeyi öğrettin.
Aldığım her nefes Senin Rahmetindendir Ya Rabbi.
Eriştiğim her nimet Senin ihsanındandır Ya Rabbi.
Neşem,sevinçim,mutluluk ve huzurum hep Sendendir Ya Rabbi.
Senin gizli açık nimetlerinin sayısını bilemem,hayal bile edemem.bilsem de saymakla bitiremem Ya Rabbi.
Yalnız üzerimdeki en büyük nimetini bilirim:
Bana şükretmeyi öğreten de Sensin Ya Rabbi

Bir baba`nın duası

Bana öyle bir evlat nasip etki Allah ım,

Zayıf olduğu zamanları bilecek kadar güçlü, korktuğunu kendisine itiraf edebilecek kadar cesur olsun; şerefli bir mağlubiyette mağrur ve dik kalabilsin; zaferde ise mütevazı ve şefkatli olabilsin.

Yapması gereken işler sadece birer arzu olarak kalmasın, seni tanıyan bir evlat olsun ve kendini tanımanın bilginin temel taşı olduğunu bilsin .

Sana yalvarırım Allah ım, onu kolay ve rahat yollarda değil, güçlüklerle savaşmanın zevkini duyacağı yollarda yürüt ki, fırtınalarda ayakta kalmayı, ayakta kalamayanlar için de sevgi ve şefkat duymayı öğrensin.

Kalbi temiz olsun, ümitleri yüksek... Öyle bir evlat olsun ki, başkalarına hükmetmeden önce kendine hükmetmesi gerektiğini bilsin, öyle bir evlat ki, geleceğe uzansın ama geçmişi unutmasın.

Ve bütün bunları ona verdikten sonra, yine yalvarırım Allah ım, ona gülebilme duygusunu ver ki, daima ciddi olduğu halde kendisini fazla ciddiye almasın, ona alçakgönüllülük ver ki daima gerçek büyüklüğün sadeliğini, gerçek zekanın açık sözlülüğünü, gerçek gücün şefkat ve yumuşaklılığını hatırlasın.

Ancak ondan sonra Allah ım ben, "boşuna yaşamadım" diyebileyim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt