Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

esedullah09

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Peygamber Efendimizin yatağa girdiği zaman ettiği dua

RE: Peygamber Efendimizin yatağa girdiği zaman ettiği dua

allah razı olsun kardeşlerim güzel bi paylaşım

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HATEM-İESAM (K.S.) HAZRETLERİNDEN

emine364 yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN EMEĞİNE SAĞLIK

MEVLA CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM A.E.O.

-BiLaL-

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm;
Rahman razı olsun İnşAAllah...selametle kalın...

bilgideposu1982

Kayıtlı Kullanıcı
ÜMMÜ-S SÜBYAN

ÜMMÜ-S SÜBYAN

Halk arasında Sübyan olarak bilinen rahatsızlık bir Cin'in eseridir. Aslında Tıp harici tüm rahatsızlıklarda Cin ve Peri'lerin eseridir diyebiliriz.
Bir kadın rahatsızlığı olan bu durumu meydana getiren Cin'in adı Ümmüs-Sübyan'dır. Kelime manası itibarı ile Sübyan anası yani çocuk anası anlamına gelse de durum bu şekilde değildir. Bu Cin'in çocuğu olmadığından çocuğu olan yada tüm cinsel işlevleri yerinde olan kadınlara musallat olurlar. Tabii bununda bir çok nedeni var. Yani tüm dünya kadınlarına musallat olmuyor.
Neler yapabileceğine gelince öncelikle Adet dönemlerinde çok ağrı verirler. Kadın ağrıdan kendin geçer bazen de yatağa düşer. Her kadında ağrı şiddeti değişik olabilir.
Hamile kalan kadınlarında korkulu rüyası olur. Bebeğin düşmesine sebep olur. Bu olmazsa Bebeğin kırkı çıkana kadar onu öldürür. Genellikle havale yani yüksek ateş sebebi ile öldürür. Buda olmazsa çocuğu yedi yaşına kadar mutlaka öldürür.
Tabii hiç bir önlem alınmazsa...
Çaresi odur ki anne için usulüne uygun bir şekilde bir kaç uygulama yapıla.
Diye yazar eski Havas kitaplarında...

KERAY

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜMMÜ-S SÜBYAN

İYİDE BEN HİÇ BİRŞEY ANLATAMADIM
NE ŞEKİKDE MUSALLT OLUR NEDEN OLUR GENİŞ BİLGİ VERMEMİŞSİNİZ. EKSİK BİLGİLER VAR BENCE .ÜMMÜ SÜBYANI DUYDUM BENDE AMA SİZİ ANLATTIĞINIZ ŞEKİLDE DEĞİL

bilgideposu1982

Kayıtlı Kullanıcı

KERAY yazdı:
İYİDE BEN HİÇ BİRŞEY ANLATAMADIM
NE ŞEKİKDE MUSALLT OLUR NEDEN OLUR GENİŞ BİLGİ VERMEMİŞSİNİZ. EKSİK BİLGİLER VAR BENCE .ÜMMÜ SÜBYANI DUYDUM BENDE AMA SİZİ ANLATTIĞINIZ ŞEKİLDE DEĞİL

kendi duydugunu paylaşırmısın kardeşim lütfen

KERAY

Kayıtlı Kullanıcı

GECE KORKAN ÇOCUKLARA ÜMMÜ SÜBYAN MUSKASI YAPIP TAKARLARMIŞ AĞLAYAN KORKAN SİZİN DEDĞİNİZ GİBİMİ ARAŞTIRICAM

bilgideposu1982

Kayıtlı Kullanıcı

KERAY yazdı:
GECE KORKAN ÇOCUKLARA ÜMMÜ SÜBYAN MUSKASI YAPIP TAKARLARMIŞ AĞLAYAN KORKAN SİZİN DEDĞİNİZ GİBİMİ ARAŞTIRICAM

canım kardeşim benim bildigim bu ama sende bilirsinki 40lı lar hiç bir zaman yanlız bırakılmaz

ayrıca dünyada yeni dogan bebeklarin 100 de 95 nedeni hayla bulunamıyor

asil20

Kayıtlı Kullanıcı
RE: çok güzel bi dua okumadan geçmeyinn!

Amin inşallah...Allah c.c razı olsun cümlemizden inşallah...Amin...

TRABZONLU20_BERRAK

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN AMİNB)B)B)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin (k.s) Duası

B)

beynelmilel

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)
B)
B)B)
B)
B)B)B)Paylaşımınız için Allah razı olsın...!!!

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

beynelmilel yazdı:
B)B)B)
B)
B)B)
B)
B)B)B)Paylaşımınız için Allah razı olsın...!!!

B)B)Ecmain inş kardeşim..

ebe78

Kayıtlı Kullanıcı

NİĞDELİ VE MUAZ KARDEŞLERİM ALLAH RAZI OLSUN MEVLANA HZ. KARŞI ÇOK FARKLI BİR HİSSİYETIM VARDI.BUNU BİR DAH HİSSETTİRDİNİZ.ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM O MÜBAREKLERİN YOLUNDA GİDENLERDEN EYLESİNB)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

ebe78 yazdı:
NİĞDELİ VE MUAZ KARDEŞLERİM ALLAH RAZI OLSUN MEVLANA HZ. KARŞI ÇOK FARKLI BİR HİSSİYETIM VARDI.BUNU BİR DAH HİSSETTİRDİNİZ.ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM O MÜBAREKLERİN YOLUNDA GİDENLERDEN EYLESİNB)

sendende RAHMAN razı olsun kardeşim ...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

ebe78 yazdı:

AMİN..RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN İNŞAALLAH..CEZAKELLAHU HAYRAN..SELAMETLE KALIN..

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net
HADİS-İ ŞERİFLERDEN DUALAR

HADİS-İ ŞERİFLERDEN DUALAR

Hadîs-i Şerîflerden DUALAR

"Sizden herhangi biriniz duâ ettiği zaman, «Ey Allâhım! Eğer dilersen beni affet, eğer dilersen bana rahmet eyle.» demesin. Ancak isteğini kesin bir dille Allah Teâlâ'dan istesin. Çünkü Allah Teâlâ'yı zorlayacak herhangi bir kuvvet ve kudrete mâlik değildir." (Buhârî ve Müsiîm'den)
"Herhangi biriniz acele etmedikçe duası Allah tarafından kabul olunur. Acele etmek şu demektir:
-Ben duâ ettim, duam kabul edilmedi.
Bu nedenle ey Allah'ın kulu! Duâ ettiğin zaman Allah'tan çokça iste. Çünkü sen kerîm ve cömert bir zâttan istiyorsun." (Buhârî ve Müsiîm'den)
"Ey Allâhım! Hatâmı, cehaletimi, isimdeki israf alığımı ve senin benden daha iyi bildiğin (kusurlarımı), bana bağışla.. Benim şakamı, ciddiyetimi, hatâmı, kasden yaptığımı afv et.
Çünkü bu hatâların bende olması mümkündür."
"Ey Allâhım! Benim geçmiş ve gelecek, gizli ve açık ve senin benden daha iyi bildiğin zellelerimi bağışla.. Zîrâ birtakım kullarını tevfîkinle muvaffak kılan ve bir kısım kullarını da gazabınla geride bırakan sensin. Sen herşeye kadirsin."(Buhârî ve Müsiîm'den)
Hazreti Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-, Âişe -radıyallâhu anhâ- validemize hitaben şöyle buyurmuştur:
-Ey Âişe! Bütün duaların manalarını içeren cümleler ile duâ ederek şöyle de:
«Ey Allâhım! Ben senden hayrın tamâmını, hâzırını, geleceğini, bildiğimi ve bilmediğimi talep ederim. Şerrin bütününden, hâzırından ve geleceğinden, bildiğimden ve bilmediğimden sana sığınırım. Senden Cennet ve Cennete yaklaş-tırıcı söz ve hareketleri isterim. Ateşten, ateşe yaklaştırıcı söz ve hareketlerden sana sığınırım. Senin kulun ve Resulün Muhammed'in, senden istediği her türlü hayrı senden istiyorum. Kulun ve Resulün Muhammed, her neden sana sığınmışsa, ben de aynı şeyin şerrinden sana sığınırım. Senden isteğim, bana herhangi bir işi takdir buyurduğun zaman, onun neticesini doğrulukla (rüşdle) sona erdirmendir."
"Ey rahmet edenlerin en fazla rahmet edeni! Bütün bunları rahmetinden talep ederimi." (ibn-i Mâce ve Hâkim'den)
Hazret-i Peygamber-sallâllâhu aleyhi ve şellem-'in, kızı Fâtı-ma -radıyallâhu anhâ-'ya şu duayı öğrettiği rivayet edilmektedir:
"Ey hayy ve kayyûm olan Allah! Senin rahmetine sığınarak seni çağırıyorum. Beni, göz açıp kapayıncaya kadar dahî nefsime havale etme (onun eline bırakma). Durumun tamamını benim İÇİn ISİah et!.." (Neseî ve Hâkim; Hâkim'e göre, Müslim ve Buhâ-rî'nin şartı üzerine sahihtir.)
*Amr bin Âs -radıyallâhu anh-'de rivayete göre, Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem- şöyle duâ ederdi:
"Ey kalpleri çeviren Allâhım! Kalplerimizi senin tâatine yönlendir. "(Müslîm, Kader, 3)
Zeyd bin Erkâm -radıyallâhu anh-'dan rivayete göre, Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem- şöyle duâ ederdi:
"Allah'ım!
"Acizlikten, tembellikten, pintilikten, bunaklık derecesine varan ihtiyarlıktan, kabir azabından Sana sığınırım."
Allâhım!
"Nefsime günahlardan korunmayı ilham et ve onu günâha düşmekten koru! Onu günahlardan temizle; zîrâ temizleyenlerin en hayırlısı Sensin! Sen, nefsimin velîsisin, mevlâ-sısın."
Allâhım!
"Faydasız ilimden, Allah saygısı olmayan katı kalbten, doymak bilmeyen nefisten, kabul olunmayacak duadan Sana Slğinmm."(Müslim, Zikr, 18)
Ebû'd-Derdâ -radıyallâhu anh- 'dan rivayete göre, Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem- şöyle buyurdu:
"Dâvûd -aleyhisselâm- şöyle duâ ederdi:
"Allâhım! Senden sevgini ve Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine ulaştıracak amelleri dilerim. Allâhım! Senin sevgini nefsimden, çoluk çocuğumdan, içenleri serinleten soğuk sudan daha sevimli yap!" (Tirmîzî, Daavât, 73)
Hazret-i Ali -kerremallâhu vecheh-'den rivayete göre, Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem- şöyle duâ ederdi:
"Allâhım!
"Senin gazabından rızâna sığınırım. Cezandan affına sığınırım. Hâsılı Sen'den Sana sığınırım. Seni lâyık olduğun gibi övemem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin, Yâ Rab!"
(Tirmîzî, Daavât, 76)
"Allâhım! Bana öğrettiğin şeylerle beni faydalandır ve bana faydalı olanı nasîb et; yâ Rabbi, bilgimi arttır. Her durumda Allah'a hamd ederim ve Cehennemliklerden olmaktan Allah'a sığınırım." (Tirmîzî, Daavât, 129)
"Allahim, biz itaati ancak Sen'den aldığımız güçle yapabiliriz. Allâhım, bize seni razı edecek gücü ver."
"Allâhım! Bizi günahtan alıkoyacak kadar haşyetinden hisse ver!"
"Bize Cennetine ulaştıracak kadar tâat nasîb et."
"Dünyâ musibetlerini kolay gösterecek kadar kuvvetli îmân ver."
"Bizi yaşattığın sürece göz ve kulak nimetlerinden mahrum etme ve onları ölümümüze kadar sürekli kıl."
"Bize zulmedenlerden intikamımızı Sen al yâ Rabbi!"
"Bize düşmanlık edenlere karşı sen bize yardım eyle!.."
"Bizi dinde musibete uğratma, dünyâyı, en büyük düşüncemiz ve en son amacımız yapma,
«Senden korkmayan ve bize de merhamet etmeyenleri» bize musallat etme yâ Rabbi!" (Tirmîzî'den)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HADİS-İ ŞERİFLERDEN DUALAR

"Allahim, biz itaati ancak Sen'den aldığımız güçle yapabiliriz. Allâhım, bize seni razı edecek gücü ver."
"Allâhım! Bizi günahtan alıkoyacak kadar haşyetinden hisse ver!"
"Bize Cennetine ulaştıracak kadar tâat nasîb et."
"Dünyâ musibetlerini kolay gösterecek kadar kuvvetli îmân ver."
"Bizi yaşattığın sürece göz ve kulak nimetlerinden mahrum etme ve onları ölümümüze kadar sürekli kıl."
"Bize zulmedenlerden intikamımızı Sen al yâ Rabbi!"
"Bize düşmanlık edenlere karşı sen bize yardım eyle!.."
"Bizi dinde musibete uğratma, dünyâyı, en büyük düşüncemiz ve en son amacımız yapma,
«Senden korkmayan ve bize de merhamet etmeyenleri» bize musallat etme yâ Rabbi!"

[big]AMİN AMİN AMİN..[/big]
S.ALEYKÜM ABLACIM ELİNİZE SAĞLIK..ÇOK GÜZEL DUALAR GERÇEKTEN..İNŞAALLAH DUA EDERKEN BU GÜZEL DULAR DA HATRIMA GELİR..ALLAH(c.c.) RAZI OLSUN..ALLAHA(c.c.) EMANET OLUN..

YENIDEN DOGUS

Kayıtlı Kullanıcı

cezallahu hayran Rabbim bu dualara canı gönülden amin diyorum kabul buyur yalvarıyorum istediklerimizi ancak sen verirsin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt