Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÖZLÜ BİR DUA...

Avukat yazdı:
m_muaz yazdı:
Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et. Amin,amin,aminB)B)B)

AMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİN.

ECMAİN ABLA...SELAMETLE...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

yakalzey yazdı:
AMİN AMİN AMİN ALLAH RAZI OLSUN MUAZ KARDEŞİM S.A.B)B)B)

CÜMLEMİZDEN RABBİM RAZI OLSUN KARDEŞİM...DUALARIMIZ KABUL OLUR İNŞ..SELAMETLE...

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyler30; dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Allah (cc) sizden ebeden razı olsun....Çok çok güzel bir dua...ve ben bu duaya bütün yüreğimle AMİN AMİN AMİN AMİN AMİN diyorum....Selam ve dua ile....

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

ireme yazdı:

Ya Rabbi!
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyler30; dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Allah (cc) sizden ebeden razı olsun....Çok çok güzel bir dua...ve ben bu duaya bütün yüreğimle AMİN AMİN AMİN AMİN AMİN diyorum....Selam ve dua ile....

ALLAH RAZI OLSUN...TÜM DUALARIMIZ KABUL OLUR İNŞ..SELAMETLE..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÜLLERİN EFENDİSİ

m_muaz yazdı:
ALLAH RAZI OLUSN HAFİZE ANNE...ELİNE SAGLIK....SELAMETLE..

Allah senden de razı olsun günün bereketli olsun B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

B) Namazlardan sora okunacak dua B)

Muaz radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resülullah sallallahu aleyhi ve sellem onun elinden tuttu ve:

"Muaz! Vallahi seni gerçekten seviyorum" buyurdu. Sonra sözüne şöyle devam etti: "Muaz! Her namazdan sonra şu duayı mutlaka okumanı tavsiye ediyorum: Allahümme einnî ala zikrike ve şükrike ve hüsni ibadetik: Allahım! Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana layık ibadet etmek için bana yardım eyle!."[1]

Açıklamalar

Hadîs-i şerifin Sünen-i Nesei'deki rivayetine göre Efendimiz sahabîsi Muaz İbni Cebel'in elinden tutarak:

- "Muaz! Vallahi seni gerçekten seviyorum" buyurdu. O da Peygamber-i Zîşan'ın eline yapışarak:

- Ben de seni çok seviyorum, ya Resülallah! dedi. "Sevdiğiniz kimseye, onu sevdiğinizi söyleyiniz", buyuran Resül-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem bu emrini bizzat uyguladıktan ve tavsiye edeceği duanın iyice öğrenilmesi için uygun bir ortam hazırladıktan sonra, bu sevgili sahabîsine yukarıdaki kısa, özlü duayı öğretmişti. Birini seven onun iyiliğini ister; onun dinine ve dünyasına faydalı olacak işler yapar, işte Efendimiz de öyle yapmış, sevgili sahabîsine Allah'tan istenecek en kıymetli şeyleri öğretmiştir.

Allah Teala'dan istenmesi gereken bu üç şey, insanın en önemli üç görevidir. Bu görevlerden birincisi, Cenab-ı Hakk'ın adını dilden düşürmemektir. İkincisi her an binlercesinden faydalanılan sayısız nimetlerine gereği gibi şükredebilmektir. Üçüncüsü de O'nun şanına yakışır şekilde kulluk görevini yapabilmektir.

İnsanların gönlüne hitap eden kimselerin, muhatapları üzerinde umdukları tesiri yapabilmek için Efendimiz'in bu irşad metodundan yeterince faydalanması gerekir. Tatlı bir dil, yumuşak bir üslup ve sımsıcak bir gönül irşad hayatının vazgeçilmez unsurlarıdır.

Hadisten Öğrendiklerimiz

1. İnsan sevdiği kimseye, onu sevdiğini söylemelidir.

2. Namazlardan sonra bu özlü duayı yapmaya çalışmalıdır.

3. Allah'ı zikir, O'na şükretmeye yöneltir; Allah'a şükür, O'na gerektiği gibi ibadet etmeye sevkeder. Bir bakıma zikir kulluğun başı, şükür sonudur.
Selam ve dua ile B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

ARKADAŞLAR ; LÜTFEN YORUMLARINIZI EKSİK ETMEYİN , YORUMLARINIZLA KONUYA RENK KATIN.B)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
B) Namazlardan sora okunacak dua B)

Muaz radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resülullah sallallahu aleyhi ve sellem onun elinden tuttu ve:

"Muaz! Vallahi seni gerçekten seviyorum" buyurdu. Sonra sözüne şöyle devam etti: "Muaz! Her namazdan sonra şu duayı mutlaka okumanı tavsiye ediyorum: Allahümme einnî ala zikrike ve şükrike ve hüsni ibadetik: Allahım! Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana layık ibadet etmek için bana yardım eyle!."[1]

Açıklamalar

Hadîs-i şerifin Sünen-i Nesei'deki rivayetine göre Efendimiz sahabîsi Muaz İbni Cebel'in elinden tutarak:

- "Muaz! Vallahi seni gerçekten seviyorum" buyurdu. O da Peygamber-i Zîşan'ın eline yapışarak:

- Ben de seni çok seviyorum, ya Resülallah! dedi. "Sevdiğiniz kimseye, onu sevdiğinizi söyleyiniz", buyuran Resül-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem bu emrini bizzat uyguladıktan ve tavsiye edeceği duanın iyice öğrenilmesi için uygun bir ortam hazırladıktan sonra, bu sevgili sahabîsine yukarıdaki kısa, özlü duayı öğretmişti. Birini seven onun iyiliğini ister; onun dinine ve dünyasına faydalı olacak işler yapar, işte Efendimiz de öyle yapmış, sevgili sahabîsine Allah'tan istenecek en kıymetli şeyleri öğretmiştir.

Allah Teala'dan istenmesi gereken bu üç şey, insanın en önemli üç görevidir. Bu görevlerden birincisi, Cenab-ı Hakk'ın adını dilden düşürmemektir. İkincisi her an binlercesinden faydalanılan sayısız nimetlerine gereği gibi şükredebilmektir. Üçüncüsü de O'nun şanına yakışır şekilde kulluk görevini yapabilmektir.

İnsanların gönlüne hitap eden kimselerin, muhatapları üzerinde umdukları tesiri yapabilmek için Efendimiz'in bu irşad metodundan yeterince faydalanması gerekir. Tatlı bir dil, yumuşak bir üslup ve sımsıcak bir gönül irşad hayatının vazgeçilmez unsurlarıdır.

Hadisten Öğrendiklerimiz

1. İnsan sevdiği kimseye, onu sevdiğini söylemelidir.

2. Namazlardan sonra bu özlü duayı yapmaya çalışmalıdır.

3. Allah'ı zikir, O'na şükretmeye yöneltir; Allah'a şükür, O'na gerektiği gibi ibadet etmeye sevkeder. Bir bakıma zikir kulluğun başı, şükür sonudur.
Selam ve dua ile B)B)

ALLAH RAZI OLSUN HAFİZE ANNE....

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

ayse yilmaz yazdı:
ALLAH razı olusun kardeşim cok güzelbir şiir aldın götürdün beni uzaklar inan .rabbim rasulün şafatine alan kullardan eylesin bizi.:(

Allah senden de razı olsun Rabbib şefaatinden cümlemizi ayırmasın inş amin B)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHA RAZI OLSU ABLA EMEĞİNE SAĞLIK B)

B)GÜL BAHCESİNE GİREN
YA GÜL B) OLUR YAGÜL B) KOKAR
KAİNATIN EN GÜZEL GÜLÜ B)
H.z MUHAMMEDE B)B)B)
SONSUZ SELAT VE SELAM OLSUNB)B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

umeyye yazdı:
ALLAHA RAZI OLSU ABLA EMEĞİNE SAĞLIK B)

B)GÜL BAHCESİNE GİREN
YA GÜL B) OLUR YAGÜL B) KOKAR
KAİNATIN EN GÜZEL GÜLÜ B)
H.z MUHAMMEDE B)B)B)
SONSUZ SELAT VE SELAM OLSUNB)B)B)

İNŞ Peygamber Efendimizin kokusu bizede siner Selamlar B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Sevgili’nin teveccühünü yüzüne devşiren Gül’e,B)
Yüzümüzü Sevgili’nin vechine çeviren Gül’e B)
Güllerce salât, yüz’lerce selâm ettik.
B)B)B)B)B)B)B)B)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUA...

RE: DUA...

s.a. Rabbim yar ve yardımcın olsn ;Mevlam tüm dualarına iştirak etsin inş. MEvlam Sıkıntılarını ve Musibetleri senden uzak tutsun inş. Mevlam hak üzeri İşledigin herşeyi mubarek kılsın... s.a.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
RE: RE: DUA...

RE: RE: DUA...

Siyahgulsevdalisi yazdı:
s.a. Rabbim yar ve yardımcın olsn ;Mevlam tüm dualarına iştirak etsin inş. MEvlam Sıkıntılarını ve Musibetleri senden uzak tutsun inş. Mevlam hak üzeri İşledigin herşeyi mubarek kılsın... s.a.

ALLAH C.C RAZI OLSUN cumlemızden selam ve dua ile B)B)B)

edaalican

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLUSN HAFİZE ANNE...ELİNE SAGLIK....SELAMETLE..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt