Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (1 Kullanıcı)

politrade

Kayıtlı Kullanıcı
Üzüntülü İken Duâ

Üzüntülü İken Duâ

İbn-i Abbas -radıyallahu anhüma- der ki: Resûl-lah -sallallahu aleyhi ve sellem- Hazretleri üzüntülü ve sıkıntılı halinde şöyle duâ ederlerdi:

"El- Azîm, el-Halîm Allah'dan başka bir ilâh yok! Arş-ı Azîm'in sahibi Allah'dan başka ilâh yok! Bütün semâların ve arzın ve çok şerefli Arş'ın sahibi Allah'dan başka ilâh yok!"

Yâ Rabb! Bütün âlemlerin ve Arş'ın sahibi ve yegâne hükümrânı Sensin! Başımıza gelen şu sıkıntı ve belâyı izâleye ancak sen kadirsin. Bu sebeble senden istiyoruz. Kâffe-i mahlûkat; yani bütün yaradılmışlar senin kudret elindedir. Bilcümle mahlûkâtın şerrinden bizi muhafaza ile himaye eyle demektir.

Bir de Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz, belânın ağır basmasından, yani insana ölümü hayata tercîh ettirecek şekilde gelmesinden, dünyevî ve uhrevî şekâveti mucîb bulunan ve helâke sebeb olan ahvâlden, ve kötü âkıbet, sû-i hatimeye dûçar olmaktan, düşmanlarını sevindirecek bir belâya duçar olup onları kendisine üzüntü verecek şekilde konuşdurmaktan da Allah'a sığınırdı.

Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuşlardır: "Sizden birinize bir düşünce yahud üzüntü geldiği zaman yedi defa:

"Allah! Rabbim Allah'dır! O'na hiç bir şeyi şerîk koşmam ben!" desin.

"Kul: "Ey yedi göklerin ve büyük Arş'ın Rabbi olan Rabbim! Beni her üzüntü verici şeyden, dilediğin şekilde ve dilediğin yerden kurtar" derse Allah Teâlâ onun üzüntüsünü giderir. "

Mü'minler İçin Duâ
Ebû Hüreyre radıyallahu anh'den rivâyet olunduğuna göre, Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle dua etmişlerdir:

"Yâ Rabb! Ben hangi bir mü'mine onu üzecek ve gönlüne ağır gelecek bir söz söylemişsem kıyamet gününde o sözü onun için sana kurbiyyet eyle; yani o sözden müteessir olduğu kadar onu sana yaklaştır.
"
Sıkıntılı İken Duâ

Ben bir söz bilirim ki, büyük bir üzüntüye, sıkıntıya düşmüş bir kul söylerse, Allah Teâlâ ona muhakkak bir çıkış yolu açar. Bu, kardeşim Yûnus'un sözüdür: Karanlık içinde kaldığı vakit:

"Senden başka ilâh yokdur. Seni tenzih ederim, muhakkak ki ben zâlimlerden oldum." demişti.

Resûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-i gam ve sıkıntı basınca şöyle derlerdi:

"Kullara karşı Allah bana yeter, mahlûklara karşı Hâlik bana yeter, rızk yeyenlere karşı rızık veren bana yeter. Bana O yeter ki ancak o yeter. Bana Allah yeter, O ne güzel bir vekîldir. Bana Allah yeter, O'ndan başka ilâh yoktur. O'na tevekkül etdim. O yüce Arşın sahibidir."

-"Bir belâya dûçar olmuş bir kimseyi görünce -kendi hâline şükrederek-:

Seni mübtelâ kıldığı şeyden beni âfiyetde kılıp, yarattıklarından pek çoğuna beni tafdîl eden Allah'a hamd ederim" derse bu belâ ne olursa olsun bundan afiyette kılınır."

esmanurca

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Peygamber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar

s.a ALLAH C:C senden razi olsun bilgilendirdigin icin efendimizes.a.s selam olsun hayir ve dua ile kalasin

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

ve a.s kardeşim.
Rabbim sizden de, cümlemizden de razı olsun inşAllah.
SelametleB)B)B)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
RE: RE: Peygamber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar

S.A niğdeli kardeşim nerelerdesin görüşemiyoruz senınle yaaa:( Allah razı olsun kardeşim dualrın için, sanırım annen rahatsızdı nasıl oldu kardeşim
rabbım yar ve yardımcınız olsun inşşşB)B)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

a.s. canım kardeşim
benim de aklımdan sen geçtin dün. Kalkamadım gece:(:(:(sabah namazında telafi etmeye çalıştım:(
Çok şükür Rabbimin izniyle, dualarımız vesilesiyle daha iyi annem.
sen nasılsın bakalım:D
Rabbim razı olsun senin duan için de kardeşim.
Allah'a emanet ol inş...

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

nigdeli yazdı:
a.s. canım kardeşim
benim de aklımdan sen geçtin dün. Kalkamadım gece:(:(:(sabah namazında telafi etmeye çalıştım:(
Allah'a emanet ol inş...

olsun cnm yaa sıkma canını haftaya kalkarsın rabbım ızın verırse inş bende hamd olsun ıyım kardesım annenın iyi olmasına sevindim sükür Rabbim senden de razı olsun kardeşim her zaman dualarmızdasınız buarada ısim neydı senin benım tuba :D

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
RE: RE: DUA...

RABBİM dua eden etmeyen herkesden c.c razı olsun RABBİM mekanınızı cennet eylesın kardeşlerım dualarmız yardıma muhtaç butun kardeşlerımız için cümleten
s.a

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

paryosa_t yazdı:
nigdeli yazdı:
a.s. canım kardeşim
Allah'a emanet ol inş...

olsun cnm yaa sıkma canını haftaya kalkarsın rabbım ızın verırse inş bende hamd olsun ıyım kardesım annenın iyi olmasına sevindim sükür Rabbim senden de razı olsun kardeşim her zaman dualarmızdasınız buarada ısim neydı senin benım tuba :D

benim ismim de rabia, tubacim.
dua ederken "tuba kardeşime" diye dua etmek daha kolay olacak artık:D:D
siz de benim duamdasınız.Senin bir ablanın sıkıntısı vardı. Nasıl oldu şimdi??? İnşallah sorunu düzelmiştir.
Selametle canımB)

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun Rabiacım verdiğin bilgiler için... bu arada bakıyorumda burada sohbet koyu benide unutmayın dualarınızda...

selam ve dua ile... Allah'a emanet olun

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

nigdeli yazdı:
paryosa_t yazdı:
nigdeli yazdı:
a.s. canım kardeşim
Allah'a emanet ol inş...

benim ismim de rabia, tubacim.
dua ederken "tuba kardeşime" diye dua etmek daha kolay olacak artık:D:D
siz de benim duamdasınız.Senin bir ablanın sıkıntısı vardı. Nasıl oldu şimdi??? İnşallah sorunu düzelmiştir.
Selametle canımB)

MEMNUN OLDUM RABIACIM BENDE ISMINLE DUA EDRIM YOK CNM YAA O AYNI İNŞ RABBMIN IZNIYLE KURTULCK EN KISA ZAMNDA DUAM DUALRIMIZ HEPSİ İÇİN...

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUA...

RE: DUA...

Tuğbacım ablan nasıl oldu şuanki durumu nedir... dualarımda unutmuyorum inşallah Rabbim kabul buyurur da bir an önce neyse sıkıntısı geçer gider...

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

tevbekar yazdı:
Allah razı olsun Rabiacım verdiğin bilgiler için... bu arada bakıyorumda burada sohbet koyu benide unutmayın dualarınızda...

selam ve dua ile... Allah'a emanet olun

ablam bu mesajını yeni gördüm. seni unutmadığımı solemiştim zaten.
cumaları kalkınca tuba ile sitede oluyoduk da, ben kalkamayınca, ondan dedim aklıma geldin diye.
sizler de varsınız yani duamda, içiniz rahat olsun:D...
sizleri çok seviyorummmm...
aeo lun...

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

cuma gecesi tam saatinde duamı yaptım. seni, anneni, tubayı ve ablasını,sıkınıtı içindeki kamile anneyi özellikle unutmadım... inşallah herzamanda dualarımda olacaksınız... Rabbim kabul buyursun biz her zaman dua ederiz O'nun izni ile...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

tevbekar yazdı:
cuma gecesi tam saatinde duamı yaptım. seni, anneni, tubayı ve ablasını,sıkınıtı içindeki kamile anneyi özellikle unutmadım... inşallah herzamanda dualarımda olacaksınız... Rabbim kabul buyursun biz her zaman dua ederiz O'nun izni ile...

Allah'ım razı olsun ablam.
bizde tuğçe kardeşimizi ve tüm duaya ihtiyacı olan din kardeşlerimizi unutmuyoruz dualarımızda.
Rabbim dünyamızı da ahiretimizi de aydınlatacak amellerde bulunmayı nasip etsin inşAllah.
SelametleB)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

tevbekar yazdı:
Tuğbacım ablan nasıl oldu şuanki durumu nedir... dualarımda unutmuyorum inşallah Rabbim kabul buyurur da bir an önce neyse sıkıntısı geçer gider...

Allah razı olsun kardeşim dualarınızı eksik etmeyın aynı hala ama ınanıyorum kı duamla dualarınızla rabbımde kabul edrse kurtulcak...rabbım sızler ıcınde hayrlısı neyse onu versın kardeşim cennet kapılarından gırmeyı nasıp etsın ALLAHA EMANET OLUN

e2004

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÜNÜN DUASI

RE: GÜNÜN DUASI

B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt