Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Günahları affettiren SALAVAT-I ŞERİFE

Ecrin Hicran yazdı:
Allah razı olsun kardeşim

Saol kardeşim. Rabbim sizden de razı olsun inş.

Selam ve dua ile...

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

DUN_SURGUNU_YA yazdı:
Allahumme salli ala muhammedin abdike ve nebiyyiken nebiyyil ümmiy.

İmam-ı Gazali, İhya adlı eserinde buyuruyor ki:

-Resulullah (s.a.v) buyurdu ki:

"Kim cuma günü benim üzerime seksen defa salat ü selam getirirse, seksen senelik günahları bağışlanır."
ALLAH RAZI OLSUN KARDESIMB)

SUMEYYE GOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUA...

RE: DUA...

ALLAH YARDICISI OLSUN İNŞALLAH ABLAMIZIN VE BÜTÜN SIKINTI İÇİNDE OLANLARIN. DUALARIMIZ SİZİNLE.ALLAH KABUL EYLER İNŞALLAH

Kaan Erdem

Yönetici
Resulullahın Dilinden Bazı Dualar

Resulullahın Dilinden Bazı Dualar

Peygamber efendimiz, biz müslümanların nasıl duâ etmesi gerektiğini bildirmiştir. Bu duâlardan bazıları şunlardır:
Allahım, bana kendi katından hidâyet ihsân eyle, kendi fazlu kereminden bana ihsân eyle, rahmetini bana akıt ve bereketlerinden bana inzâl eyle.
Allahım! Ben âcizim, sen beni kuvvetlendir. Ben zelil bir kimseyim, sen beni izzetlendir. Ben fakirim, sen beni zenginleştir yâ erhamerrahimîn.
Allahım ben senin kulunum, kulunun ve câriyenin oğluyum. Perçemim senin elindedir. Bende hükmün geçerlidir, hakkımdaki kaza'n, adalettir. Senin olan, senin kendine isim verdiğin veya kitabında indirdiğin yahut yaratıklarından birine bildirdiğin veya katında, gayb ilminde kendine tahsis ettiğin bir isimle senden dilerim ki Kur'ân'ı kalbimin baharı, üzüntümün cilâsı, keder ve tasamın giderilmesi için vesile kılasın. (1)

Allahım! Ben, senin pak, güzel, mübarek ve yüce nezdinde en sevimli olan, onunla dua edildiği taktirde hemen icabet ettiğin, onunla senden istenince hemen verdiğin, onunla rahmetin talep edilince rahmetini esirgemediğin, onunla kurtuluş talep edilince kurtuluş verdiğin isminle senden istiyorum." (5)
Allahım! Benim için takdir ettiğin herşeyin sonu hayır olmasını senden, senin merhametinden dilerim. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi
Allahım! Cehennem azabından, kabir azabından, Mesih Deccâl'in fitnesinden, hayat ve ölüm fitnesinden sana sığınırım." (4)

Allahım! Cenneti ve Cennete götürecek söz ve işleri senden ister, Cehennemden ve Cehenneme sürükleyecek söz ve hareketlerden sana sığınırım.
Allahım! Hâlde ve gelecekte bildiğim ve bilmediğim bütün iyilikleri senden ister, bildiğim ve bilmediğim hâlde ve gelecekte bütün kötülüklerden sana sığınırım.
Allahım! Kulun ve Resûlün Muhammed sallâllahü aleyhi ve sellemin senden istediği hayır ve iyilikleri senden ister ve sana sığınıp ilticâ ettiği her şeyden ben de sana sığınırım.
Allahım! Peygamberin Muhammed aleyhisselam, dostun İbrahim aleyhisselam, sırdaşın Mûsâ aleyhisselam, Kelîme ve ruhundan olan Îsâ aleyhisselam hürmetine, Mûsâ’ya inen Tevrat, Îsâ’ya inen İncil, Dâvûd’a inen Zebûr, Muhammed aleyhisselâma inen Kur’ân hürmetine, bütün peygamberlerine yaptığın vahiy hürmetine, Mahlûkâtın üzerindeki kazâ ve takdîrin, senden isteyenlere verdiğin, fakir ettiğin zenginler, zengin ettiğin fakirler, hidâyete ulaştırdığın kimseler hürmetine; Mûsâ Aleyhisselâma bildirdiğin, kulların rızıklarını böldüğün yeryüzünün, hareketten sükûna erdirdiğin dağların, ayakta tuttuğun, arş-ı âzamı taşıttığın ism-i âzamın hürmetine; Kur’ân-ı Kerîmde nâzil olan samed, ahad ve tâhir isimlerinin hürmetine; gündüzleri aydınlatıp geceleri karartan ismin hürmetine; azamet-i Kibriyân ve nûr-i vechin hürmetine,Senin kuvvet ve kudretinle Kur’ân-ı Kerîmi okuyup anlamağı ve onu bütün vücûduma duyurmanı ve bütün hareketlerimi ona uydurmamı senden dilerim. Kuvvet ve kudret ancak sendendir. Yâ erhamerrahimîn.
Bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden muhafaza et, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahıret azabından bizi koru!
Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle!
Evden Çıkarken Okudukları Dua: "Bismillahi la havle vela kuvvete illa billah, ettüklânî alallah. (Allahın ismiyle. Dünya ve ukbâ işlerine güç kuvvet Allah'tandır. Dayanağım Allah'dır." (3)
Ey hayy u kayyûm olan Allahım! Bütün işlerimi düzeltmeni, bir an bile beni kendi başıma bırakmamanı, rahmetine sığınarak senden isterim.
Ezandan Sonra Okunmasını Tavsiye Ettikleri: "Allahumme rabbe hâzihî'd-dav'veti't-tâmmeh ve's-salâti'l kâimeh, âti Muhammeden'il vesîlete ve'l-fadîlete ve'd-derecete'l-vâsiate ve'b'ashu mekamen Mahmûden ellezi veadteh (Ey bu tam davetin sahibi ve kılınacak namazın Rabbi, Muhammed Aleyhisselâm'a vesile ve fazileti ver. O'nu kendisine vaadettiğin Makam-ı Mahmud'a eriştir." (6)
İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibâdetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle! Sıhhat, afiyet ve güzel ahlâk ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!
Kişinin yaptığı dualar içerisinde en hayırlısı: "Allahümme innî es'eluke'l mu'âfâte fid dünya ve'l âhireti (Ey Allah'ım! Senden dünya ve ahirette afiyet istiyorum." (3)

Kulağıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azabından, zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.
Kur’ân-ı kerîmi Bitirdiği Zaman Okudukları Dua: “Allahım! Kur’ân-ı kerîm hürmetine bana rahmet eyle, Kur’ânı bana îmân, nûr, hidâyet ve rahmet kıl, Allahım Kur’ân-ı kerîmden unuttuğum oldu ise bana hatırlat, anlamadığım olduğu ise bana anlat, gece ve gündüzde Kur’ân okumayı bana nasib et, Kur’ân-ı kerîmi lehimde hüccet kıl. Ey âlemlerin Rabbi.”
Kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip eyle!
Ölünceye kadar ibâdet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasıp et ve Cennetini ihsan eyle!
Tuvalete Girerken Okudukları Dua: "Bismillâh. Allahümme innî eûzü bike mine'l-hubsi ve'l-habâis. (Bismillâh. Allah'ım, hususi ve umumi bütün kötülükleri bünyesinde toplayan habislerden sana sığınırım.)"
Tuvaletten Çıkarken Okudukları Dua: "Elhamdü lillâhillezî ezhebe anni'l-ezâ ve âfânî... (Bana rahatsızlık veren şeyleri giderip, sıhhat ve afiyet hibe eden Allah'a hamd olsun.)"
Ya Rabbi, bize dünya ve ahırette güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru!
Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmıyan ibâdetten ve kabul edilmiyen duâdan, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım!
Yatağa Girerken Okudukları Dua: "Allahümme, kınî azâbeke yevme teb'asu ev tecme'u ibâdeke (Allahım! Kullarını yeniden dirilttiğin veya topladığın gün beni azabından koru.)" (2)

alıntı........

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Resulullahın Dilinden Bazı Dualar

RE: Resulullahın Dilinden Bazı Dualar

Peygamber efendimizin, Müslümanların nasıl duâ etmesi gerektiğini bildiren Hadîs-i şerîfleri pek çoktur. Birkaçı şöyledir:
“Yâ Rabbî! Sana ve Resûlüne itâ’at etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!”
“Yâ Rabbî! Faydasız ilimden, makbûl olmayan ibâdetten ve kabûl edilmeyen duâdan sana sığınırım.”
“Yâ Rabbî! Bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden de koru!”
“Yâ Rabbî! Her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve âhıret azâbından bizi koru!”
“Yâ Rabbî! Bizi sabreden ve şükredenlerden eyle!”
“Yâ Rabbî! Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan eyle!”
“Yâ Rabbî! Âcizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan sana sığınırım!”
“Yâ Rabbî! İşinde sebât eden, nîmetine şükreden, ibâdetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle!”
“Yâ Rabbî! Kusûrlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip eyle!”
“Yâ Rabbî! Sıhhat, âfiyet ve güzel ahlâk ver! Kazâ ve Kaderine rızâ gösterenlerden eyle!”
“Yâ Rabbî! Gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım!”
“Yâ Rabbî! Zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım!”
“Bize dünya ve âhırette güzellik ver ve Cehennem azâbından bizi koru!”
“Bedenime, kulağıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azâbından sana sığınırım.”
“Yâ Rabbî! Ölünceye kadar ibâdet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve Cennetini ihsân eyle!”

AMİN B)B)B)

Goldstone

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUA

http://www.islamiyet.gen.tr/forum/DUA&27&1560.html

Aynısı iki kere açılmış :(

Goldstone

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NEDESE HAKLI Şehid Şeyh Yasin...

Evet nedese haklı,
Paylaşım için Allah Razı Olsun Kardeşim :)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A.
EVET O MÜBAREK ŞEHİD SABAH NAMAZINI CAMİİDE EDA ETTİKTEN SONRA ŞEHİD EDİLDİ. YANİ ŞEHADET HALİ BİLE BİZE BİR UYARIYDI.
BİZKİ NAMAZLARIMIZI BIRAK CAMİYİ TEK BAŞIMIZA BİLE SON DAKİKALARINA KADAR ERTELİYORUZ.
ALLAH C.C. O ŞEHİTLERİN ŞEFAATİNE NAİL OLANLARDAN EYLESİN BİZİ.
K.S.E.O.

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

amin,Allah razı olsun,ALLAHA EMANET OLUNB)

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Allah(c.c.),biz müslümanlara uyanık olma bilincini ve zalimlere karşı sonuna kadar direnip mücadele etme gücünü versin !

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Örneği Yusuf (a.s.) İdi
O, zindandan çıkarılmadan önce vatanına dönmesine müsaade edileceğine dair yazılı belge istemesiyle de tam anlamıyla Hz. Yusuf (a.s.) tavrı sergilemişti. Zindandan çıkarılacağı haberinin kendisine ulaşmasına rağmen hiç heyecana kapılmadan ve tam bir kararlılık göstererek hakkında çıkarılacak spekülasyonlara meydana vermemek ve vatanına olan bağlılığını, ona karşı duyarlılığını ortaya koymak için işgalcilerden yeniden vatanına dönmesine müsaade edileceğine dair yazılı belge istedi. Bu tam anlamıyla Hz. Yusuf (a.s.) kararlılığıdır.

Kur'an-ı Kerim'de Hz. Yusuf (a.s.) hakkında şöyle buyuruluyor: "Hükümdar: "Onu bana getirin" dedi. Bunun üzerine ona elçi gelince: "Efendine dön de ona sor: "Ellerini kesen kadınların durumları neydi? Şüphesiz Rabbim onların düzenlerini bilir" dedi. (Hükümdar kadınlara): "Yusuf'un nefsine yaklaşmak istediğinizde sizin durumunuz neydi?" dedi. Onlar: "Hâşâ! Allah için biz ondan hiç bir kötülük görmedik" dediler. Azizin hanımı da dedi ki: "İşte şimdi gerçek ortaya çıktı. Ben onun nefsine yaklaşmak istedim. O ise gerçekten doğru söyleyenlerdendir." (Yusuf, 12/50-51) Yusuf (a.s.) zindanda o kadar ızdırap çekmesine rağmen hakkındaki dedikoduların kaynağını kurutmadan çıkmamayı tercih etmişti. Ahmed Yasin de çektiği bütün ızdıraplara ve acil tedaviye ihtiyaç duymasına rağmen vatanına döneceğinin garantisini almadan zindandan çıkmadı.

Az önce başlığı görünce biraz araştırdım okurken anladım camiden çıkarken bonbalanmıştı okuyunca daha da üzüldüm Rabbim mekanını cennet etsin inş :(:(

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

sert yazdı:
Allah(c.c.),biz müslümanlara uyanık olma bilincini ve zalimlere karşı sonuna kadar direnip mücadele etme gücünü versin !

Belki yeri değil ama sert oğluma teşekkür etmek istedim senin dediğin gibi yapınca resimler çıktı oğlum ONUR okul için site açtı her şeyi güzel yapıyor ama bir türlü bizim siteye resim aktaramıyordu Allah razı olsun B)B)

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH CÜMLEMİZİN GÜNAHLARINI AFFEYLESİN

Goldstone

Kayıtlı Kullanıcı
RE: EFENDİMİZ'İN (S.A.V.) DİLİNDEN DUALAR

Amin allah Razı Olsun Kardeşim,
Paylaşımına ve Yüreğine Sağlık :)

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDESIM

nazar83

Kayıtlı Kullanıcı

hayırlı günler , benim sizlere sormak istediğim birşey var. 1 hafta sonra kısmetse beni istemeye gelicekler , benim ailem herkonuda oldukça takıntılı,gergin bir ortam olmaması için, sohpetin hayırlı olması için okunacak dua bilen var ise lütfen bana yardımcı olsun.şimdiden herkese teşekkür ediyorum:(

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN AMİN AMİN,EMEĞİNE SAĞLIK ALLAH SENDEN RAZI OLSUN KARDEŞİMB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt