Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
Kuran-ı Kerim'de Peygamber Duaları ....

Kuran-ı Kerim'de Peygamber Duaları ....

...
. Hz. Adem (A.S) Ve Hz. Havva'nın Duası (ARAF-23)

Ey bizim Rabbimiz,kendimize yazık ettik.Şayet sen kusurumuzu örtüp,bize merhamet buyurmazsan,en büyük kayba uğrayanlardan oluruz.

Hz. Yunus (A.S)'ın Duası (ENBİYA-87)

Ya Rabbi sensin ilah,senden başka yoktur ilah.Sübhansın,bütün noksanlardan münezzehsin.Yücesin.Doğrusu kendime zulmettim,yazık ettim.Affını bekliyorum Rabbim.

Hz. Musa (A.S)'ın Duası (ARAF-143)

Sübhansın Ya Rabbi,tevbe ettim.Her noksanlıktan münezzeh olduğun gibi,dünyada seni görmemizden de münezzehsin.Ben iman edenlerin ilkiyim.

Hz. Musa (A.S)'ın Duası (ARAF-151)

Ya Rabbi beni ve kardeşimi affet.Rahmetine bizi de dahil et çünkü merhamet edenlerin en merhametlisi sensin.

Hz. Musa (A.S)'ın Duası (ARAF-155)

Sensin bizim mevlamız,affet bizi,merhamet eyle.Sen mağrifet edenlerin en hayırlısısın.

Hz. Musa (A.S)'ın Duası (ARAF-156)

Bize bu dünyada da,ahirettede iyilik nasip et.Biz sana yöneldik,senin yolunu tuttuk.

Hz. Musa (A.S)'ın Duası (TAHA-25-27)

Ya Rabbi,göğsümü genişlet,işimi kolaylaştır,dilimin bağını çöz.Ta ki sözümü anlasınlar.

Hz. Musa (A.S)'ın Duası (KASAS-16)

Ya Rabbi ben kendime yazık ettim.Affeyle beni.

Hz. Musa (A.S)'ın Duası (MÜ'MİN-27)

Ben,ahirete,hesap gününe inanmayan her kibirli ve zorbadan benim de Rabbim sizin de Rabbiniz olan Allah'a sığınırım.

Hz. Süleyman (A.S)'ın Duası (NEML-19)

Ya Rabbi,beni nefsime öyle hakim kıl ki gerek bana gerek ebeveynime ihsan ettiğin nimetlere şükredeyim.Seni razı edecek güzel ve makbul işler yapabileyim.Bir de lutfedip beni salih kulların arasına dahil eyle.

Hz. Süleyman (A.S)'ın Duası (SAD-35)

Ya Rabbi affet beni ve bana,benden sonra hiç kimseye nasip olmayacak bir hakimiyet lutfet.Çünkü sen lütufları son derece bol olan Vehhabsın.

Hz. Zekeriya (A.S)'ın Duası (AL-İ İMRAN-3

Ya Rabbi,bana senin tarafından tertemiz,hayırlı zürriyet ihsan eyle.Şüphesiz ki sen duaları işitip icabet edensin.

Hz. Muhammed (S.A.V.)'ın Duası (İSRA-80)

Ya Rabbi,gireceğim yere dürüst olarak girmemi,çıkacağım yerden de dürüst olarak çıkmamı nasip et ve kendi katından beni destekleyecek kuvvetli bir delil ver bana.

Hz. Muhammed (S.A.V.)'ın Duası (TEVBE-129)

Allah bana yeter.Ondan başka tanrı yoktur.Ben yalnız ona dayanırım.Çünkü O,büyük Arşın,muazzam hükümranlığın sahibidir.

Hz. Muhammed (S.A.V.)'ın Duası (ZÜMER-46)

Allah'ım,ey yerleri ve gökleri yaratan!Ey görünen görünmeyen ne varsa bilen.Hakkında ihtilaf ettikleri her meselede kulların arasında sen elbette hükmedeceksin.Ben bu güven içinde bekliyor ve sabrediyorum.

Hz. Muhammed (S.A.V.)'ın Duası (ENBİYA-112)

Ya Rabbi adaletle hükmünü ver.Rabbimiz rahmandır.Sizin bunca isnat ve ifratlarınıza karşı Müsteandır.(Yardım istenilecek olan yine O'dur.)

Meleklerin Mü'minlere Duası(MÜ'MİN-7)

Ey Ulu Rabbimiz,senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır!O halde tevbe edenleri ve senin yoluna tabi olanları mağrifet eyle ve onları o cehennem azabından koru!

Hz. Nuh (A.S)'ın Duası (NUH-2

Ya Rabbi,beni,anamı,babamı ve evime mü'min olarak girenleri,erkek ve kadın olarak bütün mü'minleri affeyle.

Hz. Nuh (A.S)'ın Duası (HUD-47)

Hakkında kesin bilgim olmayan şeyi istemekten sana sığınırım.Eğer beni affetmez,bana merhamet etmezsen,her şeyi kaybendenlerden olurum.

Hz. Nuh (A.S)'ın Duası (KAMER-10)

Ya Rabbi ben mağlubum.Artık sen bana yardım eyle.

Hz. İbrahim (A.S)'ın Duası (İBRAHİM-40)

Ya Rabbi,neslimden çoğunu namazı devamlı olarak gereğince kılan kullarından eyle.Duamı lütfen kabul buyur Ya Rabbi

Hz. İbrahim (A.S)'ın Duası (İBRAHİM-41)

Ey Rabbimiz,beni,anamı,babamı ve bütün mü'minleri kıyamet günü affeyle.

Hz. İbrahim (A.S)'ın Duası (ŞUARA-83)

Ya Rabbi bana hikmet ver ve beni salihler arasına dahil eyle.

Hz. İbrahim (A.S)'ın Duası (SAFFAT-100)
Ya Rabbi salih evlatlar lütfet bana.

Hz. İbrahim (A.S)'ın Duası (MÜMTEHINE-4)

Ey Yüce Rabbimiz,yalnız sana güvenip dayandık,sana yöneldik ve sonunda da senin huzuruna varacağız.

Hz. İbrahim (A.S)'ın Duası (MÜMTEHINE-5)

Ey Yüce Rabbimiz,bizi kafirlere deneme konusu kılma,affet bizi.Çünkü sen Aziz ve Hakimsin;mutlak galib,tam hüküm ve hikmet sahibisin.

Hz. Lut (A.S)'ın Duası (ANKEBUT-30)
Ya Rabbi,bu müfsitler,bu bozguncular güruhuna karşı bana sen yardım eyle.

Hz. İbrahim (A.S) Ve Hz. İsmail (A.S)'ın Duası (BAKARA-127)

EY bizim Kerim Rabbimiz!Yaptığımız bu işi kabul buyur bizden.Hakkıyla işiten ve bilen ancak sensin.

Hz. İbrahim (A.S) Ve Hz. İsmail (A.S)'ın Duası (BAKARA-128)

Ey bizim yüce Rabbimiz,bizi,yalnız sana boyun eğen müslüman kıl.Soyumuzdan da yalnız sana teslimiyet gösteren bir müslüman ümmet yetiştir.Ve bize ibadetimizin yollarını göster.Tevbelerimizi kabul buyur.Muhakkak ki tevbeleri en güzel şekilde kabul eden,çok merhametli olan ancak sensin.

Hz. Yakub (A.S)'ın Duası (YUSUF-86)

Sıkıntımı,keder ve hüznümü sadece Allah'a arz ediyorum.

Hz. Yusuf (A.S)'ın Duası (YUSUF-101)

Ey gökleri ve yerleri yaratan.Dünyada da,ahirettede Mevlam,yardımcım sensin.Müslüman olarak canımı al ve beni salihler (iyi insanlar) zümresine dahil eyle

Hz. Eyüb (A.S)'ın Duası (EBBİYA-83)

Ya Rabbi bu dert bana iyice dokundu.Sen merhametlilerin en merhametli olanısın.

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kuran-ı Kerim'de Peygamber Duaları ....

RE: Kuran-ı Kerim'de Peygamber Duaları ....

AMİNB)B)B)

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı
VAKIA SURESİ

VAKIA SURESİ

Vakia Suresi'nin Fazileti
Hadîs-i serîflerde buyuruldu ki:

“Her kim, Vâkia sûresini her gece bir defa okumayi âdet haline getirirse, ömründe fakirlik görmez.”

“Vâkia sûresi zenginlik sûresidir. Onu okuyunuz ve kadinlariniza ve çocuklariniza ögretiniz.”

Abdullah b. Mesûd'u, ölüm hastaliginda ziyâret eden Hz. Osman (r.a): "Sana bir bagista bulunulmasini emredeyim mi?" dedi. Abdullah, buna ihtiyaci olmadigini söyledi. Hz. Osman; "Senden sonra kizlarina kalir" dedi. O zaman Abdullah onu su cevabi verdi: "Sen kizlarimdan korkma. Ben onlara Vâkia sûresini okumalarini emrettim." Ben, Peygamber (s.a.s)'in söyle dedigini isitmistim:

"Her kim her gece Vâkia sûresini okursa, ona fakirlik dokunmaz"

(Ibn Kesir, Tefsiru'l-Kur'ani'l-Azim, Beyrut 1969, IV, 282)
OKUNUŞU

Bismi’llâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm

(1) izâ vekâatil vâkiatü (2) leyse livak’atiha kazibeh (3) hafidatün râfiatün (4) iza rüccetil’ardu reccen (5) ve büssetilcibalü bessen (6) fekanet hebâen münbessen (7) ve küntüm ezvâcen selâseh (8) feashabül meymeneti mâ ashabül meymeneh (9) ve ashabül mes’emeti maashabül mes’emeh (10) ves sabikunes sâbikune (11) ülâikel mukarrebune (12) fiy cennatin naiym (13) sülletün minel’evveliyne (14) ve kaliylün minel’ahiriyn (15) alâ sürürin mevdûnetin (16) müttekiiyne aleyha mütekabiliyn. (17) yetufü aleyhim vildanün muhalledûne (18) biekvabin ve ebâriyka ve ke’sin min maiynin (19) lâ yusaddaune anha ve lâ yünzifune (20) ve fakihetin mimma yetehayyerune (21) ve lahmi tayrin mimma yestehune (22) ve hurün iynün (23) keemsalil lü’lüilmeknun (24) cezâen bimâ kânu yamelûn (25) lâ yesmeune fiyha lagven ve la te’siymen (26) illâ kiylen selâmen selâma (27) ve ashabül yemiyni ma ashabülyemiyn (28) fiy sidrin mahdudin (29) ve talhin mendudin (30) ve zillin memdudin (31) ve mâin meskubin (32) ve fâkihetin kesiyretin (33) lâ maktuatin ve lâ memnuatin (34) ve fürusin merfuah (35) inna ense’nahünne insâen (36) fecealnahünne ebkaren (37) uruben etraben (38) liashabilyemiyn (39) sülletün minel’evveliyne (40) ve sülletün minel’ahiriyn (41) ve ashabüssimâli mâ ashabüssimâl (42) fiy semumin ve hamiymin (43) ve zillin min yahmumin (44) lâ bâridin ve lâ keriym (45) innehüm kânu kable zâlike mütrefiyn (46) ve kanu yusirrune alelhinsil aziym (47) ve kânu yekûlune eiza mitna ve künna türaben ve izâmen einna lemebusune (48) eve abaünel’evvelun (49) kul innel’evveliyne vel’ahiriyne (50) lemecmûune ilâ miykati yevmin mâlum (51) sümme inneküm eyyühed dâalûnel mükezzibune. (52) leâkilune min seçerin min zakkûmin (53) femâliune minhel bütûne (54) fesâribune aleyhi minel hamiym (55) fesâribune sürbelhiym (56) haza nüzülühüm yevmed diyn (57) nahnü halaknaküm felevlâ tüsaddikun (58) efereeytüm ma tümnûn (59) eentüm tahlükunehu em nahnül hâlikun (60) nahnü kadderna beynekümül mevte ve ma nahnü bimesbukiyne (61) alâ en nübeddile emsaleküm ve nünsieküm fiy ma lâ talemun (62) ve lekad alimtümün nes’etel’ulâ felevlâ tezekkerûne (63) efereeytüm ma tahrüsûn (64) eentüm tezreunehu em nahnüzzariun (65) lev nesaü lecealnahü hutamen fezaltüm tefekkehun (66) inna lemugremune (67) bel nahnü mahrumun (68) efereeytümül maelleziy tesrebun (69) eentüm enzeltümuhü minelmüzni em nahnül münzilun (70) lev nesaü cealnahü ücacen felevla teskürune (71) efereeytümün narelletiy turun (72) eentüm ense’tüm secereteha em nahnülmünsiun (73) nahnü cealnaha tezkireten ve metâan lilmukviyn (74) fesebbih bismi rabbikelaziym (75) felâ uksimü bimevâkin nücumi (76) ve innehu lekasemün lev talemune aziymün (77) innehu lekur’ânün kerîymün (78) fiy kitabin meknunin (79) lâ yemessuhu illel mutahherun. (80) tenziylün min rabbil âlemiyn (81) efebihazel hadiysi entüm müdhinun (82) ve tec’âlune rizkaküm enneküm tükezzibun (83) felevlâ izâ belegatil hulkume (84) ve entüm hiyneizin tenzurûne (85) ve nahnü akrebü ileyhi minküm ve lâkin lâ tubsirun (86) felevlâ in küntüm gayre mediyniyne (87) terciuneha in küntüm sadikiyn (88) feemma in kane minel mukarrebiyne (89) ferevhun ve reyhanün ve cennetü naiym (90) ve emma inkane min ashabil yemiyni (91) feselâmün leke min ashabilyemiyn (92) ve emma in kane minel mükezzibiyned dalliyn (93) fenüzülün min hamiymin (94) ve tasliyetü cahiym (95) inne haza lehüve hakkul yakiyn (96) fessebbih bismi rabbikel aziym.

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: VAKIA SURESİ

ALLAH (C.C) RAZI OLSUN ZERRİNCİM B)

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

CANIM BENİM ALLAH-Ü TEALA RAZI OLSUN İNŞALLAH

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

Allah (c.c.) razı olsun....

Hz.Ebubekir mal varlığının tamamını tasadduk etmişti.Eski bir elbiseye sarılı olarak kalmıştı.Kendisini gören Resullullah :
-Çocuklarına ne bıraktın.?
Diye sorması üzerine.
-Onlara Vakıa süresini bıraktım diye cevap vermiştir.

Rabbim bu duygular içinde hayat sürmeyi nasip etsin...dua ile...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

S.A

ALLAH RAZI OLSUN.
EN BÜYÜK ZENGİNLİK ELİNDEKİNİ ALLAH RIZASI İÇİN DAĞITABİLMEKTİR.BUNU YAPMADIKTAN SONRA İNSAN NE KADAR ZENGİNDE OLSA FAKİRDİR.

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

erdal yazdı:
Allah (c.c.) razı olsun....

Hz.Ebubekir mal varlığının tamamını tasadduk etmişti.Eski bir elbiseye sarılı olarak kalmıştı.Kendisini gören Resullullah :
-Çocuklarına ne bıraktın.?
Diye sorması üzerine.
-Onlara Vakıa süresini bıraktım diye cevap vermiştir.

Rabbim bu duygular içinde hayat sürmeyi nasip etsin...dua ile...

amin.. Rabbim cümlemizden razı olur inşaallah... saolun..

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
S.A

ALLAH RAZI OLSUN.
EN BÜYÜK ZENGİNLİK ELİNDEKİNİ ALLAH RIZASI İÇİN DAĞITABİLMEKTİR.BUNU YAPMADIKTAN SONRA İNSAN NE KADAR ZENGİNDE OLSA FAKİRDİR.

aleykümselam abim.. cümlemizden inşaallah.. saolasın..

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH ( C.C. ) RAZI OLSUN ZERRİN ..
FIRSAT BULDUKÇA OKUMAYA ÇALIŞACAĞIM..B)B)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

s.a.
paylaşımın için çok teşekkür ederiz. İnşallah faydalananlardan oluruz.
k.s.e.o.

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
s.a.
paylaşımın için çok teşekkür ederiz. İnşallah faydalananlardan oluruz.
k.s.e.o.

aleykümselam abim.. inşaallah abim..
Allah ' a emanet ol..

gule tutsak

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUA...

rabbım dualarımızı kabul buyurur ınsallah acıl sıfalar

jerrahi

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH CELLE CELELÜHÜ HER KARDEŞİMİZE SAĞLIK SIHHAT AFİYET İHSAN EYLESİN HASTALARINA ŞİFA DERTLİLERE DEVA BORÇLULARA EDALAR İHSAN EYLESİN BİZ ACİZ OLAN KULLARIDA TAAT VE İBADETLERİNE MAHKUM EYLESİN YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HAYIRLI İŞLERDEN LEZZET VE TAT ALMAK NASİBÜ MÜYESSER KILSIN ALLAHIN RAHMET VE BEREKETİ ÜZERİMİZE OLSUN HASTAMIZ TEZ ZAMANDA ŞİFAYAB OLSUN B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah yar ve yardımcısı olsun... Rabbim en kısa zamanda sıkıntılarını giderir inşallah... Allah'ım borcu varsa edasını, derdi varsa devasını, hastası veya hastalığı varsa şifasını nasip eylesin inşallah

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt