Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Rabbim razı olsun sizden emeğinize sağlık bende araştırıyordum ism-i azam ı sayenizde bişeyler öğrendim hakkınızı helal edin
Ayrıca uzun zamandır sizi sitede göremiyorum inşallah sizde bizi terk etmemişsinizdir
Selametle

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
S.a

Değerli Paylaşim Içim Allah Razi Olsun.selametle

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
..name-i Peygamber-i

..name-i Peygamber-i

-Name-i Peygamberi -

Aşağıda ki mektubu Peygamber Efendimiz (s.a.v.), şeytan ve cinlere karşı yazdırmıştır. Böyle bir belaya maruz kalanlar, bu mektubu yazdırıp yastığının altına koymalıdırlar. İnşaallah şifa ve deva Allah-ü Teala´dandır.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيْمِ

هَذَا كِتاَبٌ مِنْ مُحَمَّدٍ رَسُولِ اللهِ رَبِّ العَالَمِينَ إلَى مَنْ طَرَقَ الدَّارَ مِنَ الْعُمَّارِ وَالزُّوَّارِ وَالسَّائِحِينَ إلاَّ طَارِقاً يَطْرُقُ بِخَيْرٍ ياَ اللهُ. أَمَّا بَعْدُ فَإنَّ لَناَ وَلَكُمْ فِي الْحَقِّ سِعَةً فَإنْ تَكُ عَاشِقاً مُولِعاً أوْ فَاجِراً مُقْتَحِماً أَوْ رَاعِياً مُبْطِلاً فَهَذاَ كِتاَبُ اللهِ تَعَالىَ يَنْطِقُ عَلَيْنَا وَعَلَيْكُمْ بِالْحَقِّ إنَّا كُنَّا نَسْتَنْسِخُ مَا كُنْتُمْ تَعْمَلوُنَ وَرُسُلُنَا يَكْتُبُونَ مَا تَمْكُرُونَ اُتْرُكُوا صَاحِبَ كِتَابِي هَذاَ وَانْطَلِقوُا إلىَ عَبَدَةِ اْلأصْنَامِ وَاْلأوْثاَنِ وَإلىَ مَنْ تَزْعُمُ أَنَّ مَعَ اللهِ إلَـهاً آخَرَ لاَ إلَـهَ إلاَّ هُوَ كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إلاَّ وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَإلَيْهِ تُرْجَعُونَ، حم لا يُنْصَرُونَ، حمعسق تُغْلَبُونَ حم وَالْكِتَابِ الْمُبِينِ تُفْرَقُ أعْدَاءُ اللهِ وَبَلَغَتْ حُجَّةُ اللهِ وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قَوَّةَ إلاَّ بِاللهِ فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللهُ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ

Ebu Dücane (r.a.) ALLAH Resulü (s.a.v.)´nün huzuruna gelip:

"Ya Resulullah! Yatağıma yattığım zaman değirmen sesi, arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum. Simşek parıltısı gibi şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin orta yerinde siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu görüyorum. Yakalamak için elimi uzattığımda derisinin üzerinde ki kılların kirpi kılları gibi olduğunu ve ağızından yüzüme doğru ateş parçaları attığını görüp beni yakacağını zannediyor, uyuyamıyorum, korkuyorum." dedi.

Resülü Ekrem (s.a.v.) buyurdular:

"Ey Ebu Dücane, evinize gelen korkunç bir mahluktur. Bana bir kağıt ve kalem getiriniz."

Getirilen kağıt ve kalemi Hazreti Ali (k.v.)´ye verdi ve "Bismillah diyerek (yukarda ki duayı) yaz." buyurdu.

Ebu Dücane (r.a.) diyor ki:

"Resulü Ekrem (s.a.v.)´in yazdırdığı bu mektubu götürüp yastığımın altına koydum ve yattım. Gece yarısı uyanmıştım. Kulağıma şöyle bir korkunç ses geldi:

Lat ve Uzza´ya yemin ederim ki bizi yaktın. Bu mektubun sahibi hakkı için bu mektubu kaldır. Senin evine bir daha gelmeyeceğiz."

Ebu Dücane (r.a.) diyor ki:

"Sabahleyin erkenden kalkıp Resulü Ekrem (s.a.v.)´in arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını Resulü Ekrem (s.a.v.)´e haber verdim."

Resulü Ekrem (s.a.v.) bana şöyle buyurdu:

"Ey Ebu Dücane! O mektubu kaldır. Beni hak peygamber olarak gönderen ALLAH´a yemin ederim ki eğer o mektubu kaldırmazsan onlar kıyamete kadar azap içinde kıvranırlar."

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Değerli Resulaydın abim.

Rabbimiz c.c razı olsun, paylaşımınız faydalı ve güzeldi. Rabbimiz c.c, görünen ve görünmeyen her türlü mahlukatın şerrinden cümlemizi muhafaza etsin inşallah..Emeğinize sağlık..Allah'a emanet olun..Selam ve dua ile.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Değerli Resulaydın abim.

Rabbimiz c.c razı olsun, paylaşımınız faydalı ve güzeldi. Rabbimiz c.c, görünen ve görünmeyen her türlü mahlukatın şerrinden cümlemizi muhafaza etsin inşallah..Emeğinize sağlık..Allah'a emanet olun..Selam ve dua ile.

B)ALEYKÜM SELAM ALİYE KARDEŞİMB)

AMİN ECMAİN CÜMLEMİZİ İNŞ.
ALEMLERİN RABBI OLAN "ALLAH'A" EMANET OLUNUZ
SELAM VE DUA İLE

ReisulKurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum...

Bunu bir kitaptan mı aldınız kusura bakmayın ama bu olay biraz önemli, Kitapsa Kİtabın ismi Değilse Kaynağnı öğrenebilirmiyim.

ZaRiNa/MeDiNe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim...Rabbim cümlemizi korusun..
selam ve dua ile B)

ZaRiNa/MeDiNe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim...Rabbim cümlemizi korusun..
selam ve dua ile B)

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı

KAYNAK:

BÜYÜK DUA KİTABI

TAVASLI YAYINLARI

BU DUAYI PEYGAMBERİMİZ'İN (sav) MİRAC'A YÜKSELTİLİRKEN CEBRAİL (as) TARAFINDAN, OKUMASINI TELKİN ETMİŞTİR

ALLAH"A EMANET OLUNUZ

ReisulKurra

Kayıtlı Kullanıcı
KAYNAK:

BÜYÜK DUA KİTABI

TAVASLI YAYINLARI

BU DUAYI PEYGAMBERİMİZ'İN (sav) MİRAC'A YÜKSELTİLİRKEN CEBRAİL (as) TARAFINDAN, OKUMASINI TELKİN ETMİŞTİR

ALLAH"A EMANET OLUNUZ

Selamun Aleykum...

Allah Razı olsun Kardeş, Bunu iyice bi Araştırcam Çok Faideli Bir dua... Kafamı Karıştıransa Lat Ve Uzza Cinler Bu putlara tapmazlar... Selametle

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Değerli Hülya Ablacığım..

Rabbimiz c.c razı olsun, sevabınızı ziyadesiyle yazsın inşallah..Ehl-i Beyt'i her zamankinden daha çok anmamız gereken bir zamanda Cennet seyyidesi Güzide Hz. Fatımatüzzehra (r.a) validemize tavsiye edilen bu zikr-i şerifleri uygulayabilmemiz duasıyla inşallah..Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşallah Hülya ablacım..Rabbimize emanetsiniz..Selam ve baki dua ile inşallah..B)

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Değerli Hülya Ablacığım..

Rabbimiz c.c razı olsun, sevabınızı ziyadesiyle yazsın inşallah..Ehl-i Beyt'i her zamankinden daha çok anmamız gereken bir zamanda Cennet seyyidesi Güzide Hz. Fatımatüzzehra (r.a) validemize tavsiye edilen bu zikr-i şerifleri uygulayabilmemiz duasıyla inşallah..Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşallah Hülya ablacım..Rabbimize emanetsiniz..Selam ve baki dua ile inşallah..B)

ALEYKÜM SELAM ALİYEM..

RABBİM SENDENDE RAZI OLSUN İNŞAALLAH..

AMİN AMİN AMİN İNŞAALLAH ABLACIM..

RABBİME EMANET OL DUA İLE..

HAYIRLI GÜNLER..

anka kuşu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim. Rabbim cümlemize Fatma validemizin hallerine bürüne bilmemizi nasip etsin inşallah...

ZaRiNa/MeDiNe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.) razı olsun inşallah..ismim Fatma ve ben bundan dolayı büyük bi haz ve gurur duyuyorum..İnşallahta daima adını layığıyla taşıyabilirim Fatıma anamızın...
selam ve dua ile..B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt