Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (1 Kullanıcı)

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
c En Hacı Bektaşı Veli Hazretleri Buyurdu ki
c Alem Adem, Adem de Alem içindedir.
c Alimin uykusu cahilin ibadetinden üstündür.
c Arifler hem arıdır, hem arıtıcı.
c Asalet, duruluk ve doğruluktur.
............................................................
*Ara bul, araştırma açık bir imtihandır.
*Kibir ; bele bağlanan taş gibidir. Onunla ne yüzülür, ne uçulur
*Er odur ki ölmeden önce öle. Kendi cenazesini yıkaya, kendini kabire kendi koya.
*Öğrenmek, zaten bildiğini fark etmektir. Yapmak, onu bildiğini göstermektir

ALLAH razı olsun kardeşim...yüreğine ve emeğine sağlık ALLAHım hayırlarınızı kabul buyursun inşaallah...selametle...ALLAHa emanet olunuz...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
sekamun aleykum keltepe kardeşim.

RABBİM razı olsun.çok güzel bir yazı.
hacı bektaşi veli hazretlerinin güzel söz ve nasihatlarını daha geniş olarak okumak fırsatını bulduk.çok güzel nasihatler.selametle.

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
sekamun aleykum keltepe kardeşim.

RABBİM razı olsun.çok güzel bir yazı.
hacı bektaşi veli hazretlerinin güzel söz ve nasihatlarını daha geniş olarak okumak fırsatını bulduk.çok güzel nasihatler.selametle.

ALEYKÜM SELAM KASIM ABİ...

RABBİM SENDENDE RAZI OLSUN İNŞALLAH..

BEYENDİĞİNE ÇOK SEVİNDİM ABİM..

RABBİME EMANET OL.DUA İLE..

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
YA İLAHENA !

Rabbimiz sensin ! Çünki biz abdiz.Nefsimizin terbiyesinden aciziz.Demek bizi terbiye eden sensin!...

Hem sensin Halık ! Çünki biz mahlukuz,yaratılıyoruz.

Rezzak sensin ! Çünki biz rızka muhtacız,elimiz yetişmiyor.Demek bizi yapan ve rızkımızı veren sensin.

Hem sen Aziz'sin,izzet ve azamet sahibisin.Biz zilletimize bakıyoruz.Üstümüzde bir izzet cilveleri var.Demek senin izzetinin ayinesiyiz.

Hem sensin Ganiyy-i Mutlak ! Çünki biz fakiriz.Fakrımızın eline yetişmediği bir gına veriliyor.Demek gani sensin,veren sensin.

Hem sen Hayy-ı Baki'sin ! Çünki biz ölüyoruz.Ölmemizde ve dirilmemizde,bir daimi hayat verici cilvesini görüyoruz.

Hem sen Baki'sin ! Çünki biz,fena ve zevalimizle senin devam ve bekanı görüyoruz.

Cevap veren,atiyye veren sensin !Çünki biz umum mevcudat ,kali ve hali dillerimizle daima bağırıp istiyoruz,niyaz edip yalvarıyoruz.Arzularımız yerlerine geliyor,maksudlarımız veriliyor.Demek bize cevap veren sensin.

Ve hakeza...'' Bütün mevcudatın,külli ve cüz'i herbirisi birer Veysel Karani gibi,bir münacat-ı maneviye suretinde bir ayinedarlıkları var.Acz ve fakr ve kusurlarıyla kudret ve kemali-i ilahiyeyi ilan ediyorlar...

YA İLAHİ...!

VARLIĞINI HİSSETTİR BANA.

LÜTFUNUN IŞIĞIYLA HOŞNUTLUĞUNUN YOLUNU GÖSTER BANA...

HİTABININ NEFHASIYLA YÜCE KATINA ÇIKAR BENİ....

Risale-i Nurdan

AMİN YARABBİM

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK ÇIKTISINI ALIYORUM.A.E.O

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN YARABBİM

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK ÇIKTISINI ALIYORUM.A.E.O

YÜCE RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM...

BEĞENDİĞİNİZE SEVİNDİM...KATILIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM...

SELAMET-İ İMAN DİLİYORUM...

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Hizir (a.s)in Duasi

Hizir (a.s)in Duasi

Hızır (AS)' ın Duası

Yine bir gün Hızır Aleyhisselam göğe bakıp tefekküre dalıp gitmişti. Yaptığı uzlet ve ibadetler neticesi ve Rabbinin yardımı ile keşfi açılmıştı. Diğer insanların görmediği şeyleri görüyordu. Birinci kat gökte bir anda yedi kat gök açıldı ve bir yazı gördü. Hızır Aleyhisselam'ın gördüğü bu yazı onu çok etkilemişti. Arşı alada gördüğü yazı Fatihayı şerifdi.
"Yarabbi bu nasıl bir süredir ki etrafı pırıp pınl bir aydınlık, bunu okudukça hem imanım artıyor hem de şevkim."
Bu yedi ayet olan duayı her okuyuşunda sanki başka bir aleme geçiyor başka başka manalar öğreniyordu. İlk okuyuşunda kelami manayı anladı. İkinci okuyuşunda mecazi manayı anladı. Üçüncü de edebi manayı anladı. Dördüncü de tefsiri manayı anladı. Fakat diğer manalara lafızlar kelimeler ifade etmekten acizdi şaşırıp kalmıştı.
"Ya Rabbi bana bu süreyi indir bununla amel edeyim dua edeyim" dedi.
Ancak Hızır Aleyhisselam'a şöyle ilham oldu ki "bu süre Alemlere rahmet olarak gönderilecek olan Hz. Muhammed ve ona inanlara ahir zamanda inzal olacaktır. Bunu isteme bu sana verilmeyecektir". Hızır Aleyhisselam, bu duruma çok üzüldü. Günlerce, aylarca yıllarca ağladı yemedi içmedi halvet eyledi, yalvardı yakardı Rabbisine sonra yine ilham oldu ki "eğer dua ederse, Muhammed'ın ümmetinden olabilirsin." Hazreti Hızır Aleyhisselam da çok büyük dua ile dua etti, ismi azam ile dua etti. Rivayet edildiğine göre yaptığı dua şu idi.
(BİSMİLLAH! MAŞAALLAH
LA KUVVETE İLLA BİLLAH,
MAŞAALLAH KÜLLİ NİYME
TİN MİNALLAH MAŞAALLAH
ELHAYRÜ KÜLLİHİ BİYEDİL
LAHİ MAŞAALLAH LA YUS
RİFÜSUUE İLLALLAH)
Allah'ın ismiyle başlarım, Allah neyi dilerse o olur. Kuvvet ve kudret ancak Allah'ındır. Allah neyi dilerse o olur. Her nimet Allah'tandır. Allah neyi dilerse o olur. Hayrın tamamı Allah'ın kendi kudretindendir. Allah neyi dilerse o olur. Fenalıkları insanlardan defeden ancak Allahü Teala'dır.
Hızır Aleyhisselam yaptığı bu duanın neticesi ile kendisine Abı hayat suyunun yeri gösterildi ve bu sudan içince kıyamete kadar ömrü uzatılmış oldu. Böylece Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem'ın ümmetinden olma şerefine nail oldu.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
HIMM ilginç hiç bilmiyordum paylaşım için Allah razı olsun..

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Paylaşim Için. Sayenizde BunUDA öğrendik.:)

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
Essalamun aleykum ve rahmetullahu ve berakatuhu daimen ve ebeden insaallah abla Rabbim razi olsun.Güzel bir paylasimdi.Selam ve dua ile insaAllah.. :H

(BİSMİLLAH! MAŞAALLAH
LA KUVVETE İLLA BİLLAH,
MAŞAALLAH KÜLLİ NİYME
TİN MİNALLAH MAŞAALLAH
ELHAYRÜ KÜLLİHİ BİYEDİL
LAHİ MAŞAALLAH LA YUS
RİFÜSUUE İLLALLAH)
Allah'ın ismiyle başlarım, Allah neyi dilerse o olur. Kuvvet ve kudret ancak Allah'ındır. Allah neyi dilerse o olur. Her nimet Allah'tandır. Allah neyi dilerse o olur. Hayrın tamamı Allah'ın kendi kudretindendir. Allah neyi dilerse o olur. Fenalıkları insanlardan defeden ancak Allahü Teala'dır.
Hızır Aleyhisselam yaptığı bu duanın neticesi ile kendisine Abı hayat suyunun yeri gösterildi ve bu sudan içince kıyamete kadar ömrü uzatılmış oldu. Böylece Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem'ın ümmetinden olma şerefine nail oldu.

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Essalamun aleykum ve rahmetullahu ve berakatuhu daimen ve ebeden insaallah abla Rabbim razi olsun.Güzel bir paylasimdi.Selam ve dua ile insaAllah.. :H

(BİSMİLLAH! MAŞAALLAH
LA KUVVETE İLLA BİLLAH,
MAŞAALLAH KÜLLİ NİYME
TİN MİNALLAH MAŞAALLAH
ELHAYRÜ KÜLLİHİ BİYEDİL
LAHİ MAŞAALLAH LA YUS
RİFÜSUUE İLLALLAH)

VE ALEYKÜM SELAM ABLACIM...

RABBİM SENDENDE RAZI OLSUN İNŞALLAH...

RABBİME EMANET OL DUA İLE..

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm
Rahman razı olsun emeğinize sağlık.
Selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt