Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nebi olarak gelen peygamberlerin nübüvvet mührü ve Mehdi deki işaret (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
insanların her yerinde ben olabilir ama dikkat ettiyseniz

Heryeri ben olan bir insanın ne hikmetse sağ elinde ben yoktur.

Cünkü orası Allahın haremidir.

Alamet yeridir.

Hastalıktan sebeb cıkan şigil, sivilce, arı sokması şişliği ,et tomurcugu , bunlar hastalıktan olan seyler

Elde de olabiliyor

bunlar kimseyi yanıltmaz.

Lakin "yumru şeklinde Ben sağ elde ise" ya vardır yada yoktur.

yok oldugunu gördük

Var oldugunu da vakti gelince görürüz inşalllah.

maltrin

Kayıtlı Kullanıcı
kaim bilgiler güzel gerçekten...Allah senden razı olsun...ya mehdi as ayağında sol bileğinde de alamet olduğunu duymuştum...bunun hakikati nedir? sağ bacağındada kaval kemiğinin ortasında gene buna benzer ben varmı ? :S ya çok alamet var ...bunlarda gerçek mi, hurafe mi? yanıtlarsan sevinirim...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
ilk sayfadaki Resim e bak konuyu oku. bacak yada sırttakilerden bahsetmiyoz.

Allah ne zaman birini gönderse nübüvvetle gönderir. nübüvvet üzerine bilgiler verdim.

Şamet ün nübüvve peygamberlere verilen bir her an delil soracak olanlara gösterebilecekleri birşeydir.

istisnai olarak mehdiye de veriliyor bu.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
ilk olarak Hz Adem yaratıldıgında onunda elinde bu alamet vardı.

onu takiben şit as. da da vardı nuh a.s. da da vardi.

en son eldeki alamet 2000 yıl evvel isada görüldü. dahada kimsede görülmedi.

İsa As. cıktıgında onun isa oldugunu anlamanın tek yolu var o da bu alamettir.

maltrin

Kayıtlı Kullanıcı
kaim kardeşim dediklerinde çok haklısın...hepsi gerçek...fakat benim soruyu soruş nedenim biz sanki bu alametleri taşıyan birini gördük...sol eline baktığımızda avuç içinde tam dediğiniz yerde bir ben gördük...ben derinin içinde, hatta benin üzerinde de ince bir deri var...yazıların tamamının okuduk...yukardaki benler gibi değildi...tam bahsettiniz türdendi...ama sol avuç içinde ki simetri olan ben vardı...sağdaki yoktu...üstelik arkadaşın seyyid olduğunu biliyoruz....neyse bu arkadaşın sol ayak bileğinde bir yara yüzülmüş de düzelmiş gibi; sağ bacağında da kaval kemiğinde de gene elinde ki gibi fakat daha büyük bir ben olduğunu abdest alırken gördük....
şimdi hz mehdi çıktığında bu sağ elinde olacak benin olması gerektiği doğrudur...zaten sağ eli gören mümin kardeşlerimiz anlar...fakat çıkmadan önce onu nasıl tanıyacaz...mesela ya 40 yaşında ortaya çıkacaksa bu sağdaki ben ve mehdi as da 30 yaşında tebliğe başlıyacaksa...bu 30 yaşında iken sağ elindeki ben yok olduğu anlamına gelir...fakat 40 yaşında iken sağdaki ben çıkacaksa ...? dikkat ederseniz boy, saç rengi, sakal falan sormuyoruz...sadece beni araştırıyoruz...çünkü bu arkadaşın sol avuç içindeki simetri dediğiniz yerde tam orda bir ben vardı...
kısacası yukarda dediğimiz sebebten ötürü diğer alamet benler var mı diye merak ettik? çünkü tesadüfi olarak hepsi bir insanda olamaz....selam ve dua ile....Allah hepimize merhamet etsin...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
İsmi Ahmed olması ve elinde ben olması şart. ikiside aynı anda bir kişide olmak zorunda.

bu iki alemette (isim ve nübüvvet) kuranın saff suresine dayanır. delili olarak.

biri tutmaması bile işi bozar.

düğer alametler mesela bacağında ben olmasada olur ama bu iki alamat muetlaka 1 kişide olmak zorunda Olacakta.

nübüvvet sahipleri nübüvvet ilanından evvel aşşa yukarı 20 sene bu alameti taşırlar.

(kendileri bile fark etmezler kimse de fark etmez bilmez.)

yani ha cıktı ha cıkacak nübüvve diye birşeyde yoktur.

sonunda Melekler nübüvvetini belirtirler ve sahip ilan ile insanlara duyururlar.

أ

أحمد

Kaim kardeşimizin bu konularda MAŞALLAH'ı var, ALLAH bozmasın ismide Ahmed, belkide kendinde böyle alametler var, belkide oda sabrediyor lakin belkide başkasına birşekilde yararlı olurum diye bunları biz müminlere açıyor. ALLAH (c.c) her türlü kendisinden razı olsun, ilmini artırsın, en doğru bilgileri paylaşmasını nasip eylesin.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
nübüvvet sahipleri nübüvvet ilanından evvel aşşa yukarı !!!20 sene!!! bu alameti taşırlar.

peygamberimiz nübüvvetini en az 21 sene ilandan evvel tasıdı delil istersiniz diye söyleyeyim dedim.

bir diger tez olan : görevi baslamadan 1-2 gün evvel cıkıverir demek yanlıştır.

20 sene fark etmeden tasırlar genelde nübüvvetlerini.

İbrahim peygamberin sağ elinde bu vardı. ismailin, İshak ın ve esbat (yakup torunu bütün peygamberlere denir)

hepsi şamet ün nübüvve ile görev yaptılar.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
bu konuyu bilmeyen Gercektende şamet ün nübüvveyi görseler.

bilmedikleri için cahilliklerinden

zamanın sahibi delil olarak sundugunda bunu

Hadi lennn ordan der gecerler.

Meleklerin bildirimi ve Allah ın tasdiki ile biliyorum desede gene hadi len ordan der yalanlarlar.

çünkü bunu nezaman bir peygamber gelse gecmişte gördük Hep delilleri yalanlandı.

En sadık olan peygambere bile yalancı denildi.

bu konuyu devam ettirmektediki maksadım CAHİLLİĞİ kırmaktır.

Allah ne zaman birini gönderecek olsa en sağlam delil ile gönderir.

Yani nübüvvet ile....

Nübüvvet ne demek bilmeyen cok kişi var.

Haliyle nübüvvet bilgisizliği

Nübüvvet sahibinin inkarının başlıca sebeblerinden biridir.

insanlar için nübüvvet sahibi ile karşılastılar mı iki yol vardır.

Kafirlik yada müminlik yolu.

Hadi len ordan dedin mi gittin kafir oldun demktir.

cabalamamın sebebi nübüvvet bilgilerini öğrenin diyedir.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
bütün insanlığın nübüvvet sahiplerine itaat edeceklerine dair misakları Alındı nasil ki nübüvvet sahiplerinden Allahın ağır bir misak alması gibi.

tüm peygamberlerimiz kendilerinden sonra gelecek olan nübüvvet sahiplerine itaat edilmesi konusunda ümmetlerinden söz aldılar.

Sözler tutulmafı.

Hz Muhammed sav. çiğnendi. itaat edilmedi.

ondan sonra gelecek olan

Ahmed Muhammed Mehdi de nübüvvet sahibidir.

ister muhammedi olsun ister isevi ister musevi Hepsinin peygamberi gelecek olan Ahmed e itaat edilmesini Emretmişlerdir.

itaat etmeyinin yaş cıra gibi cehennemde yanacağını bildirmişlerdir.

Musa as. gelir isayı tavsiye eder. isa inkar edilir.

isa as gelir Hz Muhammed as . ı tavsiye eder Muhamed as. inkar edilir.

Muhammed As. gelir MEhdiyi tavsiye eder. bakalım oda inkar edilir.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allah Celle celalühü ; Rasulleri ve Nebi leri için özel kıldıgı Alametlerden bahsettik.

Peygamberlere özel bir alametin Rasgele kimsede cıkmayacağını söyledik. benzeri vs olamayacağını söyledik.

Cünkü eşsiz peygamberlerin belirteci bu alamet.

Allah ;İstisna olarak son 1 tane daha bu alametten cıkarıyor. oda ahir zamanın sahibinde.

hem bir özel şeyden daha bahsetmek istiyorum.

Her insanın elinde avuc içinde " Allah " yazdıgı türkler latin alfabesine gecince fark edildi.

okunuşu latin alfabesine göre diğer dillerde Allah şeklinde değil sadece türkce kullanımı olunca direkt Allah diye okunuyor.

Eskiden anlamsız bir kac cizgi idi onlar. Zamanı gelince Allah yazdıgı anlasıldı.

Şimdi sorarım Allah neden bu alfabe bu okunuş ile herkezin eline neden yazdı bunu ?

sebebi : Son gelenin konuştugu yazdıgı dile nisbet yapılmıştır.!

buradan sonuncunun türküyeden oldugu anlaşılabilir. hadisten de istanbuldan oldugu anlasılır.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allahu telala ; son gönderdiğini (ahir zamanın sahibini ) Şamün ün nübüvve ile şereflendiriyor.

ilkin gizli olması da gerekiyor lakin sağlam delille olması da şart.

Bunu nasıl yapıyor ?

Önce bütün peygamberleri şamet ün nübüvveyle gönderip delili kesinleştiriyor.

Sonra son ve en ulu peygamberi farklı bir Alametle gönderip insanların dimağından (hafızasından) şamet ün nübüvveyi düşürtüyor. böylece gizlemiş oluyor hemde cok sağlam bir delil ile..

herkez hateme ün nübüvveyi biliyor ve sonuncuyu da böyle bekliyor. oysaki sonuncu Şamet ile geliyor.

Hz Muhammed as da şamet ile gelseydi herkez bunu bilirdi sonuncuyu böyle bekler gördüğü anda deşifre olurdu.

İmamlık verilene kadar bilmemesi sağlanamazdı. (neden bilmemesi gerekiyor çünkü Özgür iradesi ile Allahı iman yolunu secmesi için kendisine vergi değil hak etmesi için. )

Allah en sağlam delilli bile böyle gizler gönderir.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim.

"Ellezîne âteynâhumul kitâbe ya’rifûnehu kemâ ya’rifûne ebnâehum ellezîne hasirû enfusehum fe hum lâ yu’minûn(yu’minûne)."

1. ellezîne : o kimseler, onlar
2. âteynâ-hum : onlara verdik
3. el kitâbe : kitap
4. ya'rifûne-hu : ona ariftirler, onu tanırlar
5. kemâ ya'rifûne : ...gibi tanırlar
6. ebnâe-hum : kendi oğulları
7. ellezîne : o kimseler, onlar
8. hasirû : hüsrana düştüler (düşürdüler)
9. enfuse-hum : kendi nefsleri, kendileri
10. ve fe hum : ve artık onlar
11. lâ yu'minûne : iman etmezler

"Kendilerine Kitap verdiğimiz kimseler, Onu(peygamber kelimesini koymuşlar tefsirde ama bu kelime gecmiyor), kendi oğullarını bildikleri gibi, bilirler. Kendilerine yazık edenler var ya! İşte onlar iman etmezler."

Enam 20 ayeti.

Kitap ehlinin elindeki bilgi nedir?

Şamet ün nübüvve dir!

onu kendi evladını tanır gibi alametinden tanıyıp imansızlıkta devammmm edecekler bir müddet.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim.

"Ellezîne âteynâhumul kitâbe ya’rifûnehu kemâ ya’rifûne ebnâehum ellezîne hasirû enfusehum fe hum lâ yu’minûn(yu’minûne)."

1. ellezîne : o kimseler, onlar
2. âteynâ-hum : onlara verdik
3. el kitâbe : kitap
4. ya'rifûne-hu : ona ariftirler, onu tanırlar
5. kemâ ya'rifûne : ...gibi tanırlar
6. ebnâe-hum : kendi oğulları
7. ellezîne : o kimseler, onlar
8. hasirû : hüsrana düştüler (düşürdüler)
9. enfuse-hum : kendi nefsleri, kendileri
10. ve fe hum : ve artık onlar
11. lâ yu'minûne : iman etmezler

"Kendilerine Kitap verdiğimiz kimseler, Onu(peygamber kelimesini koymuşlar tefsirde ama bu kelime gecmiyor), kendi oğullarını bildikleri gibi, bilirler. Kendilerine yazık edenler var ya! İşte onlar iman etmezler."

Enam 20 ayeti.

Kitap ehlinin elindeki bilgi nedir?

Şamet ün nübüvve dir!

onu kendi evladını tanır gibi alametinden tanıyıp imansızlıkta devammmm edecekler bir müddet.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Bazıları bende Hateme ün nübüvve var diye cıkmaya kalkıyor.

bunu iyice hatırlatayım

Hateme nübüvveti Bıldırcın yumurtası kadar kırmızımtırak renkte sırtının kürek kemekleri arasında üzerinde " Muhemmedun Resulullah" yazılıdır.

Bunun olmasının imkanı yoktur bunu acıklamıştım niye olmaz diye.

Adam bakıyor sırtında tomurcuk rasgele benlerden biri var. iste hatme nübüvvet deyi veriyor.

Şimda hadi, türeyin bakam !! uyduruk mehdi türevleri.

Nübüvvetlerden herhangi biri ile türeyin.

Bak kimsenin sesi cıkıyo mu bu konudan sonra ?

İnternette görmeyen pek kalmadı Nübüvvet deyince ilk başta cıkıyor konu.

Türeyemiyolar Nübüvvet olunca.:a21:

أ

أحمد

Nübüvvet bakıldığında rengi, renklendirmeyi bilmeyne birisi için direk ağızdan kahvrengi diye çıkar ama kahverengi değildir, ama kırmızı renklide değildir, kahverengi ile kırmızının açık tonlarını birbirine karıştırın açık bir kahverengi ama kırmızımtırak bir parlayış biçiminde gibi gözükür parlayış dediğim rengin tonudur, pırlanta parlaması gibi düşünmeyin, doğrumudur?

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
tesekkürler Ahmet kardeşim.

Nübüvvetin kıymeti ortaya cıkıyor.

kim sahici kim dolapcı belli olma alametidir. :D

أ

أحمد

tesekkürler Ahmet kardeşim.

Nübüvvetin kıymeti ortaya cıkıyor.

kim sahici kim dolapcı belli olma alametidir. :D

Asıl sana teşekkürler Kaim kardeşim,

İlk bu konuları öğrenmeye başladığımda, kendi ulaştığım fakat emin olamadığım bilgileri senin yazılarınla doğruladım. Yinede tüm yanlışlardan ALLAH (c.c)'a sığınırım. ALLAH (c.c) senden razı olsun İNŞALLAH.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt