Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nebi olarak gelen peygamberlerin nübüvvet mührü ve Mehdi deki işaret (3 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allah nezaman ki bir peygamber gönderse Hz Muhammed sav haric hep (şamet ün nübüvve)yle göndermiştir.

ve bu gönderilen peygamber

"Ben size Allahın Rasuluyum " deyip bu Alameti göstermiştir.

Kendinden önceki peygamberleri sayıp elimdeki alamet onların elindeki alametin aynısıdır demiştir.

kafirler ise

"Eski zaman peygamberlerinde böyle bir alamet var ama biz inanıyor ki bu sendeki bu ben bir benzeri yada sahtesi

ufacık bir bene mana yüklemek bize cok sacma geliyor Seni zannediyoruz ki sen bir sahtekarsın"

iblisin salakca vesvese desteği ile tabi bu....

NOT: kimse Ahmaklık etmesin Bu alametin ne sahtesi var ne de benzeri Allah mührüdür. sadece sadece Allah mührü.

iblis varken inanabilmek temiz akılla kalabilmek cok zor.

Sahtekar olduguna inandırıyor insanları cünkü bir inandırdımı o kazınıyor.

KİMSE Sahtekarlık yapamaz Allahın Muhrü kimde ise Hakikat odur.

SAhte peygamberlerden de lanet gelsin, lanet gitsin.

ahmedialem

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm ey forum üyeleri

Selamün aleyküm ey forum üyeleri

öncelikle mehdi konusunu çok araştırıp takip ediyorum. Bunun nedeni rüya ötesi gördüğüm üst üste rüyalardı.ya rüyalarım yanılıyordu ya da oğlumda olan işaretler sıradan herkesde olabilecek işaretlerdi.ikiside bir birlerini tamamlıyordu.mehdideki olabilen ve yazılan bütün işaretler şamatün nübüvve de dahil hepsi oğlumda mevcut benim ismim ahmet .onunkide atilla isa a.s incildeki faraklit isminin bir benzetimesi olabilirmi.bilemem doğrusunu allah bilir zaten herşey tamamen açığa çıkmadıkça diğerlerinin yaptığı gibi sahte olarak beyan etmekten allaha sığınırım.bir piyango bilketinin çıkma ihtimali nasıl on milyonda bir se. Mehdideki yaklaşık 40 alametin sıradan çıkma ihtimali 10 milyarda bir olur.yani imkansıza yakın.karalar köyü-istanbul-yanağındakiişaret -alnındaki işaret- alnındaki içbükey-iki kaş arası çukur+sağ bacağındaki yaraizi+şamatün nübüve yeni çıkmayabaşladı garip bir ben.+izmirin en uzak ilçesindeyim+ şu an doğuya gitmek üzereyim .çünki ben bir memurum ve memurun en elt tabakasıyım bir hizmetli.ama babam medrese okudu siirtte. 10.01.2003 doğumlu.ve küçükken geçirdiği ateşli havaleden konuşması ve sol ayağı yürüme sitili bozuldu. Ve onu kızdırdığımda bazen sol dizine vurduğu oluyor ve sol gözünü kaşıyor.bu epilepsi yani sinir hastalığı olup 2 yıl yeşil reçeteli ilaç kulllandık.onun bütün hareketleri farklı ve tuhaf ha bir şey daha .mehdiyi müjdeleyen çift boynuzlu yıldız 24 şubatta dünyaya en yakından geçmişti. Ve ben bu çocuğun babasıyım ve 24 şubat gerçek doğum günüm .bu işarette ona en yakın kişiyi kasdedebilirmi. Doğrusunu allah bilir. Buraya bir şeyler yazmamın sebebi . Hepimiz bekleyip bakalım. Allaha emanet olun.

suda

Kayıtlı Kullanıcı
benim bildiğim mehdiyi kimse anlamayacak yani tanıyamayacak kendi kendisi bile bilemeyecek bu tür işaretlerin kendisinde olduğunu kaç kişi sğyledi bir bilseniz herkes kendini mehdi ilan ediyor ben size değilsiniz demiyorum ama böyle şeyleri gizli tutun çünkü mehdinin düşmanı çok bence bir ilahiyatçıya danışın

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Sağ elinin Resmini cek buraya koy

cıkmaya başladı yada cıkacak demek yeterli değil.

"şağ el üzeri minik yumru şeklinde dokununca hissedilen bir ben sanki içinde taş var gibi yada biraz daha yumuşağı."

Resim tam olarak kanıttır.

Resimi görelim ?

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
HZ Muhammedin peygamberliği kitap ehli tarafından nasıl inkar edildi?

peygamberlik alametlerinin en büyüğü şamet ün nübüvveye sahip olmasıdır.

bu bütün peygamberlerde Allahın Alamet geleneğidir.

Hz Muhammed gelince bu gelenek kırılmıştır yada değiştirilmiştir.

Biz Hz Muhammed Sav in peygamber oldugunu tasdikliyoruz fakat kitap ehli tasdiklemiyor.

şöyle diyorlar:

haşa "Muhammed sav te peygamberlik alameti yok bizi sırtındaki birşeyle kandırıyor.

hangi peygamberde bu görülmüş şimdi kalkmış ben peygamberim diye ortalıkta dolanıyor.

Sahtekar bu

Alametsiz, başka bişi yi bize alamet olarak yutturmaya kalkıyor" diyorlar.

onların acısından bakınca bu doğru.

bizce ise bir kısmı doğru

iblisin bir oyunu var ortada iblis doğru bilgiyi kullanarak ortalığı bozuyor

doğru ile yanlışı birbirine katıyor.

tırnak içinde yazdığım bilgiyi hashamlar ve pislik papazlar islamın önüne set olarak kurmuşlar.

işte bu set son gelenlerle yıkılacaktır.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Hz Muhammedin sav peygamber oldugunu sahabeler bizzat görerek onunla yaşayarak anladılar ve Allah sahabelere Hidayet verdi ki onlar sahabesi oldular.

mucizelerini gördüler. ayı yarması, miraca gitmesi , bir tuzu su kuyusundan bir yudum su içip suyu geri dökmesiyle suyun tatlıya dönüşmesi.

hudeybiye de bir ibrik suyla abdest alıyor sahabeler telaşlanıyor son suyumuzu da harcıyor diye hatta gelip abdest alırken bitirme suyu diye geliyorlar

peygamberimiz herkez su kablarını alıp gelsin diyor ibrikmiydi hatırlayamayacam yanlış olmasın su kabını ters ceviriyor bütün sahabeler bu ibrikten bütün su kaplarını dolduruyorlar

yani 10 litrelik bir kaptan 1000 litreden fazla su cıkıyor ama bitmiyor

herkez abdest alıyor su içiyor devesini suvarıyor 1 ibrik sudan oluyo bu.

buna sahabeler bizzat şahit oluyorlar.

daha neler neler... onun cok mucizesi var.

.................

bizler peki görmeden peygamber olduguna nasıl kanaat getiriyoruz

kuran la kuran onun aynası ve sadık bir peygamber oldugunun göstergesidir.

kurana bir kelime bile katmamış. O Aheng hiçbir sözde yok.

ve o kurana bişi katacak olsa ahengsiz çarpık birşeyler olurdu.

mesela bizler için bıraktığı ayak izi....

bizlerin kanaatini sağlamlaştırmak için var olan olmaya devam eccek şeyler.

birde yalan olsa kokusu cıkar milyarlarca müslüman olması

kitabın tertemiz olması

(miras cok sağlam = kuran)

hadislerinin dolu dolu olması etkili olması

insanlığı şefkati...

aklıma gelenler bukadar daha coktur

biz de ümmetiyiz.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Şamet ün nübüvve boyut olarak ele orantılı birşeydir. ne dana kadar bir bendir nede nokta kadar birşey.

Allahın vucut orantı kanunlarına göre bu meseleyi ele alacak olursak

büyüklüğünün

Mercimekten büyük , nohuttan küçük olması gerekir...

bazılarının elinde güneş yanığından yada başka birşeyden oluşan leke olabilir

bu şamet ün nübüvve değildir.

ufacık bir leke var işte mühür diye cıkıvermek olmaz. Bariz bes belli bir ben olması şart.

yada elinde sivilce cıkmış :D yada elinde yağ bezesi var bunlar yanıltır.

Ben olacak şimdiye kadar kimse bariz bir ben gösteremedi

abimde yok babamda yoktu rahmetlide anamdada yok dayım gilde amcamlarda bütün sülalede kimsede yok.

eminim sizin sülalede de kimsede yok.(genel olarak bütün site sakinlerinin akrabaları)

arkadaslarımdada yok

ünüverstede kimsede karşılasmadım hiçbir arkadasımda görmedim. cok insan gördüm.

Elinde güneşten yada başka bir sebebten leke olan olabilir belki görmüşümdür.

böyle birşeyi ben demek ZAn üzerine gitmek olur.

Hezeyan olur!

bu şey ya vardır yada kimsede yoktur.benzeri yada ortası yok. kimsede olmadıgını hafızamı kurcalayarak gördüm.

konunun tutululurluğu okunurluğu var binlerce kişi okumuş

onlarda binlerle carp kaç insan eder olsaydı onlardan biri AAAA biz böyle bişi gördük derlerdi.

baştan söyledim MEhdilik alametlerini tuturan cok kişi olabilir.

ilk başta demiştim. Gözü yeşilmiş cıkıvereyim olmaz!

herkez mehidik bende olsa diye bir istek olabilir. bunu yanlız Allah verir.

MElekleri gönderir malum kişiye ve O ana kadar O kişi hiçbir şeyi bilmez gaflet halindedir.

o andan evvel ona MEhdi diye birşeyi duydun mu diye sorsan O NE Yavvv der :D (bilmeyecek buda bir ihtimadir.)

MEhdi kendi kendine değil MEleklerin Allahtan cık emrini getirmesiyle cıkar.

Eğer görürseniz

Çok yakından yüksek pikselli foto makina ile cekin sağ eli flaş hafızadan bilgisayara atın oradan internetteki REsim sitelerine ekleyin (mesela Tinypic sitesi) sonra url yi burada yayımlayın.

bu konu 1 senedir var daha REsim delil verecek delikanlı cıkmadı .

ahmedialem

Kayıtlı Kullanıcı
evet .başka bir bakış açısı.kabullenmek yada reddedilmek bireysel olarak birşey ifade etmez mehdi açısından. onun yapacağı insanlık yolunda görevlerdir. zaten zaman ve saati doldummu ALLAH vadini gerçekleştirir.insanların ekserisi istisnalar hariç, koyun sürüsü gibidir, önce diretirler sonra birbirini ezerler.burada kaim profilli arkadaşımız doğru şeyler söylüyor her açıdan.ama ben burada bir şey peşinde değilim. sonuçta inanmak istemeyen bir uyduruk mercimek kadar birşey der yumruk ekleminde,bakalım kimbilir zamanı gelene kadar ne sahte mehdiler göreceğiz.LA YAĞLEMÜL GAYBI İLLALLAH= GAYBI ALLAHTAN BAŞKA KİMSE BİLEMEZ. mehdi geldiğinde zamanı dolana kadar gizli kalmalıdır.

أ

أحمد

Kaim daha önce kendini tanıttın mı bilmiyorum, fakat yazış aksanın Cübbeli Ahmet Hoca'ya benziyor, içimden bir ses o yada yakın takipçilerinden biri olabileceğini söylüyor.

Bir kaç yazına rasladım, mantığın gerçekten çok yerinde, fakat şamet-ün nübüvve'nin neden bu kadar üzerinde durduğunu pek anlayamadım, bir çok yerdede omuzunda olacak deniliyor, daha başka yerlerde bunu açıklamışsındır belki, doğru olabilir, araştırmadın pek, fakat bir bilginin birden fazla yerde okunması ve sorulacak soru karşısında " heh adam sormuş" demesi açısından burada da bilgini paylaşırsan sevinirim.

Öyle çok derinleştirildiki konu, sokaktan geçen bir adam araştırsa "aha bu benim" diyecek vaziyete geldi durum. ALLAH (c.c) insanlara akıl hidayet ihsan eylesin.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
omuzda nübüvvetin isi ne ?

burada bir hata var hadisin o kısmı hatalı gecmiştir.

Nübüvvet sadece iki yerde olur.

ya Hz muhammed sav teki gibi sırtındaki özel bölgede yada sağ elde diğer bütün peygamberler deki gibi...

Cübbeli hoca ben değilim.

onunla alakam yok.

neden hadisin o kısmı hatalı gecmiştir?

omuzda olursa bunun genel bir örneği yok anlamıda yok.

herkezde olabilecek birşeydir.

ama sağ elinde olan kimse yok cünkü orası KORUNMUŞ BÖLGEDİR.

sırında ben varmış bilmemneymiş yada bacağında ben varmış

bunların hiçbir anlamı yok herkezde bu olabiliyor

olabildiği içinde ben mehdiyim diye türeyen cok kişi oluyor.

Şamet ün nübüvveyle türesinler eğer türeyebiliyorlarsa.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
kitap ehlini davet edebilmesinin tek yolu var

oda Şamet ün nübüvveye sahip olması

onlar sadece bunu kabul ediyorlar.

çünkü kendi peygamberlerinin hepsinin alameti o!

أ

أحمد

Düşüncelerine kısmen katılıyorum, omuz üzerinde bir benden bahsetmedim zaten. Sadece geçen bir hadisi örnek verdim, çoğu yerde bu efendimizin nübüvvetine bağdaştırılıyor. Yani iki omuz arası.

Bir yazındada okudum ki nübüvvet sonradan ergenlikte gelir diye birşey söylemeişsin tam emin olamamakla birlikte, fakat benim bildiğim rahip Bahira, Efendimizin nübüvvetini 19 yaşındayken görmüş, bundan önce kimseler tarafından dikkat çektimi bilmiyorum ama, senin ergenlik durumunu göze alırsak 19 yaşındaki geç ergenliğe girmiş oluyor, 2 bölümdede durum çıkmaza çıkıyor.

Bence bu belirtilen noktada, yani elde nübüvvet mührü olsa, bence yakınları tarafından çok hızlı birşekilde farkedilebilir, bir başka yazında ALLAH mehdisini 70 kat perde ile gizlemiştir diyordun.

Şimdi şu sonuçlardan yola çıkacak olursak, Mehdi kendini biliyor ve çok sıkı biryerde kendini gizliyor. Çünkü sende, bende, yada dini kuvvetli olan birisi elin belirtilen noktada belirtildiği şekilde ben görsek hemen şüpheleniriz, normal bir ben olabilir diyeceksin, normal bir benle nübüvvetin ayrılması çok kolay kanımca.

Yada bir farklı sonuç, nübüvvet görev verileceği anda çıkacak, çünkü ben bu kadar sene bir çok insanın eline dikkat ettim, özellikle çok çok yakın bir arkadaşım, aklın alamayacağı kadar vücudu ben kaynıyor, yüzü felanda aynı şekilde fakat el üzerinde tek bir tane beni yok. Yani el üzerinde ben çok çok farklı bir durum bence.

Bunları çelişkileri ortadan kaldırmak için soruyorum, benim bilgilenmemden çok takip edenlerin akıllarına gelebileceklere yöneliyorum.

Sormuş olduğum sorular, senin yazmış olduklarını terse çıkaracak yada başka durumları ispatlamaya yönelik yazılar değil, senin yazılarını dikkate alarak yazıyorum, yanlış bir gözlem yapmış olabilirim, bunuda en iyi şekilde analiz edip anlatabilecek, yazdıklarının hakimi olan sensin :)

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
eminim ki Şamet ün nübüvveyi daha yeni ve benden duymuşsundur.

bundan sonra fark edilme aşaması var.

şimdiye kadar bu kimsenin aklının ucundan gecen bir bilgi mi?

Bilgiler doğru.

inan ki cok büyük titizlikle irdeleye irdeleye yazmaktayım.

Yahudi ve hristiyanların kitaplarına da bakabilirsin.

Neden bunu diyorum ?

çünkü ayet "Onların ulusu oğullarını tanır gibi tanırlar" demekteler

yani alameti bizden daha iyi bilmekteler.

biz bilmiyorduk

bu konunun üzerine 1 tane islami kitap göremedim.

1 tane bu konudan bahseden konu görmedim.

bu konu ilk ve tek.

sadece 1 yerde hadis olarak gecmekte

başka yok

bunu Alimler ele almalıydılar neden ele almadılar?

Cünkü şimdiye kadar gizli kalması gerekli idi!

gizli de kaldı.

أ

أحمد

Bilgiler doğru.

Neden bunu diyorum ?

biz bilmiyorduk

bu konu ilk ve tek.

başka yok

gizli de kaldı.

Bakalım doğru anlamışmıyım..

Yani konu açısından demek istediğin bu tarz bir beklentinin, tartışma konusu ilk ve tek olarak burada gerçekleşiyor, diğer bir çok bilgi bunun aksini söylüyor.

Gizli kalması gerektiği husuna geleceksek, bu zamana kadar bu konu kimsenin aklına gelmemişti, sadece irdeleyip açığa çıkaran sensin galiba?

Bu sadece 1 yerde hadis olarak geçme hususuna bakacak olursam da, galiba bende o 1 yerde geçen hadisi okumuştum :) Bunu yeni öğrensem bu kadar ehemmiyetli sorular yöneltmezdim.

Bunları dile getirmemin sebebi daha önce bende böyle birşeyi okudum ve senin yazdıklarınla bağdaştırdığımda ilerlemiş olduğun mantık hoşuma gitti, doğru olup olmadığını ALLAH (c.c) bilir.

Sen şimdi diyorsunki Sırtında olamaz çünkü " O sadece Efendimiz Hz.Muhammed(S.a.v)'e özeldi ve başka kimsede olamaz." Bundan yola çıkarak ve benim belki bilmediğim, sen başka bilgileride bağdaştırarak bu tek biryerde geçen hadisi doğruluyorsun ve Şamet-ün nübüvve ile gelecek diyorsun.

Yanlışsam düzeltirsin. Bende senin gibi bu tarz durumları düşünüyorum, mevcut olanlar, sadece mahsus olanlar ve olmaması gerekenleri çağdaştırıyorum fakat paylaşmıyorum. Bu konuyuda irdeliyorum belki bi ışık tutabilir fikirlerime.. Yardımlarından dolayı ALLAH (c.c)'da senin yardımcın olsun ve en doğru ilimleri paylaşmanı nasip eylesin İNŞALLAH! AMİN.

cancan11975

Kayıtlı Kullanıcı
şametü ün nübüvveyi

şametü ün nübüvveyi

Bilgiler doğru.

Neden bunu diyorum ?

biz bilmiyorduk

bu konu ilk ve tek.

başka yok

gizli de kaldı.

kaim kardeşim bana mail adresini ver bu et beninin resmini sadece sana göndereceğim...

cancan11975

Kayıtlı Kullanıcı
ancak tarif edilen bu ben mi? onun kararını sen verirsin..
ben bu konuda bir yorum yapamıyorum..

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
İNsanların boynunda yada sırtında et çıkıntısı olur. belki bunun bir benzeri et cıkıntısı elinde de olabilir.

bu ben değildir. sadece et cıkıntısıdır.

konunun daha ilk başında bunun ne oldugunu söyledim !!!!!!!!!!!!!!!!!!

et cıkıntılarından bahsetmiyoruz BEN DİYORUZ ve bu sekilde görülmemiş bir ben ;et cıkıntısı şamet ün nübüvve değildir.

yada elinde güneş lekesi var. yada herhangi bir leke var.

bunlar sadece lekedir.

Ben olacak; diyoruz. Ne et benine benzer(et cıkıntısı ; bunun ne oldugunu herkez bilir.) nede lekeye... bunu ilk başta yazdım.

"MİNİK YUMRU ŞEKLİNDE BİR BEN" tanımı bu.

Resim varsa kimse kimseyi tanımıyor buradan paylaşabilirsiniz.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
SIGIL-ET-BENI-DERI-CIKINTILARI-GECIREN-KREM__40684008_0.jpg

bu resim bir örnek tir.

El resim örneği

bunlar ben mi ? Değil

ne bunlar Et cıkıntısı yada siğil dedikleri şeydir.

şimdi espiri olarak şunu söyleyeyim :D

Ne cok şamet ün nübüvve cıkmış bee :D:D

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Regine varana kadar bilgiler var. rengi "SİYAH İLE KAHVERENGİ" Arasıdır.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
minik derken ne kadar minik oldugu da tanımlı

boyut olarak

Mercimekten büyük nohuttan küçük.

(hateme ün nübüvve ise bıldırcın yumurtası kadar bir yumru.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt