Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nebi olarak gelen peygamberlerin nübüvvet mührü ve Mehdi deki işaret (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kaim ;Konularını okudum ilgimi çekti...Size sorum şu...Bu ''ben'' üzerinde yazılı bir ayet veya işaret yok mu?
El üstü gizli işaret ne derecede gizli işaret olur?...Ben buradayım diyen bir ''Ben'' için?
Ayrıca bu bilginizin kaynağı nedir...Konu önemli o yüzden Kur'an-ı Kerimde ayet olarak karşılığı var mı ?
Hangi tarz bir bilgi ile Meleklerle irtibat teşkil ettiniz?...
Meleklerden bahsederken A.S. tabirini neden kullanmadınız?
Cevabınızı bekliyorum...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kaim ;Ahmet ismi Hz Muhammed Mustafa A.S. 'a aittir...İncil'de işaret edilen de Hz.Muhammed Mustafa A.S. 'dır...Konuları karıştırmamakta yarar var...Zaten Allah C.C. 'nun emirlerine riayette bir sürü kusurlarımız oluyor...Birde karışıklık olursa ne yaparız...
''Ben'' olmalı , olayı doğru olabilir ancak sizin tarifiniz doğru değil...Fazla belirleme ihtiyacından kaçınmak lazım ,Allah C.C. nun emri dışına çıkmamak lazım o konuyu kendisi bilir sabredip yolunuza devam etmelisiniz...Konu Allah C.C. ile ilgilidir...Sizin doğruyu bulmanıza gerek yoktur...Zaten Allah C.C. doğrusunu bilmekte ve istediğini yapmaktadır...Bizler sabredip KUL olma yolunda ibadete devam etmeliyiz...Allah C.C. nun emirleri ne ise ona yönelmeli layık olmalıyız...
Ayrıca Melekler ile irtibat konunuzu gözden geçirmenizi...Yanlıştan sana sığınıyorum Yarabbim iz demenizi ve Allah C.C. na sığınmamızı tavsiye ederim...
Önce Allah C.C. na itaat sonra Hz. Muhammed Mustafa A.S. 'ın Resul uğuna şehadete yani kelimeyi tevhit ve Keliime Şahadet 'e sarılmak sonra layık olmak,kul olmak hepsi bu ...
Diğer konular biz Kulları ilgilendirmez Allah C.C. ne nasip ederse o olur...O 'na sığınıp benlik ten kaçınmalı İman yoluna devam etmeliyiz...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kaim; Şeytan Lain 'in meşgul etmesinden ve aldatmasından kaçınmak gerekir diye düşünüyor ve yanlışlardan ve Şeytan Lain ve yandaşlarından Allah C.c. 'na sığınıyorum...Konu tamam oldu...Sitemiz bağlılarına selam ve sevgiler sunuyorum...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kaim ; Konu tamam oldu dedim ancak Azrail A.S. ile ilgili açıklaman dikkatimi çekti...Melekler Yaratılışları gereği Allah C.C. na itaatte kusur yapmazlar...Onlar ''özenme'' gibi bir düşünceyi Allah C.C. na itaatsizlik sayar ...Sana Allah C.C. na sığınmayı ve teferruatlar dan kaçınmanı tavsiye ederim ...Sen Allah C.C. nun yarattığı İNSAN olarak zaten çok önemlisin...Kul olmak ve Hz. Muhammed Mustafa A.S. ın Ümmedi olmak size yeterli olmalı gerisi Allah C.C. kalmıştır...Selamlar...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Bu ben olamaz demeniz nefsi olarak kabul edememe olarak algılamaktayım.

Benin yerine dikkat cekerim !! cok dikkat etin. Ben sağ elde yasak bölgededir. bunda hemfikiriz demi .

Rengine gelince niye kırımızı değil ? Hatame nübüvvenin özelliği ile şamet in özelliği aynı olur mu yaa

Birisi genel nübüvvet (samet ün nübüvve ) digeri ise sadece 1 kişiye özel tasarlanmış nübüvvet.

Eger deseniz ki Hz muhammed harici falanca rasulun beni de kırmızı idi ozaman tamam.

Allah nezaman bir Rasul gönderse ona MECNUN dediler hiç kulak asmıyorum onun karektiri böyle...

Ayrıca demektesiniz ki bu ben herkezde olabilecek bir ben .

Yakından görüp dokundunuz mu incelediniz mi ?

Yok.

Eger bu ben bırak sağ elinde vücüdünün herhangi bir yerinde aynısını gösterin boynumu vurun! görmedim hiç.

konuyu sabote etmesinler diye ilk başta kimliğimi acık etmedim. hem rahatca anlatabileyim diyeydi.

Vakit geldi ve acıkladık.

Benden yamuk görmediniz. samimiyetsizlik görmediniz. dürüstlüğüme bir şürü insan kefildir burda.

Cebrail e as niye demiyon gibi seylerle yaklasmayın bana oda Bana as demiyor direk isimimle AHMED diyor.

zaten aleyhisselam olma sevdasında değiliz. normal bir insanız.

Cebrail geldi diger meleklerle ve yetkiyi teslim etti.

Şimdi diyeceksiniz ki sen cinlenmişsin?

Hayır ! bende öyle sandım ilk başta ve ıspat ile mucize istedim istemediğim kadar mucize gösterdiler. Sadece ben değil cok kişi gördü.

1. gaybet 2 yıl sürdü şimdi ise yakında 2. gaybet başlayacak ...

Beni unutmayın samimiyetimi dürüslüğümü göz ardı etmeyin.

Kimseyi aldatacak değilim.

Salıcakla kalın Allah a emanet olun.

Beni zor günler bekliyor.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kaim Kardeşim; Ben sizi daha yeni tanıdım konuyu araştırıyordum ...Ancak sizin yazıyı okuyunca son yazınıza kadar okudum ...Resimleri gördüm...Tamamen adapte olmuşsun güzel ancak bizde senin ağabeyin sayılırız sana yardım olsun için bazı konulara değindim sadece dikkat et Kaim sakın hata yapmış olmayasın ...Bu iş öyle tek başına sizin yürüteceğiniz iş değil ...Yani İlminiz olabilir ancak İlminizi sizden olarak söylemeniz sizi yalnızlığa iter ...O yüzden İlminiz e müracaat edin ve Allah'ım yanlıştan sana sığınırım...Şeytan lain nasıl benliğe bürünüp cehenneme layık oldu ise beni benlikten koru Şeytan lainden sana sığınıyorum de ve sor...Acizane tavsiye ediyorum...
Sen hiç korkma doğru bilgi ve Allah C.C. 'nun nasibi ise sorun yok sen Allah C.C. 'na havale et...Sağ el ...Ben vs...diye fazla kafana takma...
Çünkü O ben ...O Ben değil... Doğrusunu Allah C.C. bilir...Ama maalesef durum bu...Konuyu bilerek söylüyorum...Çok araştırdım ve emin oldum...
Meleklerle irtibat olabilir...O irtibat yetkisini öğrenmiş olabilirsin ancak Melekler arası geçiş izni Allah C.C. 'dan alınır unutma ...Edep böyle olur... ama genede sana dikkatli olmanı tavsiye ederim...
Biz Şeytan Lain 'in musallat olup ta mucize gibi şeyleri yaşayanları gördük...
Çünkü senin dediğin tarzda irtibat olmaz...Allah C.C. sana müsaade edecek...Cenneti ala sana açılacak vs...Önce Muhammed Mustafa A.S. 'ın Ümmed'i olman lazım...Eğer Müracaatların doğru ise sorarak doğruluğunu öğren...
Kendini İSLAM 'ı yaşama hayatını kontrol ile deneyebilirsin...Namaz sevgini sına...Secde sevgini sına...Adem A.S. 'dan itibaren bütün Peygamber A.S.'ları sevgini sına ...Allah C.C. emir vermişti Adem A.S. 'a secde et emri bu emri gözden geçir itaatini sına ...
Bu yazı sana son yorum yazım...Allah C.C. senin yardımcın olsun seni Şeytan Lain ve yandaşlarından korusun selam ve sevgilerimle...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kaim ; Genede şunu bil ki eğer doğruluğunu öğrenirsem mutlaka sana yazar ve hemen tanışalım derim hiç merak etme biz her zaman doğru bilgi yanındayız...Gözlerinden öperim...Ne olur Allah aşkını devam ettir olur mu?...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kaim kardeşim;Haydi diyelim doğru söylüyorsun o zaman bana Kur'an-ı Kerim hakkında düşüncelerini söyle,seninle bağlantısı hakkında ki düşüncelerini söyle...
Birde Ümmed olmanın ,Kul olmanın,Hacı olmanın ,Süleyman olmanın işaretlerini söyle veya ima yolu ile anlat çünkü gizli anlatılmaz diyebilirsin...Sen yaz biz Allah C.C. nun izni ile İnşallah anlarız veya BİLEN 'e sorarız...
Ayrıca tabi ki biz Senin açıkladıklarını , Ben konusunu sorduk ondan sonra yazdık...
Allah C.C öbür tarafta insanlar gelsin sorayım ceza ve mükafat vereyim diye bekliyor anlayışı yanlış olur...''O'' her an'a hakim İsterse İNANAN topluluğu derhal var eder ''O her an bir ŞAN'da dır...
Emrini hatırla ...''İsteseydim sizi yok eder yerinize istediğim topluluğu yaratırdım''... İbtila sız olur mu?Her canlı ''Hay''taşıyan sınavdadır...
Birde ne olur Allah C.C. na sığın ve ona olan Aşk'ını itiraf et...Sakın kendini öne çıkarıp benliğe girme...Allah C.C. hiç bir kimseyi unutmaz ...Hiç kimsenin hakkını başkasın vermez...
Sen Allah C.C. nun bilgisi ile yaratılmış ve ''Secde edilsin''emrine mazhar olmuş ADEM A.S. 'ın neslisin...Yani İNSAN 'sın...Ama bil ki Adem A.S. oğulları dahi aynı ibtilaları yaşadı...biri kazandı diğeri kaybetti...Önemli olan doğru adım atmak...Benlik 'ten çıkmak zaten benlik güdersen ilimden uzaklaşırsın...Selamlar..
Ulu Rabbım'iz yüce ve büyüktür...Yarabbımize hamd ve şükürler olsun...
Allah C.C. na güvenelim ve dayanalım , o bize yeter....Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kaim Kardeşim aklıma geldi sen bu ''Ben'' i doktora göster ''Genel cerrah veya Cildiyeciye'' sana onlar daha iyi bilgi verir ...
Olumsuz şeyler duyarsan da üzülme Allah C.C. 'nun sevgisine mazhar olmuşsan mesele zaten yok ''O '' sevdi mi tam sever...Sevdirir...
Şöyle değerlendir...Allah C.C. beni seviyor...Daha çok sevmemi istiyor...de...
Adem A.S.,Mescidi aksa,Kabe yolumdan ayrılmamamı istiyor ...de ve Kur'an-ı Kerime ...Muhammed Mustafa A.S. ,Allah C.C. 'na çok büyük aşkla bağlan ...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kaim sen sormadık tan sonra artık yazılarına yorum yapmamın doğru olmayacağı düşünüyorum...Sağlıcakla kal...

sandiik

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili dostlar..
aziz kardeşler..
bilmeden günaha girmek var..yorum yapmayın..Allah'ın gücüne gider..
etmeyin,

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Egerki ben yalan iddada bulunsam beni Allahın elinden (eli yok mecazi manada) kim kurtarır.

hem yalan iddada bulunsam Allah imanımı giderir. Yalancıların imanları giderilmiştir.

Onlar kibirlidirler. Kendilerine Aleyhisselam dedirtmek isterler en büyük hisederler. kendilerini büyük görürler.

Meleklerde emrime amade oldugu halde bir dilenci bile benim garip kardeşimdir.

Size bir belirti : Allah imanımı giderirdi ve imansızlık kokan cümlelerim olurdu. oldu mu, olmadı ?!

Beni cildiyeye göstermiştik ilk cıktıgında yıllar evvel

Cildiyeci kayıt altına almişti. Büyüme evresinde koyu renk bir ben die kanser olabilir demişti.

bu tarz bir beni ilk defa gördüğünü söyledi. ama ne o nede biz ne oldugu bilmiyorduk anlamını bilmiyorduk.

Gerekirse alırız neşterle dedi ama Damarları sökmek zorundayız dedi Almak icin. buda eger ilerlerse kontrol altına alalım hele zararsızda olabilir dedi.

Hicbir zararını görmedim.

أ

أحمد

sevgili dostlar..
aziz kardeşler..
bilmeden günaha girmek var..yorum yapmayın..Allah'ın gücüne gider..
etmeyin,

Estağfirullah kardeşim, hiç birşey onun gücüne gitmez.. Bazı kelimeleri o kadar çok dilimize dolamışızki anlamını ve içeriğini hiç düşünmeden söylüyoruz, Aman dikkat edelim. Estağfirullah..

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allah ı zikrideyordum. insanlara Allahın uluhiyetini anlatıyordum.

Rabbülalemin bir işaret gönderdi.

"Ve yıldızların ışığı söndürüldüğünde" Tekfir 2 ayeti. Gerceklesti.

İnsanlara dedim ki bakın gök yüzüne benim yıldızımdan başka bir tane yıldız görebileceniz mi ? (benim yıldızım en parlak olan yıldızdır)

Dolunay ve sadece en parlak yıldız vardı gök yüzünde. başka 1 tane bile yıldız yoktu. ışıklarını Allah alamet için söndürmüştü.

Herkez bakındı durdu Nerde bu yıldızlar diye telaşlandılar. hayretler içinde kaldılar.

Sonra yürüyelim dedim.

Gök yüzüne baktım hala yıldızların ışıkları yok.

"Sizlerde ışık verebilirsiniz izin verdim." dediğim anda gözlerim şahittir. Anında ışık vermeye başladılar.

Sonda dedim ki " şimdi bir daha bakın yıldızlara"

Eger izin vermeseydim yıldızları birdaha göremeyecektiniz.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Kıyametin kopacağı gece de aynısı olacak yıldızların hepsinin ışığı söndürülecektir.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
aslında tam bir Mürşid i kamil olamadım daha ilk başta cok bilgisiz ve cahilken yetki verildi tart ve yükünü bil diye.

agır geldi bunu benden al yada ertele diye dua ettim

sonra dua ettim "Ya Rabbi bu görevi Bir mürşid i kamil olana dek tehir et dedim."

mühlet 40 ı ma kadar ertelendi sanırım. Hazırlık ve kendimi yetiştiriyorum bu evrede

Ehli biri olmam lazım tam manasıyla ki yetkiyi taşıyabilelim demi.

kuran hadis sünnet çalışıyorum uygulamalı olarak.

Suan da tehir zamanlarındayım.

Aktif zamanıma daha var.

Ozaman alani tebliğe bağlayacak hiçbir gizlilik te kalmayacak.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sad suresi ....
65. (Ey Muhammed!) De ki: “Ben ancak bir uyarıcıyım. Her şey üzerinde mutlak otorite sahibi olan bir
Allah’tan başka hiçbir ilâh yoktur.”
75. Allah, “Ey İblis! Ellerimle yarattığıma saygı ile eğilmekten seni ne alıkoydu? Büyüklük mü tasladın,
yoksa üstünlerden mi oldun?” dedi.
76. İblis, “Ben ondan daha hayırlıyım. Beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın” dedi.
77. Allah, şöyle dedi: “Öyle ise çık oradan (cennetten), çünkü sen kovuldun.”
78. “Şüphesiz benim lânetim hesap ve ceza gününe kadar senin üzerinedir.”
79. İblis, “Ey Rabbim! Öyle ise bana insanların diriltilecekleri güne kadar mühlet ver” dedi.
80,81. Allah, şöyle dedi: “Sen o bilinen vakte (kıyamet gününe) kadar mühlet verilenlerdensin.”
82,83. İblis, “Senin şerefine andolsun ki, içlerinden ihlâslı kulların hariç, elbette onların hepsini azdıracağım”
dedi.
84. Allah, şöyle dedi: “İşte bu gerçektir. Ben de gerçeği söylüyorum:”
85. “Andolsun, cehennemi seninle ve onlardan sana uyanların hepsiyle dolduracağım.”

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Kaim banada yetki verildi Kılıcı hazırladım seni bekliyorum...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
DUHAN suresi:
43,44. Şüphesiz, zakkum ağacı, günahkârların yemeğidir.
45,46. O, maden eriyiği gibidir. Kaynar suyun kaynaması gibi karınlarda kaynar.
47. (Allah, görevli meleklere şöyle der:) “Tutun onu, cehennemin ortasına sürükleyin.”
48. “Sonra başının üstüne kaynar su azabından dökün.”
49. (Deyin ki:) “Tat bakalım! Hani sen güçlüydün, şerefliydin!?”
50. “İşte bu, şüphelenip durduğunuz şeydir!”

yakais

Yasaklı Kullanıcı
MUHAMMED Suresi:
23. İşte bunlar, Allah’ın lânetleyip, kulaklarını sağır, gözlerini kör ettiği kimselerdir.
24. Onlar Kur’an’ı düşünmüyorlar mı? Yoksa kalplerin üzerinde kilitleri mi var?
25. Kendileri için hidayet yolu belli olduktan sonra gerisingeri dönenleri, şeytan aldatıp peşinden
sürüklemiş, ve kendilerini boş ümitlere düşürmüştür.
26. Bu, münafıkların, Allah’ın indirdiğini beğenmeyen kimselere, “Bazı işlerde size itaat edeceğiz”
demelerindendir. Allah, onların gizlice konuşmalarını bilir.
27. Melekler, onların yüzlerine ve sırtlarına vurarak canlarını alırken hâlleri nasıl olacak?
28. Bu, Allah’ı gazaplandıran şeylere uydukları ve O’nun hoşnut olduğu şeyleri beğenmedikleri içindir.
Allah da onların amellerini boşa çıkarmıştır.
29. Yoksa, kalplerinde hastalık olanlar Allah’ın, kinlerini ortaya çıkarmayacağını mı sandılar?
30. Biz dileseydik, onları sana gösterirdik de, sen onları yüzlerinden tanırdın. Andolsun, sen onları,
konuşma tarzlarından da tanırsın. Allah, yaptıklarınızı bilir.
31. Andolsun, içinizden, cihad edenleri ve sabredenleri belirleyinceye ve durumlarınızı ortaya koyuncaya
kadar sizi deneyeceğiz.
32. İnkâr edenler, Allah yolundan alıkoyanlar ve kendilerine hidayet yolu belli olduktan sonra
Peygamber’e karşı gelenler hiçbir şekilde Allah’a zarar veremezler. Allah, onların amellerini boşa
çıkaracaktır.
33. Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, Peygamber’e itaat edin. Amellerinizi boşa çıkarmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt