Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nebi olarak gelen peygamberlerin nübüvvet mührü ve Mehdi deki işaret (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
أ

أحمد

tesekkürler Ahmet kardeşim.

Nübüvvetin kıymeti ortaya cıkıyor.

kim sahici kim dolapcı belli olma alametidir. :D

Hem dolapçılar için çok güzel bir yol ağacıdır bu konu dallarından bilgi saçan yolun ortasında siper oluşturmuş çok güzel bir ağaçtır... ALLAH'ın izniyle sadece düşünüpte ibret alanlara geçiş vardır... Onun aksinde herkese yolun sonu burasıdır.. Aklı olan buraya kadar gelmişse , kibir yapmadan geri dönüp geldiği gibi yanlışlarını düzelterek devam etsin.. Aksi taktirde dediğin gibi dolapçılara geçiş yok...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Cebrail ile Mehdi Arasında gecen konuşmadan bir bölüm aktarayım.

Ya Cibril insanlar bana inanmayacaklar delil soracaklar Bende delil yok mu diyeceğim ?

Cibril : Dua et Rabbinden iste.

Mahdi: Ya rab bana öyle bir Alamet ver ki kimse yalan diyemesin akıl sahibi ise Peygamberlere ne verdiysen bana da ver.

Cibril : Hidayet sancağı sağ eline verildi.

Ondan sonra Rabbin ilhamıyla nübüvvetin varlıgını 20 seneden verilen şimdiki duasının neticesini sonradan fark eder.

Ve insanlara bildirir vakti gelince.

Cibril tekrar gelmeden kendiliğinden olmaz.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
tekrar belirteyim.

Allah hiçkimsenin sağ elinde YUMRU ŞEKLİNDE olan benlerden cıkmasına izin vermez.

şimdiye kadar söylediklerimiz gördüklerimiz.

Benden hariç şeylerdi. bunlar olabiliyor. Ama yumru sekilinden ben olursa Nübüvvetle karışma ihtimalini gidermek icin.

Rabbimiz bu tarz benlerin sağ elde cıkmasına müsade etmiyor.

Tarif ettiğim korunmuş bölge bu demektir.

Sağ el Allahın haremlerindendir. korunmuştur.

insanların sırtlarında yumru şeklinde minik rasgele herkezde olabilecek bir ben cıkıyor işte Hateme diye cıkmaya kalkıyor.

Hatemeyi de tanımladık

sırtında ben olabilir insanların. sırt korunmuş bölge değildir. insanda korunmuş bölge sağ elinin üzeridir.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Mehdinin sayısı rivayete göre 1 den fazladır. Adnan oktar belki öncü ilk mehdilerden olabilir. ama o Ahir zamanın büyük Mehdisi değil.

Büyük mehdinin Alemeti NÜBÜVVETTİR, ismi de AHmed tir.

kuranda ve bütün kitaplarda gecen isimi Almasıdır.

Hz isanın müjdelediği isimdedir. Saff suresi 6 ayettedir.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Ahmed Muhammed Mehdi bir gün söyle diyor:

"Ya Rabbi şeytandan kac yerde bahsetmişsin kitapta onu insanlara anlatmışsın benim yanındaki kiymetime nisbeten benden de bahsetmen gerekmez miydi ? İblis kadar bile bir kıymetim yok mu? "

Gönül koyuyor

Allahu teala Cebrail ile Cevap gönderiyor:

"Senden bahsetmeyen isminin gecmediği hiçbir kitap indirmedik Ya Ahmed.."

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Sağ elinin üzerinin Allahın haremi (korunmuş bölge) oldugunun delili nedir?

Öyle olmasa peygaberliğin en başta garantisi olmazdı! cok dikkatli düşünün.

Sağ elde hiçkimsenin minik yumru seklinde beni olamaz. Benden haric seyleri olabilir ama Beni olamaz.

Nübüvvetin, Allahın tarafından peygamberliği verdiği kesinlik delillik ortadan kalkar yoksa! Akledin.

önüne gelen peygamber diye türerdi.

أ

أحمد

Ahmed Muhammed Mehdi bir gün söyle diyor:

"Ya Rabbi şeytandan kac yerde bahsetmişsin kitapta onu insanlara anlatmışsın benim yanındaki kiymetime nisbeten benden de bahsetmen gerekmez miydi ? İblis kadar bile bir kıymetim yok mu? "

Gönül koyuyor

Allahu teala Cebrail ile Cevap gönderiyor:

"Senden bahsetmeyen isminin gecmediği hiçbir kitap indirmedik Ya Ahmed.."

Bunların kaynağı nedir Kaim Kardeşim? Sabırla her yazını inceliyorum, fakat benim senin gibi açık etmekten çekindiğim çok fazla soru işaretli durum var, yani şimdi şöyle birşey desem bu yazımdan etkilenip bazı kişiler aa bak bu şöyle olabilirmiş, o zamanda bu kısım tutuyor diyip yanılgıya düşmesinler diye senin araştırdığın ve bilgi sahibi olduğun kaynaklar bazı konularda bana eminlik kazandırabilir.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
elimu.jpg

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Resim Mekke de cekilmiştir.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Risaletin İlanıdır. Duyrulur bütün insanlığa...

Cebrail mikail Azrail yıllar evvel Yetkiyi getirdiklerinde ; "Biz meleğiz" dediler konuştular.

İnanamadık biz kimiz ki Cebrail bize gelsin dedik.

"siz olsanız olsanız beni cibril diye kandırmaya kalkan İblisler olabilirsiniz."

"Bize inanmak icin ne istersin "

"Mucize"

Aklı fikri hoplatacak Şeyler mucizatlar gördük.

Bir anda kamil imana geciş yaptık.

İnsanlara acıkladık Yalancı diye kovdular.

Simdiye kadar zerre kadar yalanımızı gören oldu mu ?

Ayrıca Allah izin verdiği sürece mucize de görülebilir musade ederse gösterilir de...

Hz Muhammed Aleyhisselama indirilenden zerre kadar şaşılmayacaktır.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Niye 3 sene gizli tutuldu ! Herşeyin bir vaktı vardır. Hamili bu gündür.

Gizlice anlatmadan baştan söylesek

onu da yaptık 1 tane imanını kurtarabilen olmadı malesef

Ben se bilmiyorlar ya Rab diye ağlamakta kalıyorum.

Bir kuzuyu daha iblise kaptırdık diye.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Biz !

kendi kendine bir türedi değiliz.

Allahın emriyle hareket eden bir beşerden başkası değiliz.

Benimde eskiden zerre kadar bile bil fikrim bilgim yoktu. Ta ki Melekler gelene dek.

Cok korkmuş ve ürkmüş biriydim. cünki hiç bilmediğim beklemediğim bir anda geldiler.

Mucizat olarak ; istediğim : Hz ibrahim gibi ateşte yanmamaktı . Eger kabirden ölüyü kaldırın deseydim korkmayacak olsaydım hazır olsaydım onu da yaparlardı. kalbim dayanmazdı.

mucizatlı halleri gördükten sonra İman bir anda kemale erdi 1 gecede...

günahlarımdan utancımı, Bakacak yüzümün kalmadıgı ve Allahın azamatini tam manasıyla kavmak Allah a karsı cok büyük bir korku oluşturdu.

Tövbe ettik hepsinden...

Mucizatlı halleri ilk Talebelerim de gördü. Sadece ben görsem olmaz. birsürü kişi şahit oldu.

Musanın da isanın da Varisiyiz.

Ehli kitapın tanıdıgı şeylerle(alametlerle) gönderildik.

Muhammed Aleyhisselam Hak peygamberdir ve hatemidir.. kuran haktır.

Biz Muhammed Aleyhisselama tam itaat etmekle emrolunduk.

Allah a cok ağır bir misak verdik.

Tıpkı Musanın misakını alır gibi...

Kitap uyduracak ta değiliz. Kitabımız da kuranı kerimdir.

Ne mutlu kutlu şahış Muhammed Aleyhisselama uyana..

أ

أحمد

Kaim Kardeşim Resmi göstermişsin fakat resimle ilgili yorum yapmamışsın. Normal de şu olmaz bu olmaz derdin, ama koyup devam etmişsin. Beni Yaratan ALLAH(c.c)'a yemin olsun ki takiplerimden sonra bana o resim nübüvvet deseler inanmam. İnanmam dediğimde ölçü var, başka alametleri aratır bana. Hani hep diyordun da ben kendi bildiklerime göre tastikliyordum kendi düşüncelerimi .. Nübüvvet dolapçı olup olmama alametidir diye, işte ben bu nübüvvetse başka alametleri ararım.

Rabbim nübüvvetle ilgili yazıyı nasip etti, dün bi çalışma yaptım rengiyle alakalı ama sonra Yine ALLAH(c.c) korkusuyla koymaktan çekindim.

Sorumdan sonra Yazmış oldukların nedir, ben ilk defa okuyorum ahmet._.yilmaz@hot.com msn adresim açık anlatamıyorsan yada benim anlamam gerekipte cahilliğimden anlayamıyorsam buraya email atabilirsin yada ekleyebilirsin msn kullanmıyorum ama kontrol ederim.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Cebrail ve diğer meleklerin geldiği tarih 5.-6 sene evvelinden tamda 10 Muharrem günü idi. Sonradan o güne baktım.

Anlatmaktan niye cekineyim ki

Dolap cevirenler yalancılar cekinir irkilir yada başka kılıklara girerler.

Her ne sorarsanız Ap acık anlatırım.

Saygılı olmanızı beklerim tabiki... Yoksa biz bilmemneyiz büyüküz gibi kibredecekte değiliz.

Hitabınız Kaim kardeşim diyebilirsiniz. Yada ahmed arkadas.

Allahın Tasdiklemesi yetmez mi ?

şimdi iki ihtimal var

1. Ben gercekten doğu söyliyorum.

2. Ben cok büyük bir yalan uyduruyorum Melek falan deyipte yada mucize deyipte

Bir müminin 2 . şıktakıni söylemesi eğer minicik bir yalanı bile varsa mutlak cehennemdir.

Hiç cehenneme gitmeye niyetim yok.

Bu noktada güven esastır.

Şimdiye kadar en ufak bir yalanım oldu mu beni tanıyın tiye her konuda fikir beyan ettim.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
En ufak bir arızalı tarafımı gördünüz mü

Yalancılara Allah mutlaka arıza yaptırır.

tutarsızlığımı yada...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Sol elde de aynı büyüklükte tamda Aynı anda cıkan bir Tam simetrik Avuclarımı birbirine yapıştırıyım elime civi caksınlar tam deng gelecek sekilde.

assa yukarı 20 sene evvel

bunun da aynı anda zuhur etmesi

bu ikinci alametin sağ eldekinin Bir garantörü oldugunu düşündürüyor.

Kitap ehline de sorun En iyi onlar bilirler.

Allah için yalan söylemeyeceklerse tabi...

20 sene hiç kimse en ufak bir sezmiş olması bile olmadı şüpelenmesi bile olmadı. Allah cok ,iyi gizledi...

ben kibretmiyorum hiçbirinize de büyüklük taslamıyorum. Hepiniz canım kardeşlerimsiniz. hitabımda da bir değişme olmayacak sizlere Kardes diyeceğim gene.

Azrail ile de konustum Hatta ona soru sorup cevap aldım.

Azraile ilk konuşmamada su idi :

Azrail siz meleksiniz biz insanlar keske melek olsak gibi sizlere imrenirler ne güzel varlıklarsınız.

Peki sizin hiç biz insan olsaydık diye imrendikleriniz var mı, Senin oldu mu"

Azrail : Evet , Ali dedi...

kesin kısa ve net konustular sanki lafları gümrükle cıkıyordu :D

_YUSUF_

Yönetici
Kaim kardeş sen ne anlatmaya çalışyorsun Allah aşkına.? Yazdıklarından hiçbirşey anlaşılmıyor.

Yagmurbey

Kayıtlı Kullanıcı
Risaletin İlanıdır. Duyrulur bütün insanlığa...

Cebrail mikail Azrail yıllar evvel Yetkiyi getirdiklerinde ; "Biz meleğiz" dediler konuştular.

İnanamadık biz kimiz ki Cebrail bize gelsin dedik.

"siz olsanız olsanız beni cibril diye kandırmaya kalkan İblisler olabilirsiniz."

"Bize inanmak icin ne istersin "

"Mucize"

Aklı fikri hoplatacak Şeyler mucizatlar gördük.

Bir anda kamil imana geciş yaptık.

İnsanlara acıkladık Yalancı diye kovdular.

Simdiye kadar zerre kadar yalanımızı gören oldu mu ?

Ayrıca Allah izin verdiği sürece mucize de görülebilir musade ederse gösterilir de...

Hz Muhammed Aleyhisselama indirilenden zerre kadar şaşılmayacaktır.

Kaim...

Seni iki senedir tanırım sende beni tanırsın ben YAGMURBEY..

sana böyle neler olmuş çok değişmisin hayırdır...

yazdıklarını okuyormusun acaba...

Kendini mehdimi sanmaya başladın KAİM kardeş...

أ

أحمد

Peki Ahmet Kardeşim, sen kimdin ve seni kimler kovdu, kimlere ne zaman anlattın da cehennemlik oldular.

Çok çelişkide kaldığım noktalar var, yazacak birşey gelmiyor aklıma. Soruların trafik kazası geçirdiği noktada her birini kurtarmaya çalışıyorum. Bu arada o eldeki nübüvvetse anlatılan tarife hiç uymuyor, bi kırmızılık göremiyorum, o ben koyu kahverengi bir çok insanda olabilir, Rabbim dilemedikçe el üstünde asla, seninde sınavın böyle diyeceğim, Meleklerin en kutsilerini saydın, ALLAH(c.c)'nın yaratışına kurban.

_YUSUF_ moderatör sinirlenme, başta ne yazdıklarını anlıyorduk, ALLAH'ın izniyle sondada anlarız.

Foruma girdiğimde yeni mesajları tarattığımda Kaim Kardeşimizin yazmış olduğunu görünce konu ismine bile bakmadan tereddütsüz yazılarını okurdum, bu yüzden bırakalım o bizim ulaşmak istediğimiz cevapları bize sunsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt