Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZ VAKİTLERİNİN SIRRI.... (1 Kullanıcı)

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
a.s kardeşim sabah namazını da çözdük telefonumu kurup en uzak yere koyuyoruz çalıncada heyecanla kalkıp namazlarımızı kılıyoruz ben zorlanırsam kardeşim o zorlanırsa ben birbirimizi namazın şevkinden mahrum etmiyoruz inşallah rabbim namazlarımızı kabul eder tekrar allaha emenet ol

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
a.s kardeşim sabah namazını da çözdük telefonumu kurup en uzak yere koyuyoruz çalıncada heyecanla kalkıp namazlarımızı kılıyoruz ben zorlanırsam kardeşim o zorlanırsa ben birbirimizi namazın şevkinden mahrum etmiyoruz inşallah rabbim namazlarımızı kabul eder tekrar allaha emenet ol
SAOLASIN KARDEŞİM.BİZDE SİZİN GİBİ YAPIYORUZ. AMA HEP SABAHLARI BEN UYANIYORUM.OLSUN SONUDA KALKIYORUZYA ONA BAK. ALLAH KABUL ETSİN, GÜZEL KARDEŞİM ALLAHA EMANET OL

Kaan Erdem

Yönetici
Namaz kılmamak, imansızlıktan veya iman zayıflığından ileri gelir. İmanın kuvvetli olmasının alameti, dinimizin emirlerine severek, kolaylıkla uymaktır. Bedeni hasta olana bazı işleri yapmak güç geldiği gibi, kalbi ve ruhu hasta olana da ibadet etmek güç gelir.

zeyfatma

Kayıtlı Kullanıcı
sağol kardeşim.. valla sözlerin boks maçındaki nakavt yumruğu gibi.ALLAH razı olsun senden.

imported_ebru_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar. İzledim ve bitişteki söz çok etkileyici olmuş. Yapanların ellerine sağlık. Elleriniz dert görmesin.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam kardeşim. emeğine sağlık ALLAH razı olsun.
çok güzel bir çalışma olmuş. ALLAH sevabınızı ziyadesiyle lütfetsin inşaallah...

ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

ögrenmek

Kayıtlı Kullanıcı
ben namaz kılmasını ögrenmek istiyorum

ben namaz kılmasını ögrenmek istiyorum

birisi bana yardımcı olsun namaz kılmak istiyorum

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Hiç mi bilmiyosunuz namaz kılmayı?

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
s.a ne kadar güzel inşallh biran önce öğrenip kılmaya başlarsn illaki birinden öğrenmene gerek yok şimdi çok güzel namaz kitapları var ayrıntılı ve resimli en güzeli onlarla öğrenmen zaten kolay yinede kafan karışırsa biz burdayız allaha emanet olun selam ve dua ile

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Günlük Namazla Neler Kazanıyoruz?

Bir Günlük Namazla Neler Kazanıyoruz?

Bir gunluk namazla ne kazaniyoruz ıııı

Namazın bütün ibadetleri içine alan bir ibadet olduğunu bilmem biliyor musunuz?

Konuyla ilgili bazı teknik rakamlar vermek istiyorum:

Günde 40 rek´at namaz kılıyoruz.Bu 40 rek´atın 17´si farz, 3´ü vacib, 20´si sünnettir.
Bir senede 14.600 rek´at namaz kılıyoruz.
Ramazan´da 600 rek´at teravih namazı kılıyoruz.
Toplam bir yılda 15.200 rek´at namaz kılmış oluyoruz.

Namaz kılan bir mü´min bir günlük namazından neyi ne kadar zikrediyor; hiç düşündünüz mü? Gelin ortalama bir rakam çıkaralım:

Namaz kılan bir mü´min bir günde en az:
- 40 defa Besmele çekiyor.
- 40 defa Fatiha Suresini okuyor.
- 80 defa Rabb´imizin er-Rahman ismini söylüyor.
- 80 defa er-Rahim ismini söylüyor.
- 213 defa -u Ekber diyor.
- 120 defa Sübhane Rabb´iyel-Azim diyor.
- 240 defa Sübhane Rabb´iyel Ala diyor.
- 15 defa Sübhaneke duasını okuyor.
- 40 defa Semi u limen hamideh diyor.
- 40 defa Rabbena ve leke´l-hamd diyor.
- 40defa Amin (Ya Rabbi! Dualarımı kabul buyur) diyor.
- 33 defa Zamm-ı Sure okuyor.
- 21 defa Ettahiyyatü´yü okuyarak Peygamberimize selam gönderiyor.
- 21 defa Kelime-i Sehadet´i söylüyor.
- 26 defa omuzundaki meleklere ve yanlarındaki Müslümanlara Selam veriyor.
- 13 defa ümme ente´s-Selamü ve Minke´s-Selamu Tebarekte ya Zelcelali vel - ikram, diyor.
- 13 defa Rabbena Atina, duasını okuyor.
- 13 defa Rabbenağfirli, duasını okuyor.
- 15 defa ümme Salli selavatını okuyor.
- 15 defa ümme Barik selavatını okuyor.
- 15 defa Euzübillahimineşşeytanirraciym diyerek şeytanın şerrinden ´a sığınıyor.

Bu zikrettiklerimiz sadece namazın içinde okunanlardır. Namazdan önce ve sonra okunanlar ve tesbihatlar bu rakamların dışındadır.

60 yıl yaşayıp da kulluğunun gereklerini yerine getiren bir mü´mini yaptıklarını ve söylediklerini bu kadar yıl hesabıyla hesaplayın bakalım, ne çıkacak karşımıza.

Ya kulluk şuurundan uzak, ibadetlerden mahrum ömrünü zilletle geçirmiş bedenini ibadetsizlik illeti (hastalığı) istila etmiş olanlara ne diyeceksiniz. Gerçekten çok büyük kayıp içindeler değil mi? Allah şerlerinden korusun ve kurtarsın…

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Ya kulluk şuurundan uzak, ibadetlerden mahrum ömrünü zilletle geçirmiş bedenini ibadetsizlik illeti (hastalığı) istila etmiş olanlara ne diyeceksiniz. Gerçekten çok büyük kayıp içindeler değil mi? Allah şerlerinden korusun ve kurtarsın…

S.A KARDEŞİM NAMAZ NAMAZ NAMAZ....rabbim herkese şuurlu birer mümin olmayı nasip etsin.rabbime emanetsiniz.

yurdagül çetin

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Allah Inşallah Bütün Müminlere Huşu Içinde Namaz Kilmayi Nasib Eder Selamatle

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı

S.A KARDEŞİM NAMAZ NAMAZ NAMAZ....rabbim herkese şuurlu birer mümin olmayı nasip etsin.rabbime emanetsiniz.

aleykümselam kardeşim AMİN a.e.o.

Muhammed77

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.,

tevbe namazi tam olarak nasil kilinir?
Niyeti biliyorum

ama hangi süreler okunur?
Hocanin biri bana secdede Allahla normal konus demisti, tövbeni söyle ve isteklerini söyle dedi? olurmu böyle?

ilk rekatda ne okumam gerekiyor? secdede rabbimle konusduktan sonra ikinci rekatin secdelerinde ne yapmam gerekiyor?

yardimlarinizi bekliyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt