Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bir kere ezbere okudum evvelki gün hiç hatasızdı o yüzden devamlı namazda okuyorum uzun hem daha sevap inşallah.

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
evet ablacım ben de geçen gün tekrar ettim..önceden namazlarda okuyordum nebe süresiyle..
tekrar hatırlattığın iyi oldu.. kadr süresini yeni ezberlediğim için onu okumaya çalışıyorum demek ki önce yasini okuyalım inşallah arkasından da kadr süresini:))

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim, sitede henüz yeniyim, forum sayfaları çok olunca gözüm korkmuştu :(

Sırayla bakacağım inşallah. En kısa zamanda size yetişirim inşallah

Selam ve dua ile

hayırlı akşamlar

ve aleykumselam kardeşim..
öncelikle hoşgeldin aramıza..
ben de bu konuda yeniyim aslnda Sıla Abla daha ayrıntılı ve net bilgi verir ama geicktirmemek adına bildiklerimi söyleyeyim. Yarın Sıla Abla okuduğunda eksiklerimi gidersin inşallah..
konunun ilk sayfasında ezberlenmesi gereken sure ve ayetler belirtilmiş zaten. elif lam mim ilki, sonra bakara nın yanılmıyorsam 163 ve 164. ayetlerii geliyor. sonrası da namaz surelerinden geriye doğru gidildiğinde vedduha suresi dahil olan kısma kadar ezberlenecek inşallah... yarın sanıyorum yasin süresine geçilecek ben de yeni katıldığım için gerideyim ama o arada eksikleri tamamlayacağım inşallah.. yasinin ilk sayfasıyla başlıyormuşuz sanırım ezbere biliyorsun madem diğer ezberlerdeki eksikliklerini tamamlayabilirsin..
hayırlı geceler kardeşim..
Selam ve Dua ile..

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim, sitede henüz yeniyim, forum sayfaları çok olunca gözüm korkmuştu :(

Sırayla bakacağım inşallah. En kısa zamanda size yetişirim inşallah

Selam ve dua ile

hayırlı akşamlar

inşallah kardeşim.. kendini çok zorlama yavaş yavaş olacaktır Rabbimin izniyle...

sana da hayırlı akşamlar
Selam ve dua ile..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar hayırlı sabahlar nasılsınız keyifler iyidir inşallah:)

arkadaşlar bugün birinci sayfayı tamamlayalım ikinci sayfaya geçicez çünkü.

ceylantur kardeşim sana cevap yazdım mı mesajını okudum mu hiç hatırmalamıyorum yoğunluktan. şimdi bizimle birlikte yasin suresinden başlayın daha sonra eksikleri tamamlarsınız. amacımız birlikte ezber yapmak birbirmizi motive etmek. diğer arkadaşlarım sizlerde öyle. sayfayı erken ezberlerseniz yeni dersi beklerken eksik surerlerinizi de ezberleyebilrisiniz.

benim cüzümü okumam lazım Allah zihin açıklığı versin cümlemize de.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ablacım hayırlı sabahlar
1. sayfa tamamdır benim 2. sayfa ezberine hazırım
inşallah 1 sayfa gibi bunuda kolay ezberlerim:)

su_sıla

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum hayırlı günler hayırlı ezberler ben yasinin iki sayfasını ezberledim allah
tamamlamak kısmet etsin

su_sıla

Kayıtlı Kullanıcı
sılacıgım nasılsın coktandır denk gelemedık

şekerleme

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah ne güzel canım ikinci sayfayı da üçe bölersin ilk beş satırı çalışırsın sonra ikinci beş satırı sonra ikisini birleştirirsin çalışırsın sonra son beş satırı en son da tüm sayfayı çalışırsın bir günde bile biter ikinci günde bol tekrar sonuç başarı............:)

Allah yardımcımız olsun amin

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleykum ve rahmetullah ve berekatühü Sıla Ablacım..
ben bir süre nete giremeyeceğim.. bu gece istanbula gidiyorum hayırlısı ile iş görüşmesine.. duanızı eksik etmeyin inşalllah hayırlarla sonuçlansın inşallah.. ne kadar kalacağım belli değil o yüzden gelişmeleri takip edemeyebilirim.. yanıma bilgisayarımı alıyorum içinde kuranı kerim olduğu için hatimlerimi okuyacağım inşallah ezber derslerimi de ordan tamamlayacağım cüzler için haber veremeyebilirim.. ama sen okundu bil Allah ın izniyle..ölmez sağ kalırsak...şimdilik Allah e emanet olun ablacım.. duanızı eksik etmeyin.
Selam ve dua ile ,
Selamunaleykum...

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a sıla ablacım ve arkadaşlar inşallah herkes iyidir..benimde ilk sayfam tamam o yüzden çok mutluyum:a12: rabbim hepimize tamamlamayı nasip etsin inşallah..
zihin açıklığı versin rabbim..allah a emanet olun inşallah:a15:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleykum ve rahmetullah ve berekatühü Sıla Ablacım..
ben bir süre nete giremeyeceğim.. bu gece istanbula gidiyorum hayırlısı ile iş görüşmesine.. duanızı eksik etmeyin inşalllah hayırlarla sonuçlansın inşallah.. ne kadar kalacağım belli değil o yüzden gelişmeleri takip edemeyebilirim.. yanıma bilgisayarımı alıyorum içinde kuranı kerim olduğu için hatimlerimi okuyacağım inşallah ezber derslerimi de ordan tamamlayacağım cüzler için haber veremeyebilirim.. ama sen okundu bil Allah ın izniyle..ölmez sağ kalırsak...şimdilik Allah e emanet olun ablacım.. duanızı eksik etmeyin.
Selam ve dua ile ,
Selamunaleykum...
aleyküm selam ve rahmetullah ve berekatühü denizcim
tamam canım ne kadar kalacaksın?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ablacım hayırlı sabahlar
1. sayfa tamamdır benim 2. sayfa ezberine hazırım
inşallah 1 sayfa gibi bunuda kolay ezberlerim:)

selamun aleykum hayırlı günler hayırlı ezberler ben yasinin iki sayfasını ezberledim allah
tamamlamak kısmet etsin

sılacıgım nasılsın coktandır denk gelemedık

s.a sıla ablacım ve arkadaşlar inşallah herkes iyidir..benimde ilk sayfam tamam o yüzden çok mutluyum:a12: rabbim hepimize tamamlamayı nasip etsin inşallah..
zihin açıklığı versin rabbim..allah a emanet olun inşallah:a15:

aleyküm selam canlarım iyiyim hamd olsun sizler nasılsınız?
maşallah birinci sayfayı çoğumuz tamamladık artık. bitirenler ikinci sayfaya geçebilirler bugün ikinci sayfayı okudum sabah benim ezberimdeymiş hamd olsun.
pek vaktim de yok fazla kalamıyorum kusura bakmayın

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aminn inşallah tamamlıcaz arkadaşlar

hüzünlü erhan siz ne yaptınız?

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canlarım iyiyim hamd olsun sizler nasılsınız?
maşallah birinci sayfayı çoğumuz tamamladık artık. bitirenler ikinci sayfaya geçebilirler bugün ikinci sayfayı okudum sabah benim ezberimdeymiş hamd olsun.
pek vaktim de yok fazla kalamıyorum kusura bakmayın

sıla abllacm bi sorum olacak benim de ezberimdeymiş görsel olarak tecvidli tekrar yaptım ama yerine göre abdestli olmaddığım anda bazen bakıyorum direk dilime dolanmış bilinçli olmadan..bi mahsuru varmıdr..

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ve rahmetullah ve berekatühü denizcim
tamam canım ne kadar kalacaksın?

hiç belli değil ablacım.. kardeşimle gidiyoruz niyetimiz uzun kalmamak yarın ki iş görüşmesine bağlı tekrar görüşme olacaksa kalabiliriz.. olmayacaksa geleceğiz.. bu hafta için cüzüm yok 5 ağustos için var onların da dediğim gibi notu var.. yasini şerifi de inşallah ezberliyorum.. ilk sayfa tamamlandı.. namazlarımda da okuyorum:) Rabbim kabul etsin inşallah...

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Hepinize hayırı geceler yine şükür ALLAHIMA aranızdayım bilgisayarın ana kartı yandı diyorum ya dert üstüne dert şükür RABBIMA neyse bir şklde anca hallede bildik Sılacım ben cok geride kaldım anladıgım kadarınla Yasin suresine geçmişsiniz benim hemen hemen yarısı ezberimde arapça ögrenirken cok tekrar etmiştim o yüzden ezberimde var ama cok geride kaldım inşallah yetişirim sizlere..dersleri bi toparlamaya çalışayım

ayşe deniz erhan hüzünlü ve diğer kardeşlerim sizler nasılsınız?

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
en tembel öğrenci benim heralde:( ablacım ezberleyebıldım nıhayet...

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh.
herkese bütün kardeşlerime hayırlı bereketli huzur dolu
dertten kederden sıkıntılardan uzak bir gün olur inşallah...

inşallah iyidir herkes Rabbim iyilik versin.
Denizhkn kardeşim Mevlam yolunuzu ve şansınızı açık etsin inşallah dualarımız sizinle olacaktır sizden dua bekleriz inşallah.

sıla ablam benim de birinci sayfa tamamdır hamd olsun Rabbimize hamd olsun bugünleride gösterdi diye.inşallah sonuna kadar ezberlemeyi nasip eder inşallah.
ikinci sayfa hiç ezberimde yok ama başlasak o da olacak Allahın izniyle

hepinize dua eder dua beklerim hepinizde Allah rızası için

selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt