Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
439.jpg

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm ablacım.ben geldım:) ben de ezberlemek ıstıyorum.fakat benım ezberım bıraz kıttır:(:( inşallah ezberleyebilirim.ne zamana kadar ezberlememiz gerekiyor acaba bu ılk sayfayı???

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm ablacım.ben geldım:) ben de ezberlemek ıstıyorum.fakat benım ezberım bıraz kıttır:(:( inşallah ezberleyebilirim.ne zamana kadar ezberlememiz gerekiyor acaba bu ılk sayfayı???
aleyküm selam ayşe hoşgeldin ezber yaptıkça açılıyor insan ezberlemekte zorluk çekiyorsan devamlı dinlemeni tavsiye ederim ilk sayfayı kulaklıkla dinle veya kaseti koy teybe dinle veya forumda gezerken bile dinle çok faydası olur. aynı ayeti en az yirmi kere oku kendiliğinden ezberlersin. iki günde bir koymayı düşünüyorum dersi arkadaşlara bağlı herkes bitirince geçiyoruz sonraki sayfaya.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
(Kıyamete herkes, dört suale cevap vermedikçe hesaptan kurtulamaz.) [Tirmizi]

(Kıyamette, Allahü teâlâ kuluna malından sual eder.) [Hatib]
(Allahü teâlâ belaya maruz kalan kuluna kıyamette tekrar sual sormaz.) [Hâkim]

(Üç kimseye şu nimetlerden dolayı, sual olmaz: İftar eden, sahur yiyen ve misafirle beraber yiyen.) [Deylemi]

(Dünyada kader konusunda konuşan, kıyamette suale çekilir.) [Dare Kutni]

(Öğrenmek için sual sorun, teannüt için sormayın.) [Deylemi] (Teannüt = zor duruma düşürmek)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
(Şu dört dua reddolmaz: Din kardeşinin gıyabında yapılan dua, iyileşinceye kadar hastanın, dönünceye kadar hacca ve cihada gidenin duası.) [Deylemi]

(Ana babanın çocuğuna ve mazlumun zalime olan bedduaları reddedilmez.) [Tirmizi]

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Çorapla yatmak

Sual: (Çorapla yatıp uyumak uygun değil) deniyor. Niye uygun değildir?

CEVAP
Çorapla yatmak uygundur, hiçbir mahzuru yoktur.

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ayşe hoşgeldin ezber yaptıkça açılıyor insan ezberlemekte zorluk çekiyorsan devamlı dinlemeni tavsiye ederim ilk sayfayı kulaklıkla dinle veya kaseti koy teybe dinle veya forumda gezerken bile dinle çok faydası olur. aynı ayeti en az yirmi kere oku kendiliğinden ezberlersin. iki günde bir koymayı düşünüyorum dersi arkadaşlara bağlı herkes bitirince geçiyoruz sonraki sayfaya.

Tesekkur ederım Allah razı olsun ablacım.insalllah ben de ezberleyecegım.
Allah 'a emanet olun.

Selametle...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bişey değil ayşecim senden de Rabbim razı olsun. inşallah. hadi bakalım kolay gelsin.

arkadaşlar cüzümü okudum
ezberlerimizi hem namazdan önce hem yatsı namazında tekrar ettim
yasin birinci sayfa zaten tamam benim
artık yatma vakti hayırlı geceler Allaha emanet olun
Allahümme bismike emutu ve ahya

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun arkadaşlar. Bugününüz dünden çok daha güzel, huzurlu, mutlu, hayırlı ve sağlıklı geçsin, işleriniz kolay gelsin, rast gitsin inşallah.

Leyfennur, yolun açık olsun. İnşallah güzel ve huzurlu bir tatil geçirirsin. Dönünce inşallah yine görüşürüz. Allaha emanet ol.

Sıla canım, geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede diş sorunun geçer. Allah şifa versin.

Yasin süresine geçmişiz, hayırlı olsun. Sınıfın en gerisi olurum diye düşünüyorum. Diğer süreler kısaydı çabuk ezberledim. Bu biraz uzun olduğu için zor gibi görünüyor bana. İnşallah uzun sürede de olsa ezberleyebilirim.

Aşağıda verdiğim linkte Yasin süresi parcalar halinde hazırlanmis ve istediginiz zaman istediginiz ayeti tekrar tekrar dinleyebiliyorsunuz. Siteden haberi olmayan arkadaşlarım vardır diye düşündüm.

Surah Yasin, Learn Yaseen

Parça seçtikten sonra Go ya tıklayın ve sonra sayfanın açılmasını bekleyin. Sağ altta çıkan -> tıkladığınızda Yasini Şerif sayfası açılıyor. Diğer ayete geçmek için aynı yere, ayeti tekrar dinlemek için solundakine, önceki ayete geri gitmek için <- tıklayabilirsiniz..

Allah herkese zihin açıklığı versin. Hayırlı günler..

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hüzünlü kardeşim
hayırlı günler sıla ablam, erhan kardeşim
yasinin ilk sayfası kolay
herkesin zihninde yer ettiği için ezber zor olmaz heralde
allah yardımcınız olsun
selam ve dua ile...

mir_erhan

Moderator
ve alyküm selam ve rahmetüllahi ve berekatüh
hoş geldin hüzünlü kardeşim. allah yardımcının olsun.

merve kardeşim senden hoş geldin.Allah hak yoldan doruluktan ayırmasın
ilk sayfa hepimizin ezberine yerleşmiş ama diğer sayfalara bakalım :)
inşallah onları da ezberleriz.
selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar amin amin amin

hüzünlü korkma canım bölersin sayfayı üçe kısalır bu şekilde. sizler ezberledikçe sonraki sayfalara geçelim o zaman. bunu da başarıyla tamamlarız Allahın izniyle. grş Allaha emanet olun.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamn aleyküm,güzel kardeşlerim nasılsınız.
bir kaç günlüğüne ablama geldik.
kısmetse pazar evimdeyim.
sizler nasılsınız?
hepinizi çok özledim

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamn aleyküm,güzel kardeşlerim nasılsınız.
bir kaç günlüğüne ablama geldik.
kısmetse pazar evimdeyim.
sizler nasılsınız?
hepinizi çok özledim
aleyküm selam ayşe ranacım hoşgeldin ben seni ayın birinde bekliyordum görünce şaşırdım demek ablana geldin inşallah dinlenmek iyi gelmiştir. biz de seni özledik.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ayşe ranacım hoşgeldin ben seni ayın birinde bekliyordum görünce şaşırdım demek ablana geldin inşallah dinlenmek iyi gelmiştir. biz de seni özledik.

vaktim yok,geçmiş sayfalara bakamadım.
sen nasılsın?
kısmetse 1 ağustosda çıkıyorum sivasdan.
canım,pek dinlenmek kısmet olmadı hamdolsun.
ama annemle birlikte olmak ruhen dinlendirdi.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hamd olsun canım geçmiş sayfalarda kısa sureleri bitirdik ezber olarak tabi azaldıkta sayı olarak. şimdi yasindeyiz artık. ben de idare ederim diş sorunu, oğlanı götür getir ders çalıştır, mahallenin çocuklarına bazen esiyor yanıma geliyorlar, burası yani sitemiz, ev işleri, ibadet böyle geçiyor eşim de izne çıkacak birkaç gün sonra nasip olursa bakalım neler yapıcaz inşallah iyi geçer sorunsuz sağlıkla. istanbulda nerelere gideceğimize bakıyordu o da netten yollara falan. geçen geldiğimizde cevizlibağdan eyüpe giderken zorlanmıştık baya yürümüştük bulasıya kadar. minikte aşağı indi birazdan ona gidip bakıcam korkuyor insan araba çok geçiyor burdan. inşallah senin miniklerde iyidir? ve annen?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
17.DERSİMİZ

YASİN SURESİ 1.SAYFA

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

Kuran.tv | Kuran Oku, Meal Oku, Kuran Dinle, Kuran İzle, Kuran Video, Kuran Mp3

MEALİ

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]KURAN'I KERİM TÜRKÇE MEALİ[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif](ELMALILI MUHAMMED HAMDİ YAZIR)[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]36-YASİN: [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 - Yâsîn.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2-3 - Ey Muhammed! Hikmetli Kur'ân'a andolsun ki, sen risâlet görevi[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4 - Dosdoğru bir yol üzerindesin.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]5-6 - Babaları korkutulmamış ve kendileri de gafil olan bir kavmi, çok güçlü ve çok merhametli olan ALLAH'ın indirdiği (Kur'ân) ile korkutasın.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]7 - Andolsun ki onların çoğunun üzerine azab sözü hak olmuştur. Onlar imana gelmezler. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]8 - Çünkü biz onların boyunlarına kelepçeler geçirmişiz. O kelepçeler çenelerine dayanmıştır da burunları yukarı, gözleri aşağı somurtmaktadırlar. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]9 - Hem önlerinden bir sed, arkalarından bir sed çekmişiz, kendilerini sarmışızdır. Baksalar da görmezler.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]10 - Onları korkutsan da korkutmasan da onlara göre birdir, inanmazlar. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]11 - Sen ancak Kur'ân'a tabi olan ve görünmediği halde Rahman olan ALLAH'tan korkan kimseyi sakındırırsın. İşte onu bir bağışlanma ve çok şerefli bir mükafatla müjdele. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]12 - Gerçekten biz ölüleri diriltiriz, onların önceden yapıp gönderdiklerini ve bıraktıkları eserlerini yazarız. Zaten biz her şeyi açık bir kütükte, bir "imam-ı mübin"de (ana kitapta, yani Levh-i mahfuzda) sayıp tesbit etmişizdir. [/FONT]

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
sıla ablacım ılk 7 ayetı ezberleyebıldım cok sukur.

Selametle...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ayşe rana ablacım hoşgeldin ama bir süreliğine gelmişsin ben yakalayamadım neyse inşallah 1 ağustosta:)

ayşe kardeşim az kalmış seninde
bende ezberledim sayılır zaten ilk sayfa kolay geliyodu bana ezberde zorlanmadım
erhan kardeşiminde dediği gibi diğer sayfalara bakalım:)

allah yardımcın olsun
selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt