Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sılacım allah razı olsun senden.. ezber için tam söz veremesem bile hergün bu açıklamaları tüm gayretimle okumaya çalışacam...
amin canım ezberlemesende açıklamaları okuman çok faydalı olur canım. ezberlemek istemeyenler yüzünden sureleri okuyabilir okumamız hızlanabilir.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Mine kardeşim başınız sağolsun..Allah sabırlar versin.....
Sıla ablacım Allah size de güç kuvvet versin inşallah ..çok emeğiniz geçiyor..
Sizin vesilenizle başladık..

Derse başlayanlara Rabbim yardım etsin...zihin açıklığını versin inşallah..
Ben de ezberime başladım, henüz bitmedi, biraz da yorgunluk var önümüzdeki haftalarda da sınavlarım var...
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun...
Selam ve dua ile...

ALLAH RAZIOLSUN ARKADAŞIM allah cümlemize hayırlı ömür nasip etsin..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
dersimiz ve yazılar 6.sayfada kaldı :)

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım farkındayım sen de yoksun mine_ de yok. babaannesini kaybetti mine_ kardeşimiz. sen de hastaydın demek noldu hayırdır? inşallah tamamen iyileşirsin canım. ben de çok halsizim. birazdan yatıcam bi saat filan. benim oğlana ders çalıştırdım yarım sayfa kadar okuttum. yasinin üçüncü sayfasını bitirdik. zorla okuyor zaten. komşumda geldi o da tebarekeyi okuduk. ikisi de yeni daha tabi zorlanıyorlar okurken. Allah ikisinede yardım etsin içlerinden versin.

Sılacım hayırlı günler canım kardeşim grip olmuşum bugun ELHAMDÜLİLLAH daha iyiyim kendime geldim en azından ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN güzel kardeşim o kadar güzel sevablar kazanıyosun ki anlatamam bende okul tatile girsin bekliyorum bende kızlarıma ALLAH NASİP kısmet ederse öğreticem:a16:

mir_erhan

Moderator
1.GÜNÜMÜZ

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIM Gâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

1.DERSİMİZ
BAKARA SURESİ İLK BEŞ AYET ELİF LAM MİM
yukarıdaki dua salavat tövbe mutlaka okuyoruz.
elif lam mimi aşağıdaki linkten ya da Kuranlarımızdan okuyabiliriz.
mealini okuyalım.
yüzünden en az elli kere okuyalım.
ayet ayet ezberleyelim. birinci sayfada ezberi daha kolay yapabilmek için ipuçları var tekrar okuyalım.

Islamiyet.gen.tr, Gelişmiş Kur'anda Ara Sistemi, Kur'an-ı Kerim'de Ara, KurandaAra, Kuran da Arama, Kuran, Kur'an, Kuran-i Kerim, kuranikerim, Quran, qur'an, Al qur'an, Quran, holyquran, holy, coran, kuruan, koran, corano,koraani, islam, muslim, alla

BAKARA SÛRESİ
Medine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara” (sığır) kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Türkce Meal

Bismillahirrahmânirrahîm
1.Elif Lâm Mîm

2.Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.

3.Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah yolunda harcarlar.

4.Onlar sana indirilene de, senden önce indirilenlere de inanırlar. Ahirete de kesin olarak inanırlar.

5.İşte onlar Rab’lerinden (gelen) bir doğru yol üzeredirler ve kurtuluşa erenler de işte onlardır.

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...
hayırlı günler bütün kardeşlerime...
dersin özetini sıla ablamdan alıntı yaptım getirdim tekrar için
ama açıklamaları il birlikte dersimiz sayfa 6 dadır...

selam ve dua ile

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Okudum erhan kardeşim EMEĞİNE SAĞLIK sılacım...

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm...
hoş geldin mine ablam...
inşallah sağlığın daha iyidir...
Rabbim şifa versin..akşam tüm hastalar için ve senin için bol bol şifa duasını okudk..
selam dua afiyet ve şifa ile kal..

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.
bugünde elif-lam-mim ezberinemi devam ediyoruz ???

mir_erhan

Moderator
aleyküm selam kardeşim hoşgeldin hayırlı sabahlar...
inşallah iyisinizdir..

yanlış değilsem sıla ablam öyle dedi..bunu bir kaç gün tam ezberledikten sonra
yeni bir derse başlayacağımızı söyledi..
ama yinede birazdan gelir sıla ablam o bildirir bizlere.

selam ve dua ile

mir_erhan

Moderator
BAKARA SÛRESİMedine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara” (sığır) kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Türkce Meal

Bismillahirrahmânirrahîm

1.Elif Lâm Mîm

2.Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. ALLAH’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.
3.Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de ALLAH yolunda harcarlar.

4.Onlar sana indirilene de, senden önce indirilenlere de inanırlar. Ahirete de kesin olarak inanırlar.

5.İşte onlar Rab’lerinden (gelen) bir doğru yol üzeredirler ve kurtuluşa erenler de işte onlardır.

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim hoşgeldin hayırlı sabahlar...
inşallah iyisinizdir..

yanlış değilsem sıla ablam öyle dedi..bunu bir kaç gün tam ezberledikten sonra
yeni bir derse başlayacağımızı söyledi..
ama yinede birazdan gelir sıla ablam o bildirir bizlere.

selam ve dua ile

h.b kardeşim. ELHAMDULİLLAH iyiyiz. bende bu konunun birkaçgün süreceğini biliyordum ama emin olmak için sordum.
selametle...

KAFİRLER İSTEMESEDE , ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR.(saff/8)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
001.jpg

resmin üzerine tıkladığınızda daha net görünüyor...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
BAKARA SÛRESİMedine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara” (sığır) kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Türkce Meal

Bismillahirrahmânirrahîm

1.Elif Lâm Mîm

2.Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. ALLAH’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.
3.Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de ALLAH yolunda harcarlar.

selamün aleyküm,herkese hayırlı günler...

mir_erhan

Moderator
BAKARA SÛRESİ: Medine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara” (sığır) kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Türkce Meal

Bismillahirrahmânirrahîm

1.Elif Lâm Mîm

ve aleyküm selam deniz kardeşim hoş geldin..
selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
BAKARA SÛRESİ: Medine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara” (sığır) kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Türkce Meal

Bismillahirrahmânirrahîm

1.Elif Lâm Mîm

selamün aleyküm
sıla ablayı gören oldu mu?
bugün girmedi galiba.
öğretmensiz kaldık:(
neyse inşallah kötü bişey yoktur

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ben üstteki yazıyı yazarken sıla ablam girmiş
kalp kalbe karşıymış demekki
hoşgeldin ablam
biz ders tekrarlarını yaptık bile:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler