Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm...
maşallah o kadar güzel oluyorki ablam
hiç bu kadar alamlarında ki derinliği yaşayarak hissederek okuyamamıştım..
hiç bu kadar okurken titrememiştim..
hiç bu kadar huzurun hat aralarındaki derin soluğunu solumamıştım...

anlamarında ki sadelik yüzeyde değil derinmiş gördüm...
okurken hemen farkediyorsun
ve amenna duydum okudum ve bir kez daha kalbimle tasdik dilimle ikrar ediyorumki
bu kitap haktan gelmiştir
ve O ndan başka ilah yoktur.

sıla ablam Rabbim ecirlerini katlayarak versin inşallah...
inşallah sonuna kadar götütürüz...

selam ve dua ile

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum arkadaslar,
Sila ablam dersler için Allah Celle Celaluhu senden razi olsun,
bugün 1.gün dersimiz, okurken çok heycanlandim, Rabbim cümlemize zihin açikligi versin,
sizin gibi insanlarin arasinda bulundugum için çok mutluyum, Allah c.c. rizasi için bir seyler yapabiliyorsak ne mutlu bize.
Sila ablam sende bu hayra vesile oluyorsun, Rabbim mükafatini versin insaALLAH...amin
Sizleri Allah rizasi için seviyorum, Allah'a emanet olun...

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm sılacım nasılsınız ve bütün arkadaşlarım 3- günde beri yoktum rahatsızlandım bugün biraz daha iyim canım haıyrlısım olsun yeni derslere başlamışız ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN KARDEŞİM...

mir_erhan

Moderator
Selamün aleyküm sılacım nasılsınız ve bütün arkadaşlarım 3- günde beri yoktum rahatsızlandım bugün biraz daha iyim canım haıyrlısım olsun yeni derslere başlamışız ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN KARDEŞİM...

aleyküm selam mine ablam hoş geldiniz..
çok çok geçmiş olsun..evet kaç gündür göremiyordum
merka da ettim..
inşallah atlatmışsınız...
Rabbim şafi ismi hürmetine şifa ihsan etsin inşallah
selam ve dua ile

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
Bende Kuran'ı ezberlemek istiyorum. Allahım inşaallah hepimize bunun için güçlü bir istek versin,gevşeklik göstermekten bizi korusun ve zihin açıklığı versin.Amin

adnan43

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim Allah (cc) raı olsun, kur'an ı kerimin hafızı olmak güzel,o mübarek kitaptan ayetler ve sureler ezberlemek çok güzel,fakat Rabbim inşallah hepimizi kur'an ın muhafızlarından eylesin.yani onu okuyup anlayan ve hayatına aktaran onu yaşayanlardan eylesin.......

mine35

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam mine ablam hoş geldiniz..
çok çok geçmiş olsun..evet kaç gündür göremiyordum
merka da ettim..
inşallah atlatmışsınız...
Rabbim şafi ismi hürmetine şifa ihsan etsin inşallah
selam ve dua ile

Saolasın erhan kardeşim ALLAH RAZI OLSUN aslında hiç iyi değilim iyi olmaya calışıyorum RABBIMA hamd olsun bunada şükür..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm...
maşallah o kadar güzel oluyorki ablam
hiç bu kadar alamlarında ki derinliği yaşayarak hissederek okuyamamıştım..
hiç bu kadar okurken titrememiştim..
hiç bu kadar huzurun hat aralarındaki derin soluğunu solumamıştım...

anlamarında ki sadelik yüzeyde değil derinmiş gördüm...
okurken hemen farkediyorsun
ve amenna duydum okudum ve bir kez daha kalbimle tasdik dilimle ikrar ediyorumki
bu kitap haktan gelmiştir
ve O ndan başka ilah yoktur.

sıla ablam Rabbim ecirlerini katlayarak versin inşallah...
inşallah sonuna kadar götütürüz...

selam ve dua ile
aleyküm selam okumanıza çok sevindim. ne kadar nasipliyiz arkadaşlar hamd etmemiz lazım bol bol. amin kardeşim inşallah götürücez hepbirlikte. iki konu bitirdik bu da bitecek inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum arkadaslar,
Sila ablam dersler için Allah Celle Celaluhu senden razi olsun,
bugün 1.gün dersimiz, okurken çok heycanlandim, Rabbim cümlemize zihin açikligi versin,
sizin gibi insanlarin arasinda bulundugum için çok mutluyum, Allah c.c. rizasi için bir seyler yapabiliyorsak ne mutlu bize.
Sila ablam sende bu hayra vesile oluyorsun, Rabbim mükafatini versin insaALLAH...amin
Sizleri Allah rizasi için seviyorum, Allah'a emanet olun...
aleyküm selam leyfunnur kardeşim. ne güzel böyle heyecanlanmanız heveslenmeniz. ben de heyecanlandım açıkçası kalktım dersi koydum sabahı bekleyemedim. amin canım inşallah cümlemizde ben de sizleri Allah rızası için çok seviyorum. normal hayatta bulamıyoruz böyle kafadar arkadaşlar. hamd olsun Rabbime beni sizlerle tanıştırdı. ve bu siteyle.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım farkındayım sen de yoksun mine_ de yok. babaannesini kaybetti mine_ kardeşimiz. sen de hastaydın demek noldu hayırdır? inşallah tamamen iyileşirsin canım. ben de çok halsizim. birazdan yatıcam bi saat filan. benim oğlana ders çalıştırdım yarım sayfa kadar okuttum. yasinin üçüncü sayfasını bitirdik. zorla okuyor zaten. komşumda geldi o da tebarekeyi okuduk. ikisi de yeni daha tabi zorlanıyorlar okurken. Allah ikisinede yardım etsin içlerinden versin.

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Alyeküm ablacığım.
ELHAMDULİLLAH başladık bizde.
böyle güzel bir olaya vesile olduğunuz içinde Allah sizden kat kat razı olsun inşallah.
Allah bizim niyetimizi tamama erdirsin inşallah.
selametle...

KAFİRLER İSTEMESEDE , ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR. (saff/8)

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Mine kardeşim başınız sağolsun..Allah sabırlar versin.....
Sıla ablacım Allah size de güç kuvvet versin inşallah ..çok emeğiniz geçiyor..
Sizin vesilenizle başladık..

Derse başlayanlara Rabbim yardım etsin...zihin açıklığını versin inşallah..
Ben de ezberime başladım, henüz bitmedi, biraz da yorgunluk var önümüzdeki haftalarda da sınavlarım var...
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun...
Selam ve dua ile...

gulen76

Kayıtlı Kullanıcı
sılacım allah razı olsun senden.. ezber için tam söz veremesem bile hergün bu açıklamaları tüm gayretimle okumaya çalışacam...

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
Mine kardeşim Allah sabır versin. Tüm ölenlermimin kardeşlerimize rahmet etsin. Amin

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm abla vermiş olduğun adresten ben bişey dinleyemiyorum benim bilgisayar açmıyor ne yapcam

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Bende Kuran'ı ezberlemek istiyorum. Allahım inşaallah hepimize bunun için güçlü bir istek versin,gevşeklik göstermekten bizi korusun ve zihin açıklığı versin.Amin
amin amin amin inşallah kardeşim birlikte ezberlicez ezberlediklerimizi de tekrar edicez.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim Allah (cc) raı olsun, kur'an ı kerimin hafızı olmak güzel,o mübarek kitaptan ayetler ve sureler ezberlemek çok güzel,fakat Rabbim inşallah hepimizi kur'an ın muhafızlarından eylesin.yani onu okuyup anlayan ve hayatına aktaran onu yaşayanlardan eylesin.......
aleyküm selam kardeşim amin kardeşim çok önemli değindiğiniz konu zaten biz de ezberlmeyi hiç unutmamayı ve hayatımıza geçirmeyi istiyoruz inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Alyeküm ablacığım.
ELHAMDULİLLAH başladık bizde.
böyle güzel bir olaya vesile olduğunuz içinde Allah sizden kat kat razı olsun inşallah.
Allah bizim niyetimizi tamama erdirsin inşallah.
selametle...

KAFİRLER İSTEMESEDE , ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR. (saff/8)
aleyküm selam ablam maşallah sevindim başladığınıza amin kardeşim sizler de katııyorsunuz Rabbim sizlrden de razı olsun inşalah. selametle kal

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Mine kardeşim başınız sağolsun..Allah sabırlar versin.....
Sıla ablacım Allah size de güç kuvvet versin inşallah ..çok emeğiniz geçiyor..
Sizin vesilenizle başladık..

Derse başlayanlara Rabbim yardım etsin...zihin açıklığını versin inşallah..
Ben de ezberime başladım, henüz bitmedi, biraz da yorgunluk var önümüzdeki haftalarda da sınavlarım var...
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun...
Selam ve dua ile...
aleyküm selam canım amin inşallah şu an en çok ihtiyacım olan şey güç kuvvet. dizlerimde hal yok inan ki. Allahtan kollarım çalışıyor. :) iftarı bekliyorum bir saat var. amin ben de baya ezberledim. önce defalarca dinledim. otuz kere filan. sonra yüzünden defalarca okudum. daha önceden bildiğimden daha kolay oldu. yarın da çalıştım mı tamamdır inşallah.
amin canım selametle kal.
ya ayrıca senin ne sınavın var ?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt