Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı pazarlar:)
emeğine sağlık sıla ablacım yazdıkların çok güzeldi
Rabbim yar ve yardımcınız olsun, ezberlerimizde kolaylık versin inşallah
selam ve dua ile...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
10.EZBERİMİZ(adiyat suresi)

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

TÜRKÇE KURAN-I KERİM ( DİYANET MEALİ )

100 - Adiyat

Bismillahirrahmânirrahîm

Mekke döneminde inmiştir. 11 âyettir.

Âdiyât hızlı koşan atlar demektir

1, 2, 3, 4, 5, 6.Soluk soluğa süratle koşan, (koşarken ayaklarını) vurarak ateş çıkaran, sabah erkenden baskın yapan, orada tozu dumana katan ve düşman topluluğunun ortasına dalan atlara andolsun ki, insan gerçekten Rabbine karşı pek nankördür.

7.Hiç şüphesiz buna kendisi de şahittir.

8.Hiç şüphesiz o, mal sevgisi sebebiyle çok katıdır.

9, 10, 11.Acaba o bilmiyor mu ki, kabirlerde bulunanlar çıkarıldığı ve kalplerdeki ortaya konulduğu zaman, işte o gün onların Rabbi kendilerinin her halinden mutlaka haberdardır.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
müsaittim yeni dersi koydum arkadaşlar haberde verdiniz ezberledik diye. az önce bir tekrar yaptım sureleri. adiyat suresini de okudum. bu da kolay ezberlenebilecek bir sure. tek beyyine suresi vardı zorlayan anlaşılan. Allah kolaylıklar versin.

emsal-i nur

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun aslında benim içinde çok iyi olur.1 aylık tatile girdk bide yeterlilik sınavı için bunları tekrar etmem gerekiodu.Ben böle baştan bi tekrar edrim ezberleri inş...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah şekerleme kardeşim

cümlemizden de emsali nur kardeşim. hoşgeldin birlikte tekrar yapalım inşallah

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aa şaşırdım sitemiz reklam almış ilk defa

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar hayırda yarışalım konumuza bazı yazılar ekledim sünneti seniyye ile ilgili müsait oldukça az az okursunuz inşallah hafta içi bir arkadaşımız yıllardır kapalı namaz kılan namazdan sonra okunan Allahümme entesselamü.... duasını bilmiyormuş mesela iyi ki konu açıldı söyledik öğrendi. belki bişey denk gelir öğreniriz birbirmizden.

http://forum.islamiyet.gen.tr/dua-kosesi/76615-hayirda-yarisalim-39.html
http://forum.islamiyet.gen.tr/sunne...sh-sunnettir-peki-nasil-yapilir-new-post.html
http://forum.islamiyet.gen.tr/peyga...12-peygamber-efendimizin-yuzugu-ve-muhru.html

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum Sila ablacim,
simdi göz atarim insALLAH,
ALLAH c.c. razi olsun ablacim, hayirli geceler...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
10.EZBERİMİZ(adiyat suresi)

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

[URL="http://img37.imageshack.us/img37/8241/capture1fzr.jpg"] [/URL]

TÜRKÇE KURAN-I KERİM ( DİYANET MEALİ )

100 - Adiyat

Bismillahirrahmânirrahîm

Mekke döneminde inmiştir. 11 âyettir.

Âdiyât hızlı koşan atlar demektir

1, 2, 3, 4, 5, 6.Soluk soluğa süratle koşan, (koşarken ayaklarını) vurarak ateş çıkaran, sabah erkenden baskın yapan, orada tozu dumana katan ve düşman topluluğunun ortasına dalan atlara andolsun ki, insan gerçekten Rabbine karşı pek nankördür.

7.Hiç şüphesiz buna kendisi de şahittir.

8.Hiç şüphesiz o, mal sevgisi sebebiyle çok katıdır.

9, 10, 11.Acaba o bilmiyor mu ki, kabirlerde bulunanlar çıkarıldığı ve kalplerdeki ortaya konulduğu zaman, işte o gün onların Rabbi kendilerinin her halinden mutlaka haberdardır.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH c.c. razi olsun ablacim, yeni suremizi koymussun,
Rabbim zihin açikligi versin,
ezberlemeye baslamistim, insALLAH ezberimi kuvvetlendiririm...
ALLAHc.c. kolaylik versin cümlemize

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah ablacım aminnn Allah ezber gücümüzü arttırsın uygulamayı nasip etsin cümlemizi de haramlardan muhafaza buyursun. plan yapalım sureyi üçe bölelim mesela. çarşamba bitirelim inşallah.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
insALLAH ablacim, bu sure kolay, çarsambaya kadar biter insALLAH...
Hayirli geceler ablacim...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah Allahım ezberleyip unutmamayı nasip etsin meali de çok etkili surenin. Allahım bizleri nankör kullarından eylemesin. her zaman hamdeden kullarından eylesin. arkadaşlar bugünden itibaren günde birer kere yasin tebareke amme okuyalım. dilimiz iyice alışsın ezber öncesi iki hafta sonra yasine başlamayı düşünüyorum inşallah Allah ömür verirse.

hayırlı geceler leyfunnurum bu vakitte benim için de dua et. ben de sizlere dua edicem birazdan inşallah.

Allahümme bismike emutu ve ahya.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm çok uğraşıyorum ama ben sureleri çok zor ezberliyorum..::(

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
unutmayiz insALLAH ablacim, manasiyla birlikte ezberledigimizde daha kalici oluyor
amin amin, Rabbim bizleri nankör kullarindan eylemesin,
ablacim ben Amme suresini biliyorum,
insALLAH Yasin ve Tebareke suresini ezberlemeyi çok istiyorum, Rabbim nasip eder insALLAH,
duamdasin ablacim insALLAH, ALLAH c.c. razi olsun senden, hayirli geceler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt