Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah abla...sizin duanıza da amin...defter tutun ole yazın hevesiniz artacak...ben burdakı esmaul husnaları da yazacam deftere...ole ezber etcem...

ben de esmaül hüsnaları deftere yazıp ezberlemiştim.Hala duruyoo..
Yalnız ben bazılarını unuttum:a03: buna çok üzülüyorum.
Tekrar üzerine düşcem inşaallah..
Rabbim size, sıla ablama ve tüm ezber yapan kardeşlerimize zihin açıklığı versin..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
anladmı yok eklemek istemem. sadece merak etmiştim. bende İNŞALLAH ezberlerim okula giderken çoğunu ezberlemiştim ama :( :( unuttum hepsini İNŞALLAH terardan ezberlerim. unutmamak için en iyi teknik ise namazlarda okumaktır. bilmiyorum doğrumu. hayırlı geceler...

Selamun aleyküm kardeşim.
Namazlarda okumak çok faydalı oluyor.
Ben de namazlarımda okuyorum ezberlediklerimi..
Bu şekilde hafızamızda taptaze kalacaktır inşaallah..
Rabbim yardımcınız olsun... zihin açıklığı versin..

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim size, sıla ablama ve tüm ezber yapan kardeşlerimize zihin açıklığı versin..

maşallah abla...inşalalh unuttuklarınızı tekrar ogrenirsiniz...duanıza amin..

hakkınızı helal edin konuyu dagittim gibi biraz...lafa tuttum :a24:

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
sıla deniz kardeşim ALLAH RAZI OLSUN sılacım 8 aylık oldu 2 kızdan sonra Yüce RABBIM kucagıma almak nasip olursa birde oğlum olcak şimdilik bi problemim yok günden güne agırlaşıyorum işte:)

sen nasılsın deniz kardeşim hamd olsun nettim yoktu bide bilgisayar problemliydi anca halledebildik dünya telaşı işte:))

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
sıla deniz kardeşim ALLAH RAZI OLSUN sılacım 8 aylık oldu 2 kızdan sonra Yüce RABBIM kucagıma almak nasip olursa birde oğlum olcak şimdilik bi problemim yok günden güne agırlaşıyorum işte:)

sen nasılsın deniz kardeşim hamd olsun nettim yoktu bide bilgisayar problemliydi anca halledebildik dünya telaşı işte:))

hamdolsun ablacım bende iyiyim:)
maşallah ya çok az kalmışş oğlunuzu kucağınıza almanıza abla
Rabbim sağlıklı uzun hayırlı ömür nasip etsin:)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah ogrenirim yavas-yavas...Allah amel etmeyi de nasip etsin cumlemize...

Allah sizin de ilminizi artırsın..maşallah abla...

Selamun aleyküm sıla ablam.
Ben Kuran'ı Kerim ezber dersine katılamamıştım. Vakit ayıramammaktan korkmuştum.
Çok pişman oldum. Aylar geçmiş.. Zaman ne çabuk geçmiş..
Kendi kendime ezberleyebildim bir kaç sure.
Bir şey sormak istiyorum. Tam olarak ezberledikleriniz neler?

abla duhadan asagisi ve nebe, mulk ve yasin...ve sifa ayetleri sanirim...ezberlemisler kardeşler...

ben seürbest takılıyorum :)...

inşallah siz ezberleyin ben size iki site ismi veririm...sadece kuran...birsi gariler ordan dinlersiniz, birsi de arapca ve latince çok guzel ben ordan deftere yazıp, dinleyerek ezber ediyorum...site adlarını vermekte sorun olur mu? birsi sadece Kuran digerinde baska makale ve s var sanırım...neyse sıla abla yonetici sanırım o solesin ben yazarim siteleri

sağol kardeşim.
ben cep telefonumdan dinleyerek ezberliyorum.çok faydalı oluyor dinleyerek.
Hem dinliyorum hem yazıyorum.o şekilde tin, hümeze, karia surelerini ezberledim. ben de serbestim. ama düzenli olunca daha iyi oluyor. Ben de merak ettim neleri ezberlediler diye.Onları ezberlemek istiyorum.

anladım abla...güzel yontem...yazınca bir de telefondan dinleyince..hem okuyorsunuz, hem bakıyorsunuz, hem dinliyorsunuz çok kolay oluyor...maşallah...daha da ezberleyin...Allah ilminizi artırsın...sırayla ezber edin o zaman daha hevesli olacak bir an once bu sureyi ezber edeyim de digerini ogreneyim gibi :)...bunlar benim kişisel yontemler tabi hata ola bilir

Doğru söyledin kardeşim..
Mealleri okuyup ezberleme kararı aldım ben de. Sıraya bakmadım..
Sıraya geçmek istiyorum şimdi. Daha hevesli olurum inşaallah..
Duana Amiin kardeşim.Rabbim hepimizin ilmini arttırsın, bizleri ilmiyle amel edenlerden eylesin inşaallah..

inşallah abla...sizin duanıza da amin...defter tutun ole yazın hevesiniz artacak...ben burdakı esmaul husnaları da yazacam deftere...ole ezber etcem...

anladmı yok eklemek istemem. sadece merak etmiştim. bende İNŞALLAH ezberlerim okula giderken çoğunu ezberlemiştim ama :( :( unuttum hepsini İNŞALLAH terardan ezberlerim. unutmamak için en iyi teknik ise namazlarda okumaktır. bilmiyorum doğrumu. hayırlı geceler...

Selamun aleyküm kardeşim.
Namazlarda okumak çok faydalı oluyor.
Ben de namazlarımda okuyorum ezberlediklerimi..
Bu şekilde hafızamızda taptaze kalacaktır inşaallah..
Rabbim yardımcınız olsun... zihin açıklığı versin..

maşallah abla...inşalalh unuttuklarınızı tekrar ogrenirsiniz...duanıza amin..

hakkınızı helal edin konuyu dagittim gibi biraz...lafa tuttum :a24:

hamdolsun ablacım bende iyiyim:)
maşallah ya çok az kalmışş oğlunuzu kucağınıza almanıza abla
Rabbim sağlıklı uzun hayırlı ömür nasip etsin:)

amin azerbaycanli kardeşim Allahım amel etmeyi nasip etsin

tek dileğim birinci sayfaya bak orada yazıyor neleri ezberlediğimiz. şimdi yeni tekrara başladık katılabilirsin. bu sıradan.

site adı derken reklam amaçlı olmadıktan sonra verilebiliyor üye kurallarında yazar bakabilirsiniz. bazen ben de veriyorum. ama bazıları da kendi sitelerini reklam amaçlı yazıyorlar bu yasak. bizim portalda da var dinleme. ben genelde Kuran.tv den dinliyorum okuyorum orda sayfa sayfada dinleyebiliyorsunuz. hep söylüyorum dinlemek çok önemli mutlaka dinleyelim.

ykp kardeşim yine hep yazıyordum ezberleri verirken ezberlediğimiz sureleri o gün namazda okuyalım diye. ama ezber çok olunca bazıları ihmal edilebiliyor.

bu sayfada esmaül hüsnaları da koyuyorum ben arada tekrar amaçlı siz takip edin.

aslında bu forumu kapatacaktım ben ama siz azerbaycanlı ve tek dileğim gelince kapatmamak daha mı hayırlı acaba? yani belki birilerinin bir kaç ayet okumasına vesile olmak var vebal var. esmaül hüsna programı bitince çok kişiler yazmıştı ben de ezberlemek istiyorum diye. sitede kalmaya devam edersem eğer nasip işidir tekrar açarım ezberlemek isteyenler başlığını biz esmaları tekrar ederiz yeni katılanlarda ezberler inşallah. şu hatim grubunu bir kuralımda bir rahatlayalım. açarım belki.

minecim ben sana demiştim dimi üzülme bak iki kızdan sonra belki de bir oğlun olur diye :) dediğim çıktı Allahım kolay doğum nasip etsin sana.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü ezber tekrarımız

1.ders:bu forumun 6.sayfasında(bakara ilk beş ayet)
2.ders:bu forumun 22.sayfasında(bakara 163-164.ayet)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bu arada Ayşe Rana, Hüzünlü 105 . hatimi ki oda mevlid kandili hatmi zaten, birleştirmek zorunda kaldım diğer hatimlerle. çünkü bir mevlid kandiline giriyorum bir 105'e bir yeni hatimlere bir ezber dersine kafam döndü. 105 te daha kolay güncellenir bu şekilde. pek giremiyorsunuz ama yine de girince bana yardım ederseniz sevinirim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar ben de mutfakta üşüttüm üçgündür boğazım fena acıyor sesimde tamamen kısıldı. şifa duamızı okur musunuz benim için ilerlememesi çabuk geçmesi için yoksa bu tonsilit beni yatağa düşürüyor biliyorsunuz geçen yıl az çekmedim ateş falan oluyor. çocukta tonsilit hasta. inşallah şu eve kalorifer mi klimamı hangisi hayırlısı ise onu yaptırmak nasip olsun. çocuğn üç ayda beşinci hastalanması kronik tonsilit ve kronik bronşit maalesef. Allahım hayırlısını nasip etsin.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar ben de mutfakta üşüttüm üçgündür boğazım fena acıyor sesimde tamamen kısıldı. şifa duamızı okur musunuz benim için ilerlememesi çabuk geçmesi için yoksa bu tonsilit beni yatağa düşürüyor biliyorsunuz geçen yıl az çekmedim ateş falan oluyor. çocukta tonsilit hasta. inşallah şu eve kalorifer mi klimamı hangisi hayırlısı ise onu yaptırmak nasip olsun. çocuğn üç ayda beşinci hastalanması kronik tonsilit ve kronik bronşit maalesef. Allahım hayırlısını nasip etsin.

Allah size de cocugunuza da şifa versin abla..gunahlarınıza keffaret olur inşallah...bu konuyu kapatıcaktım demişiniz...bence bir sorun yok..ben zaten konu olmasa da ezbere devam edecem..bu konuyu sadece gordum gve katildimn..benim açımdan sorun yok yani... :)

site adına gelince

WELCOME TO MULTIMEDIA QUR'AN

bu siteden yazıyorum ben ayetleri...cok guzel...Sadece Kuran var...başka bir şey yok..ama garileri netten bula bilirsiniz...Mishar rashidi, ahmet el acmi, mahir mukayli bunlar en sevdigim gariler...arama sitelerinden ulasmak kolay...

tek dilegim abla siz de yukarıdakı siteden baka bilirsiniz bir çok seye...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aslında bu forumu kapatacaktım ben ama siz azerbaycanlı ve tek dileğim gelince kapatmamak daha mı hayırlı acaba? yani belki birilerinin bir kaç ayet okumasına vesile olmak var vebal var. esmaül hüsna programı bitince çok kişiler yazmıştı ben de ezberlemek istiyorum diye. sitede kalmaya devam edersem eğer nasip işidir tekrar açarım ezberlemek isteyenler başlığını biz esmaları tekrar ederiz yeni katılanlarda ezberler inşallah. şu hatim grubunu bir kuralımda bir rahatlayalım. açarım belki.

ablacım bu formuda mı kapatmayı düşünüyodun:(
tek dileğim ve azerbaycanlı kardeşlerimizin gelmesi iyi olmuş o zaman:)
kapanmasa daha iyi bence, esma konusunun kapanmasına çok üzülmüştümm(konuyu tekrar yükleme gibi bi ihtimal olsa ne güzel olur)
inşallah bu konu kapanmazz;)

çok geçmişş olsun ablacım ALLAH acil şifalar versin
dualarım seninle inşallah kısa zamanda atlatırsın

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah size de cocugunuza da şifa versin abla..gunahlarınıza keffaret olur inşallah...bu konuyu kapatıcaktım demişiniz...bence bir sorun yok..ben zaten konu olmasa da ezbere devam edecem..bu konuyu sadece gordum gve katildimn..benim açımdan sorun yok yani... :)

site adına gelince

WELCOME TO MULTIMEDIA QUR'AN

bu siteden yazıyorum ben ayetleri...cok guzel...Sadece Kuran var...başka bir şey yok..ama garileri netten bula bilirsiniz...Mishar rashidi, ahmet el acmi, mahir mukayli bunlar en sevdigim gariler...arama sitelerinden ulasmak kolay...

tek dilegim abla siz de yukarıdakı siteden baka bilirsiniz bir çok seye...

ablacım bu formuda mı kapatmayı düşünüyodun:(
tek dileğim ve azerbaycanlı kardeşlerimizin gelmesi iyi olmuş o zaman:)
kapanmasa daha iyi bence, esma konusunun kapanmasına çok üzülmüştümm(konuyu tekrar yükleme gibi bi ihtimal olsa ne güzel olur)
inşallah bu konu kapanmazz;)

çok geçmişş olsun ablacım ALLAH acil şifalar versin
dualarım seninle inşallah kısa zamanda atlatırsın
aslında kapatmak demiyeyim de kilitlemek diyeyim. yani şimdi ben yapıyorum tekrarları önceden herkes kopyalardı aynı dersi anlardık. şimdi bu son tekrarım olacak artık. bu arada herkes ezber eksiklerini tamamlasın şubat ayı sonuna kadar diye düşünüyorum. o konuları kapattırdım pişman olmadım dersem yalan olur. zannedersem yüz tane konumu kapattım kapattırdım. onikibin mesajımı sildirdim. hiçbiri önemli değil ama. esmaül hüsna ve hadis ezberine üzüldüm ama. bayada oldu kapattıralı bir rica edelim olmazsa. erhanda üzülmüştü. öfkeyle kalkan zararla oturur işte.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
deniz yıldızı aminn ablacım inşallah kendiliğinden geçer baya acıyor sesim de kısık. dr a da hiç gidesim yok. bitki çayları, gargara, bal falan deniyorum ama geçirmiyor.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum, Sila ablacim geçmis olsun, ilerlemeden geçer insALLAH' Sifa ayetini okurum bende insaALLAH..
bencede kapanmasin konu ablacim, insALLAH subat ayin sonuna kadar ezberlemis olurum Yasin Suresini.
hayirli günler herkese

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm sıla abla.Geçmiş olsun.Şifa ayetlerini okuycam inşaallah senin için.
Aynısı geçen gün bana da oldu. Boğazım çok fenaydı.Sesim tamamen kısıldı.Doktora gittim. Hap verdi.. Çabuk iyileştim Allah'a şükür.. Rabbim acil şifalar versin...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum, Sila ablacim geçmis olsun, ilerlemeden geçer insALLAH' Sifa ayetini okurum bende insaALLAH..
bencede kapanmasin konu ablacim, insALLAH subat ayin sonuna kadar ezberlemis olurum Yasin Suresini.
hayirli günler herkese

Selamun aleyküm sıla abla.Geçmiş olsun.Şifa ayetlerini okuycam inşaallah senin için.
Aynısı geçen gün bana da oldu. Boğazım çok fenaydı.Sesim tamamen kısıldı.Doktora gittim. Hap verdi.. Çabuk iyileştim Allah'a şükür.. Rabbim acil şifalar versin...
ve aleyküm selam ve rahmetullah canlarım amin inşallah geçer bir saat kadar önce uykumdan uyandım ağrıdan. boğazıma tülbent sardım. ben de inatla dr a gitmiyorum. napsamda geçmiyor ama. inşallah geçer.

leyfunnur inşallah ablacım umutla bekliyorum bitirmeni. yarım yarım ver en iyisi dersini. sayfa olarak yani. mesela dördüncü sayfanın yarısını hedefle.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü ezber tekrarımız

1.ders:bu forumun 6.sayfasında(bakara ilk beş ayet)
2.ders:bu forumun 22.sayfasında(bakara 163-164.ayet)

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam ve rahmetullah canlarım amin inşallah geçer bir saat kadar önce uykumdan uyandım ağrıdan. boğazıma tülbent sardım. ben de inatla dr a gitmiyorum. napsamda geçmiyor ama. inşallah geçer.

leyfunnur inşallah ablacım umutla bekliyorum bitirmeni. yarım yarım ver en iyisi dersini. sayfa olarak yani. mesela dördüncü sayfanın yarısını hedefle.

Rabbim sifa versin ablacim namaz kilip dua edicem senin için simdi, insALLAH yarina hafifler,
yarin sabah namazina Allahin izniyle 4.sayfanin ilk yarisi hedefimde olacak insALLAH,
ALLAH c.c. razi olsun ablacim, hayirli geceler

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim sifa versin ablacim namaz kilip dua edicem senin için simdi, insALLAH yarina hafifler,
yarin sabah namazina Allahin izniyle 4.sayfanin ilk yarisi hedefimde olacak insALLAH,
ALLAH c.c. razi olsun ablacim, hayirli geceler
çok makbule geçer tamam bekliyorum yarım sayfayı. amin canım cümlemizden de Rabbim razı olsun bu dünyadaki imtihanımızdan başarıyla geçebilmeyi nasip etsin. hayırlı geceler.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt