Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
benim kızımın boyu baya uzun.
son 3 yıldır aynı kilodaydı 1 kilo almıştı 400 geeri verdi.
23 şimdi.

ben de şimdi bile geç kaldım uyumak için.
iş yorucu ve stresli geçince çok yorgun oluyorum.

5,5 ya da 6 da kalkıyorum
üç yıldır aynı kiloda mıydı hayret hiç almamış. sabah erken kalkıyorsun ne güzel hem namaz geçmiyor hem rızıklar dağıtılıyor. benim oğlanda yattığından beri arada inledi noldu diyorum birşey demiyor. kötü rüya mı gördü acaba dedim sıcak mı bastı dedim neyse en sonunda boğazın mı ağrıyor dedim kafa salladı ağrı kesici içirdim uyuyor şimdi bakalım ağlayacak mı yine. ben de duamı yapayım dua köşesine gireyim. Allahım burdaki ezber yaptığımız kardeşlerimin bütün sıkıntılarından feraha çıkar. hayırlı kapılar aç günahlarını affet aminn.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, hayırlı sabahlar, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun, Rabbim hepinizi tüm kötülüklerden, şerden, beladan korusun inşallah. Hayırlı haftalar dilerim...

Sıla'cığım bütün ibadetlerin ve duaların kabul olsun, daim olsun inşallah. Rabbim güç ve kuvvet versin, kolaylaştırsın, azmini arttırsın inşallah.
Evet hatırlıyorum eskiden oruç tutarken daha çok zorlanıyordun. Şükürler olsun demek dualar yerini buluyor. Evet, burada da hava bugünlerde soğuk ve yağışlı, ama yine de diğer bölgelere göre çok çok iyi. Şu anda hava biraz soğuk ama güneşli. Sizin bölgeye göre daha ılıman bir iklim var. Zencefili ben de kullanayım. Allah razı olsun.

Eren'in yemesine de sevindim. Çünkü Eren'in iştahının açılması için de dua ediyordum Rabbime. Aslında, tüm hastalıklar beslenme ile ilgili. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme ile bağışıklık sistemi kuvvetlenirse hastalıklara karşı daha dirençli olunuyor doğal olarak. İnşallah daha da düzelir. herzaman dualarımda olacak inşallah.

Sıla'cığım, canını sıkma bu işler için. Bunca yıl çok güzel biir şekilde yürüttün, ayarladın, uğraştın, biliyorum bir şeyleri organize etmek zordur. Ama bunu çok güzel bir şekilde bugüne kadar getirdin. Emeğin çok. Allah razı olsun. Herkesin sorumluluk duygusu aynı olmadığı için organize eden kişi de bayağı zorlanıyor, tedirgin oluyor biliyorum. Hatta endişe insanın sağlığını bile etkiliyor haklısın. Onun için üzme kendini. Biliyorsun Kuran okumayı kendi kendime internetten öğrendim. Her akşam Yasin, Tebareke ve diğer kısa süreleri ve bazı duaları okuyorum. Bunları ezberlediğimiz için kolay oluyor. Diğer sayfaları okumam yavaş olduğu ve vaktimin de pek olmamasına rağmen son günlerde sırf çok az da olsa katkım olsun diye alıyorum. Senin teşvikin benim öğrenme azmimi arttırmıştı. Sağol, varol. Her hafta dua varken daha iyi oluyordu. Ama sen şevkini kırma gönlümüzde her zaman özel bir yerin olacak.

Ben de uzun yazdım. Kusura bakma. Görüşmek üzere, Hayırlı günler.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
sılacığım ,hüzünlü,merve,erhan kardeşim,leyfunnur,nasılsınız?

maaşALLAH sıla,ne güzel teheccüte kalkıyorsun.
Allah daim eylesin.
bizlere de o vakitlerde dua et,Allah'layık bir ömür geçirmemiz için.

erenin okul iyiymiş.bizim okulda yemek yok.

kızım ilk karnesini aldı dün.

canını sıkma,bak rahatsızlıkların da varmış.

ben de işte tek başıma bırakıldım.
hem gelen giden,hem acil yazılar,hem çizimler,hem telefondan bilgi isteyenler.
geçen haftasonu evde çalıştım.
p.tesi de o yorgunluk ve yoğunlukta insanların tafraları artık dayanma noktamı aşmıştı.
ertesi gün yönetimle konuştum.
henüz kimse yok gelecek ama en azından durumdan haberdarlar.

birden birşey insanın canını sıkıp,bunaltıyor işte........

Allah'a emanet olun.

Aleyküm Selam Ayşe-Rana, iyiyim çok şükür. Allah razı olsun. Sağol. Sen de iyisindir inşallah. Allah sana da kolaylıklar versin, işlerin rast gitsin inşallah.
En kısa sürede yanına biri gelsin de işlerin hafiflesin. Tek olmak gerçekten zordur. Rabbim sağlık ve afiyet, güç ve kuvvet versin de her şey yoluna girer inşallah. Üzme kendini bunun için. Her şeyin güzel yanlarını düşünüp mutlu olmak gerekir belki de. Kızının karnesi de hayırlı olsun. Rabbim zihin açıklığı versin, çok başarılı kılsın inşallah. Allah yar ve yardımcınız olsun. Hayırlı günler...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam Ayşe-Rana, iyiyim çok şükür. Allah razı olsun. Sağol. Sen de iyisindir inşallah. Allah sana da kolaylıklar versin, işlerin rast gitsin inşallah.
En kısa sürede yanına biri gelsin de işlerin hafiflesin. Tek olmak gerçekten zordur. Rabbim sağlık ve afiyet, güç ve kuvvet versin de her şey yoluna girer inşallah. Üzme kendini bunun için. Her şeyin güzel yanlarını düşünüp mutlu olmak gerekir belki de. Kızının karnesi de hayırlı olsun. Rabbim zihin açıklığı versin, çok başarılı kılsın inşallah. Allah yar ve yardımcınız olsun. Hayırlı günler...

Allah razı olsun canım.
bazen insanlar çok kırıcı oluyor.
ama orda kaldı,çoktan unuttum.
o yorgunluk ve stresli bir halde çıkıp eve giderken çocuklarımı görmenin heyecanı siliyor hepsini.
Allah cümlemize sağlık sıhhat versin,herşey geçer.
Rabbim senin işelrini de kolaylaştırsın.
hayırlı, istediğin şekilde sonuçlandırsın,hayırlı insanlarla karşılaştırsın cümlemizi.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, hayırlı sabahlar, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun, Rabbim hepinizi tüm kötülüklerden, şerden, beladan korusun inşallah. Hayırlı haftalar dilerim...

Sıla'cığım bütün ibadetlerin ve duaların kabul olsun, daim olsun inşallah. Rabbim güç ve kuvvet versin, kolaylaştırsın, azmini arttırsın inşallah.
Evet hatırlıyorum eskiden oruç tutarken daha çok zorlanıyordun. Şükürler olsun demek dualar yerini buluyor. Evet, burada da hava bugünlerde soğuk ve yağışlı, ama yine de diğer bölgelere göre çok çok iyi. Şu anda hava biraz soğuk ama güneşli. Sizin bölgeye göre daha ılıman bir iklim var. Zencefili ben de kullanayım. Allah razı olsun.

Eren'in yemesine de sevindim. Çünkü Eren'in iştahının açılması için de dua ediyordum Rabbime. Aslında, tüm hastalıklar beslenme ile ilgili. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme ile bağışıklık sistemi kuvvetlenirse hastalıklara karşı daha dirençli olunuyor doğal olarak. İnşallah daha da düzelir. herzaman dualarımda olacak inşallah.

Sıla'cığım, canını sıkma bu işler için. Bunca yıl çok güzel biir şekilde yürüttün, ayarladın, uğraştın, biliyorum bir şeyleri organize etmek zordur. Ama bunu çok güzel bir şekilde bugüne kadar getirdin. Emeğin çok. Allah razı olsun. Herkesin sorumluluk duygusu aynı olmadığı için organize eden kişi de bayağı zorlanıyor, tedirgin oluyor biliyorum. Hatta endişe insanın sağlığını bile etkiliyor haklısın. Onun için üzme kendini. Biliyorsun Kuran okumayı kendi kendime internetten öğrendim. Her akşam Yasin, Tebareke ve diğer kısa süreleri ve bazı duaları okuyorum. Bunları ezberlediğimiz için kolay oluyor. Diğer sayfaları okumam yavaş olduğu ve vaktimin de pek olmamasına rağmen son günlerde sırf çok az da olsa katkım olsun diye alıyorum. Senin teşvikin benim öğrenme azmimi arttırmıştı. Sağol, varol. Her hafta dua varken daha iyi oluyordu. Ama sen şevkini kırma gönlümüzde her zaman özel bir yerin olacak.

Ben de uzun yazdım. Kusura bakma. Görüşmek üzere, Hayırlı günler.
aleyküm selam canım amin amin aminn ağzına gönlüne sağlık. az önce hastaneden geldik eren öksürüyordu ya yine boğazları iltihap olmuş tonsilit. kronik tonsilit. şimdi de bir öğrencim geldi onu göndereyim yine yazarım.

evet canım çocuk gitti. burası da güneşli ama çok soğuk kar yok tabi bize göre soğuk dışarısı 6-7 derece falan. doğuya göre iyi tabi orda eksilerde.

erenin iştahı için dua ediyormuşsun çok sağol. şu ilaçlara verdiğim parayla seveceği bişeyler alıp yedirseydim napalım artık mecbur. bu dr da birşey verdi immuzinc adı. bağışıklığını arttıracakmış. içinde ekinezya varmış. bunun bitki çayını içiyorlar galiba. çay olarakta alsak olacak. inşallah bakalım. hastaneden dönüşte aktara uğradık. sen adaçayı demiştin ya ondan aldım demlicem öksürüğe ateşe iyi geliyormuş. faydası olur inşallah.

maşallah sen her gün tekrar yapıyormuşsun bu çok iyi. iyice pekişmiştir artık. senin içinde de varmış ondan öğrendin. Allah razı olsun. ben daha da uzun yazıyorum :) hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun. selametle kal.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
üç yıldır aynı kiloda mıydı hayret hiç almamış. sabah erken kalkıyorsun ne güzel hem namaz geçmiyor hem rızıklar dağıtılıyor. benim oğlanda yattığından beri arada inledi noldu diyorum birşey demiyor. kötü rüya mı gördü acaba dedim sıcak mı bastı dedim neyse en sonunda boğazın mı ağrıyor dedim kafa salladı ağrı kesici içirdim uyuyor şimdi bakalım ağlayacak mı yine. ben de duamı yapayım dua köşesine gireyim. Allahım burdaki ezber yaptığımız kardeşlerimin bütün sıkıntılarından feraha çıkar. hayırlı kapılar aç günahlarını affet aminn.

geçmiş olsun canım.
dualarına amin.

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
selamunaleykum herkese.
ayşe ablacm meleğin ilk karne heyecanı yaşamış. :) tebrik ederm.
sıla ablacm inşAllah eren iyi olmuştur.
bu arada kardeşimin faaliyetlerini istemiştin . akşam çekim yaptık :) inşallah gün için ya da yarın ekleyeceğim siteye. selametle kalın :H

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum herkese.
bu arada kardeşimin faaliyetlerini istemiştin . akşam çekim yaptık :) inşallah gün için ya da yarın ekleyeceğim siteye. selametle kalın :H
aleyküm selam canım erene ilaçlarını içirdim inşallah iyileşecek ablası.
nasıl heveslendim şimdi bir an önce görmek isterim. tamam yarını bekliyorum grş. selametle kal. :a14:

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum herkese.

Allah razı olsun canım,sen nasılsın?
sıkıntıların hafiflemiştir inşALLAH.
ben de merak ettim,ne faaliyeti?:a35:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canım hayırlı sabahlar dua müdavimlerine fetih konusu varya orda kalbimnurlandır birkaç resim ekledi çok güzel bir kaplumbağa yapmış kardeşi örgüden böyle faaliyetleri varmış ben de diğerlerini merakla bekliyorum bugün.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ezber tekrarımız mülk(tebareke)-nebe(amme) suresi

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bir göz gezdirin arkadaşlar unutmayalım

40.EL-MUKİT: bütün canlıların gıdasını veren
41.EL-HASİB: hesaba çeken
42.EL-CELİL: hiçbirşey kendisine denk olmayan
43.EL-KERİM: keremi ve bağışı bol olan
44.ER-RAKİB: bakıp gözeten, kendisinden hiçbirşey gizlenemeyen
45.EL-MUCİB: duaları kabul eden
46. EL VASİ: ilmi ve rahmeti geniş ve sınırsız olan
47. EL HAKİM: hüküm ve hikmet sahibi
48.EL-VEDUD: sonsuz sevgiye yegane layık olan
49.EL-MECİD:şanı büyük ve yüksek olan
50.EL-BAİS :öldükten sonra dirilten

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
canım hayırlı sabahlar dua müdavimlerine fetih konusu varya orda kalbimnurlandır birkaç resim ekledi çok güzel bir kaplumbağa yapmış kardeşi örgüden böyle faaliyetleri varmış ben de diğerlerini merakla bekliyorum bugün.

hayırlı sabahlar,hemen bakıyorum ben de.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, hayırlı sabahlar, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun, Rabbim hepinizi tüm kötülüklerden, şerden, beladan korusun inşallah. Hayırlı günler..

Sıla'cığım Eren nasıl oldu? İnşallah daha iyidir. Evet, Ekinezya bağışıklık sistemini kuvetlendiren bir bitki. Çay olarak da satılıyor. Adaçayı da boğaza çok iyi, çörekotu da gerçekten benim boğazımın yanmasını hemen geçirdi, balla birlikte yedim. Birde bağışıklığı kuvvetlendirmek için senin de kullandığın zencefil ve zerdeçal da çok iyiyiymiş. Eren'e bol bol Elma yedirebilirsin.
Bir de Kanal7 TV.'de saat 9:30 gibi ve saat 14:10'da İkbal'le Şifalı Yemekler programını seyret istersen. Ben bazen internet üzerinden seyrediyorum. Görüşmek üzere, Allaha emanet olun.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, hayırlı sabahlar, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun, Rabbim hepinizi tüm kötülüklerden, şerden, beladan korusun inşallah. Hayırlı günler..

Sıla'cığım Eren nasıl oldu? İnşallah daha iyidir. Evet, Ekinezya bağışıklık sistemini kuvetlendiren bir bitki. Çay olarak da satılıyor. Adaçayı da boğaza çok iyi, çörekotu da gerçekten benim boğazımın yanmasını hemen geçirdi, balla birlikte yedim. Birde bağışıklığı kuvvetlendirmek için senin de kullandığın zencefil ve zerdeçal da çok iyiyiymiş. Eren'e bol bol Elma yedirebilirsin.
Bir de Kanal7 TV.'de saat 9:30 gibi ve saat 14:10'da İkbal'le Şifalı Yemekler programını seyret istersen. Ben bazen internet üzerinden seyrediyorum. Görüşmek üzere, Allaha emanet olun.

aleyküm selam,amin canım.
ekinezya ben de alıp bir ara kullandım çocuklara unutmuştum.
Allah razı olsun tekrar başlamalı.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm
bugünümüz dünden, yarınımız bugünden daha iyi olsun inşallah...:)

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Hepinize hayırlı günler sonunda gelebildim sıla deniz erhan ve diğer arkadaşlarım nasılsınız umarım görüşmeyeli iyisinizdir....aylardır netim yoktu o yüzden giremedim

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler

hayırlı sabahlar,hemen bakıyorum ben de.

sıla ablacım dün bir arkadaşımı ziyarete gittim siteye akşam girdim fazla durmadan hemen cıktım. sımdı acıyorum konumuzu.
RESİMLER bölümünde

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam canım amin amin amin. eren daha iyi öksürüğü azaldı gece de ağlayarak uyanmadı. programı biraz izledim canım. izlerim artık arada. Allah razı olsun. dr bir adaya düşsem yanıma on bitki alsam biri zencefil olurdu dedi. grş canım.

aleyküm selam,amin canım.
ekinezya ben de alıp bir ara kullandım çocuklara unutmuştum.
Allah razı olsun tekrar başlamalı.

canım dr erene şurup olarak verdi. ummuneks miydi adı unuttum arka sayfada var. ekinezyaymış ana malzemesi. 20 tl ye aldım.

selamün aleyküm
bugünümüz dünden, yarınımız bugünden daha iyi olsun inşallah...:)

aleyküm selam canım bugünüm dünden iyi geçti cidden dua için çok sağol.

Hepinize hayırlı günler sonunda gelebildim sıla deniz erhan ve diğer arkadaşlarım nasılsınız umarım görüşmeyeli iyisinizdir....aylardır netim yoktu o yüzden giremedim

hayırlı günler hoşgeldin canım. iyiyiz hamd olsun sen nasılsın ne kadarlık oldu bebek? merak ettik seni.

sıla ablacım dün bir arkadaşımı ziyarete gittim siteye akşam girdim fazla durmadan hemen cıktım. sımdı acıyorum konumuzu.

RESİMLER bölümünde
tamam ablacım bakayım hemen.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt