Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Selamun aleykum wa Rahmetullah
Sıla1 kardeş imzanızdaki duanın arapça harfleri ile burda paylaştınız mı ? paylaşmadıysanız bu konu altında arapçasını paylaşırsanız sevinirim.Rabbim sizi cennetine hapsetsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum wa Rahmetullah
Sıla1 kardeş imzanızdaki duanın arapça harfleri ile burda paylaştınız mı ? paylaşmadıysanız bu konu altında arapçasını paylaşırsanız sevinirim.Rabbim sizi cennetine hapsetsin.
aleyküm selam ve rahmetullah ve beraketühü kardeşim hayır paylaşmadım çünkü duaların çocuğunu oğlum sübyan okuluna giderken onunla birlikte ezberledim ve bize latin harfleriyle bir kağıda yazarak ezberlettiler. ama Kurandan okuduğum için Kuran da çok yazan bir kelime olduğu oradaki okunuşu biliyorum. netten bulunca derhal paylaşıcam kardeşim. hatırlatmanız için Allah razı olsun sizden.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
aleyküm selam ve rahmetullah ve beraketühü kardeşim hayır paylaşmadım çünkü duaların çocuğunu oğlum sübyan okuluna giderken onunla birlikte ezberledim ve bize latin harfleriyle bir kağıda yazarak ezberlettiler. ama Kurandan okuduğum için Kuran da çok yazan bir kelime olduğu oradaki okunuşu biliyorum. netten bulunca derhal paylaşıcam kardeşim. hatırlatmanız için Allah razı olsun sizden.

Allah razı olsun kardeşim.Şimdi arapçasından bakınca daha iyi oldu.Biliyorsunuz ki Latin harfler arapçanın yerini alamıyor.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim.Şimdi arapçasından bakınca daha iyi oldu.Biliyorsunuz ki Latin harfler arapçanın yerini alamıyor.
amin inşallah kardeşim bence de böyle daha iyi oldu. gerçi arapça bilmeyenlerde var aramızda ama. Allaha emanet olun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
21.EL KABID: ruhları kabzeden,sıkan,daraltan
22.EL BASIT: ruhları bedenlere yerleştiren,genişleten,açan
23.EL-HAFİD: aşağıya indiren,alçaltan
24.ER-RAFİ: dereceleri yükselten
25.EL-MUİZ: izzet veren, yükselten
26.EL-MUZİLL: alçaltan,zillet veren
27-ES-SEMİ: her şeyi işiten
28-EL-BASİR: her şeyi gören
29-EL-HAKEM: nihai hükmü veren
30-EL-ADL: çok adaletli
31.EL-LATİF: lütuf sahibi
32.EL-HABİR: her şeyin gizlisinden haberdar olan
33.EL-HALİM: hemen ceza vermeyen
34.EL-AZİM: sonsuz büyük
35.EL-ĞAFUR: bağışlayıcı,örten
36.EŞ-ŞEKÜR: yapılan şükrün karşılığını bolca veren
37.EL-ALİYY: yükseklikte sonsuz, yüceltici
38.EL-KEBİR: mutlak büyük
39.EL-HAFIZ: koruyucu, gözeten
40.EL-MUKİT: bütün canlıların gıdasını veren

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
QUOTE]

eyy bu yüce isimilerin sahibi olan Allahım. yüreğimizde keder yuvalarımızda sıkıntı, hayırlı olan yollarımızda engel bırakma
sen bizi bize bırakma rahmetinden mahrum merhametinden yoksun ilminden uzak yolundan ayrı sen den başkasına gayrı bırakma..
bizi kendinden başkasına muhtaç etme...
amin..

selam ve dua ile

amin amin amin ağzına sağlık ihtiyacımız vardı buna

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
RABBIM

SESİME CEVAP VEREN SENSİN

YAKARIŞIMA SES VEREN SENSİN

ÇAĞRIMA KARŞILIK VEREN SENSİN

DİLEKLERİMİ ÖNEMSEYEN SENSİN

DUALARIMI İŞİTEN SENSİN...

YOKLUĞUM EN GÜZEL DUAMDIR;VARLIĞIMI SANA DUA EYLE.

SUSKUNLUĞUM EN KESKİN SÖZÜMDÜR;SÖZÜMÜ SANA DAİR EYLE.

KIRIK KALBİM EN İYİ YANIM;KALBİMİ SANA YAR EYLE... amiinn

selamün aleyküm, hayırlı cumalar...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
RABBIM

SESİME CEVAP VEREN SENSİN

YAKARIŞIMA SES VEREN SENSİN

ÇAĞRIMA KARŞILIK VEREN SENSİN

DİLEKLERİMİ ÖNEMSEYEN SENSİN

DUALARIMI İŞİTEN SENSİN...

YOKLUĞUM EN GÜZEL DUAMDIR;VARLIĞIMI SANA DUA EYLE.

SUSKUNLUĞUM EN KESKİN SÖZÜMDÜR;SÖZÜMÜ SANA DAİR EYLE.

KIRIK KALBİM EN İYİ YANIM;KALBİMİ SANA YAR EYLE... amiinn

selamün aleyküm, hayırlı cumalar...
aleyküm selam hayırlı cumalar

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, hayırlı sabahlar, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun, Rabbim hepinizi tüm kötülüklerden, şerden, beladan korusun inşallah. Hayırlı Cumalar...

Sıla'cığım nasılsın? Eren nasıl? İngilizce öğrenimi nasıl gidiyor? Allaha emanet olun. Hayırlı ve bereketli Cumalar..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, hayırlı sabahlar, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun, Rabbim hepinizi tüm kötülüklerden, şerden, beladan korusun inşallah. Hayırlı Cumalar...

Sıla'cığım nasılsın? Eren nasıl? İngilizce öğrenimi nasıl gidiyor? Allaha emanet olun. Hayırlı ve bereketli Cumalar..
aleyküm selam hayırlı sabahlar amin amin amin inşallah Allahım önümüzdeki kapalı kapıları açsın. iyilerle karşılaştırsın tüm art niyetli insanlardan bizleri korusun.

hamd olsun canım sağlık açısından bir sıkıntım yok. oruçlara devam ediyorum kazalarım var. her gün tutuyorum sanki ramazan ayı gibi. bir abla atmış gün tutuyormuş keffaret orucu o tutuyorsa ben de kazalarımı bu şekilde tutabilirim diye düşündüm. inşallah bu yıl bitirmek istiyorum bakalım artık. eren de öksürüyor işte bronşit gibi sanki ama onda ateşte oluyor dr a da götürmedim okula gidiyor geliyor bildiğin gibi evde sıkılıyor tabi açevin zepleri varya zihinsel eğitim programı fotokopiler onları yapıyoruz seviyor. benim ingilizce iyi gidiyor haftada iki tane yemek tarifi çeviriyorum kelimeleri çıkarıyorum. sağolsun büşra buluyor hataları düzeltiyor. o da senin gibi böyle netten tanıştığım bir arkadaşım üç yılın içinde Allah razı olsun sizlerden. onun dışında hatimlerde yeni düzenlemeler düşünülüyor yani ya bitecek ya da değişik şekilde devam edecek. senin önerin var mı? sen nasılsın? okul nasıl tatilde gidiyor musunuz siz okula?

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hayırlı sabahlar amin amin amin inşallah Allahım önümüzdeki kapalı kapıları açsın. iyilerle karşılaştırsın tüm art niyetli insanlardan bizleri korusun.

hamd olsun canım sağlık açısından bir sıkıntım yok. oruçlara devam ediyorum kazalarım var. her gün tutuyorum sanki ramazan ayı gibi. bir abla atmış gün tutuyormuş keffaret orucu o tutuyorsa ben de kazalarımı bu şekilde tutabilirim diye düşündüm. inşallah bu yıl bitirmek istiyorum bakalım artık. eren de öksürüyor işte bronşit gibi sanki ama onda ateşte oluyor dr a da götürmedim okula gidiyor geliyor bildiğin gibi evde sıkılıyor tabi açevin zepleri varya zihinsel eğitim programı fotokopiler onları yapıyoruz seviyor. benim ingilizce iyi gidiyor haftada iki tane yemek tarifi çeviriyorum kelimeleri çıkarıyorum. sağolsun büşra buluyor hataları düzeltiyor. o da senin gibi böyle netten tanıştığım bir arkadaşım üç yılın içinde Allah razı olsun sizlerden. onun dışında hatimlerde yeni düzenlemeler düşünülüyor yani ya bitecek ya da değişik şekilde devam edecek. senin önerin var mı? sen nasılsın? okul nasıl tatilde gidiyor musunuz siz okula?

Dualarına amin diyorum. Allah razı olsun. Rabbim sağlığını daha da iyi etsin sıkıntı, dert göstermesin inşallah. Tuttuğun oruçları da Allahım kabul etsin. Tutmanı kolaylaştırsın. Gündüzler kısa iken tutulması daha iyi oluyor da her gün tutmak seni yormaz inşallah. Kendine de iyi bakmalısın. Ben de oruç tutacağım vakit Pazartesi Perşembe günleri tutuyorum. Oruç tutmayı çok seviyorum. Bu hafta üşütmüştüm, boğazım çok yanıyordu o yüzden tutamadım.
İnşallah haftaya tutabilirim. Eren'ciğime de geçmiş olsun. Canım benim ya. İştahı nasıl oldu acaba? Eğer yemek yerse onu daha çok seveceğimi ona söylermisin. Onunla yemek yarışı yapacam. Kim daha çok şey yerse birinci olacak. :a15:

İngilizce yi devam ettirmene sevindim. Ne güzel ek bir uğraş. Arkadaşından da Allah razı olsun. Allah devamını getirsin, zihin açıklığı versin inşallah.

Ben de biraz üşütme dışında iyiyim çok şükür. Üniversitelerde çalışanlara tatil olmuyor, çalışmalarımız sadece öğrencilere yönelik olmadığı için, öğrenci olsun olmasın mesaimiz devam ediyor, sadece biraz daha sakin oluyor. Hatimlerde yeni düzenlemeler derken pek anlamadım yani sen mi istiyorsun değişikliği. Okuma konusunda yavaş olduğum için benim katkım pek olamıyor ama, duasına katılmak bile iyi oluyor. Neyse sen neye karar verirsen doğru olacağına eminim.
Rabbim kolaylıklar versin, ufkumuzu genişletsin. Allaha emanet ol. Selam ve dua ile. Hayırlı günler..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Dualarına amin diyorum. Allah razı olsun. Rabbim sağlığını daha da iyi etsin sıkıntı, dert göstermesin inşallah. Tuttuğun oruçları da Allahım kabul etsin. Tutmanı kolaylaştırsın. Gündüzler kısa iken tutulması daha iyi oluyor da her gün tutmak seni yormaz inşallah. Kendine de iyi bakmalısın. Ben de oruç tutacağım vakit Pazartesi Perşembe günleri tutuyorum. Oruç tutmayı çok seviyorum. Bu hafta üşütmüştüm, boğazım çok yanıyordu o yüzden tutamadım.
İnşallah haftaya tutabilirim. Eren'ciğime de geçmiş olsun. Canım benim ya. İştahı nasıl oldu acaba? Eğer yemek yerse onu daha çok seveceğimi ona söylermisin. Onunla yemek yarışı yapacam. Kim daha çok şey yerse birinci olacak. :a15:

İngilizce yi devam ettirmene sevindim. Ne güzel ek bir uğraş. Arkadaşından da Allah razı olsun. Allah devamını getirsin, zihin açıklığı versin inşallah.

Ben de biraz üşütme dışında iyiyim çok şükür. Üniversitelerde çalışanlara tatil olmuyor, çalışmalarımız sadece öğrencilere yönelik olmadığı için, öğrenci olsun olmasın mesaimiz devam ediyor, sadece biraz daha sakin oluyor. Hatimlerde yeni düzenlemeler derken pek anlamadım yani sen mi istiyorsun değişikliği. Okuma konusunda yavaş olduğum için benim katkım pek olamıyor ama, duasına katılmak bile iyi oluyor. Neyse sen neye karar verirsen doğru olacağına eminim.
Rabbim kolaylıklar versin, ufkumuzu genişletsin. Allaha emanet ol. Selam ve dua ile. Hayırlı günler..
amin canım inşallah hepimizin de ibadetleri kabul olur. bundan iki üç yıl önce kışın bile çok zordu tutmam şimdi biraz daha iyi hamd olsun. ben de çeşitli yemeğe çalışıyorum akşamları gece mutlaka kalkıyorum zaten. beşte kalkıyorum en geç. teheccüd, dua, sahur, sabah namazı arka arkaya çok iyi oluyor benim için orucun diğer faydaları bunlar. kaçırmıyorsun hamd olsun. pzt perşembe tutmanın sevabı çok büyük ahir zamanda bir sünnetimi ihya eden yüz şehit sevabı alır buyurmuş peygamberimiz s.a.v biliyorsun. geçmiş olsun sana da oraların havası buraya benziyor mu bilmiyorum şu an kışın en soğuk dönemini yaşıyoruz yani kış başından beri en soğuk günleri. bu yıl ilk defa zencefili keşfettim bitki çaylarına katıp içiyorum fayda ediyor cidden.

erenin de maşallah diyeyim yemesi biraz düzeldi sanki onun ekmek yeme alışkanlığı yok. hiç aramıyor kızartmada olsa ekmeksiz yiyor okulda. anladığım kadarıyla tam doymuyor. ilk başladığı zamanlarda eve gelince ben de yediriyordum artık yedirmiyorum. öğlen orda ye önüne koyulanı ekmekte ye diyorum yemekleri çok güzel üç çeşit bir ay içinde aynı yemek bir daha çıkmıyor. kıymetini bilsin. sabahta orda yiyor. ama ben kalkınca ona oda sıcaklığında tuttuğum portakal mandalin suyu sıkıp içiriyorum. ilacı varsa bir iki lokma yedirip ilacını elimle içirp gönderiyorum. öğle yemeği ile akşam yemeği arasında da en az 5-6saat olduğu içinde acıkıyor akşam yiyor. bir kilo almış. biliyorsun zaten arka arkaya hastalanmış yemek yememişti inşallah ateşlenmez de zayıflamaz yine. dün oturdum bütün eşofmanlarına lastik geçirdim. pantolonlarını da diktim. hatimlerde mod.lardan biri bana mesaj attı burda modlar arasında özel mesaj var. bana bazı düşünceleirnin olduğunu kararlar aldıklarını bildirdiler. hatimlerin isimlerinin değişmesi ay ismi olarak açılması safer ayı hatimleri gibi. ve her ay hatimleri başka birisinin açmasını düşündüklerini söyledi. ben de hatimlerin birleşmesini istiyorum aslında yani bölünmüş durumdayız bazı arkadaşlar hiç katılmıyor zaten. gönül işi zorla olmaz. hatimlere katılan arkadaşlarında bir kısmı girmiyor cüzleri aldık kabul ettik demiyor okuduk demiyor böyle de bir tuhaf oldu. cüz ayırdıktan sonra kalan cüzlerin alınmasını sağlamak için günlerce güncelliyorum. yani bu şekilde olması için açmamıştım ama cüz ayırmaları olunca daha fazla hatim açıyorum mecburen. cüzler çakışıyor. bunu düzenlemek lazım. iki gündür şevkim acayip kırıldı gece de uyurken dişlerimi geçirmişim galiba yanağımın iç kısmına sıkmışım kendimi baya acıyor hiçbirşey için kendimizi sıkmamamız lazım diye düşünüyorum eve yansımamalı yani sanalda yaşanlar. daha önce yüksek tansiyon yaşadığım için çok sıkılınca tekrar beni rahatsız ediyor. hatimlerin duasını her hafta koyardık biliyorsun daha farklıydı sen kendini hiç üzme katılıyorsun beni yanlız bırakmıyorsun hakkını ödeyemem. okuma konusunda ise her gün okursan bir ayda hızlanırsın inşallah. haftlardır msn açmadığım belli oluyor galiba destan gibi yazdım. :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bu arada bugün yasin tebareke amme ezber verdim tabi yanlışlarım çıktı ammede özellikle bir yerde feci takıldım. inşallah unutmayız ezberleri Allahım amele dökmeyi nasip etsin.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
ben tin suresini ezberlerdim...şimdi inşirah suresini ezberliyecem inşallah...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben tin suresini ezberlerdim...şimdi inşirah suresini ezberliyecem inşallah...
aa çok sevindim maşallah maşallah artık namazlarda okuyup bol bol tekrar edin tin suresini merak etmeyin inşirah suresi de kolay ezberleniyor. anlamı da çok güzel. bekliyorum hayırlı haberleri.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
aa çok sevindim maşallah maşallah artık namazlarda okuyup bol bol tekrar edin tin suresini merak etmeyin inşirah suresi de kolay ezberleniyor. anlamı da çok güzel. bekliyorum hayırlı haberleri.

evet bugun tum namazlarda bir rekatta tin okudum...inşallah ögrenecem inşirahı da...Allah amel edenlerden etsin bildiklerimizle

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
sılacığım ,hüzünlü,merve,erhan kardeşim,leyfunnur,nasılsınız?

maaşALLAH sıla,ne güzel teheccüte kalkıyorsun.
Allah daim eylesin.
bizlere de o vakitlerde dua et,Allah'layık bir ömür geçirmemiz için.

erenin okul iyiymiş.bizim okulda yemek yok.

kızım ilk karnesini aldı dün.

canını sıkma,bak rahatsızlıkların da varmış.

ben de işte tek başıma bırakıldım.
hem gelen giden,hem acil yazılar,hem çizimler,hem telefondan bilgi isteyenler.
geçen haftasonu evde çalıştım.
p.tesi de o yorgunluk ve yoğunlukta insanların tafraları artık dayanma noktamı aşmıştı.
ertesi gün yönetimle konuştum.
henüz kimse yok gelecek ama en azından durumdan haberdarlar.

birden birşey insanın canını sıkıp,bunaltıyor işte........

Allah'a emanet olun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
sılacığım ,hüzünlü,merve,erhan kardeşim,leyfunnur,nasılsınız?

maaşALLAH sıla,ne güzel teheccüte kalkıyorsun.
Allah daim eylesin.
bizlere de o vakitlerde dua et,Allah'layık bir ömür geçirmemiz için.

erenin okul iyiymiş.bizim okulda yemek yok.

kızım ilk karnesini aldı dün.

canını sıkma,bak rahatsızlıkların da varmış.

ben de işte tek başıma bırakıldım.
hem gelen giden,hem acil yazılar,hem çizimler,hem telefondan bilgi isteyenler.
geçen haftasonu evde çalıştım.
p.tesi de o yorgunluk ve yoğunlukta insanların tafraları artık dayanma noktamı aşmıştı.
ertesi gün yönetimle konuştum.
henüz kimse yok gelecek ama en azından durumdan haberdarlar.

birden birşey insanın canını sıkıp,bunaltıyor işte........

Allah'a emanet olun.
aleyküm selam canım hamd olsun yönetime sıkıntını anlatman iyi olmuş belki durumun ciddiyetinden haberdar değillerdir sen bir de pratiksin onunda etkisi olmuştur. canım hamd olsun bu saatlerde 22,30 gibi yatıyorum gece de kalkmak kolay oluyor. ama geç yatarsam zor.

dua ederim tabi kızın karnesini almış maşallah. okumayı öğrendi ya artık ona uygun kitaplar hikayeler alırsın okur internette de ona uygun faaliyetler vardır. eşleştirme vb. öğretmenler sitesi diye bir yer vardı ben orada güzel şeyler buldum. etkinlikler faaliyetler. çıktı alırsın oturur yapar. senin kızın yaşında çocuğu olan anneler var açevin kursunda biliyorsun zep veriyorlar severek yapıyorlar onun tarzı şeyler var nette de. yeni keşfettim.

haklısın canım hiçbirşey için çok üzülmemek lazım.

erenin de anaokulu biliyorsun ondan yemeği var. memnunum ordan. 19 kilo şu anda senin kız ne kadar?

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım hamd olsun yönetime sıkıntını anlatman iyi olmuş belki durumun ciddiyetinden haberdar değillerdir sen bir de pratiksin onunda etkisi olmuştur. canım hamd olsun bu saatlerde 22,30 gibi yatıyorum gece de kalkmak kolay oluyor. ama geç yatarsam zor.

dua ederim tabi kızın karnesini almış maşallah. okumayı öğrendi ya artık ona uygun kitaplar hikayeler alırsın okur internette de ona uygun faaliyetler vardır. eşleştirme vb. öğretmenler sitesi diye bir yer vardı ben orada güzel şeyler buldum. etkinlikler faaliyetler. çıktı alırsın oturur yapar. senin kızın yaşında çocuğu olan anneler var açevin kursunda biliyorsun zep veriyorlar severek yapıyorlar onun tarzı şeyler var nette de. yeni keşfettim.

haklısın canım hiçbirşey için çok üzülmemek lazım.

erenin de anaokulu biliyorsun ondan yemeği var. memnunum ordan. 19 kilo şu anda senin kız ne kadar?

benim kızımın boyu baya uzun.
son 3 yıldır aynı kilodaydı 1 kilo almıştı 400 geeri verdi.
23 şimdi.

ben de şimdi bile geç kaldım uyumak için.
iş yorucu ve stresli geçince çok yorgun oluyorum.

5,5 ya da 6 da kalkıyorum

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
evet bugun tum namazlarda bir rekatta tin okudum...inşallah ögrenecem inşirahı da...Allah amel edenlerden etsin bildiklerimizle
amin amin aminn inşallah önemli olan da o zaten. bundan sonra tin suresini mutlaka her gün bir namazda bir rekatte okumanız lazım unutmazsınız. şimdi biz yeni ezber yapmıyoruz ama burayı kapatmadım çünkü verdiğim sureyi tekrar yapıyoruz namazlarda okuyoruz. bir düzen var. şimdi tebareke amme tekrarı var. yoksa unuturuz biliyorum. tabi bir iki tekrardan sonra kapatıcam burayı.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt