Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Hayırlı Cumalar..

aleyküm selam amiin amiin

hayırlı cumalar...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Hayırlı Cumalar..

Hüzünlü kardeşim Allah razı olsun rabbim dualarımızı kabul eylesin inşallah..
Hamdolsun ben iyiyim. Ezber yapan tüm kardeşlerim sizlerde iyisiniz inşallah..Herkese hayırlı cumalar..
Rabbim hayırlı huzurlu bir ömür versin . Doğru yolundan ayırmasın inşallah..
Rabbim kuran-ı kerimi öğrenen ve öğreten kullarından eylesin.. Hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip eylesin..

Sıla ablacım siz de iyisiniz inşallah..Ben tekrarıma devam ediyorum.

Çocuğum için Peygamber efendimizi (SAV) anlatan , güzel ahlak, kul hakkı vs. içeriği olan kitap almayı düşünüyorum. Benim çocuğum sekiz yaşında.. Bu konuda önerceğiniz kitaplar var mı? Özellikle kitabın İçeriği akıcı ve çocuğun seviyesinde anlatan kitap almayı düşünüyorum..
Bu konuda yardımcı olursanız Allah razı olsun..
Selam ve dua ile...

aleyküm selam amiin amiin

hayırlı cumalar...
aleyküm selam arkadaşlar hayırlı cumalar amin amin amin.
ndyzlf netten timaş yayınlarının kitaplarına bakabilirsin.
kitapyurdu: kitap - 365 Günde Sevgili Peygamberim - Nurdan Damla, 365 günde sevgili peygamberim, 365 GÜNDE SEVGILI PEYGAMBERIM,
varsa yakınında böyle dini kitap satan yerler bulabilirsin daha uygun fiyatlara da dergiler oluyor.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam arkadaşlar hayırlı cumalar amin amin amin.
ndyzlf netten timaş yayınlarının kitaplarına bakabilirsin.
kitapyurdu: kitap - 365 Günde Sevgili Peygamberim - Nurdan Damla, 365 günde sevgili peygamberim, 365 GÜNDE SEVGILI PEYGAMBERIM,
varsa yakınında böyle dini kitap satan yerler bulabilirsin daha uygun fiyatlara da dergiler oluyor.

ben de kızıma bu kitabı okuyorum.
çok seviyor,bazen 2-3 hikaye okuyoruz doyamayıp.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
işim nefes aldırmıyacak şekilde yoğun.
beraber çalıştığım arkadaşlar başka birime alındı.
tek başına kaldım.
yeni arkadaşlar ne zaman gelir belli değil.
gücümü son raddesine kadar zorluyorum mecburen.

bugünler de geçer inşaALLAH hayırlısıyla.

sizler nasılsınız?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
işim nefes aldırmıyacak şekilde yoğun.
beraber çalıştığım arkadaşlar başka birime alındı.
tek başına kaldım.
yeni arkadaşlar ne zaman gelir belli değil.
gücümü son raddesine kadar zorluyorum mecburen.

bugünler de geçer inşaALLAH hayırlısıyla.

sizler nasılsınız?
aleyküm selam Allah yardımcın olsun inşallah yeni iş arkadaşın hayırlı biri olur. senin yoğunluğun gibi Erhanında haberlerini alırız inşallah. hamd olsun ben de iyiyim. sitede geziyorum. birşeyler okuyorum. sessizlikte. senin kızın nasıl okumayı öğrendi inşallah artık? yeni bakıcınız ve oğlun da iyidir inşallah?

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam Allah yardımcın olsun inşallah yeni iş arkadaşın hayırlı biri olur. senin yoğunluğun gibi Erhanında haberlerini alırız inşallah. hamd olsun ben de iyiyim. sitede geziyorum. birşeyler okuyorum. sessizlikte. senin kızın nasıl okumayı öğrendi inşallah artık? yeni bakıcınız ve oğlun da iyidir inşallah?

elhamdülillah okuyor,yeni bakıcım arkadaşımın kardeş kadar yakın arkadaşı.
temiz,dürüst,inançlı biri.
oğlum yürüdüama korkudan emeklemeye başladı.
yaramazlık yapmaya çalışıyor.

işlere yetişemiyorum.
sürekli birilerine bir şeyler anlat,telefonda ayrı,çizimler ayrı,yazılar........
zaten 2 kişi yetişemiyorduk ki o arkadaş 10 yıldır bu işi yapıyordu.
çok da iyi bir kızcağız.
oluyor böyle şeyler her yerde.

erhan kardeşimde hep aklımda.
benim burdaki kardeşimde işten çıkarılmış.
herkes de ayrı sıkıntı.
Rabbim cümlesine hayırlı rızık kapıları açsın;sağlık sıhhatle çalışmayı nasip eylesin.

bugün evimde sohbet vardı.
çok şükür Rabbim nasip eyledi ve çok güzel geçti.
yorgunluğumu da aldı götürdü.

eren nasıl,anasınıfından memnunmusunuz?
senin sağlığın nasıl?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
elhamdülillah okuyor,yeni bakıcım arkadaşımın kardeş kadar yakın arkadaşı.
temiz,dürüst,inançlı biri.
oğlum yürüdüama korkudan emeklemeye başladı.
yaramazlık yapmaya çalışıyor.

işlere yetişemiyorum.
sürekli birilerine bir şeyler anlat,telefonda ayrı,çizimler ayrı,yazılar........
zaten 2 kişi yetişemiyorduk ki o arkadaş 10 yıldır bu işi yapıyordu.
çok da iyi bir kızcağız.
oluyor böyle şeyler her yerde.

herkes de ayrı sıkıntı.
Rabbim cümlesine hayırlı rızık kapıları açsın;sağlık sıhhatle çalışmayı nasip eylesin.

bugün evimde sohbet vardı.
çok şükür Rabbim nasip eyledi ve çok güzel geçti.
yorgunluğumu da aldı götürdü.

eren nasıl,anasınıfından memnunmusunuz?
senin sağlığın nasıl?
bakıcının iyi olmasına sevindim inşallah hep iyi devam eder. demek sohbet vardı çok güzel bir ortam Allah rızası için böyle buluşmalar. ben de haftada bir mukabeleye gidiyorum biliyorsun çok güzel orası mescit gibi yapılmış yerde sadece halı var ve rahleler var. havası çok güzel. geçen hafta benim oğlanla gittik oraya devamlı koşturdu güldü oynadı okuyanların sesi zor duyuldu otur diyorum anlamıyor sus diyorum susmuyor ev sahibi kadın biz hiperaktif çocuklara alışkınız sıkılma dedi ama ben de baş ağrısı ve mide ağrısı oldu. o baya eğlendi ama. o günde öğleden sonraya alınmıştı götürmek zorunda kaldım. aslında o ortamlarda bulummasını da istiyorum ama iki saat boyunca koşturup, takla atınca bir düşünüyorsun. onun dışında okulundan memnunuz yaptıklarını arada yolluyorlar dosyayla çok güzel şeyler yapmışlar. haftada bir Kuran okuyoruz iki üç satır. açevin kursuna gidiyorum biliyorsun zep veriyorlar akşamları yapıyoruz seviyor onu da güzel hazırlanmış. benim sağlığımda iyi hamd olsun. iki hafta önce dr lardaydım. malum eren her gün soruyor anne ne zaman kardeşim olacak diye herşey normal dedi dr. bu sayede check up gibi herşeye bakıldı. arada sıkıntılar oluyor tabi imtihan dünyası. Allahım her konuda yardımcımız olsun.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
bakıcının iyi olmasına sevindim inşallah hep iyi devam eder. demek sohbet vardı çok güzel bir ortam Allah rızası için böyle buluşmalar. ben de haftada bir mukabeleye gidiyorum biliyorsun çok güzel orası mescit gibi yapılmış yerde sadece halı var ve rahleler var. havası çok güzel. geçen hafta benim oğlanla gittik oraya devamlı koşturdu güldü oynadı okuyanların sesi zor duyuldu otur diyorum anlamıyor sus diyorum susmuyor ev sahibi kadın biz hiperaktif çocuklara alışkınız sıkılma dedi ama ben de baş ağrısı ve mide ağrısı oldu. o baya eğlendi ama. o günde öğleden sonraya alınmıştı götürmek zorunda kaldım. aslında o ortamlarda bulummasını da istiyorum ama iki saat boyunca koşturup, takla atınca bir düşünüyorsun. onun dışında okulundan memnunuz yaptıklarını arada yolluyorlar dosyayla çok güzel şeyler yapmışlar. haftada bir Kuran okuyoruz iki üç satır. açevin kursuna gidiyorum biliyorsun zep veriyorlar akşamları yapıyoruz seviyor onu da güzel hazırlanmış. benim sağlığımda iyi hamd olsun. iki hafta önce dr lardaydım. malum eren her gün soruyor anne ne zaman kardeşim olacak diye herşey normal dedi dr. bu sayede check up gibi herşeye bakıldı. arada sıkıntılar oluyor tabi imtihan dünyası. Allahım her konuda yardımcımız olsun.

çok sevindim her şeyin yolunda olmasına.
biz arkadaşlarla 15 günde bir toplanıyoruz,bazen her hafta.
ben de ramazan da kızımla teravihe gitmiştim,çok güzel bir duygu,koşa koşa gidiyorduk.
çıkışta ona dondurma.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
çok sevindim her şeyin yolunda olmasına.
biz arkadaşlarla 15 günde bir toplanıyoruz,bazen her hafta.
ben de ramazan da kızımla teravihe gitmiştim,çok güzel bir duygu,koşa koşa gidiyorduk.
çıkışta ona dondurma.
hayırlısı olsun canım kafaya fazla takmakta stres yapıyor biliyorsun. bu ay bu konuyu düşünmek istemiyorum. demek öyle ne güzel ya sevindim yeni şeyler öğrenmek tazelenmek ne güzel çocukları ödüllendirmek lazım birinci cüzü bitirsin bir kitap alayım en iyisi ben minikime. seviyor bana bişeyler okutturmayı. açevin kursunda da hikaye kitapları veriyrlar her gün okuyorum. hayırlı geceler canım ben gittim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
herkes de ayrı sıkıntı.
öyle herkesin her yerin sıkıntısı ayrı Allah hayırlı kapılar açsın. herşey normale dönsün inşallah. zor işsizlik.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Allah size dunyada ve ahirette guzellikler versin..bu ne guzel bir uygulama...Allah ın kitabından daha guzel ne vardır?...büyük ecir konuyu açan kardeşim...Allah razı olsun...ben de ezber etmege çalışan bir karrdeşinizim...inşallah takip edecem..bir az geç kalmışım gerçi 260 sayfa olmuş...:) ..ama elhamdulillah izliyecem burayı..

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Hayırlı haftalar dilerim.

Sıla'cığım nasılsın? Eren'ciğim nasıl? Seni ve Eren'i dün gece rüyamda gördüm. Hayır olsun inşallah. Rüya bile olsa sizlerle tanışmak güzeldi. Maşallah Eren çok tatlı bir çocuk. Allah bağışlasın inşallah. Allaha emanet olun..

Hayırlı günler.. Selam ve dua ile..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah size dunyada ve ahirette guzellikler versin..bu ne guzel bir uygulama...Allah ın kitabından daha guzel ne vardır?...büyük ecir konuyu açan kardeşim...Allah razı olsun...ben de ezber etmege çalışan bir karrdeşinizim...inşallah takip edecem..bir az geç kalmışım gerçi 260 sayfa olmuş...:) ..ama elhamdulillah izliyecem burayı..
hoşgeldiniz kardeşim başlarda ezber yaptık artık tekrar yapıyoruz. arada kaynatıyoruz dualaşıyoruz sohbet ediyoruz bakmayın 260 sayfa olduğuna. amacımız unutmamak çok çabuk unutuluyor. siz hafızlık mı yapıyorsunuz? biz sadece duhadan aşağısı yasin tebareke amme ezberledik.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Hayırlı haftalar dilerim.

Sıla'cığım nasılsın? Eren'ciğim nasıl? Seni ve Eren'i dün gece rüyamda gördüm. Hayır olsun inşallah. Rüya bile olsa sizlerle tanışmak güzeldi. Maşallah Eren çok tatlı bir çocuk. Allah bağışlasın inşallah. Allaha emanet olun..

Hayırlı günler.. Selam ve dua ile..
aleyküm selam amin amin amin Allahım günahlarımızı affetsin. bizlere iyi günler göstersin.

canım iyiyiz hamd olsun bugünde hava güzel. ben genelde evdeyim zaten biliyorsun. demek rüyanda gördün ne güzel inşallah biz de seni rüyamızda görürüz. amin inşallah Allah sağlık versin uzun ömür versin iyi bir evlat olsun. Allahım sana da göstersin. hayırlı günler.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldiniz kardeşim başlarda ezber yaptık artık tekrar yapıyoruz. arada kaynatıyoruz dualaşıyoruz sohbet ediyoruz bakmayın 260 sayfa olduğuna. amacımız unutmamak çok çabuk unutuluyor. siz hafızlık mı yapıyorsunuz? biz sadece duhadan aşağısı yasin tebareke amme ezberledik.

yok...hafız degilim..sadece son cüzü ezberlemek niyyetim...tin suresinde kadar ezberledim ...daha devam edecegim..260 sayfa gorunce baya ilerdesiniz sandim..inşallah takip edecem..Allah ezber yapmayı ve ögrendiklerimizi amele dökmeyi nasip etsin...amelsiz hafız bile olsak fayda vermez...Allah bizi bagilşlasın

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
yok...hafız degilim..sadece son cüzü ezberlemek niyyetim...tin suresinde kadar ezberledim ...daha devam edecegim..260 sayfa gorunce baya ilerdesiniz sandim..inşallah takip edecem..Allah ezber yapmayı ve ögrendiklerimizi amele dökmeyi nasip etsin...amelsiz hafız bile olsak fayda vermez...Allah bizi bagilşlasın
o da güzel son cüzü ezberlemek Allah kabul etsin. öyle kardeşim inşallah bizlerde bildiklerimizi uygularız. faydasız ilimden Allahıma sığınırım.

masaLperisii

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aLeykum Hakk dostLarı..
ben de Kur'an okumaya başLadığımda aklımda olur olmaz tüm sorunlar canlanıveriyor..
dağıtmaya çalışıyorum fakat bukez gözyaşlarıma boğuluyorum..nedeni nedir ve ne yapmalıyım !

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

allah burda bulunan ve bulunmayan bütün kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsn inşallah.
darlık sıkıntı keder yaşatmasın. iman huzur ve bereketler nasip etsin inşallah..

sıla ablam ayşe ablam allah celle celalh sizleri ve kardeşlerimizi hiç bir zaman darda bırakmasın. rabbim daim yar ve yardımcınız daim sizinle olsun inşallah...

sıkıntılar son haddiyle devam ediyor bende ablam. insan neyin şer neyin hayırlı olduğunu elbette bilmez..bildiğim bir şey var oda sıkıntılar artıyor. inşallah böyle konuşunca günah kazanmıyoruzdur. neyse en güzeli rabbimize dökmektir. o verdi o alacak.
tek korkum birilerine mahçup olmak rezil(hani boçlu olmaktan korkan biriyim inşallah en kısa zamanda atlatırız.)

dualarınızı esirgemeyin inşallah. allahın izniyle bende elimden geldiğince dualar katılmaya çalışacağım. allah şimdiden hepinizin duasını ve ibadetlerini kabul buyursun inşallah..
hepiniz canlarınız yuvalarınız eş ve çocuklarınızla beraber RAhman ve Rahim olan
yüceler yücesi Allah a emanet olun.

selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt