Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum Sila ablacim,
ablacim 1 ve 2. sayfa tekrari tamam, 3.sayfayi ezberlemeye devam ediyorum su an.
Sana bir sorum olacak abla, özel günlerde ezber yapmanin bir sakincasi var mi acaba?
ALLAH c.c. senden razi olsun ablam, birlik olunca ezberlerimiz çok güzel gidiyor, Rabbim cümlemize zihin açikligi versin...amin

Ndyzlf, Merve, ALLAH c.c. razi olsun sizden, amin amin ALLAH c.c. yardimcimiz olsun...

hayirli günler herkese
:a14:

Leyfunnur kardeşim Allah sizden de razı olsun.. Rabbim hepimize kolaylıklar versin.. Bu dersimizi Rabbim daim eylesin inşallah..
Selam ve dua ile.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah.

Sıla, aşure günü tavsiyelerini yerine getirdim. Rabbim hepimizin ibadetlerini kabul etsin inşallah. Yasin süresine geçmişiz. Allah zihin açıklığı versin, ezber gücümüzü arttırsın. Hayırlı günler. Selam ve dua ile.

Allah razı olsun Hüzünlü kardeşim ne güzel dua etmişsiniz.Rabbim kabul eylesin..
Selam ve dua ile..

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Sıla ablacım iyisinizdir inşalllah.. ezber yapan tüm kardeşlerim sizler de iyisinizdir inşallah..
Rabbim hepimizie zihin açıklığı versin. Hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Ben 4. sayfadayım.
Selam ve dua ile...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,nasılsınız?
buraya uğruyorum ama bazen msj.yazmaya zaman olmuyor.

Allah hayırlı,huzurlu,bereketli günler nasip eylesin inşaALLAH.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Sıla ablacım iyisinizdir inşalllah.. ezber yapan tüm kardeşlerim sizler de iyisinizdir inşallah..
Rabbim hepimizie zihin açıklığı versin. Hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Ben 4. sayfadayım.
Selam ve dua ile...

selamün aleyküm,nasılsınız?
buraya uğruyorum ama bazen msj.yazmaya zaman olmuyor.

Allah hayırlı,huzurlu,bereketli günler nasip eylesin inşaALLAH.
aleyküm selam iyiyiz hamd olsun sizler nasılsınız? amin hayırlı günler.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam iyiyiz hamd olsun sizler nasılsınız? amin hayırlı günler.

Çok şükür hamdolsun iyiyim.. Hafta sonu doktora gittim .. Herşey normal yolunda olduğunu söyledi. İçim rahatladı doğrusu.. Rabbim bugünlerimizi aratmasın..
Rabbim herkesin yar ve yardımcısı selam ve dua ile..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm hayırlı sabahlar kardeşlerim ezber yapan tekrar eden kardeşlerime Allah zihin açıklığı versin içimizdeki bu azmi isteği aşkı arttırsın inşallah ezberlediklerimizi hiç unutmayalım birbirimize destek olup tekrarlayalım.

Erhan kardeşimizin abisi Rıfat kardeşimizin dün askere gitmiş olması lazım dört ocak demişti Erhan inşallah sağ salim döner Allah kavuştursun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Çok şükür hamdolsun iyiyim.. Hafta sonu doktora gittim .. Herşey normal yolunda olduğunu söyledi. İçim rahatladı doğrusu.. Rabbim bugünlerimizi aratmasın..
Rabbim herkesin yar ve yardımcısı selam ve dua ile..
amin sonuna kadar iyi gider inşallah. Allahım hastalıklardan korusun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
son hadis tekrarımız

26-yerdekilere merhamet edin ki göktekilerde size merhamet etsin
27-doğru olunuz çünkü doğruluk iyiliğe götürür, iyilikte cennete götürür

Kuranı Kerim ezberi tekrarı
yasin suresi 4.sayfa

su_sıla

Kayıtlı Kullanıcı
canim nasılsın inşallah iyisindir
ben fırsat buldukca siteye girmeye ugraşıyorum
bu aralar zar zor fırsat bulabildikce girdim allah razı olsun
ben yasin surefini hafız arkadaşıma dinlettim tamam allahın izniyle

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canim nasılsın inşallah iyisindir
ben fırsat buldukca siteye girmeye ugraşıyorum
bu aralar zar zor fırsat bulabildikce girdim allah razı olsun
ben yasin surefini hafız arkadaşıma dinlettim tamam allahın izniyle
hamd olsun sen nasılsın? dinletmen çok iyi olmuş hatalar böyle çıkıyor. Allah kabul etsin.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam leyfunnur tamam ezberledim demeni bekliyorum merakla.
ablacım Kuran kurslarında okutuyorlar ama Kuranı ellemiyorsun altına bir kitap filan koyuyorsun. ellemeden okuyorsun. fetva varmış öğrenciler okuyabilir diye. orda dersler çok. dediğim gibi dersler aksıyor diye galiba. izin var. ama bizim öyle bir durum yok. sıkışıklığımız yok yani biraz ara vermiş oluruz hayızlıyken tekrar yapmayalım. ben yapmıyorum. Kurandan bir ayet bile okumuyorum. ezbere bile olsa.
hayırlı akşamlar [/QUOTE]

esselamu aleykum ablacim, insALLAH o haberi ilk sen duyucaksin ablam:a12:
evet ablacim bizim sıkışıklığımız yok ama ben baya gerilerde kaldim,
verdigin bilgi için ALLAH c.c. razi olsun senden ablam,
ALLAH'a emanet ol ablacim

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah.

Hamd olsun iyiyim. Sabah bilgisayarı açar açmaz vaktim oldukça buraya gelip hemen sabah duamı yapmak istiyorum. Rabim kabul eder inşallah.

Sıla, merve, leyfennur, ndyzlf, ayşe-rana sizlerde iyisinizdir inşallah. Rabbim hepinize hayırlı bütün güzellikleri yaşatsın inşallah. Hayırlı günler...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

Hamd olsun iyiyim. Sabah bilgisayarı açar açmaz vaktim oldukça buraya gelip hemen sabah duamı yapmak istiyorum. Rabim kabul eder inşallah.

Sıla, merve, leyfennur, ndyzlf, ayşe-rana sizlerde iyisinizdir inşallah. Rabbim hepinize hayırlı bütün güzellikleri yaşatsın inşallah. Hayırlı günler...
aleyküm selam canım amin amin amin Allah razı olsun. Allah daha da iyilikler versin. içimizi rahatlatıyorsun. Allahım senin de işlerine kolaylıklar versin. kıymetini bilecek seni hiç üzmeyecek kişilerle karşılaştırsın. Rabbim cümlemizi de amansız hastalıklartan, kötülerden korusun.
hayırlı günler canım.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam canım,
hamdolsun.
Allah cümlemize huzur,sağlık,sıhhat,huşu nasip eylesin inşaALLAH.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam hüzünlü
amiin amiin ALLAH razı olsun
hamdolsun bende iyiyim
hayırlı günler...

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Hayırlı Cumalar..

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Hayırlı Cumalar..

Hüzünlü kardeşim Allah razı olsun rabbim dualarımızı kabul eylesin inşallah..
Hamdolsun ben iyiyim. Ezber yapan tüm kardeşlerim sizlerde iyisiniz inşallah..Herkese hayırlı cumalar..
Rabbim hayırlı huzurlu bir ömür versin . Doğru yolundan ayırmasın inşallah..
Rabbim kuran-ı kerimi öğrenen ve öğreten kullarından eylesin.. Hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip eylesin..

Sıla ablacım siz de iyisiniz inşallah..Ben tekrarıma devam ediyorum.

Çocuğum için Peygamber efendimizi (SAV) anlatan , güzel ahlak, kul hakkı vs. içeriği olan kitap almayı düşünüyorum. Benim çocuğum sekiz yaşında.. Bu konuda önerceğiniz kitaplar var mı? Özellikle kitabın İçeriği akıcı ve çocuğun seviyesinde anlatan kitap almayı düşünüyorum..
Bu konuda yardımcı olursanız Allah razı olsun..
Selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt