Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
hayırlı sabahlar
bayramın ilk günü,
ve en güzeli bayram sabahı tabiki;;)
ramazandan sonraki ilk kahvaltı,:a16:

öncelikle bizde çok emeği olan sıla ablamın,
ayşe-rana, mine ablalarım ve burda olmasa da afranur ablamın,
çok değerli erhan, leyfunnur, mine, ndyzlf,hüzünlü, kalbiminurlandır ve sayamadığım kardeşlerimin,
veee tüüm site sakinlerinin
BAYRAMI MÜBAREK OLSUN

çook uzattım yine dimi:a15:
evet bayram sabahı olunca çenem düştü;;)

HAYIRLI BAYRAMLAR:H

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar nasılsınız inş.iyisinizdr okudum maşallah güzel haberler var söz düğün çok güzel arkadaşlarım hepinize mutluluklar hayırlı olsun şşimdiden...ayşe rana ablacım seinde hayırlı olsun..

bende bi haber vereyimm allah ın izniyle bebek bekliyorum..dua edin inşallah sağlıkla sıhhatle geçer..

şimdiden bayramınızı da kutluyorum sıla ablam ayşe rana mine35 merve ayşe leyfunnur ve sayamadıklarım...hayırlı bayramlar arkadaşlar..

çok sevindim.
inan hep aklımdaydı,hani istiyordun ya.
hayırlı olsun.

ne güzel,hepimiz birbirimizin sevinciyle katlı bir bayram yaptık inşALLAH.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
[ı]aleykumselam, çoook ama çok sevindim bu güzel haberlere, masallah,
ayse rana ablacim hayirli olsun sana da,
mine ablacim çok sevindim, bu arada bebeklerimiz çogaliyor:a15: Rabbim hayirli ve saglikli evlatlar nasip etsin insallah, sila ablam seni de unutmuyorum, rabbim hayirlisiyla hayirli bir yegen nasip eder bizlere insallah...
Mervem allah c.c. Razi olsun senden güzel dualarin için, rabbim seninde hayirli dualarini kabul etsin, cümlemizin insallah,
herkese hayirli bayramlar, hayirli geceler[/ı]
:a07:

canım,sana da hayırlı olsun.
Allah mübarek eylesin.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm,rabbim ümmeti muhammede hayırlı,bereketli ,huzurlu bir bayram eylesin.
Zor durumda,zalimlerin zulmündeki mücahid kardeşlerimize de yardım eylesin.
Allah cümlemize mübarek kılsın.

Ayşe kardeşim çok güzel ve örnek bir hatırayı ilettin.
Allah razı olsun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hayırlı sabahlar iyi bayramlar arkadaşlar hamd olsun oruç görevimizi yerine getirdik ve Ramazan ayını bitirdik Allahın izniyle şimdi içim buruldu biraz oruçlu olmayınca ramazan ayı bitince. Allahım hepimize hayırlı sağlıklı huzurlu iyiliklerle güzelliklerle dolu bir bayram nasip etsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar nasılsınız inş.iyisinizdr okudum maşallah güzel haberler var söz düğün çok güzel arkadaşlarım hepinize mutluluklar hayırlı olsun şşimdiden...ayşe rana ablacım seinde hayırlı olsun..

bende bi haber vereyimm allah ın izniyle bebek bekliyorum..dua edin inşallah sağlıkla sıhhatle geçer..

şimdiden bayramınızı da kutluyorum sıla ablam ayşe rana mine35 merve ayşe leyfunnur ve sayamadıklarım...hayırlı bayramlar arkadaşlar..
aleyküm selam minecim ne kadar güzel bir haber bu :a15: inan aklıma geliyordu arada Allahım sağlıkla bebeğini kucağına almanı nasip eder Rabbim. ne kadarlık şimdi?

biz birazdan çıkarız gezmeye eşimin tarafına. grş arkadaşlar paylaşımlar için çok teşekkürler. hoşçakalın.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
çok sevindim.
inan hep aklımdaydı,hani istiyordun ya.
hayırlı olsun.

ne güzel,hepimiz birbirimizin sevinciyle katlı bir bayram yaptık inşALLAH.

allah razı olsun ablacım rabbim sağlıkla mutluluklahuzurla nasipetsin...

aleyküm selam minecim ne kadar güzel bir haber bu :a15: inan aklıma geliyordu arada Allahım sağlıkla bebeğini kucağına almanı nasip eder Rabbim. ne kadarlık şimdi?

biz birazdan çıkarız gezmeye eşimin tarafına. grş arkadaşlar paylaşımlar için çok teşekkürler. hoşçakalın.

sağol allah razı olsun ablacım amin inşallah..çok daha yeni teyzesi 1.5 aylk olacak inş.bu hafta içinde:)..bizde yarın sabah erkenden aileme bursaya geçiyoruz dualarınızdan ayırmayın 1 hafta yokum..
allah a emanet olun inşallah..hayırlıbayramlar...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sağol allah razı olsun ablacım amin inşallah..çok daha yeni teyzesi 1.5 aylk olacak inş.bu hafta içinde:)..bizde yarın sabah erkenden aileme bursaya geçiyoruz dualarınızdan ayırmayın 1 hafta yokum..
allah a emanet olun inşallah..hayırlıbayramlar...
teyzesi sevsin onu maşallah. doğumu çok güzel zamana denk gelecek sıcakta soğukta olmayacak inşallah. Allah hayırlı yolculuklar nasip etsin. sen de Allaha emanet ol. hayırlı bayramlar.

arkadaşlar iki minemiz bir de ndyzlf'müz hamile.
bayanlar yelekleri örmeye başlasınlar :) bebekler geliyooor

şekerleme

Kayıtlı Kullanıcı
ARKADAŞLARRR......
Peygamber efendimizle bayramlaşmayı unutmayalım..

Bundan birkaç yıl önce bir radyo kanalında bir sohbeti dinliyordum.Bir bayram öncesi yapılan bu sohbetin sonunda öyle bir şey paylaşıldı ki dinleyicilerle;

Eminim dinleyen herkesin tüyleri benim gibi diken diken olmuştur.Açıkçası bir sohbetin beni bu kadar etkileyebileceğini ve hayatımı değiştireceğini tahmin edemezdim.

Saat gece yarısını çoktan geçmişti ve artık sohbetin sonlarına gelinmişti. Herkesin bayramı, sohbeti sunanlar tarafından tebrik edildi ve ben de artık uyumak üzere radyoyu kapatacakken sohbeti yapanlardan birisi

En önemlisi,yarın sabah ilk Peygamber efendimizle bayramlaşın.dedi.

Birden irkildim.Çünkü bunun nasıl olabileceği hakkında en ufak bir fikrim bile yoktu. Ancak rüyada nasip olacak (ki bu da her kula nasib olmaz.) bir şey nasıl mümkün olabilirdi..

Benim şaşkınlığım devam ederken sohbeti yapan kişi sözlerine, ben de heyecanla onu dinlemeye devam ettim.

Yarın sabah kalktığınızda abdestinizi alın,temiz kıyafetlerinizi giyin.Odanızın bir köşesine geçip mana aleminde sanki Peygamber efendimizin karşısında oturuyormuşsunuz gibi edeple oturun. Başınız saygıdan ve günahların ağırlığından önünüzde;

Ya resullullah bütün salat ve selamlar sana olsun diyin.Önce onunla bayramlaşın.denildi ve program bitti.

Ben radyo başında öylece kalakaldım.
Bu, bütün yaşamım boyunca duyduğum en inanılmaz şeydi.Bir anda bütün sınırlar kaldırılmıştı sanki.Hiç böyle bir şeyi düşünmemiştim.

İlk başta hayır bunu yapamam dedim kendi kendime. Başım eğik bir halde bile olsam bunca günahımla nasıl olur da mana aleminde dahi olsa Peygamber efendimizin karşısına oturabildiğimi düşleyebilirdim.

Bunları düşünerek uyudum.Ama yine de sabah kalktığımda abdestimi aldım,tertemiz kıyafetlerimi giydim. Yere diz çöktüm,başımı öne eğdim,kendimi Peygamber efendimizin kabrinin bulunduğu Medine-i Münevvere'de altın rengindeki parmaklıkların önünde hayal ettim.Kabe'deki milyonlarca hacının yaşadığı duyguyu, onlarla beraber yaşamayı düşledim.

Uzun bir süre öylece oturdum.yaşadığım en güzel bayram sabahıydı. Tattığım lezzeti anlatmaya kelimelerim kifayetsiz.bunu ancak denerseniz anlayabilirisiniz.

Bunun için illa bir bayram sabahını beklememiz gerekmiyor. Ben bu sabahı yaşadıktan sonra günahlarıma ağlamak , şükrümü paylaşmak,yalnızlığımı azaltmak için hep o parmakların ardını seçtim.

Şeytan sen bunu düşünmeye bile layık değilsin,günah işliyorsun diye beni uzaklaştırmaya çalışsa da ben hep içimden onun huzurunda şunları söyledim.

Sen benim peygamberimsin, ümmetindenim. Sen, benim ve benim gibi kardeşlerimin ahir zamanda işleyecekleri günahları görüp bize ağlayansın.Bizi sevensin.Bize bir zarar gelmesi Seni üzer. Sen bize çokça düşkünsün.

Andolsun size içinizden öyle bir peygamber geldi ki, gayet izzetli ve şereflidir. Sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir üstünüze titrer, müminlere gayet merhametli ve şefkatlidir Tevbe suresi-128)

Seni seviyorum Ya Resulullah.Beni şimdiden huzuruna kabul eyle ki, ahirette de arkandan cennete girebileyim. Senin için yaratılan alem de,senin yüzü suyu hürmetine yüzüm gülsün.AMİN

(ALINTI)

Amin
emeğe sağlık
gerçekten farklı bir durum

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle geçmiş bayramınızı kutlar sağlıklı,huzur,mutlu ve imanlı yaşam dileğiyle...İzmir dışında oldugum için eve bugun döndük gittiğim yerdede bilgisyar yoktu aklım hep sitedeydi..Mine kardeşim bu cok güzel bir haber bu yıl Yüce RABBIMIN bizlere birer nimetleri ALLAH sağ salim kucagına almayı nasip eder inşallah hayırlı evlat olması dileğiyle..

Sizler nasılsınız dua kareşlerim Sılam,Deniz,Erhan,Ayşe.Leyfunurr ve ismine sayamadıgım kardeşlerim umarım iyisinizdir..Evet sıla kardeşim yelekelri bekliyoruzz:a35::a12:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle geçmiş bayramınızı kutlar sağlıklı,huzur,mutlu ve imanlı yaşam dileğiyle...İzmir dışında oldugum için eve bugun döndük gittiğim yerdede bilgisyar yoktu aklım hep sitedeydi..Mine kardeşim bu cok güzel bir haber bu yıl Yüce RABBIMIN bizlere birer nimetleri ALLAH sağ salim kucagına almayı nasip eder inşallah hayırlı evlat olması dileğiyle..

Sizler nasılsınız dua kareşlerim Sılam,Deniz,Erhan,Ayşe.Leyfunurr ve ismine sayamadıgım kardeşlerim umarım iyisinizdir..Evet sıla kardeşim yelekelri bekliyoruzz:a35::a12:
amin canım sağol. biz de iyiyiz hamd olsun. Allah daha iyi etsin cümlemizi de. yeleklere başlayalım en iyisi istekler gelmeye başladı :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim hayırlı günler herkes iyidir inşallah? Allah işlerimizde kolaylıklar versin, etrafımızdaki insanlara karşı sabır versin.

ezberde yasinin 4-5-6. sayfalarını bugün tekrar edelim inşallah.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,hayırlı günler arkadaşlar.
güzel bir ayı güzel bir bayramla uğurladık.

benim için bu ramazan daha bir güzel geçti.
ilk kez bu ramazanda kızımla camiye gittik,teravihe.

Allah layıkıyle geçirenler zümresine dahil eyler inşALLAH.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,hayırlı günler arkadaşlar.
güzel bir ayı güzel bir bayramla uğurladık.

benim için bu ramazan daha bir güzel geçti.
ilk kez bu ramazanda kızımla camiye gittik,teravihe.

Allah layıkıyle geçirenler zümresine dahil eyler inşALLAH.
aleyküm selam hayırlı günler canım hamd olsun oruçlarımızı tuttuk Allah kabul etsin teravih namazlarınızı amin inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ezberde yasinin 4-5-6. sayfalarını bugün tekrar edelim inşALLAH

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,nasılsınız.
bugün kimse yok.
Allah'a emanet olun.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam ayşe ablacım
hamdolsun iyiyim, inşallah sende iyisindir
bayram telaşından olsa gerek, evet pek kimse yok

sıla ablacım 4-5-6. sayfaların tekrarına henüz geçemedim
biraz zorlanacağımdan eminim ama sıkı tekrar yaparsam ezberim tıkır olacak inşallah:)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canım ben de az önce 4-5-6 yı tekrar ettim iyi gibi hamd olsun. yarın cuma hepsini tekrar edeyim diyorum. Allah kolaylıklar versin hepimize de.

Kâbeli seccade
Sual: Kâbe, cami resimli seccadeyi, namaz kılmak için yere sermek küfür müdür?
CEVAP
Namaz kılmak için yere sermek küfür olmaz, mekruh olur. Hakaret niyetiyle yere sermek küfür olur.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt