Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı geceler arkadaşlar deniz kardeşim geçmiş olsun RABBIM bir daha yaşatmasın...bende kaç günde beri giremiyorum
bizim burda kazı çalışmaları var bitiremediler bir türlü net yoktu yine kaç günden beri..sizler nasılsınız dua kadeşlerim sıla erhan ayşe leyfenurr...HAYIRLI GECELER..

amiin ablacım allah razı olsun

ay canım çok geçmiş olsun çok üzüldüm rabbim korusun..bende 17 ağustos depremini en fazla hissedenlerdenim çok büyük bi korku allah yardımcınız olsun..

amin canım Rabbim kimseye yaşatmasın
Rabbim yardımcın olsun seninde...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kadir geceniz mübarek olsun kardeşlerim. bana da dua edin :) beni unutmayın :)

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
aleykumselam Sila ablacim, cümlemizin kadir gecesi mübarek olsun, hayirlara vesile olsun insALLAH, dualarimdasiniz hepiniz, sizde beni unutmayin insALLAH,
ALLAH c.c. razi olsun Mine ablacim, hamdolsun iyiyiz,
Sila ablacim benim ezberim pek ilerlemedi maalesef:a33:, siz tekrar yaparken, ben ezber yaparim insALLAH, diger sureleri ezberlerken böyle olmamisti hiç, Rabbim zihin açikligi versin, netten dinlemeye çalisacagim insALLAH belki daha kolay ezberlerim...
Tekrar hayirli kandiller, hayirli geceler
:a07:

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlarımm kadir gecemiz mübarek olsun inşallah rabbim bu gecede duaları kabul olanlardan eylesin..ben,i de dualarınızdan ayırmayın inşallah...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam
sıla,mine, ayşe ablalarım,leyfunnur, mine, hüzünlü,ndyzlf, erhan kardeşim hepinizin kadir gecesi mübarek olsun
Rabbim dualarımızı kabul etsin
dualarda unutulmamak dileğiyle,hayırlı geceler...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleykumselam Sila ablacim, cümlemizin kadir gecesi mübarek olsun, hayirlara vesile olsun insALLAH, dualarimdasiniz hepiniz, sizde beni unutmayin insALLAH,
ALLAH c.c. razi olsun Mine ablacim, hamdolsun iyiyiz,
Sila ablacim benim ezberim pek ilerlemedi maalesef:a33:, siz tekrar yaparken, ben ezber yaparim insALLAH, diger sureleri ezberlerken böyle olmamisti hiç, Rabbim zihin açikligi versin, netten dinlemeye çalisacagim insALLAH belki daha kolay ezberlerim...
Tekrar hayirli kandiller, hayirli geceler:a07:
aleyküm selam canım amin inşallah üzüldüm böyle olmasına ezberin iyi çünkü. sadece motivasyon eksikliği oldu yanlız kalınca. bu gece kısa sureleri tekrar edelim inşallah. ben başladım namaz içinde beyyineye kadar geldim birazdan devam edicem. yanıma Kuranı aldım. surelerin sırasına bakıyorum ve önce bir kere okuyorum sureyi sonra namazda okuyorum böyle daha iyi oldu. hayırlı geceler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlarımm kadir gecemiz mübarek olsun inşallah rabbim bu gecede duaları kabul olanlardan eylesin..ben,i de dualarınızdan ayırmayın inşallah...

aleyküm selam
sıla,mine, ayşe ablalarım,leyfunnur, mine, hüzünlü,ndyzlf, erhan kardeşim hepinizin kadir gecesi mübarek olsun
Rabbim dualarımızı kabul etsin
dualarda unutulmamak dileğiyle,hayırlı geceler...
aleyküm selam aminn bugüne kavuşturan Rabbime hamd olsun. Allahım cümlemizin günahlarını affetsin. kalbimizin muradını versin. namerde, merhametsizlere muhtaç etmesin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bu gece kısa surelerimizin tekrarını yapalım

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bu geceki tekrarlarımız

1.ders bakara ilk beş ayet,elif lam mim)
2.ders bakara 163-164.ayet)
3. duha suresi
4. inşirah suresi
5.tin suresi
6.alak suresi
7. kadir suresi
8. beyyine suresi
9.zilzal suresi
10. adiyat suresi
11. karia suresi
12. tekasür suresi
13. asr suresi
14.hümeze suresi
15.-16. şifa ve nazar ayeti

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü tekrarımız yasin suresi ilk üç sayfa

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Fasık ana baba

Sual: Fasık ana babanın her emrine itaat etmek gerekir mi?
CEVAP
Her emrine itaat gerekmez. Dine aykırı emirlerine asla itaat edilmez. Namaz kılma, tesettüre riayet etme, şu günahı işle gibi emirlerine asla itaat edilmez. Ana ve babanın böyle itaat lazım olmayan emirleri yapılmadığı zaman özür ve bahane bulmalı ve yumuşak söylemeli. Yani itirazı isyan ve hakaret şeklinde olmayıp, bir bahaneyle olmalıdır. Mesela niye içki içmedin denince, midem ağrıyordu gibi bir bahane bulmalıdır. Yahut fasık baba, (Beni arabanla meyhaneye götür) dese, bir bahaneyle götürmemeli, (Önemli bir işim var) gibi bir şeyler demelidir. Ama meyhanede sızıp kalmışsa, arabasına alıp evine getirmesi gerekir. Mubah olan emirlerini yapmaya çalışmalıdır.

İddet beklemek
Sual: Dini nikâhları varken, vaty olmayıp sadece halvet olmuş kadın boşanınca, iddet beklemesi gerekir mi?
CEVAP
Evet, iddet beklemesi gerekir; çünkü S. Ebediyye’de, (İddet, vaty veya halvet olunmuş zevcenin yeniden evlenmesi haram olan zamandır) deniyor.

Allahlık demek
Sual: Ahmak insanları kötülemek maksadıyla (Allahlık Ali Bey) diyorlar. Böyle söylemek küfür olur mu?
CEVAP
Evet, küfür olur. Eğer, (Sırf Allah’ı düşünür, dünyaya önem vermez) anlamında söylenirse küfür olmaz.

alıntıdır

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü tekrarımız yasin suresi ilk üç sayfa

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar bugünde ilk üç sayfayı çalışalım ezberleyemeyenler yetişsinler inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bana gelen kızlardan biri için bugün kutlama yapıcaz inşallah hatim yaptığı için. on yaşında. benim de hazırlıklar yapmam lazım mutfakta evde iki dk foruma bakayım dedim. herkes yoğun galiba tekrarları yapıyor musunuz? yoksa unutulur çok çabuk. benim de yasin 3.sayfada karıştırıyorum başka sayfaya geçiyorum. onu bugün halletmem lazım. kolay gelsin herkese. selametle kalın.

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
vealeykum selam ablacım.
ben günde 2-3 yasin okumaya çalışıyorum.
bu aralar yoğunluk var ama elimden geldiğince çalışıyorum.

öğrencine de Rabbim hayır kapıları açsın inşallah .
maşallah
Kuranı elden ele dilden dile gönülden gönüle taşıyan bir hocamız olur inşallah.
selametle kal ablacım.
hayırlı bereketli cumalar

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh.

evet ablam hepimiz çok yoğunuz ama ben çarpı dört kat yoğunum
o yüzden ben takip etmekte çok geri kaldım. ama ben çok güzel döneceğim buralara inşallah bu yoğunluğumu atlatayım.tabi dualarınızı bekliyorum allah rızası için. (10/11 )

bu arada akşam üstü doğubayazıttan vana geçeceğim yarın da vandan muş malazgirte ailemin yanına geçeceğim bayram anne babanın bayramı için 5 6 ay oldu görmeyeli en az sizin kadar özlemişim ailemi. köyü ve köy bayramlarını. inşallah selametle gidip dönerim,
inşallah köyden yada fırsat bulur girerim gelirim bayramlaşmaya. ama olur da gelemezsem
başta ablamız hocamız sıla ablamızın ve bütün kardeşlerim hepinizin Ramazan bayramı mübarek olsun. inaşşallah kazasız belasız geçer hepimizin.

selam ve dua ile

kalbiminurlandır

Allah-u Teala Bana Yeter!!!!!!!!!

--------------------------------------------------------------------------------

Bureyde (r.a.)dan rivayet edildiğine göre, Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurdu: '' Her kim, beş vakit namazın ardında şu on kelimeyi okursa, Allah-u Teala'yı kendisine karşılık verici ve kifayet edici olarak bulur.'' Yani Allah-u Teala o kulun bütün hacetlerini görür. O on kelimenin Beşi dünya için Beşi de Ahiret içindir.

(Dünya için olanlar)

Dinim için Allah-u Teala bana yeter.

Mühim işlerim için Allah-u Teala bana yeter.

Bana karşı azanlar (şiddetlenenler) için Allah-u Teala bana yeter.

Beni kıskananlara karşı Allah-u Teala bana yeter.

Bana kötü hile yapanlar için Allah-u Teala bana yeter.

(Ahiret için olanlara gelince)

Ölüm zamanında Allah-u Teala bana yeter.

Kabirdeki suallerde Allah-u Teala bana yeter.

Mizanda Allah-u Teala bana yeter.

Sıratta Allah-u Teala bana yeter.

Her yerde ve her zaman Allah-u Teala bana yeter.

Ondan başka hiç bir ilah yoktur, ancak ona güvendim ve ancak ona yönelirim .''

Kaynaklar: (Hakim Tirmizi 2/14: Suyuti, Dürrü'l-Mensur: 2/390 Kenzül Ummal 3/155)

SELAM VE DUA İLE...
HAYIRLI CUMALAR
RABBİMİZ SİZ DUA DOSTLARIMIZDAN RAZI VE HOŞNUT OLSUN İNŞALLAH

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam sıla ablam bende tekrar yapıyorum yasinin ilk 2 sfsı güzel ama diğerlerinde takılmalar oluyor onuda düzelticem inşallah...

erhan kardeşim allah yardımcın olsun, kısa zamanda tüm iş yoğunluğun biter inşallah
dualarım seninle, kesinleşti sanırım(10/11);)

leyfunnurcum seni göremiyorum nerelerdesin?
inşallah herşey yolundadır

hayırlı cumalar...

kalbiminurlandır

DENİZCİM HAYIRLI CUMALAR.
lenfunnur bir kaç ay önce gördüm en son ben.
tatile gideceğim bir ay yokum demişti.
daha sonra sizler gördünüz mü bilmiyorum
bilgi vermek istedim.
selametle kal canım

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
DENİZCİM HAYIRLI CUMALAR.
lenfunnur bir kaç ay önce gördüm en son ben.
tatile gideceğim bir ay yokum demişti.
daha sonra sizler gördünüz mü bilmiyorum
bilgi vermek istedim.
selametle kal canım

hayırlı cumalar canım
yok tatilden döndü,
1 hafta önce falan gördüm sonra girdimi bilmiyorum
önemli bir konu vardı geçen bize bahsetmişti
onuda merak ettim
neyse inşallah kötü bi durum yoktur
selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler