Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kapanmak isteyipte kapanamayan arkadaşlar haydi buyrun... (1 Kullanıcı)

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
hemen birşey dha ekleyeyim ...
burda arkadaşlarımızın hakkını yiyemem cok yardımcı oldular hep paylaştım onlarla onrlada saolsun lar yardımlarını esirgemediler benden başörtümü nasıl yapılacagını hangi iğnelei kullanmadan tuut manevi dğerini hepo bana anlattılar Rabbimonlardan razı oslun hepbirlite ugunlere geldik... seninlede inşallh bugunlere geleceğiz

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
BERAT05 ARKADAŞIMIZIN BİZİMLE PAYLASTIGI YAZISI

SELAMÜN ALEYKÜM DEĞERLİ KARDEŞİMİZ

hergün farklı başlıklarla bu tür konular açılıyor..buraya yazmak istememin sebebi ise kapanmak isteyipte kapanamayan kardeşlerimiz içindi.o kadar fazla isteyen var ki...bir adım atmaya korkuyorlar sanki...

Oysa hayat bir saniye gibi geçiyor...daha bugün derken bakıyorsunuz dün oluvermiş..kaybedecek ve keyfe bırakacak bir konu değil bu...
HELE BİR KAPANIN GÖRECEKSİNİZ Kİ ESKİYİ ARAMAYACAKSINIZ yeterki kalbiniziz kapılarını aralayın..korkmayın,düşünmeyin,şeytana ve tanıdıklarınıza söz hakkı vermeyin..sizde tutun paçanızdan ve bırakmayın

ben 10 KASIM 2007 de kapandım...1 sene oldu..KALBİMİN ATIŞINI DUYMALIYDINIZ .....sizi başbaşa bırakıyorum

14-11-2007 tarihli yazım

Ben KAPANDIM ...............................

HERŞEY MÜLK SURESİ İLE BAŞLAMIŞTI.......

O UZUN 2 AY BOYUNCA NELER GEÇMEDİKİ KAFAMDAN...EN ÖNEMLİSİDE KALBİMDEN....

NASILDA NEFSİMLE BOĞUŞTUM....
YERİ GELDİ KAVGA ETTİM KENDİMLE...
SORULARINA NET CEVAPLAR VERDİM...
BAZEN SIKIŞTIRMAYA ÇALIŞTI BENİ....HİÇ UTANMADAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BAZEN RESMEN KAVGA ETTİK...DOĞRU BİLDİKLERİM UĞRUNA...
OYSA NEDEN..BOĞAZINA SARILMIYORUM ŞU NEFSİMİN?...
NEDEN???

KAÇ KİŞİYLE KONUŞTUM....KALBİM GÜNDEN GÜNE SIKIŞTIRIYORDU BENİ
NEFSİMLE KALBİM 2 DÜŞMAN OLDULAR....
OYSA KALBİM HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ DOĞRUYU SÖYLÜYORDU
VE EN ÖNEMLİSİDE BEN BUNU BİLİYORDUM...

SON 2 GECE ÇOK YORGUN DÜŞTÜM...
ALLAH' IM BANA YARDIM ET DEDİM...SANA ÖYLESİNE MUHTACIM VE ÖYLESİNE ZAYIFIMKİ KUL OLARAK....NOLUR BİR YOL GÖSTER....
KURAN HOCAMI DÜŞÜNÜYORDUM...
NEDEN BİLMİYORUM AMA ONU GÖRÜNCE KONUŞUNCA SANKİ BİRŞEYLERE EL UZATACAK MIŞ GİBİ GELİYORDU....

DUALARIMLA DÜZGÜN YOLU ARARKEN BEN...
SİZ KARDEŞLERİMİNDE SÖYLEDİĞİ SÖZLERİ UNUTMADIM...
ÇOK ZORLU BİR YOLDU..
HERKES BU YOKUŞU ÇIKAMAZDI DEĞİL Mİ???
PEKİ ZOR OLAN NEYDİ????

O AKŞAM...
DÜŞÜNCELERİMLE YOLA ÇIKTIM...
ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM ELİ UZATACAK BİRİ ARIYORDUM...
SÖZLERİYLE DESTEK VERECEK BELKİ...NEFSİMİ YENMEME YARDIM EDECEK BİRİ...BÖYLE DÜŞÜNÜRKEN BEN...O ULAŞAMAYACAĞIM KİŞİYE DE YOLDA RASTLADIM...KURAN HOCAMA....
YOLDA BAKIŞTIK....KALAKALDIM....SADECE ...ALLAHIM SEN NE BÜYÜKSÜN DİYORDUM....BEN SENDEN KAÇ GÜNDÜR YARDIM BEKLİYORUM....HOCAMI DÜŞÜNÜYORUM...HEMDE BU SAATTE BURDA KARŞIMDA..OLANASIZ OLMALIYDI..AMA OLMUŞTU...ELLERİNİ TUTTUM..GÖZLERİM DOLDU...SADECE SİZİ ÇOK ARADIM KALBİMLE DİYEBİLDİM...
O DA ÇOK DUYGULANDI....TEL.ALDIM..MUTLAKA BU AY GİDECEĞİM ONA....
ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN...

BÜYÜK BULUŞMA..KALPLERİMİZİN SESİNİ DİNLEMEKLE BAŞLADI...
ÇOK GZEL ŞEYLER ANLATTI..DİNLEDİM...GÖZLEİRMİZ DOLARAK

ALLAH RAZI OLSUN....

EVE DÖNERKEN..
BEN..
GÖZLERİMİN IŞIL IŞIL PARLADIĞINI HİSSEDİYORDUM..
ALLAH'A BOL BOL ŞÜKREDİYORDUM......

BAŞIMA ÖRTÜNÜN BU KADAR YAKIŞTIĞINI GÖRMEDİM....
BÖYLESİNE GÜZEL OLDUĞUMU...
BÖYLESİNE RAHAT VE KALBİMLE BARIŞIK OLDUĞUMU HİSSETMEDİM....

KALBİM...NEFSİMİ NAKAVT ETMENİN HUZURUNU YAŞIYOR...

ALLAH RAZI OLSUN...
DUA EDENLERDEN,VESİLE OLANLARDAN..
RABBİM ÖLMEDEN BUNU GÖSTERDİĞİN İÇİN SANA ŞÜKÜRLER OLSUN...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
belki bir arkadaşımız okurda ona vesile olur diye guncellmek istedim ....

zeynomis

Kayıtlı Kullanıcı
zeynomiscim
ust kısımda kontrol paneli var ordanda
avatar kullanmak istiyorum işretle
resmi bilgisayarından yuklemek istyorsan göz atkısmından resmi bul canım
deişikliği kaydet yap
bukadar.....
canıminşallh yardımcım olabilmişimdir

Canım çok yardımcı oldun.Allah razı olsun senden...

yeni hayat

Kayıtlı Kullanıcı
BURCU82......bilgilerin için allah razı olsun senden ama ben söle bişe düşünyorum: dini bilgin tam olmadan bişeyleri tam bilmeden kapansak nolcak.bu söledgmi yanlş anlamayın sakın içimden gelen bişe böle dio. ama ben bütn blgileri örenmek istiyorum nası olcak herseyi tam bilmek istiyrm.

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
BURCU82......bilgilerin için allah razı olsun senden ama ben söle bişe düşünyorum: dini bilgin tam olmadan bişeyleri tam bilmeden kapansak nolcak.bu söledgmi yanlş anlamayın sakın içimden gelen bişe böle dio. ama ben bütn blgileri örenmek istiyorum nası olcak herseyi tam bilmek istiyrm.

canım benimde tam değil bende cogu şeyi buradan sorularla islamiyetden öğreniyorum ama bu benim kapanmama engel olmamalı... Zamanımız az bu kısa zaman içinde herşeyi sığdırmalıyız..Sonucta kapaadıktan sonrada herşeyi öğrenebilirsin... Canım her gunah kalbimizde iz bırakır sonra bu izler kalbimizi amamen kaplar kalbimizin taşlaşmasına ve mühürlenmesine kadar gider bu... acık oldugumuz hergun hem gunaha giriyoruz hemdekalbimizde ize sahip oluyoruz...
herşeyi bilmek için bütün bilgileri öğrenmek insanın bir ömrünü alır.... öğrendikce yenileri cıkacak öğrendikce ben bunlarıda bilmiyordum diyeceksin yine tam değilim dedikçe sen iyi kapanmaktan uzaklaşabilirsin
Canım ben şuna inanırım Rabbim elimize bu fırdatı birdaha vermeye bilir... bu isteğide öyle .. ozaman iyi değerlendirmek gerekir elimizdekileri zamanımızı değilmi canım ...
Birde canım ben namazımı kılıyordum orucumu tutuyorum cok sıkurama hep bir yerim eksikti kapanmadan önce tam anlamıyla yerine getiremiyormusum geliyordu kapandım o eksik parca doldu şimdi herşeyi tam yapıyormusum gibi huzuruna girdim cok ferahlık veriyor daha insan şevke geliyor birde cevremdekiler bana soruyor artık bu nasıldı namazım bozlurmu diye onlra cevp vermek için bilgilerime yenisini katıyorum cok sukur cunu kapandımyasen bilirsin diye baktıkca yuzume ben dahada şevke geldim ..ç çok şukur canım

yeni hayat

Kayıtlı Kullanıcı
canım benimde tam değil bende cogu şeyi buradan sorularla islamiyetden öğreniyorum ama bu benim kapanmama engel olmamalı... Zamanımız az bu kısa zaman içinde herşeyi sığdırmalıyız..Sonucta kapaadıktan sonrada herşeyi öğrenebilirsin... Canım her gunah kalbimizde iz bırakır sonra bu izler kalbimizi amamen kaplar kalbimizin taşlaşmasına ve mühürlenmesine kadar gider bu... acık oldugumuz hergun hem gunaha giriyoruz hemdekalbimizde ize sahip oluyoruz...
herşeyi bilmek için bütün bilgileri öğrenmek insanın bir ömrünü alır.... öğrendikce yenileri cıkacak öğrendikce ben bunlarıda bilmiyordum diyeceksin yine tam değilim dedikçe sen iyi kapanmaktan uzaklaşabilirsin
Canım ben şuna inanırım Rabbim elimize bu fırdatı birdaha vermeye bilir... bu isteğide öyle .. ozaman iyi değerlendirmek gerekir elimizdekileri zamanımızı değilmi canım ...
Birde canım ben namazımı kılıyordum orucumu tutuyorum cok sıkurama hep bir yerim eksikti kapanmadan önce tam anlamıyla yerine getiremiyormusum geliyordu kapandım o eksik parca doldu şimdi herşeyi tam yapıyormusum gibi huzuruna girdim cok ferahlık veriyor daha insan şevke geliyor birde cevremdekiler bana soruyor artık bu nasıldı namazım bozlurmu diye onlra cevp vermek için bilgilerime yenisini katıyorum cok sukur cunu kapandımyasen bilirsin diye baktıkca yuzume ben dahada şevke geldim ..ç çok şukur canım

cok haklısın bnde dinimi yasayabildgm kadar yasamaya calışıyorum. suan namaz kılmıyorum ama bi ara kılıyordum. oruc zamanında orucumuda tutuyorum. yani gerenleri biliyorum aslında. ama nedense hep bi eksiklik var içimde. bu neden kaynaklanıyo acaba? kapanmadıgımdan dolaymı yoksa içimde tam bi inanc yok mu bnm eger yoksa nası asacagım bn bunu ve nası tam inanca sahip olacagım?????????

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
canım hepimizin zaman zaman içinde yaşadıgı durum bunlar.. bende bazen imanımın tamolmadıgını düşünüyorum ....eşimle cok kezbu konu hakkın ha sohbet ettik ve bir bu şeytanın vesvesi oldugu bu duruma düşürek bizidiimizden uzaklaştırdıgını sonucuna vardık...
böyle durumlarda nemi yapıyorum namazıma sıgınıyorum ilac gibi geliyor
Ömer nasuhş bilmenin mealını okuyoruminan okadar huzur vereiyorki cok seyi öğrendim
sonra ben sabahları isim vermek dgru olurmu tvde nihat hatipoğlu hocamızı hersabah dinliyorum Rabbi razı olsun ondan cok sey öğrendim
kitaplar aldım kendime peygamber efendimizin hayatını anlatan kitaplar okudum ...
bu sitede cok guzelpaylaşımlar oluyor onlara bakıyorum okuyroum bilgileniyorum
Duaköşeside arkadşlariçin dualar alıyorum buda duaları herzaman tekar etmeme ve yardımlaşma duygunun en guzel şekilde tadıyorumcanım
benim yaptıklarım bunlar keşke daha fazla yapabilsem veama cokşükür bu kadarını
yapıyorum Rabbim hiçbir zaman bunlardan uzak bırakmasın

yeni hayat

Kayıtlı Kullanıcı
canım hepimizin zaman zaman içinde yaşadıgı durum bunlar.. bende bazen imanımın tamolmadıgını düşünüyorum ....eşimle cok kezbu konu hakkın ha sohbet ettik ve bir bu şeytanın vesvesi oldugu bu duruma düşürek bizidiimizden uzaklaştırdıgını sonucuna vardık...
böyle durumlarda nemi yapıyorum namazıma sıgınıyorum ilac gibi geliyor
Ömer nasuhş bilmenin mealını okuyoruminan okadar huzur vereiyorki cok seyi öğrendim
sonra ben sabahları isim vermek dgru olurmu tvde nihat hatipoğlu hocamızı hersabah dinliyorum Rabbi razı olsun ondan cok sey öğrendim
kitaplar aldım kendime peygamber efendimizin hayatını anlatan kitaplar okudum ...
bu sitede cok guzelpaylaşımlar oluyor onlara bakıyorum okuyroum bilgileniyorum
Duaköşeside arkadşlariçin dualar alıyorum buda duaları herzaman tekar etmeme ve yardımlaşma duygunun en guzel şekilde tadıyorumcanım
benim yaptıklarım bunlar keşke daha fazla yapabilsem veama cokşükür bu kadarını
yapıyorum Rabbim hiçbir zaman bunlardan uzak bırakmasın

senden Allah razı olsun. karsıma iiki cıkardı. gercekten. bu iiçimdekileri nası asacagımı buldum. Peygamber efendimizin hayatını anlatan onun kendisini ve sahabilerin faln hayatlarını okuyacagım. surelerin meallerini okuyacagım. bna endogru bilgiyi bunlar verr die düsnyrm. umarm yanılmıyorumdur. tekrrdan Allh senden ve senn gbi yardm eden kullarndan sonsuz razı olsn ck tesekkr edeerm.

ebrar_reyyan

Kayıtlı Kullanıcı
burcum82 kardeşim cok güzel anlatmıs vede yerinde bi başlık açmışsın Allah razı olsun...
bende elhamdülillah yaklaşık 4,5-5 sene önce kapandım çok kararsız kalıyor insan etrafımdakiler ne der diye düşünmeden edemiyor ben acaba şu ne der acaba bu ne der diye günlerce düşündüm ve sonunda onların önemli olmadığını önemli olanın sadece yaradanın rızası olduğunu anlayarak bi ikindin üstü kapandım o gün akşam bi akrabaya misafirliğe gitmiştik ilk kez kapalı çıkmıştım çok değişik vede haz veren bi duyguydu zaten namazımı çok şükür kapanmadan yaklaşık bir sene önce kılmaya başlamaıştım
inşallah görevlerimizi layıkıyla yerine getirebiliyoruzdur
tesettür kadına çok yakışan bi kıyafet umarım herkes bu güzel duyguyu yaşar...

berat05

Yönetici
korkmayın,düşünmeyin,şeytana ve tanıdıklarınıza söz hakkı vermeyin..sizde tutun paçanızdan ve bırakmayın

yeni hayat

Kayıtlı Kullanıcı
burcum82 kardeşim cok güzel anlatmıs vede yerinde bi başlık açmışsın Allah razı olsun...
bende elhamdülillah yaklaşık 4,5-5 sene önce kapandım çok kararsız kalıyor insan etrafımdakiler ne der diye düşünmeden edemiyor ben acaba şu ne der acaba bu ne der diye günlerce düşündüm ve sonunda onların önemli olmadığını önemli olanın sadece yaradanın rızası olduğunu anlayarak bi ikindin üstü kapandım o gün akşam bi akrabaya misafirliğe gitmiştik ilk kez kapalı çıkmıştım çok değişik vede haz veren bi duyguydu zaten namazımı çok şükür kapanmadan yaklaşık bir sene önce kılmaya başlamaıştım
inşallah görevlerimizi layıkıyla yerine getirebiliyoruzdur
tesettür kadına çok yakışan bi kıyafet umarım herkes bu güzel duyguyu yaşar...

bnm sorunum baskası ne der degl. baskası ilgilendrmiyo bni sonucta dgl mi. bnm celşkilerm kendmle. kendmi asmam gerek. etrafı asmaktan daha zor gbi geliyo bna. sonucta okulumda var.lise3 e gdyrm. kafam ck karısık....

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili şimal bence kapansan korktuğun kadar zor olmadığı göreceksin.Allah zaten yar ve yardımcın olur.Sen bu konuda kendine güven kimsenin ne düşeneceğini hiç umursama.Hesaba çekilirken tepki veren insanların hiç biri yanında olmıcak.Orda herkes kendiyle ve Rabbiyle başbaşa.Hem bu yolda karşına ne kadar zorluk çıkarsa o kadar mukafat alacağını da sakin unutma.Bu senin bi imtihanın.Sınavdan geçmeye çalış sevgili kardeşim...

cok cok mutlu oluyorum böyle güzel tesellileriniz için Rabbim hepinizden razı olsun...
inşallah güzel bir serkılde hakkıyla kapanmak nasip olur..
dualarımla...

ebrar_reyyan

Kayıtlı Kullanıcı
bnm sorunum baskası ne der degl. baskası ilgilendrmiyo bni sonucta dgl mi. bnm celşkilerm kendmle. kendmi asmam gerek. etrafı asmaktan daha zor gbi geliyo bna. sonucta okulumda var.lise3 e gdyrm. kafam ck karısık....

güzel akrdeşim ben senin için yazmadım kendi yaşadıklarımı düşündüklerimi yazdım lise 3 küçük bi yaş değil ben lise 2de kapanmıştım
ALLAH hidayet nasip etsin
inşallah bu güzel duyguyu sende yaşarsın....

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
güzel akrdeşim ben senin için yazmadım kendi yaşadıklarımı düşündüklerimi yazdım lise 3 küçük bi yaş değil ben lise 2de kapanmıştım
ALLAH hidayet nasip etsin
inşallah bu güzel duyguyu sende yaşarsın....

ben orta 2 de kapandım ve cok mutluyum

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
okuyunca çok etkilendim.kapandığım ilk gün geldi aklıma.herkes destek olmuştu ama sonradan destek olanlar köstek olmaya başladı,çok zor bir dönem başladı ve aylarca sürmüştü.hamd olsun o dönemi atlattığım için.ama o sancılı dönemin sonunda aldığım manevi hazı anlatmam mümkün değil.tabi o zaman sadece kapanmayı istiyordum.nasıl kapanmam gerektiği konusunda bir araştırma yapmamıştım.çiçekli ve renkli başörtüler yerine şimdi siyah başörtüye geçiş yaptım.nerden nereye.................ve bende kapanma kararımı burda çok şey öğrendiğim kardeşlerimle paylaşmıştım.Allah onlardan razı olsun.
Rabbim herkese nasip etsin inşallah.

07.01.2008 tarihli yazım

kapandım,nefsimi yendim ve kovulmadım..........
selamün aleyküm kardeşlerim;
sabah yazıcaktım ama çok yoğundum.
evet bugün başörtümle sokağa ilk çıkışım
bugün benim nefsimi yenişim
bugün yeniden doğduğum gün.muhteşem bir duygu.
cumartesi eve gidip kararımı eşime açıkladım sonunakadar desteklicem dedi çok sevindi.ailemdende tepki almadım bilakis 2 kız kardeşim abla çok güzel olmuş dediler.ve onlarda yatılı kuran kursuna gitmeye karar verdiler.en sevdiğim arkadaşımı aradım oda başöetü al gelirken bende kapanıcam dedi.çok şükür allahım.bugün iş dönüşü ona uğrucam başörtüsü alıp.boş değil oda kapanıcak.
ama benim için zor bir 2 gündü.cumaertesi kapanmaya karar verdiğimden beri çok kötü rüyalar gördüm.benki sabah namazıma çok kolay uyanan biriyim çok şükür.dün ve bugüğn başımı kaldıramadım yastıktan.dün akşam yatsıyı kılıp tövbe edicektim nasıl kıldım bir allah birde ben bilirim.son rekatta nerdeyse secdede uykuya dalıyordum.niye böyle oldu anlamadım.bir an acaba rabbim tövbe etmemi istemiyormu diye düşündüm.dün gecede rüyamda tanıdık tanımadık insanların başörtüsünü kötülediklerini,gereksiz ve kuranda olmadığını söyleyenleri gördüm.sabah zor uyandım.bugün sokağa ilk çıkışım olucaktı.rüyamın o kadar etkisinde kaldım ki eşime bu gün kapanmıcam dedim.eşim sakın hani söz verdin.şeytan vesvese veriyor dedi.kalk abdest al.abdest aldım.hemen başörtümü taktım bismillah deyip evden çıktım.tir tir titriyordum.her adım atışımda allahım dedim.işyerine geldim.patronum gördü ve hayırlı olsun çok yakışmış dedi..ok şükür kovulmadım yani.
Bana destek olan saatlerce sorduğum her soruya bıkmadan usanmadan cevap veren,perşembe günü abla kapanman için bir engeli,n varmı diyen canım kardeşim ALİYECİM Allah senden razı olsun canım benim.
yine bana abla hadi kapan neyi bekliyorsun diyen TUĞBAM allah sendende razı olsun ve DAMLACIM sendende .
(neyse özelde son halimi gösteririm size)
bu arada şu kapanma tekniğinide bana gösterirseniz çok sevinicem.iğneyi tak çıkar tak çıkar başörtüm delik deşik oldu:K:K

ve bana allah aşkını muhammed aşkını öğreten canım kızıma,oda çok heyecanlandı.anne allah sana akıl versin diye hep dua ediyordum.:Kben imam hatipe gidicem.ama sen açık ben kapalı nasıl olucaktı.bak allah sana akıl verdi diyen kızıma rabbim seni korusun.
herkese islamiyet gendeki tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.Allah hepinizden razı olsun.dualarınızla beni yanlız bırakmadınız.
kapanmayı düşünen kardeşlerim hemen kapanın muhteşem bir duygu.

RABBİM HAYATI SECDE TADINDA YAŞAMAK İSTİYORUM.
progress.gif

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
herkese paylaşımlarınız için cok ama çok teşekkur ederim ne guzel şeyler anlatmışsınız sizler anlattıkca inanın içim huzurla doluyor... Rabbim konuma verdiğiniz destek için sizden binkere razı olsun...
KAPANMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR HADİ NE DURUYORSUNUZ...
YARINIMIZ GARANTİMİ
HADİ SİZDE HUZURA KOŞUN...
BENDE KAPANMAK İSTİYORUM DİYE YAZAN ARKADAŞLARIM EN KISA ZAMANDA HABERLERİNİZİ BEKLİYORUM...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt