Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kapanmak isteyipte kapanamayan arkadaşlar haydi buyrun... (1 Kullanıcı)

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
aynı şekilde başta ailem olmak üzere iş ve sosyal çevrem de baskı olacak diye düşünüyorum Burcucum. Ama ben çok istiyorum, inşallah dualarını eksik etme canım

canım anlıyorum seni ama düşünsene ailen sosyal cevren herzaman seninle birlikteler ozaman kapanamayacakmısın :(
Rabbim inşallh en kısa zamanda kapanmayı sanada nasip eder....dualarımdasınız...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim kapanmak isteyipte kapanamayan arkadaşlarımızın bir aönce kapanmalarını nasip eylesin...

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm.
MAAŞALLAH.MAAŞALLAH.
RABBİM tüm mümine kardeşlerimize sizin yaşadığınız bu tesettür mutluluğunu nasip etsin.
amin.
hayırlı günler.
vesselam.

cok ama cok saolun kardeşim
inşa-ALLAH rabbım daha fazlasını nasip etsın bu guzel duyguların...
hamdolsun..

burcu canım benım göruyormusun kapanmka isteyen ne kadar cok kardeşimiz varmiş inşa-ALLAH hepsi bi an önce ecel kapıya gelmeden bu huzura nail olurlar canm..

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a benım de vıcdanımı fazlasıyla rahatsız eden bır konu.,bu yıl okulu bıtıyor bıtınce kapanamyı ıstıyorum hem de cok annem bılıyor benım ters tepkı vermedı ama babamın ne tepkı verecegını bılmıyorum korkuyorum nasıl söyleyebilırım yardımcı olur musunuz nolur?:(
sülalem beynımın yıkandıgını dusunuyor unıversıtede ama öyle bırsey asla yok tabı onlar umrumda degıl ama babamın tepkısını kestıremıyorum:( sımdıden alısverıse basladım esarp aldım cok mutluyum:)inşallah kımsenın tepkısını cekmeden kapanabılırım...
dualarınıza ıhtıyacım var...
selametle...

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
s.a benım de vıcdanımı fazlasıyla rahatsız eden bır konu.,bu yıl okulu bıtıyor bıtınce kapanamyı ıstıyorum hem de cok annem bılıyor benım ters tepkı vermedı ama babamın ne tepkı verecegını bılmıyorum korkuyorum nasıl söyleyebilırım yardımcı olur musunuz nolur?:(
sülalem beynımın yıkandıgını dusunuyor unıversıtede ama öyle bırsey asla yok tabı onlar umrumda degıl ama babamın tepkısını kestıremıyorum:( sımdıden alısverıse basladım esarp aldım cok mutluyum:)inşallah kımsenın tepkısını cekmeden kapanabılırım...
selametle...

aleykum selam şimalcım
aslında soyleyıpde hani durum kontorlu yapma kapanıyorumm diye izin almaya kalkarsan egerkı babacıgın karsıysa durum zorlaşbılır cesaretın kırılabılır o nedenle kapandıgın zamn kapandım diye cık herkesın karsısına ayrıca tepkıler yıldırmasın senı ve asla bu tepkıleri duyacaksın diye korkma onemlı bir viraja viriyorsun ve dengeyı saglaman lazım cunku seytanın gözu kualgı sende olcaktır hassa oldugun herseyı karsına cıkartacak vevsvesesını verecektır dırayet guc kuveet cok önemlı.
en iyisi görmuyorum duymuyorum bilmiıyorum mantıgı kapını sadece rabbıne ac emrıne ac ve tam anlamıyla hakkını vererek kapan..
ayrıca erteleme cunku dun gitti bugun ise yasıyoruz ama yarının garantısın yok..bak bugunde bitiyo sabaha cıkamayabılırız.inşa-ALLAH bu istek daım olur ve icraata en guzerl en hayırlı zamnda başlarsın ben acizane tavsıyelerde bulundum yasayan bilen biri olarak inşa-ALLAH gunu gelecek sende kapandım diye baslayacskın cumlene..

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
selametle...

Allah celle celaluh ün rızasını almak için örtünüyoruz.Etrafındakilerin sorun çıkaracağını düşünerek dertlenme.Bazı şeyleri göze al.Ne derlerse desinler seni onların kabul etmesi,beğenmesi değil önemli olan.Rabbim benim davranışımı beğensin yeter diyebilmeliyiz.
Ölüm ne zaman gelecek bilmiyoruz kardeşim bildiğin doğrunun arkasında ol.Allah yardımcın olsun.Güç kuvvet versin sana...

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam şimalcım
aslında soyleyıpde hani durum kontorlu yapma kapanıyorumm diye izin almaya kalkarsan egerkı babacıgın karsıysa durum zorlaşbılır cesaretın kırılabılır o nedenle kapandıgın zamn kapandım diye cık herkesın karsısına ayrıca tepkıler yıldırmasın senı ve asla bu tepkıleri duyacaksın diye korkma onemlı bir viraja viriyorsun ve dengeyı saglaman lazım cunku seytanın gözu kualgı sende olcaktır hassa oldugun herseyı karsına cıkartacak vevsvesesını verecektır dırayet guc kuveet cok önemlı.
en iyisi görmuyorum duymuyorum bilmiıyorum mantıgı kapını sadece rabbıne ac emrıne ac ve tam anlamıyla hakkını vererek kapan..
ayrıca erteleme cunku dun gitti bugun ise yasıyoruz ama yarının garantısın yok..bak bugunde bitiyo sabaha cıkamayabılırız.inşa-ALLAH bu istek daım olur ve icraata en guzerl en hayırlı zamnda başlarsın ben acizane tavsıyelerde bulundum yasayan bilen biri olarak inşa-ALLAH gunu gelecek sende kapandım diye baslayacskın cumlene..

çok sağolasın kardeşim verdıgın fıkırler ıcın ama hıc danısmadan pat dıye kapanıp cıkarsam herkesın karsısına onları yoksaymıs gıbı olmaz mıyım?ana baba önemlı degıl mı.
babanın bedduası tutar derler.
Rabbım korusun öyle bısey olursa naparım ben:S

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah celle celaluh ün rızasını almak için örtünüyoruz.Etrafındakilerin sorun çıkaracağını düşünerek dertlenme.Bazı şeyleri göze al.Ne derlerse desinler seni onların kabul etmesi,beğenmesi değil önemli olan.Rabbim benim davranışımı beğensin yeter diyebilmeliyiz.
Ölüm ne zaman gelecek bilmiyoruz kardeşim bildiğin doğrunun arkasında ol.Allah yardımcın olsun.Güç kuvvet versin sana...

Allah razı olsun yardımın ıcın...
ama aılenın de önemı var bızım ıcın...
onları da razı edip kimseyi kırmadan halletmek en güzeli değil mi?
dua ile...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
selametle...

Aleykum selam kardeşim

canım hemen kendimden örnek vereyim ilk evliyim ama annemlerle kaşılıklı oturdugumuz için cok içli dışlıyız.. ve anneme acıldım dinlmedi duymazlıktan geldi hafif dalgayla karşık birşeyler söyledl ummadıgım tepkileri aldım ama yılmadım cok kararlıydım ve herzaman sakin bir dille konu açtımyavaş yavaş alıştırdım onu... ama zaman kaybetmeden yaptım bunları cunku yarına cıkacağım amlum değilki buganhın vebalıyle ölmek istemiyordum ben asla
babama anlatama gereği duydum o namaz kıldıgı için sevineceği destek vereceğini düşündüm AMA TAM TERSİ CIKTI oda dalga geçti hiç beklmediğim bir tepki verdi
YILMADIM... kararlı oldugumu gösterdim onlara sonra ne mi oldu
BABAM benimle konustu Kızım en dogrusunu yaptın dedi....
ANNEMle tesattur laısverişine cıktım suan Anacıgım kendini kalkan yaptı burda tepki verenlere benden önce o cevabını veriyo
Düşün babam tepkisi şlk başta nasıldı sonra nasıl oldu kararlıgın karşısında onlarda sana saygı duyacaklardır ve elbette zor zamanlar oldu ama bu huzur bu mutluluk ve ahiret hayatımızda bir gunahtanda kurtulmanın rahatlıgı ve en önemliside Rabbimizin emirini yerine getirme duygusu varya hiçbirşeye değişilmez...Alacağın tepkide anlıktır bu anlık tepki için bu duygulardan vazgeçilirmi.. yada o anlık tepki bu gunahı ahiret hayatındaki karşlıgı olana azabı cekmekten dahamı zor :(
LUTFEN ERTELEME.....erteledikce nefis ve şeytan seni dahada uzaklaştıracak...VE yarınımız varmı.....
Seninde guzel haberleriniENKISA bekliyorum ....

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
cok ama cok saolun kardeşim
inşa-ALLAH rabbım daha fazlasını nasip etsın bu guzel duyguların...
hamdolsun..

burcu canım benım göruyormusun kapanmka isteyen ne kadar cok kardeşimiz varmiş inşa-ALLAH hepsi bi an önce ecel kapıya gelmeden bu huzura nail olurlar canm..

aylin canım evet canım nekadarda varmış Amin İnşallh onlarda en kıs zamanda kapanırlar

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam kardeşim

canım hemen kendimden örnek vereyim ilk evliyim ama annemlerle kaşılıklı oturdugumuz için cok içli dışlıyız.. ve anneme acıldım dinlmedi duymazlıktan geldi hafif dalgayla karşık birşeyler söyledl ummadıgım tepkileri aldım ama yılmadım cok kararlıydım ve herzaman sakin bir dille konu açtımyavaş yavaş alıştırdım onu... ama zaman kaybetmeden yaptım bunları cunku yarına cıkacağım amlum değilki buganhın vebalıyle ölmek istemiyordum ben asla
babama anlatama gereği duydum o namaz kıldıgı için sevineceği destek vereceğini düşündüm AMA TAM TERSİ CIKTI oda dalga geçti hiç beklmediğim bir tepki verdi
YILMADIM... kararlı oldugumu gösterdim onlara sonra ne mi oldu
BABAM benimle konustu Kızım en dogrusunu yaptın dedi....
ANNEMle tesattur laısverişine cıktım suan Anacıgım kendini kalkan yaptı burda tepki verenlere benden önce o cevabını veriyo
Düşün babam tepkisi şlk başta nasıldı sonra nasıl oldu kararlıgın karşısında onlarda sana saygı duyacaklardır ve elbette zor zamanlar oldu ama bu huzur bu mutluluk ve ahiret hayatımızda bir gunahtanda kurtulmanın rahatlıgı ve en önemliside Rabbimizin emirini yerine getirme duygusu varya hiçbirşeye değişilmez...Alacağın tepkide anlıktır bu anlık tepki için bu duygulardan vazgeçilirmi.. yada o anlık tepki bu gunahı ahiret hayatındaki karşlıgı olana azabı cekmekten dahamı zor :(
LUTFEN ERTELEME.....erteledikce nefis ve şeytan seni dahada uzaklaştıracak...VE yarınımız varmı.....
Seninde guzel haberleriniENKISA bekliyorum ....

çok haklısın kardesım senın adına cok sevındım...
ama senın baban namaz kılan bırıymıs o yuzden o konularda hassastır
ama benımkı namaz kılmıyo:(malesef kapalılara da tepkılı bazen rastladıgım kadarıyla...
ama bılmıyorum...

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun yardımın ıcın...
ama aılenın de önemı var bızım ıcın...
onları da razı edip kimseyi kırmadan halletmek en güzeli değil mi?
dua ile...

Farzı yapmana engel oluyorlar ama.
Şunu yapmanı öneririm bir kardeşin olarak;sorularla islamiyet adındaki sitede bu soruyu sor.İnşaAllah seni aydınlatacak bir cevap vereceklerdir ama ihmal etme lütfen.
İnşaAllah korktuğun gibi olmaz hayırlısıyla örtüne bilirsin
Allah celle celalüh e emanet ol...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
çok haklısın kardesım senın adına cok sevındım...
ama senın baban namaz kılan bırıymıs o yuzden o konularda hassastır
ama benımkı namaz kılmıyo:(malesef kapalılara da tepkılı bazen rastladıgım kadarıyla...
ama bılmıyorum...

canım tepkiyi görmeden nasıl oldugunu bilemezsin değilmi
hem canım baban namaz kılıyor demişsin namaz kılan bir insandan beklemediğim bie tepkiydiki :( ama belki senin babam daha guzel yaklaşacaktır
bunu bilemiyoruz...
canım tepkiler ne kadar ağır olursa olsun asla biz vazgecmemeliyiz bundan cunku mahser alanında bu gunahımız ortaya kondugunda annem istemiyordu babam istemiyordu yapamadım diyemeyeceğiz ve cezasına katlanacağız değilmi ozaman neden bizde bu gunahın vebalinden kurtulmak varken bu dunyada ahirette neden pişmanlıgını yaşalım ...
Hem biliyormusun Rabbim okadar guc veriyorki yardım ediyorki inan bana engel görduklerimiz niyetlendiğimiz zaman birbir cözülüyor...
canım bizler her zaman senin yanındayızve dualarımızla sana destek vereceğiz yeterki sen hiç çekinmeden paylaş bizimle
dualarımdasın ...

zeynomis

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili burçu abla çok güzel konu açmışşın.İyi düşündün.Yardıma ihtiyaçı olanlara yardım edelim hep beraber

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
canım tepkiyi görmeden nasıl oldugunu bilemezsin değilmi
hem canım baban namaz kılıyor demişsin namaz kılan bir insandan beklemediğim bie tepkiydiki :( ama belki senin babam daha guzel yaklaşacaktır
bunu bilemiyoruz...
canım tepkiler ne kadar ağır olursa olsun asla biz vazgecmemeliyiz bundan cunku mahser alanında bu gunahımız ortaya kondugunda annem istemiyordu babam istemiyordu yapamadım diyemeyeceğiz ve cezasına katlanacağız değilmi ozaman neden bizde bu gunahın vebalinden kurtulmak varken bu dunyada ahirette neden pişmanlıgını yaşalım ...
Hem biliyormusun Rabbim okadar guc veriyorki yardım ediyorki inan bana engel görduklerimiz niyetlendiğimiz zaman birbir cözülüyor...
canım bizler her zaman senin yanındayızve dualarımızla sana destek vereceğiz yeterki sen hiç çekinmeden paylaş bizimle
dualarımdasın ...

gercekten cok tesellı ettın benı burcucum..
inşallah hayırlı zamanda kapanmak bana da nasip olur...
kararlıyım ben Rabbımın ıznıyle kapanırım inşallah...

berat05

Yönetici
SELAMÜN ALEYKÜM DEĞERLİ KARDEŞİMİZ

hergün farklı başlıklarla bu tür konular açılıyor..buraya yazmak istememin sebebi ise kapanmak isteyipte kapanamayan kardeşlerimiz içindi.o kadar fazla isteyen var ki...bir adım atmaya korkuyorlar sanki...

Oysa hayat bir saniye gibi geçiyor...daha bugün derken bakıyorsunuz dün oluvermiş..kaybedecek ve keyfe bırakacak bir konu değil bu...
HELE BİR KAPANIN GÖRECEKSİNİZ Kİ ESKİYİ ARAMAYACAKSINIZ yeterki kalbiniziz kapılarını aralayın..korkmayın,düşünmeyin,şeytana ve tanıdıklarınıza söz hakkı vermeyin..sizde tutun paçanızdan ve bırakmayın

ben 10 KASIM 2007 de kapandım...1 sene oldu..KALBİMİN ATIŞINI DUYMALIYDINIZ .....sizi başbaşa bırakıyorum

14-11-2007 tarihli yazım

Ben KAPANDIM ...............................

HERŞEY MÜLK SURESİ İLE BAŞLAMIŞTI.......

O UZUN 2 AY BOYUNCA NELER GEÇMEDİKİ KAFAMDAN...EN ÖNEMLİSİDE KALBİMDEN....

NASILDA NEFSİMLE BOĞUŞTUM....
YERİ GELDİ KAVGA ETTİM KENDİMLE...
SORULARINA NET CEVAPLAR VERDİM...
BAZEN SIKIŞTIRMAYA ÇALIŞTI BENİ....HİÇ UTANMADAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BAZEN RESMEN KAVGA ETTİK...DOĞRU BİLDİKLERİM UĞRUNA...
OYSA NEDEN..BOĞAZINA SARILMIYORUM ŞU NEFSİMİN?...
NEDEN???

KAÇ KİŞİYLE KONUŞTUM....KALBİM GÜNDEN GÜNE SIKIŞTIRIYORDU BENİ
NEFSİMLE KALBİM 2 DÜŞMAN OLDULAR....
OYSA KALBİM HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ DOĞRUYU SÖYLÜYORDU
VE EN ÖNEMLİSİDE BEN BUNU BİLİYORDUM...

SON 2 GECE ÇOK YORGUN DÜŞTÜM...
ALLAH' IM BANA YARDIM ET DEDİM...SANA ÖYLESİNE MUHTACIM VE ÖYLESİNE ZAYIFIMKİ KUL OLARAK....NOLUR BİR YOL GÖSTER....
KURAN HOCAMI DÜŞÜNÜYORDUM...
NEDEN BİLMİYORUM AMA ONU GÖRÜNCE KONUŞUNCA SANKİ BİRŞEYLERE EL UZATACAK MIŞ GİBİ GELİYORDU....

DUALARIMLA DÜZGÜN YOLU ARARKEN BEN...
SİZ KARDEŞLERİMİNDE SÖYLEDİĞİ SÖZLERİ UNUTMADIM...
ÇOK ZORLU BİR YOLDU..
HERKES BU YOKUŞU ÇIKAMAZDI DEĞİL Mİ???
PEKİ ZOR OLAN NEYDİ????

O AKŞAM...
DÜŞÜNCELERİMLE YOLA ÇIKTIM...
ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM ELİ UZATACAK BİRİ ARIYORDUM...
SÖZLERİYLE DESTEK VERECEK BELKİ...NEFSİMİ YENMEME YARDIM EDECEK BİRİ...BÖYLE DÜŞÜNÜRKEN BEN...O ULAŞAMAYACAĞIM KİŞİYE DE YOLDA RASTLADIM...KURAN HOCAMA....
YOLDA BAKIŞTIK....KALAKALDIM....SADECE ...ALLAHIM SEN NE BÜYÜKSÜN DİYORDUM....BEN SENDEN KAÇ GÜNDÜR YARDIM BEKLİYORUM....HOCAMI DÜŞÜNÜYORUM...HEMDE BU SAATTE BURDA KARŞIMDA..OLANASIZ OLMALIYDI..AMA OLMUŞTU...ELLERİNİ TUTTUM..GÖZLERİM DOLDU...SADECE SİZİ ÇOK ARADIM KALBİMLE DİYEBİLDİM...
O DA ÇOK DUYGULANDI....TEL.ALDIM..MUTLAKA BU AY GİDECEĞİM ONA....
ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN...

BÜYÜK BULUŞMA..KALPLERİMİZİN SESİNİ DİNLEMEKLE BAŞLADI...
ÇOK GZEL ŞEYLER ANLATTI..DİNLEDİM...GÖZLEİRMİZ DOLARAK

ALLAH RAZI OLSUN....

EVE DÖNERKEN..
BEN..
GÖZLERİMİN IŞIL IŞIL PARLADIĞINI HİSSEDİYORDUM..
ALLAH'A BOL BOL ŞÜKREDİYORDUM......

BAŞIMA ÖRTÜNÜN BU KADAR YAKIŞTIĞINI GÖRMEDİM....
BÖYLESİNE GÜZEL OLDUĞUMU...
BÖYLESİNE RAHAT VE KALBİMLE BARIŞIK OLDUĞUMU HİSSETMEDİM....

KALBİM...NEFSİMİ NAKAVT ETMENİN HUZURUNU YAŞIYOR...

ALLAH RAZI OLSUN...
DUA EDENLERDEN,VESİLE OLANLARDAN..
RABBİM ÖLMEDEN BUNU GÖSTERDİĞİN İÇİN SANA ŞÜKÜRLER OLSUN...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
berat05 ablacıgım yaşınız benden buyuk oldugu için abla diyorum ksurumabakmayın...
Ne guzel anlatmıssınız ne guzel dile getirmişsiniz inanın okadar duygulandımki anlatamam Rabbim bu duyguları yaşamak isteyen herkese yaşatsın... hemde hemen...
bizimle paylaştıgınız için sizden binlerce kez razı olsun... izninizle konumuza devam ederken diğer arkadaşlarımıza örnek olsun diye yazınızı koymak istyiorum.
hakkkınızı helal edin lutfen
Evet değiniz gibi hele bir kapanın diyeceklerkibenim gibi neden dahaönce biz bunu yapmadık.. neden bu huzuru dahaönce tatmadık....
ÇOK GEÇ KALMADAN RABBİMİZİN EMRİNİ YERİNE GETİRİLİM.... BAKIN OZAMAN KILDIGINIZ NAMAZLAR DAHA ANLAMLI TUTTUGUNUZ ORUCLAR DAHA BİR ZEVKLİ....

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili burçu abla çok güzel konu açmışşın.İyi düşündün.Yardıma ihtiyaçı olanlara yardım edelim hep beraber

zeynomisim güzel yürekli kardeşim cok teşekkur ederim...
İnşallh hep beraber buradan destek olursak enazından bir arkadaşımızın o huzura kolayca erişebilmesini sağlabilirsek nemutlu bizlere...

berat05

Yönetici
berat05 ablacıgım yaşınız benden buyuk oldugu için abla diyorum ksurumabakmayın...
Ne guzel anlatmıssınız ne guzel dile getirmişsiniz inanın okadar duygulandımki anlatamam Rabbim bu duyguları yaşamak isteyen herkese yaşatsın... hemde hemen...
bizimle paylaştıgınız için sizden binlerce kez razı olsun... izninizle konumuza devam ederken diğer arkadaşlarımıza örnek olsun diye yazınızı koymak istyiorum.
hakkkınızı helal edin lutfen
Evet değiniz gibi hele bir kapanın diyeceklerkibenim gibi neden dahaönce biz bunu yapmadık.. neden bu huzuru dahaönce tatmadık....
ÇOK GEÇ KALMADAN RABBİMİZİN EMRİNİ YERİNE GETİRİLİM.... BAKIN OZAMAN KILDIGINIZ NAMAZLAR DAHA ANLAMLI TUTTUGUNUZ ORUCLAR DAHA BİR ZEVKLİ....

Selamün aleyküm değerli kardeşim ne demek estağfurullah
İnşallah Rabbimin de kalplere şifasıyla nuruyla aydınlatacak ve kapanmak isteyen kardeşlerimize birer mum ışığıolacağız,örnek olacağız,seveceğiz,sevdireceğiz,SABREDECEĞİZ

HAKKIM YOKTUR KARDEŞİM NE DEMEK

ALLAH celle celalühü sizden de razı olsun..bu vesile ile diğer kardeşlerimizin de kalp gözü inşallah açılır

Allah yar ve yardımcımız olsun..En güzel'e emanet olun inşallah

Kendini ALLAH'a c.c. teslim etmekten gayri ne var önemli olan

aysin34

Kayıtlı Kullanıcı
Kadınnn dinimizde kıymetlidir pırlantadırr kadın sadece kocasına ait olmalı etrafa karşı değill..Bende 5 yıldr kapalıyımm okuulumdayken zorluk cekmiş açmak zorunda kalmıştım ama okul bitti şükürler olsun kapalı olmaktan cok memnunumm iyiki rabbım bana bunun sıcaklıgını vermiş sukurki namazlarımıda kılıyorum ama kılarkenn rabbime tam anlamıyla baglanmak ıstıyorum adapte olamıyorum bazenn inanınkii kendimi tamamen namazıma rabbıme yoneltmek ıstıyorum bazen olmuyor neden acaba yardım edın arkadaslar:(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt